Knagende pijnen irin-tabletten Gemengd Nieuws Examens. Regeling Zeilwedstrijden op Vrijdag 8 Juli 1927 voor vletten ter reede van Texel voor Texelsche en Nieuwedieper visschers. Op „stap" naar Friesland. Wij belasten ons met het plaatsen van advertenties in alle binnen- en buiten- landsche bladen. Geen prijsverhooging 1 Boekhandel Parkstraat. OOSTEREND Een Belgisch ballonnetje. Boottocht Jongens- en Meisjes- vereenigingen de Cocksdorp en Eierland. zjjn teruggekeerd. De jongelÏDg is naar Alkmaar overgebracht. Het Rijksmuseum werd in de eerste helft van dit jaar door ruim 100.000 personen bezocht tegen ruim 81000 over de eerste helft van 1926. De autobus van J. do JoDg te Heerenveen is met eenige jongelui aldaar, die van een bal te Gorredijk kw men, le Langezwaag tegen een boom gereden Een zevental werd verwond, onder wie 2 zoo ernstig, dat zij direct naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. De auto is vrijwel vernield. De oorzaak is onbekend. De chauffeur staat bekend a's een voorzichtig bekwaam bestuurder. De Fokker VII zal vandaag (Woensdag) beslist van Batavia de terugreis ondernemend naar Amsterdam en vandaar doorvliegen naar Londen. Ballon neergodaald. Zondag avond omstreeks 7 uur is bij Maastricht een Belgische ballon geland. Onwille keurig dacht men aan annexionistische propaganda. Het bleek echter een gewone ballon te zijn, die in Tongeren was opgestegen, waar een ballonwed strijd gehouden werd. De ballon werd spoedig op transport gesteld naar België en ook de ballonvaarder vertrok zoo spoedig mogelijk derwaarts. Sabotage. Op een steenfabriek te Winterswijk is een geval van ernstige vernieling gepleegd door personeel, ontdekt. Radio-succes. De Hilver- sumsche politie hield gemand aan, die verdacht werd van verduistering eo oplichting. Bij z^jn overbrenging naar Amsterdam slaagde hij er in aan zijn geleide te ontsnappen. De volgende dag werd zijn signalement per radio omge roepen en reeds eenige uren later werd hij, op aanwijzing van een Haarlemmer daar ter stede aangehouden. To A n dij k is na afloop van het zangersfeest, een Belg, genaamd A. Boschaert, door een arbeider uit Drente met een mes gestoken. De Belg is niet zonder gevaar. De politie te Tiel heeft proces verbaal opgemaakt tegen twee ingezete nen, verdacht van het plegen van onregelmatigheden bij wedstrijden van postduiven. Buitenland. Mond- en klauwzeer in Engeland. De Engelscbe minister van landbouw heeft medegedeeld, dat Groot-Brittaniö nu sinds 6 April jl. vrij is van mond- en klauwzeer. Zulk een lange periode van 10 weken is niet meer voorgekomen sinds 1921. De uitvoer vau levende runderen, schapen, geiten en varkens naar Canada is nu weder opengesteld. Ook da Vereenigde Staten en Zuid Afrika hebben hun invoerverbod van Britsch vee ingetrokken, zij het dat speciale certificaten nog vereischt worden. De afwezigheid van mond- en klauw zeer in de laatste weken doet bij de Britsche veehouders h9t verlangen op komen, dat da minister het onderzoek naar de bronnen van besmetting zal doen voortzetten, opdat zoo mogelijk nog meerdere gevouden zullen worden. Er wordt op gewezen, dat dit onderzoek vergemakkelijkt zou worden indien men een maatregel trof, waarbij buitenland sche zijden bacon met pooten er aan moesten wordeu ingevoerd, want, zoo zegt men, de pooten zijn de eenige lichaamsdeelen waaraan men zien kan of het dier aan mond- en klauwzeer heeft geleden. Mau acht zich gelukkig dat door bet verbod van invoer vau versch vleesch reeds een bron van be smetting is afgesneden, die men ernstig noemt, doch men zag ook graag de genoemde stap gedaan. Duik booten. Te Riga zijn 4 Britsche duikbooten aangekomen. De Sowjet-bladen en redenaars maken ofochoon dit een jaarlijksch bezoek is, groot misbaar over deze „vijandige be tooging* tegen Sowjet-Rus.and. Te genspraak. Hit bericht iD de Parijsche Matin, dat de manoeuvres der rijksweerbaarhei i dit jaar zullen w >rden uitgebreid, is volstrekt onjuist. -Om redenen van zuinigheid zullen zelfs twee divisies heeletnaal geen manoeuvres houden en van bijzondere voorbereidingen is geen sprake. Een wandelende brand kast. Dezer dagen werd te Parijs een bedelaar opgepakt die een wandelende brandkast bleek té zijn. De man, die 62 jaar oud wa% was in lompen gehuld en verklaarde in geen twee dagen iets te hebben gegeten. Liter bleek, dat zich in zijn lompen verscheidene geheime zakken bevonden en dat hij eenvoudig „bedekt" was met goud en bankbiljetten. Men haalde er voor niet minder dan 15000 francs aan biljetten en voor meer dan 2000 francs aan goud uit. Hij zwoer dat dit alles was wat hij bezat, maar een halt uur later vond men hem in zijn cel bezig met het tellen van een pakje bil jetten van 10 francs 1 Waarop de com missaris van politie gelastte dat hij zou worden ontkleed en dat al zijn kleeren zouden worden onderzocht. In zijn hemd vond men nog voor 2000 francs aan biljetten van 10 en 20 francs en in zijn hoed 1000 franc. Hem werd gelast zijn schoenen uit te trekkenin de neuzen er van was ongeveer 1000 francs aan goud verstopt. Desgevraagd zeide hij, dat hij al dit geld met dertig jaar bedelen had bijeen gegaard. Onweer, 's Avonds hebben in Mecklenburg zware onweders gewoed die groote materieele schade hebben aan gericht. Bij Cönitz werd een voerman met twee paarden in een weiland door bliksem gedood Er werden drie huizen in de asch gelegd. Stuur defect. Bij Andermatt is een auto door een defect aan het stuur in het Schöllenen-ravijn gestort. Vau de acht inzittenden zijn twee gedood, twee zwaar en vier licht gewond. Een antenne heeft een kind van twee jaar gered dat te Asfordby uit een raam viel en 15 voet lager op een binnenplaats terecht kwam. Het viel juist met haar kin op de draad en werd de val gebroken. Zij had wel een snede aan de hals, maar deze kon gehecht worden. Papier wordt door Amerika in enorme hoeveelheden verbruikt. In 1925 wel 125 pond per kop vau de bevolkiDg. Van de 8,8 millioen ton gebruikt de pers er 3. Kort haar en korte rokken Op een vergadering in de Albert Hall zeide de deken van Westminster „strijdt voor alles wat waarlijk mooi is, en dan zult gij, hoop in, inzien dat vrouwenhaar de schoonheid helpt verhoogen, maar dat vrouwenenkels daarentegen laDg niet altijd mooi zijn." Te Saint Thurien waren sedert het begin van dit jaar 22 geboorten ge- regisleerd, alle van jongens. Thans einde- iijk is aan het verontrustend verschijn sel van het ter wereld komen van uit sluitend mannelijke zuigelingen een einde gekomen door de geboorte van een meisje. Dtze blijde gebeurtenis heeft groote verlichting gebracht. Roald Amundsen. De ver maarde Poolvorscher Roald Amundsen is te Vancouver scheep gegaan naar Japan. Voor zijn vertrek verklaarde de Noor dat h(j zijn toch over de Noord pool met het [luchtschip „Norge* b3treur do als „een groote vergissing." „Wanneer ik weer naar het hooge ncorden trek," aldus Amundsen, „dan zal het slechts zijn met een geweer en 'n paar ski's." Telefonisten moeten minstens elf talen kennen, willen zij in Jerusalem in dieDst worden gesteld. Zal hun salariaering met die eisch in overeenstemming zijn De Koninginnen van Noor wegen en [.Spanje koopen haar kleeren bij voorkeur in Londen, omdat zij daar naar haar zeggen de grootste keuze vindeD. Wat zul.en de zakenlui in Oslo en Madrid daarvan denken?, De Koninginnen van Noor wegen en Roemenië zijn beiden verzot op boeken, in het bijzonder op zeldzame exemplaren, waarmee ze haar bibliotheek kunnen verrijken. De petroleumbronnender aarde zullen, naar deskundigen ons voor rekenen, leeggespoten en leeggepompt zijn omstreeks 2150de steenkoolmijnen zouden tegen 2600 geheel zijn uitgeput Na een kwart eeuw zou groote behoefte aan papier ontstaan. Bliksem. Volgens een bericht uit Insbiück zijn drie Duitsche toeristen op de Grosse Venediger door de bliksem -gedood. Vliegongeluk. Nog was de schrijfinkt, waarmee we omrae- staand epistel op papier brachten, niet droog, of daar bereikte ons telefonisch het volgend ontstellend bericht Nabij het vliegterrein „De Kooy" is heden middag (dat was Maandagmiddag 1.1.) het Marineschoolvliegtuig S 18 neergestort met het gevolg dat de beide inzittenden, de 25-jarige gehuwde korp. vliegtuigmaker Van der Boom en de eveneens 25-jarige doch ongehuwde korp. seiner Bosker om het leven kwamen. De een werd onmiddellijk gedood, de ander overleed tijdens het vervoer naar het Marinehospitaal. Verondersteld wordt dat het vliegtuig in een vrille geraakte (d.i. een ongunstige positie van het toestel waarin het met spiraalbewegingen van geringe diameter omlaag schiet). Het sloeg met zijn neus tegen de grond met bovengemeld gevolg. Zulk een bericht komt als een ijskoud stort bad, wanneer je eerst met warmte een plezier- vlucht hebt aanbevolen. Dit droevig ongeval zal de animo, welke voor luchtvaart alom was sende is, niet weinig bekoelen, hoezeer ons ook bij het snelverkeer te land gevaren bedreigen: stuurinrichting defect, benzinebrand, band ka pot, ketting breekt, rem weigert, aanrijding met doodelijke afloop, etc. Onze plaatsgenooten de dames E. Keijseren E. Witte hebben Zaterdag 1.1. te Haarlem aan de Kweekschool voor Onderwijzeressen met gunstig gevolg het eindexamen afgelegd. Door de heer P. Visser, leerling onzer Z. V. S., is te den Haag met goed gevolg het examen 2e stuurman groote vaart afgelegd. Sport. Door de Directie van het weekblad „de Stad Amsterdam" is een verzilverde beker ter be schikking van S. V. „Texel" gesteld. o Daar de Helder-Adsp. Kampioenen verhinderd waren had de aangekondigde wedstrijd tegen Texel II Zondag niet plaats. Deelnemende vaartuigen. Vletten van 20 21 voet met en zonder zwaarden. Nummers. De vletten ontvangen bij de heer C. Bot een stel nummers, die aan vlag- gestok boven de mast uitgevoerd moeten wor den, rug aan rug genaaid. Na afloop moeten deze nummers teruggebracht worden. Tuig en bemanning. Alle vletten zeilen met hun gewone tuig en zeilen. De bemanning bestaat uit 3 man. Het gebruik van riemen is na het passeeren van de afvaartlijn verboden. Elke vlet moet voldoende ankertuig hebsen om te ankeren. Aanvang wedstrijd. Alle Vletten zorgen ten 10 u. 30 aanwezig te zijn geankerd be westen de afvaartlijn Wierhoofd—Roode ton, onder de dijk. Afvaart. Om 10 u. 45 precies vatteen kanonschot op het Wierhoofd en wordt de vlag aan de vlaggestok haven gestreken, waarop het anker wordt gelicht, (zeil gezet en be-Zuiden de Roode ton ingang haven wordt gezeild van West naar Oost, daarna wordt de lichtboei van de Mok bakboordzijde gerond en vervolgens de lichtboei van het Molengat eveneens aan bakboord en daarna naar de Roode ton haven ingang, die aan bakboord gepasseerd wordt. Wie binnen een kwartier na het afvaartschot nog niet de lijn gepasseerd is valt buiten de mededinging. De gezeilde t ij d De gezeilde tijd wordt gerekend van af het eerst passeeren van de Roode ton tot de tweede maal passeeren van dezelfde ton. P r ij z e n. Elk vaartuig dat de baan aflegt zonder fouten, ontvangt f 6, Als prijzen zijn bepaald voor de beide klas senle prijs f 15,—, 2e prijs f 7.50, 3e prijs f 3,Bovendien voor de stuurman als le prijs in beide klassen een zilveren medaille, uitgeloofd door de Kon. Mar. Jachtclub en de heer C. Bot en als tweede prijs een bronzen medaille, uitgeloofd door de gemeente Helder. De geldprijzen zijn uitgeloofd door de ge meente Helder. Wanneer 2 vaartuigen gelijke tijden maken beslist het lot. U i t w ij k e n. Bij het zeilen wordt het regle ment op het uitwijken gevolgd. Wie deze regels niet in acht neemt en daardoor aanva ring veroorzaakt, komt niet in aanmerking voor een prijs. De termijn van aangifte sluit Woensdag 6 Juli (heden). Door een misverstand kwam dit schrijven pas Zaterdag in ons bezit, waardoor het eerst in dit nummer kon worden opgeno men. Gegadigden zullen er goed aan doen zich dus vandaag bij de heer Bot te Helder aan te melden. Het uitstapje van Gemengd Koor alhier, dat eenmaal wegens slecht weer moest worden uit gesteld, is thans bepaald op Zondag 10 Juli a s Het doel van de reis is, zooals bekend, de Z W. hoek van Fries'and met zijn schoone meren, zijn rustige schilderachtig gelegen stadjes, etc. Electrische Centrale T.E.M. Met de bouw van de watertoren kwam men in de afgeloopen week gereed. Even eens is thans aan de metalen dakcon structie de laatste hand gelegd. Ze wordt voorzien van houten gordingen, en hierop wordt het dakhout bevestigd. Rubber- oid-platen zullen dienen als dakbedekking. De Z O. gevel is niet van steen opge trokken. Tusschen het metalen raam zullen daar asbest-cement (martinet-)pla ten worden a ingebracht in verband met eventueele uitbreiding. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. Bedrijfsongeval. Op het terrein, waar onze nieuwe elec trische centrale verrijst, had Maandagavond omstreeks half zeven een ongeval plaats waarbij een der werklieden, de metselaar A. Eelman Cz., het linkerbeen brak. Door het breken van een korteling die de steiger steunde, waarop, zeven meter hoog, vier mannen werkten, stortte deze omlaag. Drie werklieden vielen mee, hun val werd door een tweede steiger, de z.g. schriksteiger, gebroken, doch slechts twee konden zich daarop staande houden. De derde, de heer Eelman, viel voorover door een raam, dat zich juist op die hoogte in de muur bevindt, sloeg neer op een der betonnen machine-fundamenten en brak het linkerbeen. De vierde arbeider wist zich op het juiste moment aan een korteling vast te grijpen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Op advies van dokter Prakken is de getroffene de volgende morgen naar het ziekenhuis te Helder vervoerd. Opmerking verdient, dat, naar men mee deelt, het materiaal uit nieuw hout bestond. We hopen hartelijk, dat de heer Eelman van zijn val geen bljjvende nadeelige gevol gen zal ondervinden. De Jong's Bioscoop. Wegens uitstel der Schermerhornder kermis zullen in de bioscoop hier a.s, Zondag nog een paar prachtfilms worden vertoond, 's Middags speciaal voor de jeugd. OÜDESCHILD Voor een door kermis en regen slechts klein publiek voerde het jeugdig gezelschap van de heer Boelens hier Zaterdag „Sylvia, de booze toovenaar" op. Het spel liep vlot van stapel. De kinderen hebben genoten. Hier is een ballonnetje gevonden waaraan een briefje met het opschrift„Paul Marchand. College St. Pierre. Usile (niet „Ixelles?" In die wijk treffen we toch ook het Hosp. St. Pierre aan. Red.) Bruxelles Belgique. Prière de renvoyer. Payement 5 destination (Verzoek om terugzending. Betaling op de plaats van be stemming. Red.) DE COCKSDORP Wanneer men met een groot gezelschap op reis gaat, kost het heel wat hoofdbrekens, eer het zoover is. Maar eindelijk was dan toch voor ons, leden der Christelijke Jongens- en Meisjesvereenigin- gen, het oogenblik daar, dat we in de auto stapten, om de tocht naar Bergen te ondernemen. Van Oudeschild af ging het per motorboot van Zuidewind tot Schoorldam; vandaar te voet naar Schoorl en Bergen, alwaar de dorst ge- lescht werd met ranja, fosco enz. Daarna werd de reis per stoomtram voort gezet naar Bergen aan Zee. Op het strand was het heerlijk en werd de tijd doorgebracht met pootje baden en enkele spelletjes. Vervofgens werd de terugtocht weer onder nomen per stoomtram naar Bergen alwaar het mooie bosch tot een wandeling en het duin tot een klimpartij uitlokte, totdat het tijd werd naar de boot terug te keeren, welke ons na een voorspoedige en vlugge reis op Texel terugbracht. Vraagt ge, of we genoten hebben I Zeer zeker I Dat was ook wel te verwachten. Daar toe werkten zoowel het schitterende weer, als het doel van de reis, het mooie Bergen, als het gezellig intieme boottochtje, mee. En toch zijn dit nog niet de voornaamste factoren voor het welslagen van zoo'n reis. De voornaamste fac toren zijn in de eerste plaatseen dikke por- temonnaie, zult ge misschien zeggen I Mis I Een dikke portemonnaie nemen we alleen maar mee, als we eens heel dik willen doen. De voornaamste factoren zijn in de eerste plaats een goed humeur en in de tweede plaats: vertrouwen in en gehoor zaamheid aan de leiders. Tenslotte op deze plaats nog een woord van dank aan de schippers en de verschillende chauffeurs voor hun goede zorgen bedankt voor nou en nog er-is zullen we maar zeggen. o— De Ned. Herv. Meisjesvereeniging te den Burg maakte een prettig driedaagsch uitstapje naar Bergen en Schoorl onder de goede leiding van Mevr. Raabe. Na het bovenstaande behoeven we daarover niet uit te weiden. Binnenland. Jeugdig boefje. Te Berg6n tN H.) is aaugebouien üe plat. 18 jarige ti. -Bverdacht, van diefstal en poging tot do dslag op de chef-gemeenteveld- wachte:, J. vau de Kerk aldaar, in Jan 1.1. gepleegd ia verschil'eude villa's. Bij buo arrestie verzotten de jongens zich hevig en B schoot de veldwachter in de arm. Sicdsdt6n was hij voortvluchtig. Hij zou in Oostenrijk en Rusland zijn geweest, vanwaar hij dezer dagen zou

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2