Radio-Raad PUROL er op VOORDE VROUW. Gemengd Nieuws Ipv* Bij stukloopen van huid en voeten, doorzitten, zonnebrand en smetten; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huid verwondingen Het verzacht en geneest Helder—T exel—Harlingen. Vandaag vangt T.E.SO. met haar s.s de Dageraad via Texel de dienst van Helder op Harlingen aan.- Het traject Texel-HelJer vv wordt met het stoom schip Marsdiep afgelegd. Voor Dadere bijzonderheden verwijzen we naar de dienstregeling, 'waarvan exemplaren bij de directie te den Burg kosteloos zijn te bekomen. Auto-verkeer. Het autoverkeer neemt do laatste dagen al grooter afmetingen aan. Woens dag 1.1 zouden 's avonds een 9-tal auto's per Marsdiep naar Helder vertrekken. Een viertal kon slechts op de boot wor den gebracht, tot groote teleurstelling van de overige autorijders, daar dit voor hen geld- en tijdverlies en ongemak beteekende. Afscheid mej. Bloem. Men deelt ons welwillend mee: „In de afgeloopen week heeft mej. C. Bloem, als onderwijzeres verbonden aan de St. Jozefschool alhier, afscheid vaa haar leerlingen genomen, daar zij spoedig in 't huwelijk treedt. Het hoofd der school de heer Willom- sen bracht haar, mede namens de leerlingen dank voer de goede zorgen waarmee zij de kinderen, aan haar hoede toevertrouwd, had omringd. Door de meisjesleerlingen werd de vertrekkende onderwijzeres een keurige theetafel aan geboden." Examens. Onze plaatsgenoot P. Smit is toegelaten tot de Bisschoppelijke Kweekschool voor onderwijzers te Beverwijk. Op hol geslagen. Het paard van de heer C. de Wit, dat dezer dagen, terwijl het voor een wagen stond gespannen, ophol sloeg op de Wester weg is door kordaat optre den van de heer P. Kalis nabij de Zee vaartschool tot staan,'gebracht. Persoonlijke ongeluaken kwamen o ns niet ter oore. DE COCKSDORP Postduif. Door de heer G. Dros is een postduif gevangen, welke aan een van de pooten een aluminium ringetje draagt met de nummers 27; 4193175; 112 G 8, terwijl aan de andere poot een briefje is be vestigd waarop staat: Latei vliegen 8 u 5m C. de Kluiver Numansdorp, Haven. Reddingsboei. Op het straDd alhier ia aangespoeld een reddingsboei, gemerkt Cereal, Kiel. Aanrijding Woensdagavond had een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto vaQ v. d. K. en een wielrijder. Gelukkig zonder persoonlijke ongelukken. De fl its werd ernstig beschadigd. EIERLAND In een bijenzwerm. Toen de heer C Dros Bz. Woensdag middag met zijo motorrijwiel ter hoogte van „Propagatie" reed, is hij in een kolossale bijenzwerm geraakt. De ver woede dieren takelden hem zoo ongenadig toe, dat hij zich, thuis gekomen, eenige tijd ter ruste moest begeven om op zijn verhaal te bomen. Zoo'n bijenaanval is ook geen pietje 1 Binnenland. Onweer. De landbouwer J. te Woubrugge, is terwijl hij met eenige aibeidars in een schuurtje schuilde voor een onweeisbui, door de bliksem getrof fen en gedood. Zijn metgezellen bleven ongedeerd. Overreden. Een 5-jarig knaapje uit de Tochtstraat te Rotterdam stak op de Bdrgweg bij de tol plotse'ing de weg over, toen een auto naderde. De De chauffdur remde uit alle macht, doch het ventje werd gegrepen en kreeg de twee voorwielen over het hoofd. De dood trad onmiddellijk in. Verdronken. De zevenjarige W. H. Dasbacb, uit de Boschpolderstraat is van de wal aan de Pelgrimskade in de Maas gevallen. De sterke stroom heeft het kind doen wegdrijven. De reddingspogingen waren vergeefsch. Natuurmonumenten. De Vereeniging tot behoud van Natuurmo numenten stelt pogingen in het werk om ongeveer 12 H A. rietland en moeras in de Oosteinderpoel te koopen van de gemeente Aalsmeer. Vooral uit bota nisch oogpunt zal dit gebied vau belang zijn. Onweer. Tijdens een hevig on weer dat te Roosendaal woedde, sloeg de bliksem in de woning van de arbeider Baken en doodde er diens achtjarig zoontje. De bliksem sloeg ook in de petroleumlamp, die in brand geraakte. Ean gedeelte van het dak werd vernield en eenig huisraad ernstig beschadigd. _Goed koope trein. Op Zondag 10 Juli as. zal er van Amsterdam op Helder een goodkoope trein loopen met 2e en 3e klas ïijtuigen. Het vertrek uit A'dam is bepaald op 8 03, aankomst Helder 9 50. Vertrek Helder 20 26 aan komst A'dam 22.10 Molens. Het bestuur van de West Beverpolder ouder St. Pancras, heeft besloten tot afbraak van de bekende molen en tot plaatsing van een elee- trische bemaling. De watermolen „De Uitheiïng" bij Tacozijl, van het waterschap „De Zeven Grieterijen" en Stad Sloten, zal voor afbraak worden verkocht. Buitenland. Treinreis je. Totdusver deed een trein van Londen naar Plymouth de langste reis zonder tej stoppen. Het is een afstand van 362 KM Te beginnen met 11 dezer zal nu een „V.iegecde schot" van London naar Edinburg hem overtieffm. Het eerste station waar deze trein zal stoppen, is Newcastle 429 KM. van Londen. Echtscheidingen zijn in Engeland aan de orde van de dag. De presideLt van h9t Hoog Gerechtshof te Londen tprak er in 3 dagen 200 uit, de meeste binnen tien mioulen. Gestraft. De rechtbank te Beb ditsj- f heeft 18 bandieten tot de doodstraf veroordeeld en 28 andere bandieten tot gevangenisstraffen. Het gold e9Q bende, die sedert verscheidene jaren de geheele streek teisterde door moord en plundering. Kolonel Lindbergh is het idool geworden van het Amerikaansche volk. Dat deze populariteit ook zijn kwade zijden heeft, heeft de vlieger weer eens ondervonden. H(j arriveerde 's avonds onverwacht op het vliegveld bij Hackensack in New Jersey, na een vlucht van 3 uur en 10 minuten. Onge lukkig waren er juist op dat vliegveld vliegvertooningen gehouden, welke dui zenden toeschouwers getrokken hadden. Toen deze de Spirit van St. Louis en en Lindbergh herkenden, drongen zij zoo op dat de politie de uiterste moeite had om de vlieger en zijn toestel tegen letsel te beschermen. Geen ambtsgewaad Presi dent Coolidge heeft op zijn verjaardag veel cadeau's gekregen, o w. een volledig cowboy-costuum, compleet met breed gerande hoed, rood hemd, rijbroek en rijlaarzen met sporen enz. De president heöft de gulle schenkers het genoegen gedaan, bet pakje aan te trekken en er zich in z(ju vacantieverblijf (het was natuurlijk niet in Washington) mee te vertoonen. Echter lezen wij niets van „de ontembare mustang", die toch bij zoo'n pakjo hoort, en waarop Coolidge om in de stijl te blijven een paar stukjes van stoute rijkunst had moeten laten zien. Wettel ij k sluitingsuur. De Fransche Kamer heeft al de uitzon deringen op het wettelijke sluitingsuur vau cafés en andere publieke lokalen ook voor de groote badsteden verworpen. Wordt deze stemming niet herroepen, dan zal voortaan overal 1 uur 's nachts moeten worden gesloten. Ernstige spoorwegramp In de Harz heeft een ernstig spoorweg ongeluk plaats gehad, 's Middags is het noordelijk gedeelte van de Harz door een wolkbreuk geteisterd, die in korte tijd de Thumkullenbeek tot een wild bruisen de stroom deed aanzwellen, welke buiten de oevers trad en de spoordijk ondermijnde. Toen 's avonds een trein de tunnel verliet zakte plotseling de dijk in, de locomotief, een goederenwagen en de eerste der zeven passagiersrijtui gen stortten van da helling in het meer dan 100 meter diepe dal. De machinist, de stoker en twee ingenieurs, die met het oog op het booge water op de loco motief waren meegereden, werden op siag gedood, terwijl ook talrijke passagiers omkwamen. Negen personen werden gewond. Naar van officieelo zijde wordt mee gedeeld werden zeven lijken gevonden en wel van vier spoorwegbeambten en drie reizigers. Vermoed wordt dat nog eenige dooden in het water liggen. Daar de dooden door het water geheel van hun kleeding ontdaan zijn koD totdusver d3 identiteit niet worden vastgesteld. Torpedoboot gestrand De Fransche torpedoboot „Bouclier" is voor Toulon gestrand. Het ongeluk geschiedde tijdens een tocht van een aantal leden der Fransche vlootvereeniging voor de haven. Gevreesd wordt, dat de boot verloren zal gaan. De kleinste baby. Drie weken geleden werd London's kleinste baby geboren, een kindje, dat 622 gram woog Het is een dochtertje van een echtpaar in Paddington De eerste vijf dagen werd zij gevoed met molk uit een spuitje, waarmee men een vulpenhouder vult Maar nu gebruikt zij al melk van een lepel. Haar trot&cbe moeder heeft pas aan een journalist verklaard, dat zij beel sterk is en, hoe klein ook, uitstekend ontwikkeld. D9 directrice van Quean Charlotte's Hospital waar het kindje ge boren ;is, zegt, dat zij nog nooit zoo'n klein wichtje beeft gezien. Wat niet wegneemt, dat zij tccb „groot" kan wor den. Isaac Newton woog bij z(jn geboorte niet meer dan 907 gram. 1 Gesnapt. lu een op de East River voor ank9r liggend vaartuig bobben ambtenaren 350 geweren en ÏOOGOO patro ïen ontdekt, verstopt ia kisten met ijzerwaren en ba'.en kato-m, bestemd voor Tumaco in Columbia. Men vermoedt dat dit oorlogstuig bestemd was voor revolutionaire doeleinden. Treinramp. E n treiu met leer aren en leerliogen van de Cüileensche Krijgsschool/ die deel zouden nemeu aan het nationale feest in Argentinië, is bij Mendona met ean andere trein in bot sing gekomen. Er zijn tien dooden, onder wie de directeur, en 40 gewonden. De kolenproductie der wereld heeft sedert de oorlog nog geen eokel jaar de hoogte van 19i3 bereikt. Zware buien. Terwijl het over heel Engeland 's avonds zwaar heeft geregend, is vooral het Zuiden van Eogeland door hevige regens en stormen geteisterd, gepaard gaande met bliksem en donder In de buurt van Margate is een rctsmassa van eenige honderden tonnen in zee gestort. (Kosteloos voor abonnees) P. te C. a. Ge kunt krachtige ontvangst verkrijgen, wanneer ge uw antenne hoo- ger spant of haar draad verlengt, tot pim. 30 M. Kunt ge er geen twee- draadsantenne van maken? Dat zou de moeite loouen. b Op zee dient de metaleu wand van het schip als „aarde". Is het u nu dui delijk o- „Radio-vriend" a. U w accu moet van tijd tot tijd met gedistelleerd water worden bijgevuld. Het zuur verdampt zoo snel niet. b Ja, u bent verplicht ten postkanto re mee te doelen, dat u een radiotoestel bezit. Vraag daar een desbetrt ffond formulier, vul dat in en doe het de direc teur van het postkantoor dan toekomen. c Zorgt er voor, dat uw antenne strak gespannen is. Anders wisselt de ont vangststerkte en moet ge steeds opnieuw afstemmen. Van D. te H a Luchtstoringen komen voor op alle golven. Zo vormen een bron van ergernis voor ieder radio-lief hebber. Ge zult u er in moeten schikken b Ge kunt u uitstekend van een zolder antenne bedienen, maar dan moet er geen zinken dak boven zijn. Dr. A. DE LOOS. Een fraaie Zomer mantel. De pogingen van de Oceaanvlieger Byrd zijn mislukt. Met zijn heipers kwam hij echter, nadat de machine in zee was gedaald, gelukkig aan land, Hier naast (links) v.l.n.r. Byrd, Noville, de prefect van Calvados, die hen in Frankrijk behulpzaam was, Bert Acosta en Balchen. Minister Kan heeft dezer dagen een bezoek aan de Achterhoek gebracht. Markeloschc boeren wachtten de Minister op bij Roosdomsbrug om Z.Ex. te kunnen inlichten over de algemeene watertoestand in deze omgeving. ÊÉaöSS Dit bizonder aantrek kelijk model van een lichtezomermantel heeft een dubbele opstaande kraag, die open en ge sloten gedragen kan worden. De sluiting bestaat uit éèn groote knoop, welke aan het ondereinde vande revers ongeveer in het midden van het overslaande voorpand is geplaatst. In tegenstelling met andere modellen, zijnde mouwen van deze man tel van onderen zeer wijd uitloopend, hetgeen aan het geheel een buitengewoon charme verleent. Knippatronen van deze mantel zijn verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder opgave van No. 23.442. Kosten 55 cents. Weldon's Kinder-modeplaat van Augustus is reeds verschenen en bevat de uitvoerige be schrijving in de Hollandsche taal met patronen van een meisjesjurk en manteltje, 12—14 jaar, van een aardige jurk zonder mouwen, 12- 14 jaar, van een meisjeszomerjurkje, 4—6 jaar en van een kinderstrandpakje,2—4 jaar. Als coupon patroon vermeldt het een meisjesmantel 10—18 jaar. In totaal plm. 70 nieuwe moddellen. Prijs 30 cent. MANJO.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2