EUG. GOYARTS INMAAKGLAZEN. WECK - LUCULLUS - MONOPOL Tandheelkundige Inrichting Inmaakglazen. J. van WILLIGEN, Weststr.Helder ss. Burgemeester ran Alkmaar II P. BAKKER, Ijzerhandel, Hen Burg. Voor Den Hoorn bij In. HOOST Loodsgracht 37, Helder. Spreekuren dagelijks van iö-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreekaur Dandsrdag v. 7-8 ONS KINDERHOEKJE. BET PHOTO - MYSTERIE C. ACKEMA. Spreekuur Woensdags van 10—4 uur. AdresMej. Wed. BUIJKES, Stationstr. 11, Helder le kwaliteit Kunsttanden. Pijnlooze behandeling. Deze zaak heeft GEEN FILIALEN. Tandheelkundige Wij Breien de Aller fijnste Wollen Kousen Alles onder volle garantie. Garantie voor kwaliteit en welslagen verlaagde prijzen Schriftelijke bestellingen worden spoedigst uitgevoerd. Zendingen boven f 10,- franco 1 veer V3de twee letters met de befooverende klank voor elk,die van pepermunt houdt «£-tljCL/uzo gBSMMfeaaKtarsit RAFFIA-VERSIERING. =JSIk 7) )-( Wij leveren franco over geheel Texel, terwijl de prijs uiterst concurreerend is, daarom koopt U bij ons het voordeeligst. V* 3U VS pepermunf is alom verkrijgbaar. - De populariteit van het nieuwe product van kunstzijde, Raffia, is ongetwijfeld verdiend want het is niet duur en men kan het in zulke schitterende kleuren krijgen, dat het haast niet te gelooven is, dat het nog zoo lang geduurd heeft, vóór men er aan dacht om het te gebruiken voor de versiering van het binnenhuis. Men kan het gebruiken voor hoeden-gar- neering, men kan er prachtige matjes, kleedjes en loopers van maken, men kan het gebruiken voor zonneschermen, voor het garneeren onzer japonnen en ook voor de versiering van diverse meubelstukken. Het hierboven afgebeelde patroon is bestemd voor de garneering van een kussen of van een looper of gordijnrand. De bewerking van dergelijke dingen met raffia is heel gemakkelijk en iedere winkelier, die het verkoopt, zal U gaarne op de hoogte willen helpen, betreffende de wijze, waarop U ermede te werk moet gaan. leder, die eenmaal met raffia-werk begonnen is, zal er ongetwijfeld mede voortgaan, het kleureffect, dat men ermede bereiken kan, is zoo schitterend, dat er dames zijn, die een geheele kamer met raffia-garneering er op na houden. Alle kussens, loopers, gordijnranden enz. zijn met raffia gewerkt. Het is dan ook een buiten gewoon dankbaar werkje en de resultaten, die men er mee verkrijgt, zijn een aansporing te meer om voort te gaan. JAC. Dt. BOE.R a KElZEHstRAAT 7S Kunstnijverheidsglaswerk „Leerdam". vaart Maandag naar Purmerend en tus- scliengelegen plaatsen, Afvaart 's middags 1 uur Donderdags naar Leiden en tusschengelagen plaatsen Afvaart 's morgens 8 uur. De Commissaris T. C. BAKKER Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie Pijnlooze behandeling zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. De Avonturen van Mr. HERBERT PORTER. „Dank U," zei de ander kortaf. De liftdeur rammelde en de lift gleed zoemend omlaag. Toen Eire haar atelier weer binnentrad, week ze geschrokken terug. Het vertrek lag in diepste duisttrnis. „Wat is dat? Waar bene U, Mr. Porter?' Een zacht lachen antwoordde haar Van de openslaande ramen kwam een scherp gefluit; hel licht gloeide weer aan. ,Wa' beteekent dat?* .Niets. Niets bijzonders. Alleen maar een bericht aan mijn assistent beneden op straat dal hem zegi: „Geef acht. Hy komt." Aan Uw assistent? De maD, die ons zoo juist verlaat, wordt dus ook verder in oog gehouden?* Als eenig antwoord gleed een korte glim lach over het gelaat van de detective. "Mag ik het eerlijk zeggen, Mr. Perter?" het meisje keek aarzelend naar hem en een lichte blos kwam over haar gezicht. „Ik was al een klein beetje verwonderd, dat U die mijnheer hoe zal ik het zeggen uit het oog verloor." Herbert Porter knikte kort." Ik wns eerst van plan geweest in de lift met hem naar Ringen werpen. Dit spel is gemakkelijk en zonder veel kosten te maken. Je neemt een vierkant stuk karton van ongeveer 35 bij 35 cM. en trekt in het midden een groote cirkel. Binnen in de cirkel schrijf je met flinke cijfers het getal 10 en op ieder van de vier hoeken het getal 5. Nu leen je van moeder een stel sleutel of gordijnringen. Dan kan het spel beginnen. Je legt de kaart op de grond aan de eene kar.t van de kamer en de spelers gaan aan de andere kant staan, leder krijgt op zijn beurt de ringen en moet ze achter elkander naar de plaat gooien. Ringen die geheel binnen de cirkel vallen tellen natuur lijk 10, buiten de cirkel tellen zij 5, missen zij de lieele plaat, dan tellin zij natuurlijk 0. De speler, die het hoogst aantal punten werpt, wint het spel. In plaats van ringen kun je ook schijven van dik karton gebruiken. OPLOSSINGEN der raadsels van 16 Juli 1 klokhuis, brillenhuis. 2 Schuld. 3 a Schrijf 8 in Romeinsche cijfers en nogeens 8 zoo er omgekeerd tegenaan. 3 b Schrijf 12 in Ro meinsche cijfers en trek dan een streep horizon taal door het midden. NIEUWE RAADSELS. 1 Vul de ontbrekende letters in: s—a-dg—o-g-ns in de zomervacantie W"Vs-o-m-n zijn zeer gevreesd 2 Maak van deze letters de naam van een bekend man Rousd Krijser 3 De naam van een lichaamsdeel en die van een instrument, dat de zeelui gebruiken, vormen samen de naam van een gevreesd bedrijf. Welk beneden te gaan. Maar U hebt gehoord hoe een vijandige toon hij aansloeg, toen ik probeerde met hem te praten. Er is geen twijfel aan hij zou myn gezelschap on verbiddelijk hebben afgewezen. Daarom deefl ik maar geen moeite er was mij veel aan gelegen geen argwaan te wekken." De defective bad dit geheele gesprek gevoerd zonder het jonge meisje aan te zien. Hij was aan het venster blijven staan en nu pas bemerkte Else, dat hij afgebroken scherp naar de straat keek. „Maar dat is toch merkwaardig* - viel hij zichzelf plotseling in de rede. „Wat dan?" vroeg zii, doordat de toon van zijn stem haar angstig had ge- maak r. „WelUw klant verschijnt niet." „Wat btdoelt U daarmee?' „Hij moest allang beneden zijn. Maar ik wacht vergeefs dat hij het huis verlaat. Is er misschien nog een (weede uitgang?" „Neen," Zijn auto staat er nog steeds. En de chauffeur kijkt onafgebroken naar de huis deur hij is óók verwonderd over het lange uitblijven van zijn passagier." Met een plotselinge beweging draaide hij zich om „Excuseer me een oogenblik. Als ik mij niet vergis, is er iets niet in orde." „Wilt U me alleen laten, Mr. Porter?" „Ik moet." Zy baalde diep adem en drukte de hand WECK. Va Liter 42 ct. »U 45 ct. 1 51 ct. 1 Vb 60 ct. 2 75 ct. Toestel compleet met glashouder en thermometer f 3,40 Stoombadapparaat compleet f 5,50. 1 IVs 2 ZENITH wijde opening Liter 34 ct. 38 ct. 44 ct. 50 ct. 55 ct. aCHS* ii u n. i? Faü.vah SuscrtN.HAOi.motM tegen haar hart. „Neen, dat kan ik niet, in deze ongerustheid alleen blijven." Goed dan. Gaat U dan maar met me mee." Een" oogenblik later stonden zij op het trapportaal. „We xunnen met de lift naar beneden," zei ze. Hij knikte. De lift was nog beneden. Else drukte op de knop. Ze hoorden het gezoem van het naderende toestel en met een klik hield het op hun verdieping stil. Zij drukte de kleine sleutel in het slot en opende de deur. Met een gil viel ze terug. Haar oogen openden zich wijd met een starre uitdruk king van ontzetting en haar sidderende hand wees in de verlichte kleine ruimte van de lift. Op de grond lag, met het ge zicht naar beneden, onbewegelijk,schijnbaar dood, de bezoeker van zooeveD. „Dus tóch," mompelde Herbert Porter, „Dus tóeb. YVees zoo goed om Uw atelier weer open te maken dan kunnen we hem naar b'men dragen." Met buitengewone voorzichtigheid nam hij het bewegiuglooze lichaam op en droeg het zonder eenige zichtbare inspanning naar de woning van de fotografe, waar bij het behoedzaam op de divan neerlegde. Daarop boog hij zich over het slachtoffer. „Hetzelfde wapen", fluisterde hij, „waar nee Uw collega Weingarten is neergeslagen Vermoedelijk een gummiknuppel." „Is by dood?" „Neen, alleen maar verdoofd. Haalt U even wat water, zoo koud als maar kan en een spons." Else verscheen na eenige seconden met het verlangde en de detective begon het achterhoofd en de slapen van den bewus- telooze man te bevochtigen. Hij liet een onderzoekende blik over de gestalte van de patiënt glijden. Daarna haalde hij hem de portefeuille uit de bin nenzak. Een groote som in groot bankpapier bevond zich erinvijftien duizend gulden Overigens was de portefeuille leeg. Else had vol angst de bewegingen van Porter gevolgd. „Het uegatief en de afdruk." Herbert Porter knikte. „En nu heb ik nog wat azijn noodig." Else ging naar de keuken en terwijl ze daar bezig was, klonk de deurbel. Zij kromp ineen van schrik en vloog naar buiten. De detective stelde haar gerust. „Het is mijn assistent. Ik heb hem een teeken ge geven om boven te komen." Else deed open. „Hallo, Morris," begroette Porter hem. „Er gebeur n hier leuke dingen!" „De man is niet naar buiten gekomen," begon de assistent aarzelend. „Dat geloof ik graag. Hij ligt namelijk binnen brw-s'eloos met een wond aan zijn hoofd. Is er, behalve hij, het laatste kwar tier iemand binnengekomen of uitgegaan Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4