Gemengd Nieuws Ter verduidelijking van ons bericht „Opsporing verzocht," dat u vindt op de eerste pagina van dit nummer, merken we nog op, dat het verzoek van uit Hilversum per radio werd bekend gemaakt. Schoolreisjes. De leerlingen uit de laagste klassen der o.l. school alhier maakten Haandag een rjjtoer naar de Koog, waar zij aan het strand heerljjke uurtjes hebben doorgebracht De weersomstandigheden legden geen enkele belemmering in de weg. Het uitstapje mag geslaagd heeten. Vandaag maakt de 5e klas een reisje naar Bergen. Sport. De wedstrijd Texel I-West-Frisia, Zondag hier 'gespeeld, had geen schitterend ver loop en heeft de toeschouwers niet kunnen voldoen. Na de rust vooral gaf *t Texel-elftal dat met 5 invallers uitkwam, slecht spel en hadden de Enkhuizers weinig moeite de bal in het net te plaatsen. De strjjd werd met 8- 1 in hel voordeel van West- Frisia beslist. Dank zij de welwillende medewerking van Texelsch Fanfare toog een talrjjk publiek naar het sportterrein, maar toch niet in die mate als we gewend zyn. Uitslag aanbesteding. Door B en W werd Maandag 1.1. open baar aanbesteed het aanleggen en bedrijfs- vaardig opleveren van electrische lichtin stallaties in ccnigc gemeente gebouwen te den Burg en wel in 1 openö. lagere school, woning van het hoofd en brandspuilhuisje2 Postkantoor met directeurswoning3 woning Klein Klouwenberg4 woning gemeenteveld wachter; 5 Zeevaartschool; 6 gemeente pakhuis; 7 Gesticht van Weldadigheid. De uitslag is als volgt Jb. Bruin: 1. f 175, 2. f 174,30, 3. f42,61. 4. f 52,61, 5. f189 58, 6. f 131,25, 7. 220.20. Mittelhauser: 7. f 172,50. Dros' Ing. Bureau:!, f 181,70, 2. f225.50, 3. f 52.50, 4. f 56,50, 5 f 215, 6. f J.40,50, 7. 279,50. J. Omis: 1. f 279,80, 2. 243 50, 3. f 60.40. 4. 64,20, 5. f 238,80, 6. f 189,90, 7. f 299,80. J. Kiljan2, f 129, (alleen de woning,) 5. f 253.50, 7. f 305,90. Bais: 1. f 192,50, 2. f 239,50, f 54, 4. f 58,50, 5. f 218,50, 6. f 180.50, 7. f268. G. de Jong: 1. f 158,50, 2 t 145, 3. f35 4. f 63, 5. f 223, 6. f 130, 7. f.228.50. Gunning volgt. Hengstenkeurlng. De.gewone najaarskeuring van tot dek king bestemde hengsten zal in onze ge meente alleen voor het type tuigpaard plaatsvinden en wel op 30 Augustus a.s. Boekhouding op de boerderij. Volgens een uitspraak van de Raad van Beroep te Groningen van 16 October 1926 is een boekhouding, die gevoerd is zonder gebruikmaking van een aanteekenboekje, niet volledig, aldus meldt het „Gron. Land bouwblad". In de uitspraak komt o. a. de volgende overweging voor: „Overwegende, dat is gebleken, dat de appellant van de door hem geëxploiteerde boerderij geen kladboekje beeft gehouden en zijn staten eens per week uit het hoofd invulde, zoodat van hem niet kan worden gezegd een voldoende boekhouding te heb ber gevoerd en zijn inkomen uit de boer derij derhalve terecht is geschat." Als gevolg van deze uitspraak is het dus noodzakelijk, dat de landbouwers alle ont vangsten en uitgaven dagelijks in een zakboekje noteeren en deze notities bv. eens per week in een kasboek of op weekopgaven overboeken. Examens. Onze plaatsgenooten Mevr. Vis en de heer A. Brak legden gisteren te Utrecht met gunstig gevolg examen af voor de akte Engelsch middelbaar-onderwijs A. De heer C. A. E. van Rbee, leerling Z.V.S. alhier, slaagde gisteren te den Haag voor Se stuurman groote vaart. Teraardebestelling C. P. Kuiper. Op plechtige wjjze is gistermiddag te vier uur het stoffelijk overschot van hoofd inspecteur 0. P. Kuiper op de algemeene begraafplaats van zijn geboortedorp, de Waal, ter aarde besteld. Het graf werd door bloemen overdekt, o. m door een krans van de Bond van Hooger Politiepersoneel en een van het politiepersoneel bureau Nassaukade. Aan de groeve werd eerst het woord gevoerd drorde heerhoofd-inspecteur.f. van Binsbergen, die de overledene namen3 de Hoofdcommissaris van politie te Rotterdam dank bracht, voor hetgeen hij voor Rot terdam's politie en voor de politie in het algemeen heeft verricht. „Wie had gedacht, dat de vacantie welke je op Texel zoudt doorbrengen, zoo eindigen zou Algemeen was dan ook de ver slagenheid. toon ons het schokkend be richt van je heengaan bereikte. Ik betuig je oprechte dank namens je collega's, die je steeds op sympatieke wijze als een goed vriend behulpzaam was. Namens all n betuigen wij onze innige deelneming aan je vrouw en kin deren. We vertrouwen dat zij zich zoo nood'g zullen wenden tot ons, die gten oogenblik zullen aarzelen haar met raad en daad terzjjde te staan." Namens de Inspecteursafdeeling Bu reau Nassaukade - sprak de heer inspec teur J. J. Maandag, die familie en kennissen zjjn hartelijke deelneming betuigde met het zware verlies. In het bijzonder hopen we, aldus spreker, dat mevr. Kuiper de kracht moge vinden om deze slag te boven te komen. Met groote ontsteltenis verna men we het ongelooflijk droeve bericht van het overlijden van onze sympathieke chef, algemeen gezien en bemind. Wij zullen z(jn nagedachtenis in eere houden. Brigadier C. Kruithof voerde het woord namens het politiepersoneel van het bureau Nassaukade. Hij schilderde de groote ver slagenheid, die het overlijdensbericht te weeg bracht en sprak woorden van innige deelneming. Gij waart een goed chef, de man op de rechte plaats, steeds bereid voor ons op de bres te springen. Namens heel het agentenpersoneel breng ik u hier oprechte dank voor de groote bereidwilligheid jegens ons betoond, voor de humaniteit, welke uw optreden kenmerkte. Rust zacht. Namens de wederzijdsche familie, bracht tenslotte een broer dank voor de groote eer, de overledene bewezen, in het bijzon der aan burgemeester Oort, aan ds. Vis, voor de troostwoorden ten huize der familie Kuiper gesproken, alsmede aan de heeren inspecteurs en vertegenwoordigers van het politiepersoneel. Ik beveel, besloot spreker, mijn lieve broer Keos in uw welwillende herinnering aan. Hiermee was de droeve plechtigheid geëindigd. OUDESCHILD Openlucht-zanguitvoering. Zondag j.l. had hier de eerste samen zang der zangvereen. van den Burg, Ooster end en Oudeschild plaats. Het weer was goed, hoewel niet warm om te blijven staan. De belangstelling van het publiek was groot en we veronderstellen dat de zangers ook wel allen present waren. Het gedurig applaus bewees wel, dat het zingen in de smaak viel en we willen hopen, dat we nog menigmaal van de samenzang mogen genieten. Jammer is het, dat er altijd motor- en autorijders zijn, welke de rust mecnen te moeten verstoren. T. E. M. Met hel zeilvaartuig „de Morgenster" is Zaterdag een groote hoeveelheid materiaal van de Heemaf (Hengelo-Overtjsel) ten be hoeve van de T.E.M. te Oudeschild aange voerd." DE MOK. Overplaatsing. Officier van de marinestoomvaartdienst 2e kl. D. Brouwer, dienende aan boord van Hr. Ms. mijnlegger Douwe Aukes, isover- geplaatst bij het vliegkamp alhier. DE COCKSDORP Tooneeluitvoering. De tooneeluitvoering Zaterdagavond in het lokaal van de heer Zoetelief fen bate van de leerlingen van de Lagere school trok nogal veel belangstelling. De netto opbrenvst van deze uitvoering moest dienen tot bestrijding van de kosten voor een schoolreisje en daaraan verbonden school feestje voor de leerlingen van de O. L. S. alhier. Eenige jongelui hadden onder leiding van het hoofd der school de heer Oele een "blijspelletje ingestudeerd, wat met veel succes ten tooneele werd gebracht. De zaal was goed bezet, zoodatzeer zekereen flink batig saldo de moeite heeft beloond. Een woord van dank aan degenen die hun krachten daartoe gaven. Binnenland. - Dankbare Amerikaan. I de afgeloopen winter gebeurde het, dat een Amerikaan aan het N H. kanaal nabij Hat Schouw met zijn auto in de modder wegzakte Hij vroeg toen, tevergeefs aan eenige voorbijkomende melkrijdersom zijn wagen met bun paard u t de modder te trekken Een boeren zoon uit de Broekermeer heeft tenslotte geholpen de auto op de weg to trekken. Je Amerikaan dankte en noteerde de naam van zijn helper. Eenige tijd later ontving do jonge man als belooaing een radiotoestel cadeau Daarna em huisorgel. En nu heft hij weer een nieuw motorrijwiel v*n de Amerikaan gekregen. - De Martha Stichting voor onverzorgde kind ren te Alphen aan do Rijn her ft vier legaten ontvangen tezamen tot een bedrag van f 8000. - Do Fokker VII met de vHegers Sdiolten en G-yss^ndorfer, de monteur Weber en de passagier van Lear B ack is Zaterdagmiddag te Schiphol gearri veerd, waar ten enorme menicte bun een hartelijke ontvangst heeft bereid Al.e vier werden benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Maatdag is de tocht voortgezet naar Londen waar de heer van Lear Black eenige dagen zal verbl\j7en alvorens naar Ameiika terug te zeeren. Verdwenen notaris. Het lijk van de notaris Sanders uit Groningen is door rijksveldwacht en gemeente politie bij Hoogeveen, hangende aan een boom, gevonden. Het werd naar de be graafplaats te Hoogeveen overgebracht. Oppassen. De monteur A. Landstra uit Arnhem wilde te Veenen- daal, op de markt een nieuwe lamp op de benzinepomp zetten. In de ijzeren kolom kwam bij bij meeDde dat de stroom afgezet was in aanrakirig met de koperen fitting van do lamp, waar door bij de volle stroom door zijn lichaam kreeg. Op zijn gegil werd ;de stroom uitgeschakeld. Geneeskundige' hulp was spoedig aanweziglangdurige pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten echter r iet baten. De ongeluk kige was 27 jaar en ongehuwd. Uit het museum te Asselt (Limburg) is een Mariabeeldje van groote kunstwaarde gestolen. Onweer. Te Neede heeft een hevig onweer gewoed. In verschillende gebouwen is de bliksem geslagen, brand is echter niet veroorzaakt. Bij de arbei der K. is een varken lam geslagenhet dier moest worden afgemaakt. Inbraak. Door indrukken van een ruit heeft men zich toegang ver schaft tot de R.K. kerk aan de Biltstraat te Utrecht. Drie offerblokken zijn geleegd. Autoophol In de Paleisstraat te Amsterdam stond een personenauto onbeheerd. Een I5-jarige jODgen maakte van dez8 gelegenheid gebruik en ging met de auto rijden. Hij reed eerst tegen een stilstaande handwagen, die bescha digd werd. De jongen sprong er toen uit waarna de auto zonder bestuurder verder reed. Ze botste spoedig tegen een auto van de reinigingsdienst aan, waarbij beide auto's werden beschadigd. Nog was de vaart van de personenauto niet gestuit Nog moest een wielrijder het ontgelden. Hij bleef gelukkig oDgedeerd, doch het rijwiel werd stuk gereden. Het was maar goed dat toen de eigenaar van de auto kwam opdagen, die verder onheil wist te voorkomen. Troelstra's memoires. Ver schijnen zullen Mr. P. J. Troelstra's „Gedenkschriften" in drie deelen. Het eerste deel, getiteld „Wording", dat een min of meer op zichzelf staand afgerond geheel is en verlucht zal zijn met ongeveer veertig illustraties, zal binnen enkele maanden het licht zien. Te Goes zijn vier van 'n groep gevaccineerdo kinderen ernstig ziek geworden. Reeds zijn twee kinderen overleden. De toestand van het derde kind is hoogst ernstig. Bij dit kind treden verlammingsverschijnselen op. Vanwege de rijksseruminrichting is reeds een onderzoek ingesteld. De ongerustheid onder de ouders is groot. Buitenland. Vechtpartij Te Rahnsdorfbij Berlijn is hevig gevochten tusschen leden van de rijksbanier en nationaal-socialis- ten. Het staat nog niet vast wie de vecht partij heeft uitgelokt. Het vaandel van de rechtschen werd in beslag genomen, daar zij er mede op hun tegenstanders hadden losgeslagen. Op de Marcusplaats te Venetië is bij een storm een antenne op de kathedraal gevallen, die beschadigd werd De schoorsteen van bet gemeente lijke ziekeahuis werd omgerukt en sloeg door het dak. Twee patiëntën werden gedood Te Cremona heeft de storm enorme materieele schade veroorzaakt. Vier menschea werden gedood en 50 gewoDd. Uit de tuchtschool te Göttingen zijn elf jongens ontsnapt, nadat zij twee bewakers overweldigd en hun de sleutels afhandig gemaakt hadden. Eenige joogers boden zich vrijwillig aan om hun kameraden op te var gen en de directeur nam dit aanbod aan. Vijf jon gens zijn dientengevolge 'sDachls nog ingehaald en t°iuggebracht De 6 ando ren, waaronder de aanvoerder, die pas Ingeleverd was na bet ondergaan van 2 jaar gevangenhstrxf, bevinden zich nog in vrijhei i. Te Berlijn Wilmersdorf heeft in een aanval van krankzinnigheid een dienstmeisje een kind van 1 jaar verdronken in de badkuip. Zij begaf zich daarop naar een vrouwelijke arts, deelde mede wat zij gedaan had en vroeg vergif om zelfmoord te plegen, daar zij anders volgens haar beweren nog meer kinderen zou moeten ombrengen. De arts waar schuwde de politie, die het dienstmeisje arresteerde. InToerkmenistan (Rusland) heerscht een hittegolf. Verschillende ge vallen van dood door o verhitting of zon nesteek hebben zich voorgedaan. De Turksche regeering heeft 6C0 staatsambtenaren, die tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Engeland hebben samengewerkt, uit de staatsdienst ontslagen. Bij de terugkeer van een volksfeest te Capota bij Madrid is een vrachtauto met 12 inzittenden omgesla gen. Vijf passagiers zijn gedood, en 5 anderen zijn zwaar gewond. De minister-president van Portugal heeft verklaard, dat in Portugal op het oogenblik door agitatoren wan hopige pogingen gedaan worden om de orde te verstoren, maar dat de regeering vertrouwt, dat het leger en de marine dit niet zullen toelaten. Het hoogterecord zou gesla gen zijn door de Am. officier Champion die 48.000 voet hoog gestegen zou zijn. Bij de daling raakte het vliegtuig iu brand. De bestuurder bleef ongedeerd. Uit Weenen wordt officieel medegedeeld, dat de dumdumkogels, waarmee bij de troebelen van 15 Juli geschoten is, gestolen zijn uit wapen winkels. Het was munitie, die enkel voor jachtdoeleinden gebruikt wordt. De verwondingen, die er door verwekt worden, zjjn zeer ernstig. Te Edmonton (Alberta) zijn 4 menschen gedood en 2 ernstig gewond doordat een stalen balk, die moest wor den gebruikt voor de spoorwegbrug over Ie Athabaska, neerviel. Noodweer. In de omgeving van Trackenberg zijn opnieuw zware- onweders met hagelslag losgebarsten. Telefoonpalen zijn vernield en de ver bindingen verbroken. De watermassa's hebben de reeds bestaande watersnood nog verhoogd en de geheele streek is overstroomd. Alle hoop om althans nog een deel van de oogst te kunnen redden is opgeheven. R o e i-o n g e 1 u k. Op de Havel bij Potsdam is een pagaaiboot m9tdrie inzittenden omgeslagen. Een heer en dame zjjn verdronken, de tweede dame kon gered worden. Ter dood. Het hof van gezwo renen van Seine en Marne heeft Guyot, de man, die verleden jaar zijn minnares heeft geworgd en getracht het lijk in een hooiberg te verbranden, ter dood veroordeeld. Nederlandsche pleeg ouders, Zondagmiddag zijn te Boeda pest zestig Nederlandsche pleegouders van Hongaarsche kinderen aangeko men. Zij werden aan het station feestelijk ontvangen. De gasten b'ijven een week te Boedapest. Een wolkbreuk heeft groote schade aangericht langs de kust van Quebec tot aan de golf, en in net bin nenland in Pennsylvania en New York en in de katoenstaten. Mottram een veelbelovend jong wetenschappelijk onderzoeker aan de Universiteit te Manchester, is plotseling verdwenen. Algemeen neemt men aan d.t overspanning geheugenverlies heeft veroorzaakt. De vermiste leed reeds sedert geruime tijd aan slapeloosheid. De boeren in Swazieland heb ben zwaar te lijden van een inval van ongeveer 30,000 „wilde beesten" (Zuid Afrikaanscbe antilopen), die in kulden van ongeveer 2000 stuks uit de door droogte geteisterde streken vaD Lebombo zijn gekomen. Zij verwoesten alles op bun weg. De jagers schieten hen bij honderden dood. Geheimzinnig sterfgeval Toen de iykfcchouwer van het gerecht

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2