Geverscht droog Zeegras Motorschip Maria EUG. GOYARTS NAAR TERSCHELLING Slechts twee weken Seizoen Uitverkoop bij FRANS ZEGEL Kz., Oudeschild. Zie de uitstalling". INotaris Muider blanke slinger honing. 20 jonge kippen, Voor den inmaak Huishoudster biedt zich aan. Bericht. de heer K. PEN. DE WIT KLEIN vaart Maandag naar Pnrmerend. en Donderdag naar Leiden. 8 s. Texelstroom naar Purmerend. Loodsgracht 37, Helder. Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrjjdag. Avondspreeknur Donderdag v. 7-8 N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. Nieuwe Boeken. Ingezonden Marktberichten ADVERTENTIËN het gras- en klavergewas en de naweide van Opgelet. roode enzwarte bessen Tevens snijbloemen te koop. Zeer groote partijen gevraagd Bijverdienste. Agenten gevraagd op Texel voor een solide spaarkas. K. PEN Adverteert in de Texelsche Courant. Tandheelkundige met het s.s. „de Dageraad" op Zondag 7 Augustus 1927. Leipzig beeft besloten een nieuw jaarbeurspaleis te stichten. Moordlust Zaterdag is te Amsterdam de Nederlandsche Commissie voor Internationale Natuurbescherming bijepn geweestdat is de commissie, die vooral trachten wil dieren, die als de vernietigende mensch zoo voortgaat als op het oogenblik, gauw uitgeroeid zullen zijn, te beschermen. Op die bijeenkomst vertelde de Belgische natuuronderzoeker dr. Derscbeid van zijn ervaringen op eeD reis in Midden Afrika. En daarbij was onder andere ook dit bij had een jager, daar ergens in de Congo achter elkaar zestien nijlpaarden zien doodschieten. Dat is niet moeilijk schijnt het; a's je ze maar raakt achter het oor, zijn ze zoo dood Zestien van die dieren, die daar rustig, op geen gevaar verdacht, zwommen in de ïivier. Pang, pang, pang zestien maal. Waarvoor? Van sport is er geen sprakevoor een goed schutter is het niet eens moeilijk. Gevaar is er voor de jager heelemaal niet. En nut heeft zoo'n dier na zijn dood niet: de jager heeft dus nog niet eens een excuus in hoop op gewinhij liet de lijken dan ook eenvoudig voor wat ze waren. Dus alleen uit lust om te dooden I En zoo'n kerel maakt dan nog aan spraak op de naam „beschaaf! mensch Diefstal. Een zeer elegant ge kleede heer en dame hebben in een juweüerswinkel in het centrum van Berlijn, kans gezien om bij de inkoop van eeu kleinigheid een standaard met 8 brillantringen ter waarde van 60.000 'mark te stelen. Na hun vertrek werd de vermissing pas bemerkt. (voorhanden in Boekhandel Parkstraat) Richmal Crompton Op en top William. Een amusant boek voor jongens en meisjes van 12 tot 80. Een boek vol kostelijke humor, vertaald door Dorothee de Escofet-Buys, ge ïllustreerd door Thomas Henry. Prijs in pracht band, f 2 90. John Buchan John Macnab, de Gentlemanstrooper. Een moderne sport-roman, knap geschreven, spannend en met een humoristisch tintje. Voor liethebbers van gezonde ontspanningslectuur een aanbevelenswaardig boek. Het werd door Robert Peereboom uit het Engelsch vertaald. Prijs, in prachtband, f 2.90, Nordahl Grieg - Maar 't schip gaat verder. Vertaald uit het Noorsch door Annie Romein- Verschoor. Dan op een dag staat er een jong gezicht in het duister beneden op de walhet is een nieuwelinp, die niets weet. Hij staart omhoog naar de geweldige wereld van ijzer, die voor hem opsteekt en onzeker vraagt hij zich af Wat verbergt het schip, wat is het? „En dit is, wat hij vermoedt „Het is een pakhuis, dat van haven tot haven trekt, soms naar schoone kusten toe, een wereld die zwart-gaper.de kloven en afgronden heeft, maar ook bergen in het morgenrood. Een moloch die het lot van menschen vermorzelt in zijn ijzeren klauwen, om dan rustig zijn gelaat de eenzaamheid toe te wenden, als was er niets gebeurd. Dat alles is het schip en nog duizend keer anders en meer. En hij verlangt er naar en vreest het." Dit is geen schip meer, het is een fabriek, een drijvende transportfabriek. Met de bittere glimlach der gebluschte illusie laat Grieg ons de mechaniseering zien van wat eens het meest avontuuilijke het meest romantische beroep was. Een fabriek, schrijft hij, is het geworden, waarin je opgesloten bent meteen willekeurige groep menschen of liever met twee groepen, twee scherp gescheiden werelden. „Vooruit* huist eng-op-ééngepakt in het Tage logies een losse gemeenschap, die in elke haven wisselt en aan het eind van de reis telkens weer uiteenvalt. Van het leven van deze menschen wil Grieg ons vertellen, hoe ze werken, kaartspelen, opsnijden en vechten. Hoe ze de wal opgaan, in het geijkte blauwe pak met de bruine schoenen om zich hongerig te werpen op de armzalige genoegens der haven kwartieren en 4ioe zoovelen die met duurder prijs betalen, dan met de hand vol internatio nale munten, welke uit hun zak wordt geklopt. Grieg's boek is zuiver en boeiend genoeg om tevens een aanklacht te mogen zijn een klacht schrijft het Alg. Handelsblad die niet nieuw, maar nog minder overbodig is. Hij heeft de voldoening gehad, dat die aanklacht weerklank heeft gevonden. Het boek werd reeds in zes talen vertaald. Prijs, in prachtband f3,90. Harry Söiberg In het Land der Levenden. Geauforiseerde vertaling uit het Deensch door Margaretha Meyboom. Söiberg heeft in dit werk een machtig ge geven gezet in het licht van de nieuwere tijd. Hij stelt de liefde voor de menschen, het sociale gevoel, als het hoogste, dat het leven waarde geven kan. Söiberg's boek is een ongewoon mooi boek dat door ons dankbaar in Nederlandsche ver taling moet worden aanvaard. Een' „grootsche en schoone roman „een boek van warme menschenliefde", „een machtig werk." Prijs, in prachtband, f 5.90. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Voor 't laatst. Daar de schrijver over Plaatselijke Keuze eenige lijd geleden onder schaterlachen ver klaard heeft over de werking van P.K. te zullen schrijven, heeft dit Zaterdag j.l. plaats gehad. Het fanatieke, verdachtmakende, onbeteekend stukje, schrijft niets over de werking van P.K. maar 't is een jammerklacht, dat P.K. in Ame rika en Noorwegen was ingevoerd, werd afge schaft en vervangen door Staatsverbod en nu weer ingevoerd zal worden. Allemaal teekenen dat de geheelonthouding ook aan fouten mank gaat, die niet door wetten zijn weg te werken. De alcohol was afgeschaft en wordt weer inge voerd, dus toch wel een duidelijk bewijs van de onmacht van het drankverbod. En daarom is de strijd tegen misbruik zoo waar, die de zwakke menschen met hun lagere instincten wil verbeteren door hen met woord en daad bij te staan, om zich te beheerschen. „Beheersch U zelf!" dat is het eenige redmid del tegenover alcohol, zelfzucht, het sexueele vraagstuk, liefdeloosheid, schraapzucht, bedil zucht, machtswellust, ondankbaarheid, verdacht making, leugen en zelfoverschatting, enz. enz. Daarom raad ik U aan, leest de boeken van D'. Jos. de Cock. De strijder-tegen misbruik. PREDIKBEURTEN Zondag 31 Juli. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds. van 't Hooft. Oudeschlld, vm. 10 uur ds. Broekema. Den Hoorn, vm. half elf Eerw. Heer L. Vroeg in de Wey, Theol. cand. Oosterend, nm. 3 uur Eerw. Heer L. Vroeg in de Wey, cand. t. d. H. D. Maandcollecte. Cocksdorp, vm. half elf ds. Plug. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. A. A. v. d. Leer. Maandcollecte voor de kerk. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg vm. 10 uur ds. Vis. Purmerend, 26 Juli. 719 Runderen waaronder 365 vette koeien f 0,80 a f 1,15 p. K.G. o,o Geldekoeien 175 a 385 Melkkoeien 175 a 385 82 vette kalveren per Kg 1,15 a 1,60 280 Nuchtere kalveren 10,a 30, 513 Vette varkens per K.G. 0,60 a 0,63 61 Magere varkens 20,— a 36,— 144 Biggen 14,— a 23 441 Schapen vette 26,— a 38, 623 lammeren f 18,— a f26, Kipeieren 6,— a 6,45 Schagen, 28 Juli. 69 Vette koeien 250 a 400 32 kalfkoeien 240 a 400 61 Gelde koeien 180 a 310 40 Vette varkens 0,62 a 0,66 199 Biggen 14,— a 22,— Boter 0,a 1,50 a 1,90 E i e r v e i1i n g Schagen KipeierenAanvoer 43274 Bruin ongewogen f 6,80 h f7, - per 100 Wit 6,20 6,60 Bevrijd uw lichaam van urinezuur 1 135 Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden uw heele gestej in de war. Daarom is het zoo ge vaarlijk om waarschuwende verschijnselen te verwaarloozeu zooala rugpijn, urine-' stoornissen, blaaskwalen, rbeumatische pij nen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hoofdpijn, duizelig hoid er zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werking uwer nieren te herstellen, waardoor zij de ver giften ,uit uw bloed filtreeren. Het is on verantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontsteking, chronische rheuma- tiek, waterzucht steenvorming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chronische nierziek ten ontwikkelen. Duidelijk is, dat gij bijtijds uw nieren moet opwekken en virsterken. Wacht niet langer! Gebruik Fosters Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel, in geheel Nederland om z(jn succes bekend. Duizenden dankbare mannen en vrouwen zeggen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1,75 per flacon. 30 zal op nader te bepalen datum voor het Algemeen Weeshuis publiek verkoopen en verhuren „Smallestuk" achter de haven teOudeschild „Weezeniand" (proefveld) nabij Oudeschild Landdaggangers Volksonderwijs gaan met de Marsdiep naar Helder op vertoon hunner kaart en gaan op zelfde kaart met de Dageraad af Binnenhaven Helder naar Alkmaar. TE KOOP JOH. G. FLENS, „Gent" Eierland. TE KOOP Ancona's, broed 1926 bij W. BOON, Koogerstraat 207. Aan hetzelfde adres een nieuwe handkar en compleet onderstel van een jachtwagen. J. N. RIJK, Koogerstraat. Brieven onder no. 168 aan het bureau van dit blad. franco langs boot Amsterdam of Harlingen. Betaling bij levering. Spoedig uitsluitend uiterste prijs te rich ten aan Bureau N. Harlinger Courant, Harlingen onder no. 2667. Flinke bijverdienste. Brieven onder r.o. 167 bureau van dit blad. Door dezen geeft ondergeteekende ken nis aan zijn geachte begunstigers, dat hij met ingang van Maandag 1 Aug. zijn zaak Hotel Café „de Oranjeboom" heeft overgedaan aan Hij dankt zijn clientèle voor het jaren lang vertrouwen, hem ten deel gevallen, en beveelt zijn opvolger beleeft in uw gunst aan P. DALMEIJER. Verwijzende naar bovenstaande kennis geving beveelt ondergeteekende, K. PEN, zich beleefd bij het Texelsche publiek aan. Hij hoopt door vlugge en nette bediening uw aller vertrouwen en gunst waardig te mogen worden. Minzaam aanbevelend, Hotel „de Oranjeboom". Ook op f5,— per maand. Groote keuze platen. Vakkundige repa- ratieinrichting. Eerste Alkm. Naaimachinehandel A. Hildering Helder, Spoorstraat 77. Tel. 449 vertrekken eiken Woensdag te 12 uur van Texel en alle Vrijdagen te 4 uur van Amsterdam. Adres en ligplaats te Amsterdam Kromme Waal no. 13 Telefoon 43876. Adres en ligplaats te Zaandam Gorree, Oostzijde Telef. 669. Adres en ligplaats te Wormcrveer Exp. C. Mulder Telef. 1819. Goederen worden Woensdagsmorgens opgehaald door J. Witvliet Gz., den Burg. Beleefd aanbevelend, DE WIT KLEIN Schildereind en Gasthuisstraat Den Burg. Afvaart 1 uur. .Afvaart 7 uxir. H. KEESOM vaart Maandag a s. "Vertrek 1 uur D. METS Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling Kunstnijverheidsglaswerk „Leerdam". Vertrek Helder (per s.s. Marsdiep n. Texel) 7,— vm. Texel 8,15 vm. Terschelling 5, - nm. TARIEF: Rijwielen retour f0,25. 1c kajuit retour f2,—. 2e kajuit retour f 1,50. DE DIRECTEUR. BOLK HELPER

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 3