Motorschip Maria NAAR TERSCHELLING W. J. BOONEVANK f 1,20. Woonhuis te huur gevraagd, !V¥\. y«1u !sa®!©Y©M HoQiJ„ N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. TL DE WIT KLEIN vaart Maandag naar Parmerend en Donderdag naar Leiden. s s. Texelstroom naar Purmerend. Leesbibliotheek Texel. FEUILLETON BET PHOTO ^MYSTEBIE TAN DEE OBAAF Co., amsterdaWelotterpam met het s.s. „de Dageraad" op Zondag 7 Augustus 1927. Een geëmailleerd naambordje, in nette uitvoering, met elke gewenschte naam erop, kost U bij ons slechts Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte letter op blauw bordje. Wij leveren U alle soorten geëmailleerde naamplaten en reklameborden in elke gewensebte grootte tegen billijke prijzen. Afvaart 1 uur. .Afvaart 7 uur. vaart Maandag a s. "Vertrek 1 uur "Ware grootte I vertrekken eiken Woensdag te 12 uur van Texel en alle Vrijdagen te 4 uur van Amsterdam. DE WIT KLEIN HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V» uur later.) Datum 4 5 6 7 8 9 10 Aug. Hoogwater 1 30 2,09 2.50 3.41 4,48 6,05 7,15 Zomertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,26 op werkd. tot 1 Juli 8,53 7.23 Zondags (sneltrein) 9.01 7.26 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 10 05 Zon- en feestd. niet 12.13 12,46 Zaterdags niet 2,52 1.12 alleen Zaterdags 2.52 3,54 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.18 Zon- en feestd. niet 6,32 7.19 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,41. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,29. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5.16 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9.17 11 19 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,44 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11.13 Zon-en feestd. aankomst 1135 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. Ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,30 5.30uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. nn,tprpn(1 van de Cocksdorp 9.30 v.m. )Via Oosterend Het Post- en telegraafkantoor den Burg Is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30) Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op Rijwielen 9,13 uur, rijtuigen 9,43 uur. H. KEESOM. De jacht op grof wild. „Denk eraan, dat je hem niet mist, Wim Het is net wat we noodig hebben een traplooper 1" D. METS Vrouw„Jan, is het niet vreeselijk van die man, die na vele, vele jaren terugkwam en zijn vrouw getrouwd vond met een ander?" Man „Nee - e - ik bedoel, ik heb 't niet gelezen." We brengen hiermede beleefd onder uw aandacht, dat onze leesbibliotheek dezer dagen weer belangrijk uitgebreid ook gedurende de ZOMERMAANDEN voor IEDER blijft opengesteld. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. De Avontureij van Mr. HERBERT PORTER. 10) )-( Else Hoffman slaakte een zucht inkeek de detective recht in de oogen. „Schitterend, Mr. Porter. Ik merk, dat men niets te veel van U vertelt." Op een wenk van Porter bracht de kellner de rekening. „En nu," wendde de Engelschman zich tot Else, terwijl hij het geld dat hij van de kellner terug had gekregen, in z\jn porte feuille stak, „wat bent U van plan om vannacht in Uw eigen woning te s'apen?" Zjj schudde, een weinig verlegen, ont kennend het hoofd. „Neen, Mr. Porter. Misschien vindt U het dwaas; ik zou het niet kunnen. Ik zoude heele nacht geen oog toedoen en ik heb morgen te werken. Ik logeer bij een vrien dtnwe hebben al door de telefoon afge sproken." „Heel verstandig." Herbert Porter knikte „Woont die dame verweg?" „Tamelijk. Ais U zoo vriendelijk zoudt willen zijn om even een taxi voor me te bestellen Herbert Porter schoof zijn mokka kopje terzijde en stond op." Ik doe U een ander voorstel; als U het goedvindt breng Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Vertrek Helder (per s.s. Marsdiep n. Texel) 7,— vm. Texel 8,15 vm. Terschelling 5, - nm. TARIEF; Rijwielen retour f0,25. Ie kajuit retour f2,2e kajuit retour f 1,50. DE DIRECTEUR. ik U thuis en gaan we te voet.' „Heel graag, Mr. Porter." „Ik denk dat de heerlijke winternacht ons goed zal doen" De nachtelijke stad baadde in zilveren maanlicht. Met krachtige stappen, die in de klare winterkou verre klonken, stapten zij voort. De luidruchtige wereldstad was ter ruste gegaan Hier en daar liep nog een late nachtwandelaar, de handen diep in de zakken, met snelle passen naar huis. Af en toe droeg de nachtwind klagende, doffe tonen verder, signalen van de schepen in de verre haven. Zy liepen steeds verder; naar het Westen der stad tie. Ü6 oude gevels staarden als met doode oogen naar de beide eenzame wandelaars, die onwillekeurig langzamer waren gaan loopen. De smalle straten van de oude stad lagen als gehuld in zwarte duisternis. Ergens vandaan kwam een mysterieus geluid: een paar maten van een lied, dat terstond weer afgebroken werd Ze kwamBn nu weer in de breedere stra ten van het nieuwe, westelijke gedeelte der stad en een paar malen geloofde Else in de nabijheid voetstappen te hooren. Ze wilde juist het hoofd omwenden toen de detective haar by de arm pakte en haar in het oor beet: „Alstublieft niet omkijken." Ze keek hem verbaasd aan, maar zeide niets. „Ik denk," begon Herbert Porter, na een korte pauze," dat U morgen- of overmor- gennacht weer veilig en wel in Uw eigen woning zult kunnen slapen. Ik zal morgen ochtend een paar bezoeken afleggenop de Augusta-Boulevard, Tn de Leipzigerstraat en op de Westerboulevard."; „Dat wil dus zeggen, in de huizen waar de man uitkwam, die zich met de appelen- venters bemoeide?" „Juist." „Bent U dus van meenirg dat in deze --huizen een oplossing var het raadsel te vinden is?" „Ik zou in elk g6val wel eens willen gewaar worden, wat hij in die huizen heeft uitgevoerd." U houdt hem voor een persoon van belang. Herbert Porter richtte z(jn grijze oogén van ter zijde op het jonge meisje dat naast hem ging. „Als niet alles bedriegt," zei hjj na een pc03 gezwegen te hebben," is die mijnheer degeen die zoowel Uw collega Weingarten, als vandaag Uw bezoeker neergeslagen heeft en bjjna vermoord." Else hield de adem in. Ze keek Daar d6 hemeldo wind was omgeslagen. Uit het Zuiden kwamen donkere wolkgevaarten aanjagen, die dreigend hun zwarte schadu wen over de aarde wierpen. Tegelijk zag Else dat Herbert Porter in het helder ge poetste bekken van een kapperszaak keel: dat in de buurt van een straatlantaarn hing. Verwonderd volgde zij zijn blik en plotse- te Waal of Den Burg door J. KUIPERS. Woonhuis Hoeve Schiller, §pang. Inbreker(tot op een stoel vastgebonden heer des huizes)Als je het lef hebt nog een keer te niezen, sla ik je hoofd door de muur. M'n baantje is al gevaarlijk genoeg denk je dat ik zin heb ook nog de griep op te loopen 1" Adres en ligplaats te Amsterdam Kromme Waal no. 13 Telefoon 43876. Adres en ligplaats te ZaaridamGorree, Oostzijde Telef. 669. Adres en ligplaats te Wormerveer Exp. C. Mulder Telef. 1819. Goederen worden Woensdagsmorgens opgehaald door J. Witvliet Gz., den Burg Beleefd aanbevelend, Schildereind en Gasthuisstraat Den Burg. Knappe reizigster: „O, ik kom eens aan om te hooren, of wij misschien een demon stratie mogen geven met onze prachtige stofzuiger." Heer des Huizes: „Nu niet, dank u, maar wat wij wel aardig zouden vinden op een mooie dag als vandaag is een demonstratie in een mooie nieuwe auto, als u die mis schien hebt." ling schrok zy hevig. „Aan de overxant, in de schaduw van de huizen, loopt iemand," fluisterde zij. Haar metgezel knikte alleen maar. „Ik weet het. Kijk niet Daar de overkant „Gelooft U, dat hij ons volgt?" „Ja." Ze trilde een cogenblik van schrik. Maar ze keek naar de gespierde gestalte van haar begeleider en stapte dapper verder. Ze gingen over een van de groote bruggen en kwamen in de breede Markwalder-allee, die in zwijgende rust voor hen lag. „Het vijfde huis daar, Mr. Porter. Daar logeer ik." „Hebt U de sleutel?" „Ja, mijn vriendin heeft me die gestuurd." Het tweetal bleef staan. Else keek schuw naar de overkant. De onbekende bleef nog steeds in - hun buurt. Nu pas merkte ze, dat hij met onzekere passen liep hij maakte Diet de indruk nuchter te zijn. Herbert Porter reikte zij cliënte de hand „Maakt U U nu maar heelemaal niet meer ongerust en wees zoo vriendelijk morgen middag met mij samen te eteD. Ik geloof wel, dat ik U dm wat nieuws zal kunnen vertellen. „Hij stak zijn hand in de zak en haalde er een samengevouwen stuk papier uit. Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4