k CASCADE-DROPS Gemengd Nieuws V lescht Uw „dorst, .waardoor ze dus overmatig drinken voorkomt. Het Staatsboschbeheer. De Oostenrijksche den. OUDESCHILD Veevervoer. Visscherij. Binnenland. Te Boetsterzwaag Is een extra train, bestaande uit vijf personen wagers, waai in een 1000 tal kitidereu van GroniDgen naar Appolscha word vervoerd, op een stilstaande tramtrein gereder, waardoor een persouemijtuig uit de rails werd gelicht en veertig meter voortgescboven. Ruiten werden vernield en buffers en verbindingsstangen braken of werden verbogen. Persoonlijke ongelukken bad den niet plaats De lijn was een uur versperd. Gratie. De Koningin hieftaan de wegens verduistering ontslagen ge meentar-ontvanger R. L W., tbans wo nende te Harlingen, die veioordeeld was tot een half jaar gevangenisstraf, gratie verleend. H e t P E. N. Verschenen is het verslag van net proviuciaal eiectriciteits bedrijf van Noord Holland over 1926. De veili's- en winstrekening sluit met een saldo-winst van f 898,244, welk bedrag wederom op de verliezen ever de jareü 1917 tot en met 1922 in min dering kan worden gebracht. Te Aduard (Gron ie de arbeider S. v.d. W. met paard en wagen, waaiop hooi, in een sloot geraakt en levenloos Te Beverwijk aan de Meerstr. verwoestte een felle brand de pakhuizen en stoomkoffiebran- derij van de gros siersfirma H. W. Wicherink. Hiernaast de ruïne. te voorschijn gehaald. De man laat een vrouw met drie kiuderen achter. Radiozenders. De werkzaam beden bij de bouw van de zender der rechtsche groepen te Huizen hebben een voorspoedige voortgang. Het zendge houwtje is uitwendig ongeveer gereed. Een der 60 M. hooge radiomasten is met het daarop plaatsen van de top voltooid terwijl de volgende week een begin wordt gemaakt met bet plaatsen van de 2e mast. De masten voor de Indië-zender, welke op ongeveer 1500 M afstand van de andere zal worden opgericht, zullen belangrijk hooger worden, nl. 90 a 100 M. Deze week zijn de ncodige opmetingen reeds verricht. Smokkelarij. In de kring Bourtange Bellingwolde zijn twintig over de grens gesmokkelde varkens in beslag genomen en naar de verkoopplaats Bellingwolde overgebracht, om daar te worden verkocht. Eenige werkloozen te Haarlem, die wegens achterstallige huur op straat gezet zouden worden, hebben getracht een woniDg in de Cheribonstraat en een op de Middagweg te Haarlem Noord te bezetten. Dit verblijf was echter van korte dnur, want de eigenaar liet met bnhulp der politie de deuren en de ramen van die perceelen verwijderen en dwong zoodoende de ongenoods gasten heen te gaan. Tenslotte zijn onder h9vig protest der betrokken werkloozen en van eenige omstanders de inboedels weer op itraat gezet. Op Schiermonnikoog is de nieuwe landingssteiger in gebruik ge nomen. De eigenaar van het eiland was nj de olficieele inwijiing tegenwoordig n liet zich zeer gunstig over de toe komst van het eiland uit. Buitenland. Korte haren. Een dokter uit Zü ich kan het maar niet eens worden mot Etoncrop, shingle en pagehoofd. Hij heeft in een der Zwitsersche bladen le volgende vriendelijkheden" geplaatst die hem noodzakelijk van het hart moesten Da meeste vrouwen knippen h' ur haar niet af, omdat zij het mooi of gemakkelijk vinden, maar alleen omdat de vrien dinaea ook geen haar meer hebben. Aan de haard; acht van d9 vrouw ziet men tegenwoordig wie van de twee in huis „de-broek aan heeft." Eau oud spreekwoord zegt„Lange haren, kort verstand". Wat zullen de vrouwen, die zich onderworpen hebben aan de schaar, plotseling hevig intelli gent zijn geworden. Het is grappig, dat er tegenwoordig zooveel vrouwen zijn, die ineeus ont dekt heboen, dat zij aan chronische hoofdpijn lijien of leelijk dun haar hebbeD, en dat voor die „kwalen" maar ééa remedie b3staat: afknippen! De Oceaan-vlieger Cham b e r 1 i n is van het dek van hot s s. „Leviathan" in een Fokkertweedekker opgestegen toeu het Fire Island here kte op weg naar Europa. Het stoomschip vertrok ti m dd'macht uil New-York Het doel van de vlucht i3 de mogelijkheid te beproeven om scheepvaartdiensten te combineeren met mail- en passagiers- vliegdiensteu, zoodat de duur van de reis 07er de Oceaan aanzienlijk zou wor den beperkt. Verwacht wordt dat zoo spoedig mogelijk verschillende Ameri kaansche schepen, die op de Stille Zuid zee en Atlantische Ocaaaa varen, vlieg tuigen aan boord zullen hebben om pas sagiers en mail te vervoeren. 'sNachts hebben dieven uit een horlogewiDkel te Basel 300 gouden en zilveren zakhorloges ter waaide van ongeveer 63.000 francs gestolen. De daders zijn onbekend. Verdronken. Een van Au naar Berchtesgaden rijdende auto is in de rivier de Ach gereden, waarbij drie per sonen verdronken. T egen de teekenaar Dechamp van de communistische Humanité is een instructie geopend vanwege oen teekeniDg in de Humanité van 28 Juli ter i.lustratie van een couplet van de Internationale. Hij wordt beklaagd van uitlokking tot moord. De luchtylootmanoeuvres Boven Farnborough in Eng. is een mili tair vliegtuig gevallen. Beide bestuur ders werden gedood. Er zijn dit jaar 40 militaire vliegers omgekomen. M ij n o a g e v a 1. Op de mijn Vienenburg is by het laten springen van een mijnwand een schot te vroeg afgegaan waardoor drie arbeiders gedood en een zwaar gewond zijn. Vliegongeluk. Bij Luik is een Belgisch militair vliegtuig naar beneden gestort. De vlieger en de waarnemer sprongen uit het vliegtuig, dbch het valscherm van de eerste bleef gesloten, met het gevolg dat de onge lukkige op slag werd gedood, de andere vlieger bleef ongedeerd. Naar beweerd wordt ontvangt van alle Amerikaansehe frmsterren de ook hier te lande zeer bekende Harold Lloyl met een jaarlijksch honorarium van 1.000.000 pst. het allerhoogste salaris. Op de Benede n-Weser heeft een ernstig sleepbootongeluk plaats ge had. De stoomboot Lulea 11 moest door de sleepboot Wietze naar de industriehaven gesleept worden. De Lulea 11 ramde daarby de Wietze, die onder water gedrukt werd. De kapitein een machinist, de stuui man en een zesjarig kind van de kapitein zijn om gekomeD, terwijl de stoker en de vrouw van de stuurman gered konden worden. De oudste man. Volgens de Russische bladen is in het dorp Lato aan de oever van de Zwarte Zee, in de buurt van Batoem, de oudste man der wereld ontdekt. Het is een zekere Tsjakofski, die de eerbiedwaardige leef tijd van 146 jaar zou bereikt hebben. Volgens een dagbladcorrespondent, die hem is gaan opzoeken, geniet Tsjakofski een, zijn hooge ouderdom in aanmerking genomen, betrekkelijk goede gezondheid. Hij is natuurlijk min of meer verschrom peld en gebogen, maar hij kan nog loopen, zij het ook langzaam. Zijn ge zichtsvermogen is nog vrij goed, maar de spraak schynt hem de laatste maan den te gaan begeven. Tsjakofski, die de zoon is van een Poolsch olficier, is vier malen gehuwd geweest. Zyn eerste huwelijk sloot hij op 24jarige, zijn vierde op ruim 9üjarige leeftijd. Bij deze laatste gelegenheid was de biuid eeu meisje van 20 jaar. Naar Tsjakofski met nadruk verzekert, was het 'u huwelijk dat wederzijds uit iiefde geioten was. Bij deze vrouw heeft hij nog 5 kindereu gonad, waarvan er twee nog in leven zijn, te weteneen zoon van 45 en een dochter van 21 jaren. Aldus de Russische bladen. Bij dit bericht valt op te merken dat men twijfel aan de juistheid ervan moei opperen, zoolaDg deze mededeelingen niet behoorlijk geverifieerd zijn. In landet met een behoorlijke registratie van boorten is totdusver nog niemand bekend geweest die een hoogere leeftijd dan plm. 109 jaar heeft bereikt. Non-stop-rit. De London and North Eastern spoorweg laat sedert 11 Juli een trein-zonder stoppen rijden van King's Cross station naar Newcastle, een afstand van 481 KM. Dit is de langste non-stop-rit voor sneltreinen ter wereld. De Engelsche Great Western Mij. heeft een nieuw model sneltrein locomotief doen bouwen, welke de sterkste machine voor passagierstreinen in Engeland is. De locomotief zal naar Amerika verscheept worden om in Baltimore op de tentoonstelling een indruk te geven van de vooruitgang van de Engelsche locomotieven bouw. Een treinaanslag. Op de lijn Maagdenburg-Ber.ljn is dichtbij hei station Brandenburg 's nachts een aan slag op een D-trein gepleegd, doordat men 20 groote keien en muurbrokken op de rails had gelegd. Een goederen trein die 5 minuten voor de eerste D trein passeert heeft de stoenen stuk ge reden en terzijde geschoven, zonder te ontsporen, zoodat ook de D-trein zonder ODgeval de gevaarlijke plek is gepasseerd. Als dader is de 23-jarige arbeider Hans Scbröder aangehouden. De man die pas kort uit de gevangenis te Maag denburg was ontslagen, heeft bekend en zeide de steenen uit wraak op de rails te hebben gelegd om een trein te zien ontsporen. Hij had het niet speciaal op de D-trein gemunt. Luchtvaart. Een onbekende heeft aan de Duitsche Aeroclub een be drag vm 175.000 mark aangeboden voor de Duitsche vlieger die het eerst de Oceaan zal overvliegen van een plaats op Duitsch grondgebied naar het Ameri kaansche vasteland. De prijs yoor deze vlucht bedraagt 100.000 mark. Mocht do piloot bovendien het duur-record van Cbamberlin, dat op 51 uur staat, breken, dan krijgen hij en zijn mecanicien ook het tweede bedrag in de verhouding van 5'J- en 25.000 mark. Dit duurrecord mag echter ook onafhankelijk van de Oceaan vlucht boven Europeesch gebied beproefd worden. De Sow jet-regeering heeft zich bereid verklaard, de onderhandelin gen over een garantieverdrag en over economische toenadering tot Polen voort te Z9tten. Een doode? Eenige dagen ge leden stierf te Casabermea, een plaatsje in de Spaansche provincie Malaga, mevr. Fiorentina Huescar. De geneesheer con stateerda het deugdelijk overlijden en h9t lijk weid gekist on naar de laatste rustplaats gedragen. Maar onderweg, tusschen de kerk en het kerkhof, slaagde de doode er in, h9t deksel los te werken en vroeg om eten Zij had honger De begrafeüisgasten sloegen in panische schrik op de vlucht Mevr. Heascar wandelde naar buis, alwaar zy zich ter stond van haar lijkwade ontdeed. En thans maakt zij het zoo goed als maar kan. C hadden, eer. animeerend begin voor een excur sie men raakt dan alvast „in de stemming" en de bezichtiging van het fraaie eiland zelf in een tweetal comfortabele autobussen was een waardige voortzetting van het prettige begin. De sterkste indrukken, liever gezegd de meest opvallende „dingen" van het eiland: schapen, tuin wallen en weggetjes, die op sommige pun ten de allures van een achtbaan aannemen. [De schrijver weidt uit over het Texelsche schaap, over „tuunwallen' en schapenboeten, al welke mededeelingen we u zullen besparen. Ge weet er alles van. Bovendien zoudt ge moeten lezen, dat hij de plank mis slaat, wanneer hij de „schapenboet" verheerlijkt. De houten wand zou dienen ter beschutting tegen regens uit het Z.W. De Texelaar is met de ligging van zoo'n boet beter bekend en zal de ver gissing bemerken. Red Een speciale attractie voor de ongeveer 50 excursionisten was een wandeling door de terreinen van het Staatsboschbeheer onder de deskundige leiding van de heer A. Epe. Ongeveer dertig jaar geleden is men be gonnen met de bebossching van de zand gronden achter de duinen in de Westermient. Reeds ongeveer 400 bunder is thans met naald hout van verschillende leeftijd bedekt. We behoeven wel niet te wijzen op de groote moeilijkheden, die in 't algemeen verbonden zijn aan dergelijke bebosschingen. Zij kunnen in grove trekken getypeerd worden door de woordenwind en zoute lucht, vooral echter daar op Texel. Aanvankelijk was het probeeren en nog eens probeerenal spoedig bleek, dat de sylvestris of grove den met zijn blauwachtig-groene naalden, die men overal op zand- en heide grond kan aantreffen, hier niet geschikt was. Zelfs de witspar (P. alba) die overigens uit stekend wind kan verdragen en die behalve aan zijn blauwachtig-grijze kleur ook te her kennen is door de aromatische, van andere sparrensooi ten verschillende geur, wanneer men de jonge scheuten fijnwrijft, viel af. Daarna is men Oostenrijksche en Corsicaan- sche den gaan planten. Deze soorten vormen thans in hoofdzaak het bosch op Texel. De eerste heeft donkergroene naalden die wat langer en harder zijn, dan die van de grove, terwijl ze eveneens langer aan het hout blijven zitten, gemiddeld vijfjaar. Voor duinbeplanting bleek hij goede eigenschappen te bezitten; hij verdraagt nl. goed zeewind hij groeit het best op eenigszins kalkrijke grond en is niet bang voor eenige schaduw Eén zijner eigenaardig heden, aldus vertelde ons de heer Epe, is, dat zijn jeugdgroei wat langzamer is dan van de Corsicaan, zoodat toen aanvankelijk beide soor ten gemengd werden opgeplant, al spoedig overvleugeling van de eerste viel waar te nemen, zoodat men later elk afzonderlijk is gaan uit- poten in perceelen. Een andere eigenaardigheid van de Oosten rijker is, dat hij, om een goede Iengtegroei, een tamelijk gesloten bestand vergtvoor aan planting gebruikt men liever twee-of driejarige verspeende dennen, dan eenjarige zaailingen. (Slot volgt.) Gedurende deze week zijn van Texel ver zonden 775 lammeren, 339 schapen, 30 var kens, 14 kalveren, 4 koeien, 2 paarden en 1 veulen. In de haven is aangebracht ruim 2500 K.G. garnalen. De visschers kunnen met garnalen- visschen nog een weekgeld verdienen.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2