VROOM EN DREESMANN. Tandheelkundige Inrichting Onze electrische Polderinstallaties munten uit door: le. geringe aanschafflngskosten 2e. hoog rendement; 3e. bedrgfszekeren bonw; 4e. eenvoudige bediening 5e. absolute electrische beveiliging 6e. praktisch geen onderhoud. HEEMAF-HENGELO |0] N.V. Texelsche Electriciteits Maatschappij. ZIEKENAUTO. @1T® KJIVDjiRHOEKJE. W (kS S HELDER. c. ACKEMA. nieuwe ziekenauto 'feuilleto ÏT^ Naar wij van verschillende zijden ver namen, wordt door een persoon welke voorgeeft door ons te zijn aangesteld, goe deren verkocht. "Wij moeten tegen deze persoon ernstig waarschuwen, daar wij niet laten reizen of goederen op dergelijke manier aanbieden. Spreekuur Woensdags van 10—4 uur. AdresMei. Wed. BUIJKES, Stationstr. 11, Helder le kwaliteit Kunsttanden. Pijnlooze behandeling. Deze zaak heeft GEEN FILIALEN. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat na 15 SEPTEMBER a.s. bij aansluiting le. geen vergoeding in de aanlegkosten der huis installatie meer wordt gegeven 2e. ten hoogste 3 M. huisaansluitkabel op~ het erf gratis wordt gelegd. De Directeur. De auto is alleen te bestellen door bemid deling van H. H. Medici of bestuursleden van bet Witte Kruis, Wij Breien de Aller fijnsie Wellen Kousen EBT PHOTO - MYSTEBIE Adverteert in de Texelsche Courant. den Burg, Aug. '27. Het bestuur van het Witte Kruis deelt mede dat hare beschikbaar is voor ziekenvervoer, ook voor niet-leden van het Witte Kruis. Tarieven op aanvraag. Waar is de Koning? Op dit plaatje zien jullie kleine Ella, die op een bij door sprookjesland reist. Als je goed kijkt, kun je ook de Koning van Sprookjesland vinden. Willen jullie er eens naar zoeken? OPLOSSINGEN der raadsels van 30 Juli 1. Mariemaan, auto, roer, ibis, elft. 2. Arbeid adelt. NIEUWE RAADSELS. 1. een meisjesnaam een rivier in Utrecht schrijfmateriaal De beginletters van deze drie woorden vormen de naam van een boom. 2. Welke meisjesnamen liggen verscholen in deze zinnen? Ik ga naar Haarlem, maar broer blijft thuis. Alle planten in de tuin staan dor: aan water hebben zij groot gebrek. Weet je, of de familie dadelijk vertrekt Er lag een groote steen op de spoorbaanniemand had die gezien. (Wie mooie raadsels weet, mag die inzenden. Wanneer ze mij bevallen, worden ze zeker geplaatst - OOM KOOS.) zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. De Avonturen van Mr. HERBERT PORTER. 11) )-( Ik denk wel, dat de foto mij goede diens ten zal bewijzeD. Het moest al jaar loopen als ik niet op een van de plaatsen Herbert Porter had deze laatste woorden opmerkelijk luid gesproken, zoodat Else hem verwonderd had aangekeken. Plotseling kwam de te-;choDkene de straat ovi r-gezwaaid, direct op hen beiden ^af. Hcheef in de mond had hij een sigaar, die met brandde. „Pardon, mijnheer, stot terde hij, „Hebt U misschien een beetje vuur voor me?" Herbert Porter haalde een sigarenaanste ker uit de zak en deed hem ontvlammen. De onbekende greep er haastig naar;juist wilde bij de benziné-vlam met zijn onzekere hand naar de mond brongen, toen bij was het onhandigheid of opzet? plotse ling duizelde en de band van de detective greep en iu het volgend oogenblik stond het papier dat deze in de hand hield, in lichterlaaie. ,0, pard-m, mijnheer," mopp^lde de dronkelap oogeoscüijolijk zeer verschrikt; hij scheurde de Engelschinan het brandende stukje papier uit de hand, wierp het op de grond en trapte er op. „Neemt U me niet kwalijk," lachte hij hikkend," ik hoop dat het niets van belang is, dat is verbrand Herbert Porter staarde zichtbaar onthutst naar de overblijfselen van het verkoolde pipier op de grond. „Nu," zei hij op ge laten toon, ,Daar is niets meer aan te vei anderen. „Ik vraag duizendmaal excuus." De be- schonkene nam diep zijn hoed af en ver dween in de duisternis. Het volgend oogen blik hoorde men het aanzetten van een motor en zag men bet schijnsel van auto- lantaarns. Blijkbaar had de wagen in de nabijheid gewacht. Bij het licht vau een straatlantaarn meende Else de man in de auto te zien zitten, die zooeven om vuur gevraagd had. „Mr. Porter," stiet ze uit en in verwar ring vatte ze zijn hand," die man was heelemaal niet dronken. Dat was opzet de man heeft de foto in Uw hand gezien en vernietigd." Do detective keek veidrietig voor zich uit „Wat nu Het doet me vreesalijk verdie' - ze drukte zijn hand sterker datU zooveel onaangenaams in deze zaak onder vindt. Naar alle kanten onverwachte mo i- lijkheden. Wat wdt U nu beginnen zonder de foto zonder het eenige aanknoopings- punt dat U had?' Zij keek schuw, moedeloos in zijn ge zicht. En plotseling zag zy tot haar ver- Dazmg hoe het welbekende lachje in zyn oogen tintelde. „Ik heb die mijnheer alleen maar een klein plezier willen doen zei hjj droog. „Ik begrijp er niets van." „Nu," hij wees op'de resten van het verbrande papierwat dtór ligt is niets anders dan het stoffelijk overschot van een ansichtkaart," Ze schreeuwde het haast uit: „dus niet de foto „Ik zou er niet aan gedacht hebben, daar zoo lichtzinnig mee om te springen. De foto zit veilig en wel in mijn portefeuille." „Maar waarom waarom hebt U dan dat stuk papier te voorschijn gehaald „Och, ik hen een heel gemoedelijk mensch Waarom zou die man, die zoo wanhopig veel moeite deed om de dronken man te spelen, in alle eeuwigheid veroordeeld ge weest zyn om jrnij te volgen?" De arme vent zag bleek van moeheid nu kan hij rustig naar bed gaan. Voor deze ééne nacht tenminste, heb ik hem de gerus stellende overtuiging ge geven, dat het gevaarlijke document van de aardbodem verdwenen is. Hoe veiliger hij zich voelt, hoe eerder ik hem te pak ken heb. En nu, U zult na deze zware dag waarschijnlijk wel naar Uw bed ver langen dus goede nacht." „Goede nacht. Mr. Porter." „Ja," zei de heer Ven Dornstein, de di recteur van de Machinefabriek „Stahlwerk" en hij keek vol belangstelling naar de kleine fitografie, die zijn bezoeker voor hem op de tafel had gelegd. „Die mijnheer ken ik Het is dezelfde, die gisteren bij mij was." Herbert Porter knikte. „Is het indiscreet om te vragen, wat het doe) van zij n bezoek was." De directeur wendde zijn oogen van de foto op het groene blad van zijn schrijf tafel af en keek op. Zijn oogen gleden over de hooge, breedgeschouderde gestalte van de vreemdeling, die, de handen in de zak ken var zijn lange ulster, onverschillig tegenover hem stond met een gezicht waar in geen spier vertrok. Een kort oogenblik leek het alsof de directeur 'aarzelde om antwoord te geven. Weer keek hij naar het ondoorgrondelijk gezicht tegenover hem het was moeilijk uit te maken welk beroep deze man uitoefende. Dat was het lichaam van een getrainde sportsman en de kop van een diplomaat. De oogen konden die van een geleerde zijn, deden denken aan schrijftafel of collegezaal, maar de gezonde kleur van dit scherpgeteekende gezicht logenstrafte op het eerste gezicht de gedachte aan een studeerkamerleven. „Ik zie," begon Herbert Porter langzaam. De directeur ontwaakte als uit een droom „Neemt U me niet; kwalijk, U wilde weten wat het doel van het bezoek van die mijn heer was. Ik heb geen reden om daarover niet opnhartig te zijn. Dus kort en goed: die mijuheer kwam bij mij om mij vijftitn- hundtrd gulden te brengen." W.v.v. WAARSCHUWING Was®» Mr«a VVv*-

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 6