twee versch afgekalfde koeien en-muHti INMAAK. Darwin en vroege tulpen per H.L. Zadelmakerij Waalderstraat. VOOR DE VROUW. Sportvereeniging Texel. Biggen te koop. No. 14. EEN KUIKALF. een gezel, zit- en slaapkamer, met eenvoudig doch degelijk pension, knip- en naaicursus. Notaris Mulder publiek verkoopen sparren, ramen, deareo, kozijnen, afbraak, puin, enz. Land- en Tuinhouw- Ongevallenverzekering. Voor aansluiting Mj de Besteding. het vervoer van steenslag naar onderstaande wegen Voor den inmaak. prima snij- en spercieboonen. zware graskalveren. ADVERTENTIEN ifln Deurwaarder C. G. GUDE H. ZEEMAN, Directeur, Aardappelen. Stoksnijboonen, Slaboonen, M. S. Langeveld, een lichtgas-installatie met leiding en lampen. Zelfbindertouw, Hooinetten, Aardappel- en Bloembollen- manden, waterdichte Wagenkleeden, HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer y, uur later.) Datum 11 12 13 14 15 16 17 Aug. Het Post- en telegraafkantoor; den Burg is geopend: Voor 'tjonge meisje. v «.7JT Buitenland. Luchtvaart. Tegen het eind van dezo maand zullen majoor Stelling en de officier van gezondheid Koscbel boven Bitteifeld proeven nemen met een luchtballon van 9500 kub. M inhoud op hoogten tot 12 000 M. Zij w.ll ner de luchtdruk en de temperatuur melen en nagaan hoe motoren op deze hoogt 3 werken. Het doel van de proeven is de uit voerbaarheid van transatlantische vluch ten in luchtdicht gesloten groote vliegtuigen op meer dan 10 000 M hoogte" te toetsen. M ij n r a m p. Te Henderson in Kentuckie zijn door ontploffing in een kolenmijn tweehonderd mijnwerkers in de mijn opgesloten. Men vreest dat er 75 dooden zijn, Schipbreuk. De motorschoener Eleonoi a uit Drontheim is aan de Zweed scbe kust gestrand en binnen vijf min. gezonken. De bezetting van zeven man dreef verscheidene uren op eenig wrak hout op zee rond, daar verschillende voorbijvarende schepen hun noodseinen niet opmerkten. Twee man verdronken. 'J en sim to heeft het Zweodsche s.s. Greta de overgeblevenen opgenomen. In Noorwegen heeft in het bcscbtijke gebied van Eidsberg over een afstand van veertien kilometer een tornado gewoed, die meer dan honderden meters breed was. Verschillende boeren woningen werden van de bodem op gelicht. De schade is zeer groot worden De ieider van de Noorsche meteorologi rcho dienst beweert, dat zulk een toi .ado tot nu toe alleen in Noord Ame rika is waargenomen. De windsnelheid bedroog honderd meter per seconde. Het vonnis, waai bij Srcco en Varzetti ter dood werden veroordeeld, is opgeschort tot Maandag 22 Augustus Eenbom is neergelegd in ren winkel in het East End van Londen Deskundigen hobbsn verklaard dat do bom ern paar miDuten, nadat zij gevon den was, had moeten ontploffen. In Lemberg zijn 22 commu nisten gearresteerd. De communistische partij is in Polen een verboden vereeni ging. Een haai van 2,30 m. lengte is in de mond van da Morscy (Eng.) bij de Oostelijke sluizen gezien. Het dier is even later door de schroef van een schip getroffen en kwam na korte tijd dood aan de oppervlakte. Dit is de eerste maal dat een haai zoo dicht bij Liver pool is aangetroffen. Brand brak uit in een rubber- bandenfabriek in Barkingroad te East ham. Niemand had van de brand iets gemerkt tot de vlammen m9t groote hevigheid door het dak (naar buiten sloegen en zich tot een hoogte van zestig a zeventig meter in de lucht verhieven. Brandend hout en ander brandend mate riaal vloog links en rechts door de ruiten der aangrenzende huizen, waarin hier en daar brand ontstond. De bewoners begonnen in allerijl hun huizen te ont ruimen en 120 hunner moesten tijdelijk elders een onderdak zoeken. Dank zij het doortastend optreden der brandweer echter bleet de brand tot de fabriek beperkt, die intusschen geheel uitbrandde. BURGERLIJKE 8TAND DER GEMEENTE TEXEL van 6 tot en met 12 Aug. 1927. GEBORENNecltje Catharina, d.v. Teunis Wuis en Trijntje Krijnen. Dirkjohan nes, z. v. Johannes de Graaf en Maria Geertruida Bakker. Gerrit, z.v. Euft Dingenus Westdorp en Jannetje den Braven. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 sleutel, 1 riem, 1 gouden dames armband horloge. Voor de reis naar Enkhuizen zijn geen kaarten meer te bekomen. De boot vertrekt morgenochtend te half negen uit Oudeschild en vermoedelijk te zes uur 's avonds uit Enkhuizen. Bij tijdige en genoegzame aangifte rijdt een autobus van den Burg naar de Haven v.v D. ROEPER, Akenbuurt. Ondergeteekende bericht dat hij vanaf heden telefonisch is aangesloten onder Jn. VAN DER KOOIJ, Vrachtrijder, de Cocksdorp. Te koop R. HUISMAN, Burg. Gevraagd aan den Burg door juffrouw alleen voor minstens 14 dagen begin September. Brieven onder no. 171 bureau van dit blad. TE KOOP K. LIPS. Vrijdag 2 September begint een half- jaarlijksclie Opgave hiervoor liefst spoedig. Ook gelegenheid voor aparte avond- kniplessen. J. BAKKER, Leerares-Coupeuse Gravenstraat. Een Shawl met Appllqué-werk zal op Woensdag 24 Augustus a.s. voor middags 11 uur op het Westeinde van Oudeschild voor de H.H. en S. Schellinger 5 haring- of geepkamers met toebehooren, 80 palingfuiken van 120 tot 280 maas wijdte; 200 palingschuttings van 3 tot 6 voet diep, 400 palen van 9 tot 20 voet lang, partij stokken, palingzeeg, nieuwe vlet met toebehooren (25 voet lang), 2 booten, 10 palingkorren, 3 palingkaren, 4 zinken kaasplaten, 3 leeren broeken, 1 taanketel (inhoud 1 M3.) 2 binnenpotten, touwwerk, enz., enz. Alles vischklaar. zal op Maandag 15 Augustus 1927, des voormiddags te half 11 aan de Hooger- straat te den Burg publiek verkoopen (zie nadere bijzonderheden in dit nummer) wende men zich tot onze vertegenwoor digers, de heeren B. Coevert, Waalderstraai den Burg] Jac. Kikkert Nz,, Koogerstr. den Burg. J. A. Eeiman WzNieuwstraat KantoorPrinsengracht 674, AMSTERDAM. ALKMAAR, Nassauiaan 24. Het Dagel. Bestuur van het Waterschap de 30 Gemeensch. Polders op Texel zal trachten aan te besteden Oosterenderweg 60 M3 vanaf de Waal Dominesweg 30 M3 Nieuwe Spangerweg 30 M3 Oudeschild -Nieuweschild 20 M3 vanaf Oudeschild. Gezegelde inschrijvingsbiljetten in te le veren voor Maandag 15 Augustus 11 uur 30 min. in café „den Burg" te den Burg. Namens het Bestuur, J. S. DIJT, Dijkgraaf. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris Beste aardappelen te koop a f 6,30 per H.L. J. G. FLENS, Eijerland. 15 cent per pond. 10 cent per pond. Op directe bestelling. Groentenhandel. Evenals vorige jaren Aanbevelend, J. N. RIJK. Te koop tegen spotprijs J. BAKKER Cz., Waalderstraat. Billijk aangeboden verschillende soorten Ook per 100 voor den bloementuin. S. J. FLENS Molenstraat 80. Maandag aan de markt RIJK en MOSK. BIEDT AAN UIT VOORRAAD in iedere gewenschte grootte, tegen lagen prijs. Hoogwater 8 15 9,04 9,47 10.27 11,09 11,52 12,37 Zomertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,26 op weikd. tot 1 Juli 8,53 7.23 Zondags (sneltrein) 9.01 7.26 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 10 05 Zon- en feestd. niet 12.13 12,46 Zaterdags niet 2,52 1.12 alleen Zaterdags 2.52 3,54 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.18 Zon- en feestd. niet 6,32 7.19 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,41. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,29. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zon-en feestd. niet 8.24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9 17 11 19 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,44 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,- 9,50 12,t5 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.— v.m. 0nslerend van de Cocksdorp 9.30 v.m. jviauosterend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefopn: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,301 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. .9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op Rijwielen 8,59 uur, rijtuigen 9,29 uur. Het hiernaast afge beelde jurkje is speciaal bedoeld voor jonge dames van 16—20 jaar. Nu de vacantie in volle gang is en overal de vroolijke opgewekte kleuren van fonkel nieuwe zomerjurken wor den aanschouwd, zijn er allicht nog eenige jonge dames, die het met een aardige jurk van het vorig jaar moeten doen en toch gaarne iets nieuws erbij zouden wil len hebben. Nu, de uit verkoopen, die thans allerwegen worden aan gekondigd, brengen uit komst. Het hierboven afgebeelde model is een speciale zomerjapon voor jonge dames, ex- presselijk daarvoor ont worpen door een groot mode-ontwerper uit de bekende Bond-Street in London. Men kan het boven afgebeelde japonnetje uitstekend maken van waschbare zijde of zijden alpacca of ook van wol len georgette in een leuke modekleur, zooals lei-blauw, marineblauw of z.g. beige-rose. Het lijdt geen twijfel of het japonnetje is vol karakteristiek, chique lijnen en zeer apart en up-to-date. Knippatronen zijn ver krijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder op gave van het No. 23.794. Kosten 55 cents. K' X" vOfisé .«Tja y-v-a Deze zeer decoratieve shawl kan *--J gemaakt worden van een vierkan ten lap crêpe-de-Chine, welke dubbel gevouwen wordt. Eerst wordt het borduurwerk uitgevoerd dus vóórdat men de shawl omvouwt. De bladeren, steeltjes en bloemen worden in appliqué-werk in wol uitgevoerd. Deze worden afzonderlijk op contrasteerende kleuren stof geappliqueerd, uitgesneden en op de crêpe-de-Chine gebracht, terwijl men de randen in wol met een knoopsgatensteek afwerkt. De strik kan men ook met de knoopsgaten- steek erop werken, doch men kan hiervoor ook open ladderwerk ne men. Is het borduren gereed, dan vouwt men de stof dubbel en zet de uiteinden langs de rand aan een. Zet er de breede rand franje aan en bedek de aanzetrand met een smal strookje gouddraad. Op dezelfde wijze kan men er een sacoche of avondtaschje van crêpe de-Chine bij maken.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2