Motorschip Maria t i i Langs Zuiderzeewerken NI Handelmaatschappij Dros 4 Co. SOUVENIRS van Texel N. V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. bij de Friesche kust naar Harlingen s s. Texelstroom naar Purmerend. De eetlust komt al etende Roekhandel Parkstraat. Bouwterrein Oudeschild BEKENDMAKING. Boekhandel Parkstraat, Boelhuis wegens vertrek* Notaris Mulder publiek verkoopen Notaris Muider per s. s. De Dageraad op Zondag 28 Augustus 1927. VAN DER GRAAF Co., AMSTERDAMbrÜsseRl0TTERDAM vaart laandag naar Parmerend. en Donderdag naar Leiden. Bouwterrein op het Haven land te koop. FEUILLETON BET PHOTO - MYSTERIE Zenuwzwakte en Bloedarmoede. Een dubbel woonhuis m. erf Een woonhuis met flinke boet en erf Retour: Rijwielen f 0,25. - Ie Kajuit f 2,00 - 2e Kajuit f 1,50. vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur Afvaart 1 uur. 171 22-037 is overgedragen aan den heer Corn. BUISMAN te den Burg, De Directie der H.A.V. Bank. SU publiek verkoopen HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer uur later.) Datum 25 26 27 28 29 30 31 Aug. Hoogwater 8 35 9,19 9.57 10.30 11,02 11,33 12,05 Zomertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,26 op werkd. tot 1 Juli 8,53 7.23 Zondags (sneltrein) 9.01 7.26 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 10,05 Zon- en feestd. niet 12.13 12,46 Zaterdags niet 2,52 1.12 alleen Zaterdags 2.52 3,54 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.18 Zon- en feestd. niet 6,32 7.19 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7 41. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,29. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9»17 11 19 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-enfeestd. 6,13 3,44 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-enfeestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.-v.m. 0oslerend van de Cocksdorp 9.30 v.m. )<"auostereno Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 8,45 uur, rijtuigen 9,15 uur. Vertrek HELDER 7,uur voorm. (per s.s. Marsdiep naar Texel) TEXEL 8,15 uur voorm. HARLINGEN 5,— uur nam. DE DIRECTEUR. Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. D. METS De schrijflust komt al schrijvende, wanneer u schrijft met een goede pen, gestoken in een goeden penhouder, met goede inkt op goed papier. Al deze middelen verschaft u tegen bil lijken prijs: Afvaart 7 uur. H. KEESOM. Ondergeteekende wenscht te ontvangen een ex. van uw premieplaat „DE WEEZENPLAATS" per post f 0,70 afgehaald f 0,60 (doorhalen wat niet gewenscht wordt.) Naam Adres Gemakkelijke betalingsconditie. abonnee. De Avonturen van Mr. HERBERT PORTER 16) )-( Ik wankelde acbteruP. In het volgende oogenblik voelde ik een verschrikkelijke slag en toen ik weer tot bewustzijn icwam, lag ik op de divan bij juffrouw Hoffmann." „Wat echter,* merkte de beer Martin op „wilde de zoogenaamde mijnheer Hahn bjj ons? Wat was de reden vao zijn bezoek? En waarom gaf hij ons 1500 gulden?" „Dat kan ik U vertellen," antwoordde Herbert Porter „hy wilde het nummer van Uw brandkast zien. Vandaar het taferee) van de beide appelenventers op straat. Het tumult deed U naar het raam loopen, U en mynbeer Habn Daarbij passeerde hij de brandkast en had gelegenheid het num mer te zien. In twee gevallen was het nummer goedtwee brandkasten waarop een van zijn sleutels paste. Om dat te kunnen vaststellen, moest hij ervoor zor gen dat de brandkast zoo noodig openge maakt werd hij gaf U 1500 gulden, want by kon erop rekenen, dat U zoo'n bedrag niet in de schrijftafel, maar direct in de brandkast zou leggen. Weliswaar een groote uitgave voor dit doel, maar hij kon zich Een zomermantel. Rips of fijne serge zijn de stoffen, welke het meest geschikt zijn om er deze keurige zomermantel van te vervaardigen. Eenvoud ehique en [slanke lijn zijn de voornaamste kenmerken van dit ont werp en men kan de mantel in verschillende aardige kleuren maken, zoodat men er tegelijk „gekleed" en toch „zomersch" mede kan uitzien. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42—4446—48 onder opgave van No. 22,037, doch uitsluitend voor abonnees. Kosten 55 cents. die permitteeren, want hy deed de ont dekking dat hij die 1500 gulden Zaterdag middag met rente op rente op rente zou kunnen terughalen." „Zaterdagmiddag "de beide directeu ren keken elkaar aan, „maar dat is nu." „Nu ja." In het derde geval, by de gas- motoienfabriek van Petersen Co. was deze uitgave overbodig," ging de detective onverstoorbaar voort, „want de brandkast stond open en onze vriend Hahn was in de gelegenheid zich zonder onkosten ervan te overtuigen, dat hy aan dat nummer niets had want hij bezat de bij passende sleu tel niet Met andere woorden de be zoeken die hij op verschillende kantoren bracht waren niets dan verkenningstochten, „Zaterdagmiddag." herhaalde mijnheer Von Drrnstein zenuwachtig, terwijl bij op zijn horloge keek dat is dus nu" „Hebt U geld in de brandkast?" vroeg de Engeischinan z nder veel emotie. „We hebben vandaag het loon van de bank gehaald, twee en dertig duizend gulden." „Eu ik," zei directeur Martin, terwijl hij zeer bleek werd, „heb ongeveer vier en twintig duizend gulden in de brandkast want wij hebben vandaag ook loondag." De chauffeur miDderde vaartde auto reed door de straten van de handelswijk. Martin balde woedend de vuist. „Terwij! wij hier maar in de auto zitten, worden onze brandkasten leeggehaald. De mijne Bij deze stellen wij U er mede in kennis dat vanaf heden het agentschap van den heer B. COEVERT, ressorteerend onder het Hoofd-Agentschap Alg. Assurantiekantoor J.J DITO te Helder, tot welke adressen men zich voortaan voor alle zaken betreffende genoemd agentschap gelieve te wenden. Schiedam, 20 Augustus 1927. SANGUINOSE is zuiver plant aardig. Er zijn hoegenaamd geen chemicaliën in. Omdat het zuiver plantaardig is, wordt het ook door zwakke magen zoo goed verdragen. Het wekt den eetlust opversterkt de ingewanden bestrijdt en overwint de bloed armoede, die de oorzaak van zooveel kwalen is. Zij kost f2.— per fl,6 fl f 11.—, 12 fl f 21,—. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, Joh. Dros, Oude schild, en P. Dogger, Oost. (naast het Postkantoor.) staat in het privékantoor en daar zit geen personeel, terwyi de dief er van de gang ongezien kan binnenkomen." „Zoo is het by mij ook," zei Von Dorn- stein gelaten. „We zyn.er al," zei Herbert Porter dood kalm. De auto stopte voor het gebouw op de Augusta-Bouievard. De vier manneD stormden naar boven. Von Dornstein opende het privékantoor, vloog op de brand kast toe, rukte de sleutelbos uit zijn zak en opende met veel gerammel de kast. Het volgend oogenblik wankelde hy terug. „Uitgeplunderd." „Ga mee," Herbert Porter maakte een gebiedende handbeweging en twee secon den later zaten alle vier weer in de auto. „Naar de Leipzigerstraat," beval de detective. In de wagen heerschte een gedrukt zwijgen. Krause had de oogen neerge slagen zoo nu en dan wierp hij steels- gewijs een blik op de Engelschman, die ook zyn ooger naar beneden gericht hield. De beide industiieelen keken nerveus met beverige handen, naar buiten. De auto stopte. Martiu was de eerste die er uitsprong. De drie anderen volgden langzaam. Toen ze de directeursk uner binnen- kwnmen stond Martin reeds bij de geopende brandkast en zuchtte vol vertwyfeling: „Leeggehaald. Alles gestolen tot de laatste penning." Er werd op de deur geklopt. Hei bert Porter ging er heen om open te doen. Er kwam een vreemdeling met gladgeschoren gezicht binnen. „Wel, Morris?" „We hebben hem, mr. Porter." „Breng onze vriend dan maar binnen." Direct daarna verschenen tweemannen, die een derde tusschen zich in hadden. Krauss zag hem in het gezicht en gaf een schreeuw. „Is hem dat?" vroeg Herbert Porter. „Ja, hij is het", antwoordde de gewezen werkmeester, bevend over het heele lichaam. ,,Waar hebben jelui hem te pakken ge kregen informeerde Porer. ,Hier beneden voor de deur," antwoordde zal op Vrijdag 26 Augustus a. s. des voor- middags 10 uur op de hoeve „Anna Pau- lowna" in den polder het Noorden, wegens vertrek van den eigenaar, de heer A. D.Janse 3 melkkoeien, 2 kalveren, 2 varkens, boerenwagen, bakwagen, driewieldekar, maaimachine, zaaimachine, dorschmachine met rosmolen, windmolen met zeef, stroo- snijders, 2 bietensnijders, hooischop, bas cule met gewicht, ongeveer 25000 KG. hooi, diverse kruiwagens, slijpsteen, melkbussen, ploegen, eggen, molbord, evenaar, aard appelhor H.L.), kippenhokken, paarde- tuigen, mest-, hooi- en bietenvorken, ladders, kribben, ruiven, enz. benevens eenige veld gewassen als reeds gemaaide haver, voer- bieten, suikerbieten, aardappelen, klavers, knollen, bruine boonen, alsmede eenig huis raad als kasten, tafels, stoelen, kachels, naaimachine, waschmachine, waterfornuis, enz. enz. zal op Zaterdag 27 Augustus a.s. des avonds 8 uur in deZeven Provinciën te Oudeschild voor de HH. J. en S. Schellinger te Oudeschild, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie D no. 922 groot 3 aren 40 centiaren. Te aanvaarden uiterlijk 15 Nov. a.s. Dagelijks te bezichtigen. Bet. kooppenningen 1 November a.s. Voor de erven C. de Waard Jz. te Oudeschild, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie D no. 861 groot 1 are 74 cen tiaren. Te aanvaarden de eene helft dadelijk de andere uiterlijk I Mei a.s. Betaling kooppenningen 1 Oct. a.s. de assistent Morris. „Hij wilde juist in een auto stappen en er vandoor gaan." Dan heeft hij niet veel gelegenheid gehad iets van het geld uit te geveD. We zulleu eens kijken." De detective haalde met één greep uit de binnenzak van de gevangene een portefeuille die hij opende. „Hier is zes en vijftig duizend gulden," zei hij, nadat hij de bankbiljetten doodkalm nage- teld had, onder ademloos toekijken der aanwezigen. „Dat zou de buit van vandaag geweest zynKijk eens hier, twee en dertig dui zend gulden uit uw brandkast, mijnheer von Dornstein en vier en twintig uit de uwe, mijnheer Martin. Het klopt precies. Ik wensch u geluk, mijneheeren, het geld is onaangeroerd. En nier in een aparte afdeeling van de portefeuille nog vijftien duizend gulden. Dat is waarschijniyk het privë-vermogen van de heer HaUn, niet waar?" De ondervraagde knikte boosaardig. „Goed zoo", zei Herbert Porter, „orde moet er zijn, dat zeg ik ook. En nu, breng uw arrestant nu maar waar hij thuishoort." De beide mannen met de arrestant tus schen zich in, wendde zich naar de deur en verdwenen. Herbert Porter keek op zyn horloge. „Wel verdraaid ik mag niet langer beslag leggen op uw tijd, mijne heeren u zult nu wel voor de betaling van de loonen moeten zorgen. Maar voor vanavond heb ik n een klein voorstel te doeD. Ik zou u in kennis willen brengen met een jonge dame die niet aileen allerliefst, maar ook heel pienter is en aan wie u het voor een niet gering deel te danken hebt, dat er heden geen penning van uw gild mankeert. Else Hoffmann, zoo heet het rneiske, heeft de steen aan het rollen gebracht., doordat zij mij np een eigen aardig incident opmerkzaam heeft gemaakt Het toonee! met de appelenventers. Zelfs in het geval, dat u getrouwd bent, wat naar ik vermoed wel zoo zal zijn, geloof ik niet, dat uw waarde eebtgenooten er iets tegen zullen hebben wanneer u dit jonge meisje uw dank betuigt. EINJE.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4