Tandarts Ansingh ECHTE TEXELSCHE KRUIDKOEK. Vanaf heden nieuwe bessensap geëmailleerde veepot, Twee versch afgekalfde boeien H. H. Kippenhouders. OCHTENDVOER, Paardensportfeesten op 14 Sept. Privaat- en Ciublessen. "advertentiën Notaris Mulder „in Hotel do Lindeboom" VET SPEK prima grove anthraciet en eierkolen. Verkooping huis Gebr. Schel- linger gaat niet door. Pluimveehouders Bloembollen. land te huren. best ooderhonden nachtkastje. Overal verkrijgbaar. Exporthuis - de Cocksdorp. Brandstoffen. halfjaarlijksche naai- en knipcursus. Gegarandeerd gehalte 30-35 pet. eiwit en vet. C. R. KEIJSER Co. Nam. 3 uur Groote harddraverij. DRLumAli Loodsgracht 43 - HELDER. Volledige opleiding voor de boekhoud-' examens M. O, Staatspraktijkdiploma's L.O„ en de gewone Praktijkdiploma's. Na de Terechtstelling van Sacco en Vanzetti is het jn verscheiden steden der Oude en Nieuwe Wereld, zooals te verwachten was, tot betoogin gen en aanslagen gekomen. Te Montpellier (b'r werd het politie bureau ernstig door een bom vernield. Een agent werd verwond. Te Parijs werden betoogingen voor de Amerikaaasche ambassade en op de groote boulevards verboden. De brand weer hield zich gereed om betoogers zoo noodig mot machtige waterstralen uiteen te jagen. Later zijn bij communisten relletjes toch 200 politieagenten gewond. Te Cleveland (Ohio) is bij de deur der St. Josephkerk een bom ontploft, waar door echter niemand werd gewond. Te Moskou heeft de Comm. Internatio nale verklaard Amerika deze justitioneele moord niet te vergeven. Te Boston zullen de lijken der terecht gestelden op een praalb d worden ten toongesteld op de zetel van het comité Sacco-Vanzetti. Te öscé/e is tevergeefs getracht het Volkenbondspaleis in brand te steken. E lders in de stad is wel voor 100 000 francs schade aangericht. De Zwitsersche regeering hield bet leger gereed om zoo noodig dadelijk te kunnen uitrukken. Te Berlijn raakte de politie slaags met communisten en werden 18 personen tydelijk opgeborgen. Ook in ons land kwam het in de groote steden hier en daar tot moeilijkheden. Overal bleef de politie evenwei de toe stand meester. Slechts een enkele maal moest Van wapenen worden gebruik ge maakt. o Hoewel het uiterst moeilijk is zich een juist idee te vormen van al hetgeen aan de terechtstelling der beide Italianen voorafging, kunnen we ons volkomen vereenigen met wat we in een Duitsch dagblad aantroffen en hier vertaald weergeven Of beide mannen schuldig waren of niet kan slechts worden beoordeeld door hen, die inzage kiegen van alle proces stukken. Als buitenstaanders behoorde men zich daarin niet te mengen. Als mensch moeten we echter scherp ver oordeelen, dat men Sacco en Vanzetti, zelfs al waren ze schuldig, door telkens uitstellen der executie zeven jaar lang zoo onmenschelijk heeft kunnen pijnigen Tot driemaal toe zijn de ongelukkigeo naar het doodenhuis gebracht, alvorens de doodstraf aan hen werd voltrokken. Stellig heeft een dergelijke hand lvijze het prestige der Amerikaansche ïegee ring niet weinig geschaad. Pisa's toren. Ruim een jaar geleden is een commissie benoemd om een ondérzoek in te stelten naar de toren van Pisa, die steeds scheever begint te staan. Te commissie heeft thans rapport uitgebracht en komt tot de cooclusio, Jat or voorloopig nog geen gevaar voor omvallen of instorten be staat. De laatste negen jaar is de toren 9 mM. verder gezakt. Intusscben is het wel noodig de toren em vastere grondslag te geven. De plannen hier voor dienen nog nader uitgewerkt te worden, doch de commissie geeft de raad alvast te beginnen de fundeering waterdicht te maken en de plassen aan de voet van de toren droog te leggen. Vier onbekende mannen hebben een baanwachter aan de lijn Sofia Varna aangevaléo en gekneveld, en daarna getracht een sneltrein tot staan te brengen. Men vermoedt, dat zij deel uitmaakten van een bende trein dieven. Het centrale bewind in Rusland heeft het verzoek om gratie van mevrouw Klepikowa.die wegeos spionage ten gunste yan Engeland ter dood "ver oordeeld was, afgewezen. Het vonnis is voltrokken. De voltrekking van het vonnis over de gewezen generaals Anneckof en Dennissof eveneens ter dood veroordeeld is opgeschort. Zij waren ervan beschul digd tijdens de burgeroorlog monschen gedood en dorpen verwoest te hebben. Tijdens de begrafenis van een Hindoe te Delhi (3r. I) die door een Musuiman in de tre n zou zijn gedood, wierpen Hindoes met steenen naar Musulmaoscln winkels. Er ontstond een botsiDg waarbij de politie acht Hindoes arresteerde. Zestien personen werden gewond, o w. zes politieagenten. Een onbekend man trachtte zonder kaartje met de sneltrein door de Poolsche corridor te komen. Hij werd echter ontdekt en klom, om aan een vervolging te ontsnappen, onder de rit op het dak van de waggon. Toen de trein even later eeu tunnel bereikte, werd de ongelukkige het hoofd ver brijzeld. Het lijk werd aan een volgend station boven op een der wagens ge vonden. In het dorp Rehrbach bij Press burg vonden vier knapen nabij een schiet terrein een met scherp geladen granaat die ontplofte toen zij er mee speelden. Twee kinderen werden gedood, de beide anderen zwaar gewond. Jack Dempsey is te Lincoln Field bij Chicago aangekomen, om zijn training voor zijn gevecht met Tunney aan te vangen. L e v i n e, die met de vlieger Drouhin het bekende contract teekende zou een plaats voor de terugkeer naar Amerika op het stoomschip lie de France bobben besproken. In dat geval zou nij dus niet met de Miss Columbia terugvliegen Door de storm is bij Odessa een boot met zeven studenten naar zee afgedreven. De zeven jongens zijn allen verdronken. Volgens berichten uit Fez is de toestand van de sultan van Marokko die een operatie heeft ondergaan, ernstig Te Kiel zijn aan boord van de N 133 door de ontploffing van een gra naat een lid van de bemanning ernstig en twee licht gewond. De zwaar gewonde is gestorven. Een kassier van het filiaal Dresden van de Rijksbank is in hechtenis genomen. Hij beeft 86,030 mark ver duisterd. De vlieger Köonecke heeft te Keulen weer een proefvlucht gedaan met volle belasting van 3800 kilo. De opsti ging ging goed in haar werk. Thans za! de radio installatie in het toestei aange bracht werden. Wegens het slechte weer zal Köonecke nog wel geen poging tot de oceaanvlucbt wagen. Boven Kopenhagen en om streken is een buitengewoon heftig onweer losgebarsten, dat groote schade heeft aangericht. De straten werden overstroomd, zoodat het tramverkeer grootondeels moest worden stopgezet. Up verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen. Gepakt. Door de gendarmerie van Wolume is een deserteur van het Bfigische leger, zekere Ferdinand Van Moer, gevat., die zich sedert ongeveer 2'/j jaar reeds in het Zoniëawoud schuil hield en er herhaaldelijk eenzame wan de aars moet hebben aangerand en uitge plunderd. De man bekende, in omliggende gemeenten niet minder dan 28 inbraken te hebben gepleegd. De po itie heefteen party gestolen juweelen in het woud teruggevonden. Burgeroorlog In de Mexi caansche staat Ja'hco zijn bij een gevecht tusschen federale troepen en opstande lingen 24 van deze laatsten gedood. T e R o t h e d 1 a c h e d is 'n vrouw onder een door de bliksem getroffen boom geraakt en gedood. Haar man werd ge wood. Typhus Te Stargard zijn de laatste lijd tal van typhusgevallou ge constateerd. Ondanks alle voorzorgs maatregelen is het aantal de laatste weken van 21 tot 31 gestegen. De haard van de ziekte is onbekend. Ook te Tepliwoda bij Müosteiberg heerscht een typhusepidemie Ongeveer de heift. der inwoners van het dorp is ziek. De vermiste vliegers. Er waren 58 Amerikaausche oorlogsschepen aan het zoeken Eaar de drie vermiste vliegtuigen, twee van deelnemers aan de wedstrijd San F: ai cisco-Honoloeloe en een van een vlieger die de beide andere vliegtuigen was gaan opsporen om hulp en redding te brtngen. Thans heeft het Amer. dept. van marine aan nog vijftien torpedobootjangers en een lichte ki uiser opgedragen aan het zoeken deel te nemen. Mm koestert nog maar weinig hoop, daar de vliegtuigen slechts luttel leefkost aan boord hadden. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 fiatstascbje, 1 C9intuur, 1 zak met brood, 1 koperen wageudop, 1 alpino muts en een heeronrfj wiel. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 19 tot en met 26 Aug. 1927. GEBOREN Huibert, z.». Huioert de Ridder en van Crtharina van der Koaap, Su- zarna Maria,d.v. Nicoluas van Eimond en van Douwellne Patronella Zeljlema- ker, Wouter Jan, z v. Wouter van der Siikke en van Cornelia Verh<>eve, Theo dora d.v. Hendrik Smit en Martha Witte. ONDERTROUWD: Johannes Cornells v. d. S"3r en C>rnelia Aagje Halsema. Verkoop huis erven C. de Waard Jz., blijft bepaald op Zaterdag 27 Augustus des avonds 8 uur. zal op Woensdag 7 September 1927, des avonds 8 uur in café „den Burg" publiek verkoopen: voor mej. A. P. Keijser: EEN WOONHUIS MET ERF in de Binnenburg no. 28 te den Burg op Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie K nummer 1701, groot 3 aren. Dadelijk te aanvaarden. Betaling kooppenningen 15 October a.s. Te bezichtigen Woensdag 31 Augustus, Zaterdag 3 September en .Woensdag 7 Sept., telkens van 2—5 uur n.m. Voor den heef C. Brouwer Jz, EEN WOONHUIS MET ERF in de Weverstraat no. 292 te den Burg op Texel kadastraal bekend gemeente Texel sectie K nummer 1667, groot 1 are 59 centiaren. Te aanvaarden 15 October a.s. Betaling kooppenningen 15 October a.s. Voor den heer Martinus Witte Cz., EEN PERCEEL GRASLAND, genaamd „de Hemmer", gelegen in de Hemmer te Texel, kadastraal bekend gemeente Texel sectie E, nummers 856 en 857, te zamen groot 3,40,70 H.A. Te aanvaarden I Februari a.s. Betaling kooppenningen 1 Februari a.s. De heer van Asperen Vervenne is voornemens in de maand September de bedrijfstoomen te keuren. Opgaven spoedig bij C. RENTENAAR, Secr. P.V.E. Voor bovengenoemde cultuur bestaat bij ondergeteekende gelegenheid W. BAKKER Mz., Kapberg, Texel. Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag i September van 's morgens 9 tot 's middags 1 uur te spreken bij de 5 pond 35 cent per pond. A. RAN Zn. TE koop gevraagd een Adres bureau van dit blad. Vraagt thans uw winkelier de Onovertroffen in kwaliteit. Adres voor wederverkoopers Begin volgende week in lossing per schipper P. Moojen Bestellingen worden ingewacht bij J. BRUIN Pz. verkrijgbaar. .Beleefd aanbevelend, JOH. SCHRAMA, Oranjesingel. Vrijdag 2 September begint de Nog gelegenheid voor alleen naaien. J. BAKKER, Leerares, Gravenstraat. TE KOOP inhoud 150 L., slechts 10 dagen gebruikt, in prima staat, compleet met 3 M. pijp, tegen elk aannemelijk bod. Te bezichtigen tot Maandag a.s. bij Mei. BORGMAN, de Koog. te koop of in ruil aangeboden door K. LIPS. Gebruikt ons prima samengesteld bestaande uitVleesch-diermeel, gerstemeel, tarwegrint, tarwe'zemelen, grondnoten- meel, lijnmeel, erwtenmeel, boonenmeel, rijstvoermeel, maismeel, gedroogde gist phosforzure voederkalk en klavermeel. Analyse ter inzage Per 50 K.G. f 7,75 25 4,10 10 1,80 9,30 uur. No. 1 Eenspannen, die op het Sportterrein nog geen prijs gewonnen hebben. 10,— uur No. 2 Eenspannen, open klasse, geen hengsten. 10,30 uur No. 3 Tweespannen, koudbloed, voor boerenwagen. 11,— uur No. 4 Tweespannen, tuigpaarden voor luxe-rijtuig. 11,30 uur No. 5 Groot springconcours. Prijswinners in No. 1 verplichten zich om in No. 2 ook mede te dingen. OM GELDPRIJZEN EN MEDAILLES. Om prijzen van f 300,—, f 125,—, f 50,— en f 25.—. Het Bestuur. Jf$PPnA/8AAI Leeraar M. 0. Boekhouden en Accountant

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 8