Te koop een „Adm. de bijter", Havenplein 17 SCHOUW. Motorschip Maria Boekbinderij en Oarioniiage-inrichting, Sterke zenuwen BOEKHANDEL PARKSTRAAT. SCHOUW. Koopsom f3500,-. Zaterdag 1 October a. s. vaart Haandag naar Farmerend en Donderdag naar Leiden H. H. Timmerlieden en Metselaars. FEUILLETON De vallei der verschrikking. VM DEE 6RMF Go., ^sterdame-botterdam fiOLLMDSCM COMMISSIEKAM H. W. L0GHNER, Amsterdam. Verstrekt gelden op 1st© en 2de Hypo theek zonder borg, ook op 3de Hypo theek, doch alleen met solide Borgen. Gelden terleen. Van f 50- tot f 200,- zon der borg. Hoogere bedragen alleen met solide borgen. Rente 5 a 7 pet. Woensdag 21 September a.s. Adverteert in de Texelsche Courant, Bezoekt het Café en Lunchroom Vakteekenen, meetkunde en bouw kundige berekeningen voor begin- nenden en meergevorderden. Voorwaarden billijk. Inlichtingen kosteloos. Solide agenten gevr. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Va uur later.) Datum 15 16 17 18 19 20 21 Sept. Hoogwater 1212 12,56 1,19 2.08 3,08 4,28 6,05 Zomertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,26 op werkd. tot 1 Juli 8,53 7.23 Zondags (sneltrein) 9.01 7.26 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 10,05 Zon- en feestd. niet 12.13 12,46 Zaterdags niet 2,52 1.12 alleen Zaterdags 2.52 3,54 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.18 Zon- en feestd. niet 6,32 7.19 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,41. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,29. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5.16 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9.17 II 19 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,44 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. no,tprpnd van de Cocksdorp 9.30 v.m. )via Oosterend Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: »vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank i vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,57 uur, rijtuigen 8,37 uur. van niet te groote omvang. Ruime broodwinning. Genegen 1 maand te onderrichten. Franco brieven onder no. 182 aan het bureau van dit blad. HELDER, 50 Meter van de boot. De beste gelegenheid om te wachten op de boot, of zoo noodig te logeeren. Gewone prijzen. Logies met ontbijt f2,25 Aanbevelend, WILLEM PIETERS. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Eijerland op Texel brengt bij deze ter kennis van de ingelanden van dien polder, naar aanleiding van het bepaalde bij Art. 9 der Keur op de wateringen en slooten, dat op de schouw zal plaats hebben over de wate ringen en slooten in den polder en noodigt de onderhoudsplichtigen uit, te zorgen dat op genoemde datum alle voorschriften als bij de Keur omschreven stipt zijn nageleefd Texel, 5 September 1927. Het College van Dagel. bestuur vnd., R. P. KEIJSER Johzn., Voorzitter. L. v. HOORN, Secretaris, Afvaart 1 uur. .Afvaart 7 uur. H. KEESOM. Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij 1 October a. s. zal beginnen met het geven van onderricht in N. SCHERMER, Bouwkundige Den Burg. Nieuwe avonturen van Mr. HERBERT PORTER. 6. Hij was het, die de eerste, fijnste draden van deze zaak gevonden had en die ze had aaneengeknoopt en menigeen zag hem aan met ontstemming, met stil verwijt als hij var deze vastberaden, wilskrachtige figuur keek naar de beklagenswaardige schilder en zijn bekoorlijke jonge vrouw. „U zult ons niet veel nieuws meer te vertellen hebben, Mr. Porter," zei de voor zitter. „U ben: de laatste getuige die ge hoord wordt en de beklaagde heeft bek nd." „Het is inderdaad niet veel, wat ik te zeggen heb mijnheer de president." zei de detective op zijn droogste toon, „een kleinig heid maar. De beklaagde is onschuldig De president, de rechters en de gezwore nen richtten zich op in hun zetels, als door een plotselinge schok getroffen, en staarden de man aan, die daar het onbewo gen gezicht voor hen stond en deze onbe grijpelijke mededeeling deed. Op de publieke tribune was heftige emotie, hoorde men onderdrukte kreten. „Wat zegt U daar? Onschuldig?' herhaalde de president in stomme ver- Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruikgemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. maken sterke menschen. Gelukkig wie ze heeft in dezen tijd die zoo geweldig veel van de zenuwkracht eischt. SANGU1NOSE is het eenvoudig natuurmiddel dat de zenuwkracht onderhoudt en versterkt. De SANGU1NOSE is het beste middel tot bestrijding van de neurasthenie (zenuw zwakte) en al hare gevolgen. Wilt gij op den duur sterke zenuwen, neem geregeld eiken dag één eetlepel Sangui- nose. Liefst een uur vóór den maaltijd. Prijs per fl f 2,-. 6 fl f 11,—12 fl f 21,—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg? P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. bazing. „Ja, mijnheer de president.* „En kunt U dat bewijzen?" „Het zal me niet moeilijk vallen het bewijs te leveren. De beklaagde moet de daad die hij bekent gepleegd te hebben, hebben verricht met een revolver die ik hier ter tafel zie liggen en die hij pas de dag n;l de moord op Baron Goldoni ge kocht heeft." „Hé?" zei de president, thans op het toppunt van verbazing, terwijl de verras sende verklaringen van de beroemde speurder, zoowel door de rechters en de jury als op de publieke tribune met adem looze spanning worden gevolgd. „Ik zal het U nader verklaren, mijnheer de president," zei Herbert Porter, met iets triumfantelijks in zijn stem, terwijl ziin scherpe gelaatstrekken zich verzacht ten en een begin van een glimlach in zijn grijze oogen twinkelden. „Het misdrijf werd gepleegd op 15 Augus tus 's middags om twee uur.' „Dat is ons bekend." „De revolver echter, waarmede de be klaagde het feit zou hebben gepleegd is op 15 Augustus, 's morgend om half elf gekocht in de wapenhandel van Mr Curtiss in Regent Street. Daaruit volgt dus unom- stootelijk dat beklaagde op het moment van het misdrijf het wapen nog niet heeft bezeten.' „Wat heeft de beklaagde hierover op te merken?" vroeg de voorzitter. „Dat is een vergissing. De wapenhande laar moet zich een dag vergist hebben.' „Dat is buitengesloten,' antwoordde de detective onverstoorbaar." Toen Mr. Ken nedy de revolver kocht, kwam er juist een kassierslooper de zaak binnen om een wissel te presenteeren. Die wissel had toe vallig 16 Augustus als vervaldag en is ook prompt op die dag voldaan." „Daarvoor zullen we het getuigenis moe ten hebben van de wapenhandelaar Curtiss en van de kassierslooper." „Dat spreekt vanzelf... Ik heb de beide heeren al mee hier naar toe gebracht.* „Ze kunnen binnenkomen." De beide mannen traden met vaste tred en opgeheven hoofd voor het getuigenhekje „U weet, waarover de zaak gaat, niet waar?" wendde de president zich tot de wapenhandelaar. „Wanneer hebt de revolver, die ik U hier toon, aan de schil der Kennedy verkocht?" Op 1G Augustus 's morgens om half elf.* „Hoe komt het, dat U dat oogenblik zoo precies weet „Omdat op het oogenblik dat mijnheer Kennedy de winkel uitging, er een wissel gepresenteerd werd van William Forman Cy, uit Manchester van 40 p.st. die op 16 Augustus verviel." „Wie heeft U die wissel gepresenteerd „Een looper van „The Exchange Bank.* Hier staat hy en hier is de wissel." Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de 30 Gemeenschappelijke Polders" op Texel, brengen ter kennis van de Ingelanden, dat de Schouw op het maaien en zuiveren van tochtslooten en de cenen, van bobbels, kroos en riet, is bepaald op De nalatigen verbeuren een boete van f 1,en bij herschouw f 3, Texel, 22 Aug. 1927. College van Dagelijksch bestuur, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris. Een gemakkelijke bergplaats. Schoenen en dergelijke artikelen zijn instru menten, die een slaapkamer er altijd onopge ruimd laten uitzien. In onze afbeelding zien onze lezeressen een bergplaats daarvooreen open kastje met één of twee planken, bedekt met een kleed van de een of andere aardige gebloemde, en met de stijl van de kamer overeenkomende stof, welke gordijnsgewijze over het geheele kastje valt. De teekening geeft zoo duidelijk aan, wat er bedoeld wordt en het maken vaneen dergelijke bedekking is zóó eenvoudig, dat het niet de moeite waard is, daarvan een langdradige be schrijving te geven. De hoofdzaak is het idee misschien zijn er onder onze lezeressen dames, die een klein kastje of iets dergelijks van eenigs- zins ander formaat reeds hebben; voor haar zou de maat niet meer passen. Het eenige, waarop wij nog willen wijzen is, dat het aanbeveling verdient op 't bovenvlak van 't kastje, een kussen te fabriceeren, zoodat men hetzelve eveneens als zitplaats kan gebruiken. De president nam het papier aan en toonde het de banklooper. „U hebt gehoord wat Mr. Curtiss verklaard heeft. Is dat juist?" „Ja," zei de kassierslooper." Ik heb deze wissel op 16 Augustus bij mijnheer Curtiss gepresenteerd. Toen ik de zaak binnenkwam ging die mijnheer, die daar in de bank zit, juist weg." „Het komt me voor," zei de president, dat de zaak toch meer gecompliceerd is, dan we oorspronkelijk dachten. Weliswaar bekent de beklaagde zonder voorbehoud. Maar dat zou niet het eerste geval van valsrhe zelfbeschuldiging zijn, dat ik beleef Maar; Mr. Porter, wat is naar U w meening de reden van deze zelfbeschuldiging?" De detective glimlachte. „Dat is, geloof ik, niet moeilijk te raden. Mr. Kennedy houdt zjjn vrouw voor de schuldige en nam de schuld op zich om haar te redden." De president vestigde de oogen op de weenende vrouw, die plotseling de zakdoek voor haar oogen wegdeed en verschrikt beurtelings naar de detective en naar haar man keek. „Wat hebt U hierover te zeggen, Mevrouw Kennedy?" „Als mijn man onschulding is, zou dat voor mij een ontzettend groot geluk ziju." ,En wat hebt U er over op te merken, beklaagde. De schilder zag naar zijn vrouw en zeide aarzelend „Ik kan op het oogenblik niets zeggen, mijnheer de president." W.v.v.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4