Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Volksfeest te de Cocksdorp Tandarts Ansingh Loopt uw auto niet mooi? Vergeet niet A. HILDERING Staatsboschbeheer JACHT vergunningen Waar zat Woensdag avond de groote fout versch rookvleesch, een net meisje ADVERTENTIEN Oen 13en September op Donderdag 22 September 's Avonds schitterend voorwerk. „in Hotel de Lindeboom" een 21|2-jarige Vosbles Merrie- paard of een 6-jarig brnine bles merrie. Laat hem eens nazien door JAN KUIPERS Reparaties vakkundig. Uitslagen der wedstrijden. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunneD veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Jac Drijver Cz. te |Oosterend om vergun ni g tot het oprichten van een timmer fabriek aldaar op het perceel kadastraal bekend in Sectie B, No. 1993 Op Dinsdag, den 27en Sept. 1927 des middags te twaalf uren zal ten Raad huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeliDg en schriftelijk toe te lichten Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vöór het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomeo schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgons de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep vau de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verscheren, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, deu i 3eD September 1927. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER. W. B. 03RI'. Jb' JAN- 2 Voormiddags van 10 tot 12 uur Kinder spelen. Namiddags 2 uur n.t. Ringsteken met paard en kar en Stembuswedstrijd voor dames per fiets. Hardloopen met hindernissen voor man nen boven 16 jaar en Zakloopen voor dames, 3 uur 30. Sprietloopen voor heeren en Kinderwa genraces voor dames, 4 uur 30. Ringsteken te paard 5 uur 30 en Fles schengang voor dames en heeren. De uren genoemd zijn in N. T. Het Bestuur. Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag 22 September van 's morgens 9 tot 's middags 1 uur te spreken C. S. ZIJM, Westen. Machineherstelplaats De Waal. dat wij alle merken en construc ties naaimachines repareeren, zoowel industrieele als huishou delijke machines, onder volledige garantie. Zendt Uw machine naar: Eerste Alkm. Naaimachinehandel Helder: Spoorstr. 77 Tel. 449 Alkmaar: Zaadmarkt 66, Tel. 238 in gewrichten en ledematen,alsmede hoofd-en kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 et.proefbuisje 25 ct. verlichting een werkelijk kostelijk schouwspel opleverden en de vereeniging en haar leiders alle eer aandeden. Een ongewoon talrijk pu bliek was van deze demonstratie getuige. In het bijzonder vielen de ladder.standen en sym bolische groepen in de smaak. De heer Jn. Kikkert stelde voor dit doel be reidwillig zijn tuin ter beschikking. o— Woensdagavond werden in hotel „Texel" bij monde van de heer H. Keesom, voorzitter van dd Paardensportcommissie aan de eigenaars der winnende paarden de uitgeloofde prijzen uitgereikt. Spreker uitte o.tn. de wensch, het volgend jaar een grooter aantal deelnemers te mogen inschrijven. De Tweede dag. Eerst muziek van de toren, al 's morgens om 8 uur. De koperen klanken begeleid door de lichte klettering van een tweedehandsch regenbuitje. Geen bemoedigend begin, maar we hebben nog een heelc dag voorde boeg Omstreeks negen uur is de Groeneplaatshet verzamelpunt van de jeugd, die aan de wed strijden op het Sportterrein zal deelnemen. Alvorens de kampplaats wordt opgezocht wor den alle kinders uitgerust met een fraaie ballon, iedere bailon o.m. voorzien van een label met de naam van de betrokkene. Dan gaat het in optocht met muziek naar het Sportterrein, de ballons worden zorgvuldig meegevoerd, opdat ze niet ontijdig de „luchtao.jp" ondergaan. Ze glimmen als bikkels in nog steeds vallende regen. Op de plaats van bestemming aange komen worden de balonnen op een hoornsignaal losgelaten en prijsgegeven aan de Oostenwind, die ze meeneemt, sommige hoog in de lucht, andere onzeker schommelend ,enkele meters boven de grond, nauwelijks ontkomend aan de spichtige takken van het geboomte, dat het terrein deels omgeeft. Lang nog worden ze nageoogd, met de stille wensch van een verre reis met behouden aankomst. Immers: wanneer de vinder dan de label ingevuld terugzendt (u herinnert zich, wat we eerder schreven) heeft de Texelsche balloncxporteur kans op een mooie prijs. Wanneer we weten, dat een paar maal Engel- sche ballonnetjes op Texel zijn aangeland komt het ot.s niets onmogelijk voor of bij Oosten wind zal Engeland aan een paar Texelsche ballonnetjes een (wellicht „laatste") rustplaats gunnen. Wanneer we de gemiddelde breedten van Groot-Brittannie en Texel vergelijken, komen we tot de conclusie dat de winstkans van een Texelsche en een Engelsche school jongen zich ongeveer verhouden als 25 <t 30:1, d.w.z. in üroot-Brittanië op dezelfde breedte als den Burg, resp. bij O. en W. wind. (Let wel, alles oppervlakkig bekeken, in theorie. Er zijn zoo veel factoren, die mee- of tegenwerken.) o— Slechts een gering aantal deelnemers aan de wedstrijd met versierde fietsen werd geboekt. De jury had dus geen moeilijke taak. Een zwaan en een symbolische voorstelling van zonsop- en ondergang hadden veel bekijks. Over de afzonderlijke wedstrijden zullen we verder kort zijn. De uitslag n vindt u elders in deze kolommen. Het slechte weer, regen en wind op een open veld, droeg weinig tot een opcewekte stemming bij. Buitelen en rollen door het natte gras zijn geen aanlokke lijke bezigheden. Het nummer gongslaan werd in verband met toenemende regen niet afge werkt. o— 's Middags een buitengewone drukte op de Groenrp'aats waar de wedstrijden voor oudere jongens en meisjes pliatsvonden alsmede ring steken met paard en kar. Vooral de nummers bolhappen en tonloopen mogen genoemd worden. Stel u voor een touw, tusschen twee boomen gespannen, waaraan aan lijntjes in stroop ge- do npelde koeken bengelen Wie van de jongens zoo'n koek het eersl bemachtigde en het eerst naar de maag overbracht, maakte kans een prijs te verdienen. Geheel met stroop v.rsitrde aange zichten, wanhopige worsteling otn de dansende lekkernij tusschen neus en kin binnen te loodsen dat alles gaf reden tot uitbundig gelach Onder wijl smaakten ae- Inemers en Feest-commissie- leden het genoegen met de kleverige substantie, „stroop" genaamd, va t zeer nabij kennis te maken. Ct padvinderswedstrijd waarover we reeds schreven, bezorgde de deelnemers min of meer volledig een nat pak. Druipnat kwamen som migen over de eindstreep. Van Heinnterweg naar Zwaanstraat is een heele rit, door eenlge jongelui evtnwel met verbluffende snelheid afgelegd. Een enkel woord nog over het nieuwe num mer „hardloopen uier kinderwagens", eerst van Groeneplaats door Kantoorstraat en Binnenburg naar Groeneplaats, ten slotte, omdai dezeafstand te groot bleek en een der dames na de rit be zwijmde; rond de Waag. De deelname was zeer groot, het aantal toeschouwers geweldig. Het was me een vertooning, vooral wanneer in een scherpe bocht de beide vehikels elkaar in de wielen reden of een aanvai deden op het publiek dat de race met spanning vo'gle Op de duur bi.-'en de waggelende vierwielers voor zulke krachtproeven r.iet "wrekend. Bandenpech bleef niet uit Toen eindelijk de wielen kronkelden als een siang en bogen als een haarspeld moest een wagen buiten gevecht worden gesteld en werd de wagenrace een wedloop zonder ineer. Evenwel: de commissie heeft met de race haar doel bereikt. Naarmate het later werd dreigde a! donker der lucht met een fer n pak reg. n Reeds tijdens de stoelendans wa.vtnee de feesten werden besloten, moesten velen wegens overvloedig hemelwaier een onderkomen zoeken. Stoelen dans voor meisjes beneden 15 jaar werd afgelast. De optocht met fakkels en lampions, opge- luisteid door Texelsch Fanfare werd uitgesteld tot hedenavond. Zoowel Woensdag-als Donderdagavond vond de danslustige ruimschoots gelegenheid zich te wijden aan de kunst van Terpsichoré. In hotel „Texel" was Texcl's Jazzband in actie, voor de eeiste maai. naar we vernamen met veel succes. Behoudens het slechte we*, r, dat wij als Hollandeis evenwel berustend aanvaarlen, mo gen we niet dan met prettige gedachten op het leest dat achter ons ligt terugzien. Concours Hippique. A. Eén-spannen, Texelsche paarden, 9 deel nemers, 1. P. de Wit, br. bl„, 2.Jn. Kikkert.br., 3. F. Witte CzNora, zw. m., 4. Jb. Zijm Cz., Dora, v. bl. De prijswinners waren verplicht ook deel te nemen aan de volgende wedstrijd B. Eén-spannen, open klasse, totaal 7 deel nemers. 1. Joh. Kikkert, Frida r. sch. m., 2. C. de Wit, v.bl.m, 2 w.b., 3. P. de Wit, br.bl., 4. N. J. Schumaker, Freka zw.m. C. Tweespannen, koudbloed, 3 deelnemers, 1. Jb. Knol, 2 vossen. 2. Jb. Witte Jz., 2 vossen, 3. P. Dros Bz., Julia en Texalia, 2 v.bl. D. Twee-spannen, luxe rijtuig, 4 deelnemers, 1 D. Witte, v.r. en br.r., 2 Joh. Kikkert r.sch. en br.m, 3 C. de Wit, br.bl., 4 Gebr. Witte v.bl. en sch.m. Voor de rubrieken A, B, C en D werden prijzen uitgekeerd van f 25, f 10 en f 5. Springconcours 2 deelnemers, 1 Joh. Kikkert Kora, zw.m., 2 H.v. Boven, Max, blauwe r. Voor deze wedstrijd waren prijzen uitgeloofd van f 30, f 20, f 10 en f 5. o— Harddraverij. (7 deelnemers) f 300Miss Zelda Peter, 350 M. eigenaar v. d. Oord, berijder Jn. v. Leeuwen. f 125: Maggy Henry, 350 M., eigenaar Jn. Schoon, Medemblik, berijder A. Schouten. f 50Omega, 340 M. eigenaar Verhorst, be rijder Jn. v. Leeuwen. f 25: Silent Nancy, 345 M. eigenaar Th. Smit, Alkmaar, berijder B. ten Hagen. Geen prijzen vielen ten deel aan „Barones" van J. Koning, Wieringerwaard, 320 M., „Lieda B." van J. Spaans Alkmaar, 350 M. en „Sarah G." van J. Vergaay, Purmerend, 340 M. Ter vergelijking merken we hierbij op, dat in 1925 hier „Lieda B" met de le prijs en „Barones" met de 3e prijs ging strijken. In 1926 verwierf „Silent Nancy" de le prijs. „Maggy Henry" de 3e en „Barones" de 4e prijs, Ringsteken. 1 A. Garritsen, 2 J. Zijm, 3 Th. Wnte. Schoonst geheel S. Witte. Versierde fietsen. I Afina Bakker, 64 p. 2 Jacoba Reij, 56 p. Padvinderswedstrijd. 1 A. Huizinga, 2 De Waal Malefijt, 3 P. Zomer. Tonloopen. 1 J. Dijt, 2 L. Dijt, 3 Cor Hin. Tobbesteken. I P. Zomer, 2 De Waal Male fijt, 3 Cor Hin. Wielrennen. 1 Klaas Dros 21 m. 42 sec. 2 J. Ran' 22 m. 7 sec. 3 A. Ran 22 m. 45 sec Hardloopen met kinderwagens. 1 Dirkje Buisman, 2 Annie Kikkert, 3 Trijntje Bakker. Wedloop om den Burg. 1 D. Keijser, 2 D. Roeper, 3 Jac. Geus. Koekkappen. I R. Dijt, 2 C. v, Tongerioo, 3 G. Witte. Behendigheidsrit op de fiets. 1 C. Mets. 2 A. Bakker, 3 S. de Waal. Knipcursus. 1 Johanna Reij, 2 Ina Rab, 3 Trees Dernison. Touwtjespringen. 1 Marie Dekker, 2 Sien Dernison, 3 Trijntje Tuinder. Zakloopen. 1 Marie Dekker, 2 Alle van Groningen, 3 Ettie Dros. Hardloopen met hindernissen. 1 W. Ran, 2 G. Kikkert, 3 G. Coevert. Rol-, kruip-en Buitelwedstrijd. 1 G. Witte, 2 Coevert, 3 J. Witte. Gongslaan. 1 J. Witte, 2 Theo Rijk, 3 J. Vermeulen. Flesschenrit. 1 Welmoed Bruin, 2 Trijntje Tuinder, 3 Marietje Witte. Hengelsport. 1 Betsy Roeper, 2 Marie Keijser, 3 Alie van Groningen. Tonnetjeskruien. 1 M. Knopperts. 2 R. Zoete lief. 3 F. Jonker. Hardhoepelen voor meisjes. 1 Duwie Bremer, 2 Johanna Dijt, 3 Greta Bakker. Tfardhoepelen voor jongens. 1 P. Keesom, 2 Henk Boon, 3 Karet v. d. Zalm. Baldrijven. 1 |H. v. Heerwaarden, 2 P. v. Sambeek, 3 Henk Boon. Blokjesrapen. 1 Duwie Bremer, 2 Geertje Keijser, 3 Johanna Broekman. Stoelendans, boven 16 jaar. 1 M. v. Taten- hoven, 2 T. Monté, 3 M. Dekker. Vliegerwedstrijd. Steilste stand: Ju. Klein Klouwenberg. Grootste vlieger: Jn. Bruin. Mooiste vliegers: Wim en Kees van Leersum. De prijs werd na loting aan Kees toegekend. Landbouwtentoonstelling te Alkmaar op Woensdag 21 September 1927. De afdeeling Alkmaar der Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft gemeend in de afdeeling Rundvee van haar tentoonstelling een belangrijke wijziging te moeten brengen in die zin, dat wel de open klassen voor Vet en Drach tig Rundvee ongewijzigd blijven bestaan, doch voor de rubrieken Geregistreerd Rundvee in de plaats zulten komen een keuring van fokvee uit de fokvereenigingen van de lichtere gronden. De aangiften hiervoor blijken verre de verwach tingen te overtreffen. Bijna 250 fokdieren kun nen worden verwacht, waarvan sommige in meerdere rubrieken zullen moeten uitkomen Behalve de goed voorziene individueele rubrie ken van de vier fokvereenigingen voor hun leden onderling, zullen deze '.vereenigingen in 7 klassen tegen elkaar uitkomen. Deze zeven klassen tellen te zamen 42 groepen, w.o. 7 collectién van 5 stuks melkvee van één eigenaar en 10 collectién van 6 stuks jongvee van één eigenaar-'okker. Van 6 vaderdieren zullen elk 5 hokkehngen en van 5 andere elk 5 kalveren worden aangeboden. Op deze wijze belooft Alkmaar de volgende Woensdag voor het rund vee der lichtere gronden een schoone gelegen heid tot vergelijk te bieden. De Schapen afdeeling, is weer als het vorig jaar, en wie toen de reusachtige, prachtige collectie heeft gezien, weet, dat de schapenliefhebbers weer een buitengewone dag wacht. Ook In de rubrieken varkens is nog meer aangegeven dan verleden jaar. Zoowel beeren als drachtige zeugen en mcederdieren met biggen komen er in een groot aantal en, zooals ons van deskundige zijde werd verzekerd, van prima kwaliteit. Behandeling van mond- en klauwzeer. De heer Poot, veearts te 's-Gravenhage, heeft in het Tijdschrift voor Diergenees kunde een voorioopige mededeeling gedaan over een door hem met gunstige resultaten beproefde nieuwe behandelingsmethode vaD Mond- en Klauwzeer. Hij zou een stof verkregen hebben, die niet zoo kostbaar is als serum, in korte tijd in onbegrensde hoeveelheden te bereiden is en een gelijk matige werking bezit. Het preparaat mo.t worden ingespoten. De resultaten schijnen zeer bevredigend te zijn geweest, zelfs reeds in de tijd, toen de ziekte rog overal in heftige mate optrad De bereiding en samenstelling van het preparaat worden door de heer Poot voor- loopig nog geheim gehouden. DE WAAL Vrachtwagen te water. Donderdag 1,1. raakte te .elf uur in de morgen de heer T Kikkert, vrachtrijder van Oosterend op den Burg, met paard en wagen in een sloot. Het joDge dier schrok van een aan de weg staande auto en sprong te water, de wagen meesleurend in zijn val. Een schadepost voor de vrachtrijder, die gjen kwaad vermoedde en rustig zijn ritje reed. Hijzelf kwam er zonder kleerscheuren af. Met eenige hulp, waaronder 1 P.K. werden paard en wagen in normale positie teruggebracht. OUDESCfflLD Waarschuwing aan zeevarenden. Op 21 en zoo noodig op 22 en 23 Sep tember a.s. zal worden geschoten met ge schut te Helder, van de werken Erfprins, Kijkduin en door een batterij, opgesteld nabij de vuurtoren, aanvangende om 9 uur v.m. Onveilig is dan de zee: Voor Erfprins in de richting Noord tot Zuid-West tót op een afstand van 6000 M. voor Kijkduin in de richting Noord-Zuid tot op een afstand van *000 Mvoor vuurtorenbatterij in de richting Noord tot Zuid-West tot op een afstand vaD 4000 M. gyrj hopen mijn geliefde Ouders g J} KLAAS BOON Jzn. ($Z en a LEONORA ELISABETH KNAAP ■Jj hun 25-jarige Echtvereeniging te ijat herdenken. jj 3$ Hun dankbare Zoon, E Den Hoorn, 17 Sept. 1927. Heden overleed in het Ziekenhuis te Alkmaar na een langdurig en smar telijk lijden, onze geliefde Zoon, Broe der en Oom, ADRIAAN MARINUS WABEKE, in den nog jeugdigen leeftijd van 27 jaar. FAMILIE WABEKE. Prins-Hendrikpolder, Texel, Hoeve „Katwijk", 14 Sept. 1927. TE KOOP De Houtvester in de Houtvesterij „DE EILANDEN" te UTRECHT, Museumlaan 2, zal uitgeven om van de opening der hazenjacht tot 1 Maart 1928 te jagen en konijnen te schie ten in de jachtperceelen I. III, Vb en VI der Staatsduinen op Texel. De prijzen zijn voor de jachtvakken I en VI elk f 25, - en vodr de jachtvakken III en Vb elk f 40.—. Schriftelijk aan te vragen bij den Hout vester, onder opgave van nummer der jacht akte en kantoor der Registratie, waar deze is afgehaald, en met f 0,50 voor zegel. Voorwaarden en inlichtingen verstrekt de Boschwachter A. EPE, te de Koog op Texel. HEDEN ONTVANGEN 75 cent per pond, bij een stukje tegelijk 65 cent per pond. Beleefd aanbevelend, S. HEERSCHAP. BIEDT ZICH AAN voor hulp in de huishouding, voor dag en nacht te Den Burg, tegen l October°a. s. Van goede getuigschriften voorzien. Brieven onder no. 188 aan het bureau van dit blad.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2