Motorschip Maria electrische krachtinstallaties N. V. Texels Eigen Stoombootonderneming. WINTERDIENST ingaande 5 November 1927. „Wij en de Wereld" 8 8, Texelstroom naar Purmerend. Leesbibliotheek-Texel Boekhandel Parkstraat, VOORDE intOBW. FEUILLETON AM BE AIDEBE KANT. vaart Haandag naar Pnrmerend. en Woensdag naar Leiden. H.H. Veehouders. knippen van hoornvee en het slachten van varkens Boekhandel Parkstraat VAN DER GRAAF Co., AMSTERDA brüsserlotterdam H0LLANDSCHE COMMISSIEBANK H. W. L0GBNER, Amsterdam. Verstrekt gelden op 1ste en 2de Hypo theek zonder borg, ook op 3de Hypo theek, doch alleen met solide Borgen. Gelden terleen. Van f 50.- tot f 200,- zon der berg. Hoogere bedragen alleen met solide borgen. Rente 5 a 7 pet. vaart Miaandag a.s. "Vertrek 1 uur D. METS voor ledereen. Afvaart 1 uur. .Afvaart 4 uur n m. Inlichtingen kosteloos. Voorwaarden billijk. Inlichtingen kosteloos. Solide agenten gevr. Wisist HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V, uur later.) Datum 20 21 22 23 24 25 26 Oct. Hoogwater 4.45 6,02 6,56 7.36 8,08 8,37 9.04 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op werkd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10 06 Zon- en feestd. niet 12.17 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr. ;Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,8,11,5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. 0osterend van de Cocksdorp 9.30 v.m. jviauosterend Het Post- en telegraafkantoor,' den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank J vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 5,35 uur, rijtuigen 6,05 uur. DEN BURG - TEXEL. Tel. Int. No. 22. Rijkspostdienst Texel—Helder v.v. Op "Werkdagen: Vertrek TEXEL Vertrek HELDER 6,— vm. 8,— vm. 11,15 nm. 7,- vm. 9,50 vm. 12,15 nm. Op Zon- en Feestdagen Vertrek TEXEL: 8,— vm. 11,— vm. 3,15 nm. Vertrek HELDER: 9,— vm. 12.— 'smid. 4,15 nm. 2,30 nm. 4,15 nm. DE DIRECTEUR. Geopend op alle werkdagen, 's winters en 's zomers, Binnenkort verschijnt onze supplement catalogus met meer dan 275 nieuwe num mers. Een paar nieuwtjes. We beelden hier af een damestaschje en een corsage naar de laatste mode. Het taschje wordt gemaakt in de tint van de japon, waarbij men het draagt en bestaat uit een effen zijden ondertaschje, waarop genaaid worden de breede linten van twee verschillende kleuren. Het kopje van porcelein of papier maché kan men In iedere modezaak koopen en wordt getooid met een aardig hoedje of mutsje en met een kanten kraagje. De corsage bestaat uit bloembladeren van twee kleuren en wordt in' dit model meer en meer gedragen. Losse blaadjes uit het Dagboek van Mr. HERBERT PORTER. 8. )-( „Nu dan. Ziet U wel „Alleen ben lk gewoon mijn twijfel te laten varen op het oogenblik, dat ik de bewijzen heb die mijn twijfel overbodig miken." „Bewijzenhebt U die dar „ik heb U al gezegd: bet verwonderde mij dat U uaarnaar niet allang gevraagd hebt. U herinnert U het stukgeslagen ruitje in de werkolaats?" „Zeker," 'antwoordde de Spanjaard met iets triumfantelijks in zijn stem." van bet raampje waarvan de scherven bewegen dat iemand van de gang komende, naar biDnen moet zijn geklommen?" „Niet zoo snel. Een oogenblik. „U her innert U dat ik vroeg, of het uitje tot aaa de Dacht van de diefstal heel is ge weest, of dat er een gat in gezeten heeft?" „Zeker. En ik heb U daarop geantwoord dat het veDSter heel geweest isin mijn huis zijn geen kapotte ruiten." „Mijn compliment, hoor. En nu moet my eons het volgende vertellen Is niets byzoDders opgevallen aan de glasscherven H. KEESOM. Ondergeteekende beveelt zich wederom aan voor het tegen concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, P. MOSK Pz., Oosterend Texel. Voor het leveren en opstellen van houdt zich aanbevolen JAN KUIPERS, werktuigkundige te De Waal. Verschenen is door Prof. R. Casimir Verzamelde schetsen omtrent onze ver houding tot het geestelijk en maatschappelijk leven, waarmee men het volstrekt niet eens behoeft te zijn, maar die tot denken en onderzoek en wellicht tot hulp en vertrou wen mogen leiden. Prijs, gebonden, f2,50. Voorhanden in die op de grond lagen?" Alvarez dacht na. „Neen." „Luister dan. De hoeveelheid glas leek mij opmerkelijk klein." „Wat beteekent dat?" „Alle scherven, die op de grond lagen, hadden met elkaar nooit een ruit van de grootte van de kapotte gegeven. Er lagen ook geen verspreide glasdeeltjes; ik heb de heele kamer afgezocht en vond niets. Ik stelde my daarop de vraag of op de grond van de gang nog glasscherven te vinden zouden zijn. „Dat was gemakkelijk vast te stellen geweest, Mr. Porter," antwoordde de Span jaard nog steeds met een spoor van on geduld in zijn stem. „We hadden er ter plaatse direct naar kunnen zoeken „en de aandacht van mijnheer Bishop direct er op vestigen dat ik hem op het spoor was; neen, Mr. Alvarez, ik houder niet van om slapende honden wakker te makeD. Ik heb er de voorkeur aan gegeven om alleen terug te komen en de andere scherven op te zoeken-" „En hebt U er wat gevonden?" De detective bleef schijnbaar het ant woord schuldig en zei: „Laten we eindelijk eens doorloopeD." Ze sloegen de hoek om Daar Madison Square. „Ja," begon Herbert Porter plotse ling weer: „Ik heb glasscherven op de gang gevonden." De Spanjaard staarde de naast hem Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Een Beeldige Peignoir. Fluweel is weer zeer in trek bij de nieuwste herfstkleeding. Fluweel is nu eenmaal iets, dat elk goed staat, „deftig" zou men kunnen zeggen en om geheel in de mode te zijn moet men als men geen fluweelen japon neemt, toch zeker eenig kleeding- stuk van deze soepele stof dragen. De meeste vrou wen zijn dol op fluweel omdat het zoo warm en gekleed staat en het allermooiste wat men vooreen ochtendkleed momenteel kan kiezen, is wel fluweel in diverse pasteltinten. Ons model is gemaakt van amandeigroen fluweel, waarin zijden bloemen gewe ven zijn. De kraag en manchetten zijn gegarneerd met zwanendons. Een knippatroon Is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van num mer 85.857. Kosten 55 cent. loopende speurder vragend aan: „Welk bewijs leidt U daaruit af?" zei hy na een pauze. Herbert Porter haalde zy n sigarettenkoker uit de zak en nam er een sigaret uit. „Hebt U een beetje vuur voor me? DaDk u wel. U vroeg wat daardoor wordt bewezen Wel: dat Mr. Bishop de schuldige is, anders niet." De Spanjaard bleef wéér stilstaan en sloeg de oogen op naar zijn metgezel die meer dan een hoofd grooter was dan hij. „De duivel mag me halen, als ik. er iets van begrijp Op de gang liggen glasscherven en daaruit volgt met onafwijsbare logica dat Bishop do armband gestolen heeft." De detective nam kalm ds sigaret uit de mond, tipte de asch eraf „Ik schijn duideiyker te moeten zijn," zei hij niet zonder ironie.^ „De stukgeslagen ruit was daarover zijn wij het eens een be wijs dat er ingebroken is, nietwaar?" „Zonder twijfel." „Deze inbraak moet zoo hebben plaats gehad, dat iemand 'snachts van de gang uit de ruit heeft ingedrukt en daarop door net raam is binnengeklommen, nietwaar?" „Ja." „Nu bewijzen de glasscherven die aan beide kanten op de grond lagen, dat er iets Diet klopt." „Hoezoo?" „Als iemand een ruit kapot maakt om te kunnen inklimmen, zy'n er twee moge lijkheden. Of, de kamer, waarin hij naar binnen wil, is leeg dan heeft hij zich niet byzonder te geneerenhy drukt de ruit in en hy wandelt naar binnen. In dit geval glijden de scherven naar binnen in de kamer. Of, er is wel iemand in de kamer en dit was hier het geval dan moet de indringer geruischloos te werk gaan. In zoo'n geval snijdt hij de ruit voorzichtig uit en neemt ze weg. Dan moet men de ruit in haar geheel of des noods in scherven buiten vinden Be- grypt U het nu „Ik geloof, Mr. Porter," fluisterde de juwelier, die in ademlooze spanning ge- lijisterd had, „ik geloof van wel." „Nu lag het grootste deel van de scher ven in de kamer. Dat was al iets bijzonders want de inbreker had toch alle reden om de aandacht van de man, die in de kamer aan het werk was, niet op zich te vestigen Maar voorts lag er een hoopje scherven in de gang; dat nam de rest van myn twyfel weg, Deze „inbraak" was Diet van buiten af gebeurd, maar van binnen uit. De „in breker" heeft zijn best gedaan om de scher ven zoo nauwkeurig mogelijk in twee hoopjes te verdeelen en de eene helft vóór de andere helft achter het raam neer te leggen om zoo het ODderzoek te bemoei lijken. Daarop zaagde hij de tralies door." Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4