Motorschip Maria Damesmantels, Japonnen, Hoeden en Kindermantels van 10 tot 20 procent korting. Eerste Lustrum garantie „DE BIJENKORF" November-aanbieding Notaris Mulder publiek verkoopen Pluimvee-Tentoonstelling te HELDER. vaart Maandag naar Parmerend FEUILLETON Het Succes van Herbert Porter „Texel". Algemeene Vergadering publiek verkoopen een belangrijke hoeveelheid prima timmerhout, Een heldere frisscbe wasch, een groot gewin Geeft de VELO in elk hoisgezin. VELO Waschmachine Mij., Helder, Spoorstr. 65. Texel, P. DIJKER, Oosterend Wouda's zuiver Boekweitmeel, Wouda's Meel, Wouda's fijne JBoekweitgort, Wouda's Tarwebloem „Parel", Wouda's Zelfrijzend Bakmeel. HOLLANDSGSE COUISSIEBAM H. W. LOGHNER, Amsterdam. Verstrekt gelden op 1ste en 2de Hypo theek zonder borg, ook op 3de Hypo theek, doch alleen met solide Borgen. Gelden terleen. Van f 50,- tot 200,- zon der borg. Hoogere bedragen alleen met solide borgen. Rente 5 a 7 pet- VAN HER GRAAF Co., ^sterdame-otterdam 20 pet. korting 20 pet. korting 20 pet. Korting 20 pet. korting i op 23, 24, 25 en 26 .December a.s. in het gebouw der R.K. Volksbond. _A_fvaart 1 uur. Omzetting der vereeniging in een Coöperatieve vereeniging. Electrisch en Handkracht. a Contant en in huur. Tninhnnw- en Plnimveefffireftn Bij guur weer wordt een HEERLIJK; en STEVIG- middagmaal ten zeerste op prijs gesteld Gebruik voor do bereiding hiervan STEEDS Voorwaarden billijk. Inlichtingen kosteloos. Solide agenten gevr. Gedurende de maand November geven wij op alle Spoorstraat hoek Koningstraat, HELDER. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer V» later.) Datum 18 19 20 21 22 23 24 Nov. Hoogwater Z38~ 4£2 5.17 6.14 6.59 7.34 8.06 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op werkd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12.17 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42 Zaterd. n. Alkmaar vertrek !2,30. zal op Zaterdag 19 November a.s. voorin. 11 uur in het cafe „den Burg" voor den heer D. Dros Az. a. een perceel bouwland genaamd „de Geest" aan den Waalderweg nabij den Burg Sectie K. no. 1600 en 1462 tezamen groot .60.10 HA. zeer geschikt voor bloembol lenland. Te veilen in 4 perc. en gecomb. b. Twee perceelen weiland nabij den Burg bij den Koogerweg, genaamd „Over de Til" Sectie K no. 404 groot 1,—,30 HA. en „Groote Stuk" Sectie K no. 403, groot 1,40,10 HA. te veilen afz. en gecomb. Alles dadelijk te aanvaarden, voor mej. I. Mentz een perceel weiland met daarop staande boet in Walenburg nabij de Waal Sectie 1. no. 337 en 338 samen groot 2,43.80 HA. Te aanvaarden 20 Maart a.s. Veel bekers, kransen en medailles. Ook prachtige diploma's in kleurendruk, waarbij met vergulde lijst. Vraagt nog heden vraagprogramma's aan bij H. J. BOOGAARD, Koningsweg 3, Helder De inschrijving sluit 1 December. H. KEESOM. 6 )-( De Engelschman legde zijn hand om de bronzen leeuwenkop, die in de post van het hekwerk aangebracht was en trok aan de bel. Men hoorde in het donkere huis dof een bel overgaan. De jonge dame maakte thaar hand los uit haar mof, reikte die de Engelschman, terwijl deze zijn hoed afnam. „Mag ik mij even," zei hij met een kleine buiging, „aan U voorstellen. Ik heet Herbert Porter." De jonge dame keek hem vol belang stelling aan. „Herbert Porter?' herhaalde zij, „dat is de naam van de beroemde detective, die een tijd geleden dat raadsel van het vlieg ongeluk in Stockholm ontdekt heeft Bent U familie van hem?" De Engelschman glimlachte. „Deze de tective," antwoordde hij, „dezs Herbert Porter, juffrouw Carstens, ben ikzelf. Ik ben op mijn terugreis van Stockholm." ,U, in eigen persoon?" herhaalde de jonge dame met onveiholen bewondering. „Bent U Mr. Porter? Ben ik dan zoo toe vallig de rechte man tegengekomen Zy keek hem eens goed aan. „Daar is —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 op Donderdag 24 November a. s., 's avonds 8 uur in het café Den Burg. Punt van bespreking Ontwerpen van Statuten, van Huishoude lijk reglement en van Veilingsreglement liggen voor de leden ter inzage ten kantore van de vereeniging in het veilingsgebouw. Het Bestuur. De Burgemeester-Strandvonder van Texel zal op Vrijdag 18 November 1927, 's mor gens om negen uur in het hotel „De Lin deboom" te Den Burg alsPlaten, Deelen, Ribben, Planken Schroten, enz. Alles vanaf Zaterdag 12 November ver kaveld liggende bij de verschillende opslag plaatsen van de Stiandvonderij in de Gemeente. Tevens zal verkocht worden een partij Gedistilleerd, liggende in het 'pakhuis te Den Burg. De Burgemeester-Strandvonder, W. B. OORT. Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingegaan 5 November 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,12,4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.— v.m. van de Cocksdorp 9.30 v.m. )via 0°sterend Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank i vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 4,22 uur, rqtulgen 5,54 uur. ba slank6 gestalte langzamerhand in de don kere nacht verdween. Even staarden haar oogen la de zwarte duisternis, die dreigend over het stille landschap en over de grijze Oresund lag. Toen keerde zy zich met een zucht om en ging met de portier de trap op, die naar de eerste verdieping leidde. En terwijl ze naar het geluid van haar eigen voetstappen luisterde, kwam meer en meer ;een gevoel van groote verlaten heid over haar, De auto, waarin Herbert Porter zat, raasde door het nachtelijk Kopenhagen en hield eindelijk voor een vriendelijke villa stil de witte gevel schemerde deftig-eenvoudig tusschen de berken van de JRoskildevej. Hij belde. Een raam werd verlicht; het venster werd geopend en ean stem riep naar beneden „Meneer Port;r?" Na het bevestigende antwoord riep de stem „Een oogen blikje." Ee,n paar seconden Jater kwam een vrouwengestalte vlug de trap af. De deur ging krakend open en een slaperig meisjes gezicht kwam in de voordeur. „De juffrouw heeft getelefoneerd. Ik moest U dit geven." „Heel goed Dank je wel, kind." Herbert Porter ging schuin het trottoir over en liet het licht van zijn zaklantaarn op het carton, dat hij in de hand hield, schijnen. (Wordt vervolgd.) Vraagt Uwen Winkelier tevens naar ons Reisalbum. Origineele foto's zijn hierin opgenomen, terwijl een komisch en leerzaam verhaal de kinderen vele aangename uren zal verschaffen. Maakt kennis met deze speciale uitgave I Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tariet houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. nog niet veel van te zeggen, juffrouw Carstens, maar toch schijnt de zaak my niet oninteressant en ik wil my er wel mee bemoeien." In de hall werd licht gemaakt. Een sleutel werd omgedraaid en de nachtpor tier kwam de trap af. Hy nam zijn pet af en opende het tuinhek. „Juffrouw Carstens?" zei hij verbaasd, toen hij de jonge dame zag, „zoo laat in de nacht?' „Ja," antwoordde de jonge dame, „ik heb een ongeluk met mijn rijtuig gehad. Deze heer was zoo vriendelijk mij te ver gezellen. Heb je een kamer voor mij, portier. „Zeker, juffrouw. Moet meneer ook een kamer hebben „Neen", antwoordde Herbgrt Porter glim lachend, „ik ga naar Kopenhagen". En terwijl hij zich weer naar de jonge dame toewendde, zei hij „Een ding zou mijn werk erg verge makkelijken ais ik van deze intressante meneer Johnstrup een foto had." „Een foto," antwoordde juffrouw Carstens glimlachend, „niets gemakkelijker dan dat Mr. Porter. Ik heb u al verteld dat ik een beetje schilder. En omdat ik vond dat meneer Johnstrop zoo'n interessante kop heeft, heb ik hem uit het hoofd nagetee- kend „Hebt U die teekening hier?" „Neen. Helaas niet. Die is in onze woning aan de Roskildevej. Als U haar zoudt wil- 1 len halen „Natuurlijk." dan zou ik U een briefje voor het dienstmeisje kunnen meegeven. Ik zal in de hall even een paar woorden schrijven. Wilt U zoo goed zyn een paar minuten mee te gaan „De schrijfkamer is op de eerste ver dieping," zei de nachtportier een beetje uit zijn humeur. „Niet noodig," zei Herbert Porter; „brief papier en een vulpen heb ik bij me Als U zoo goed wilt zijn Hier is al een tafel en een stoel, juffrouw Carstens Het jonge meisje schreef een paar regels op het dunne mailpapier, dat de Engelsch man haar gegeven had en gaf het met een woord van dank terug. „Een ding nog," zei hij„myn komst zoo midden in de nacht zou Uw meisje een beetje bang kunnen maken. Hebt U telefoon?' „Ja." „Zoudt U dan even willen telefoneeren om mijn komst te melden „Zeker. En wanneer hoor ik nader van U Om zeven uur is de opname al." De Engelschman stopte het blad papier in zyn zak en gaf de jonge dame de hand. „Ik ben er als U mij noodig hebt," ant woordde hy zachtjes. Ds deur werd rammelend gesloten. Een oogenblik stond de jonge dame na te den ken terwijl ze de detective nazag, wiens

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4