DUIFJE Margarine gebruikt FRANS ZEGEL Kz. Motorschip Maria schoenwerk G. v. BAAREN Eerste Lustrum A. COLTOF. De Tannhauser-Sage 25 foklammeren Sint Nicolaas-cadeaux Sint Nicolaascadeaux Texelsche Berichten Gemengd Nieuws nel vemacM eni gemesé ADVERTENTIËN Lezing Ds. J. A. RAABE Jr. Tuinbouw- en Piuimveevereen. „Texel". Algemeene Vergadering 't Goedkoopst adres is de schoenenkoopman met de gele wagen. K. SCHUURMAN, Adverteeren doetverkoopen. Groote sorteering St. Nicoiaas cadeau's Luxe en Huishoudeliike artikelen. Gero-Zilver en Alpacca Lederwaren Fiine Damestasschen Texel's Eerste Machinale Schoenmakerij Aanbevelend, G. RIESWIJK. Groenten- en Fruithandel Steenenplaats. Nieuwe Fransche noten en kastanjes. s 8, Texelstroom naar Purmerend. vaart Maandag naar Parmerend. Pluimvee-Tentoonstelling te HELDER. Gaat niet trouwen Koop geen bedden Koop geen meubels Keizerstraat 27-29 Helder. OCHTENDVOER De Sluis' Kalender 1928 Sport. De agenda voor de buitengewone Algemeene Vergadering op Zaterdag 26 November 1927, van de Noordholl. Voetbalbond te Alkmaar vermeldt o.m.: a. Bespreking betreffende de huidige com- petitieindeeling en de actie daartegen gevoerd door Heldersche vereenigingen en b. Was degradatie van het eerste elftal van de Sportvereeniging Texel noodzakelijk? Zoo ja, waarom Zoo neen, moet degradatie van dit elftal dan niet zoo spoedig mogelijk onge daan gemaakt worden Prof. dr. Keesom. De Poolsche bladen melden, dat 13 dezer, bij de opening van het academische jaar van de Technische Hoogeschool te Warschau, de plech tige promotie plaats gehad heeft van prof. Keesom uit Leiden tot doctor honoris causa. De plechtigheid heeft plaats gevonden in tegen woordigheid van de president van de Poolsche Republiek en van de Nederlandsche gezant te Warschau. De Poolsche bladen bevatten uit voerige biographieën van dr. Keesom. DE MOK. Geen opheffing van het kamp. Het vliegkamp alhier zal blijven bestaan voor de opleiding met watervliegtuigen (ontleend aan de Marine-begrooting 1928.) Visa-Versa-Holland-Indië. Visa-Versa-Holland-Indië. Holland-Indië door de lucht Met de postduif, slank en sierlijk, In een razend snelle vlucht. Visa-Versa-Holland-Indië, Kilometers zonder tal, Onder 't water en door 't luchtruim. Wie er 't meest verslinden zal Visa-Versa-Holland-Indië. Als Columbus het eens wist, 'k Wed hij keerde spoedig weder, Want hij had zich raar vergist. Visa-Versa-Holland-Indië, Koppen legde weer de band Tusschen 't verre warme Oosten En ons natte kikkerland. Visa-Versa-Holland-Indië. Koppen hield de naam weer op Van ons kleine Nederlandje Holland staat weer aan de top. Visa-Versa-Holland-Indië. 't Menschdom kent geen afstand meer Aan 't loket vraagt men u eerdaags: „Wenscht u ook retour, Mijnheer?" Ingezonden door D. Q. Toolens, Utrecht. [Hoewel niet meer actueel, meenen we dit rijmproduct nog wel een plaatsje te mogen verschaffen. Red.] Binnenland. Vleesch-oorlog. Te Purme- reDd is een vleesch-oorlog uitgebroken WegeDS ODeeDigh^id met ééu der s agers is bij allen de prijs van het vleescb tot 60 cent per pond gedaald Eé t hunner verkoopt de koe-lappen zelfs voor 55 c nt. Verbrand. Te Bussum is een ruim 4-jarig jongetje van een kruidenier aan de Muntweg spelend iu een teil mot heet water gevallen Met ernstige brandwonden over het gehee!e liciaam werd het arme kind naar de Majella- suchting gebracht, waar het aan de gevolgen is overleden. Hetbietenloof (kop en b'a deren) wordt in 't Oidambt aan voe houders verkocht voor f 60 per H A. Op het Hoogeiand scaijot er mo9r voe dmgswaarde aan te worden toegekend, want daar wordt f 80 bedongen. Gestolen. Uit een tentoonstel lingszaal in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam ziju twee microscopen ter waarde van f 4UU, ontvreemd. Doodelijkeaanrijding. Op de kermis te Gorredijk werd een om streeks 55 jai ige heer toor eenautmit Leeuwarden aangereden. Tegen de bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Olymp. spelen De volgende landen hebben de uitnoodiging tot deel neming aan de Olympische Spelen 19-28 reeds aangenomenBelgië, Brazilië, Canada, Chili, China, Denemarken, Duitschland, Egypte, Finland, Frankrijk Gr. BrittaDnië, Haïti, Hongarije, Iodië(Br) Letland, Litauen, Luxemburg Noorwegen, N. Zeeland, Oostenrijk, Peru (voetbal), Polen, Portugal, Spanje, Cechoslovakije, Turkije, Ver. Staten van Amerika, Joegoslavië. Zuid Afrika, Zweden, Zwitserland. Gesprongen Handen Schrale Lippen Ruwe Huid Veemarkten. De Burgemeester der gemeente Texel brengt in herinnering dat in het tijdvak van 16 Nov. 1927 tot den dag der eerstvolgende groote lammerenmarkt alleen vee ter veemarkt mag worden toegelaten van des voormiddags negen tot elf uur. Texel, 15 November 1926 De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Eelmau nabij de Cock^dorp om ver- guuniDg t >t bet oprichten van een in lichting voor watei bemaling, te drijven door een benzine-motor van 4>/, P. K, op het perceel, gelegen aan den Postweg te Eierlacd kadastraal bekend in Sectie A, No. 233. Op Woensdag, den SOen Nov. 1927, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens Ie bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 16en November 1927. Burgem en Weth. voornoemd, 9e Secretaris. De Burgemeester, JONKER. W. B. OORI. Bevrijd uw lichaam van urinezuur I 135 Bij verzwakte Dieren brengen urinezuur en aodere vergiftige onzuiverheden uw heele gestel in de war. Daarom is het zoo ge vaarlijk om waarschuwende verschijnselen te verwaarloozen zooals rugpijn, uriDe- stoornissen, blaaskwalen. rheumatische pij nen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren. hoofdpijn, duizelig heid, blaasontsteking, chronische rheuma- heid en zenuwachtigheid. Gij dieut de behoorlijke werking uwei- nieren te herstellen, waardoor zij de ver giften uit uw bloed flltreereD. Het is on verantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontsteking, chronische rbeuma- tiek, waterzucht steenvorming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chronische nierziek ten ontwikkelen. Duidelijk is, dat gij bijtijds uw nieren moet opwekken en versterken. Wacht niet langer! Gebruik Fosters Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel, in geheel Nederland om zjjn succes bekend. Duizenden dankbare mannen en vrouwen zeggen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 20 ONDERTROUWD W1LH. H. W1LLEMSEN Wedn. van Herma. A. C. Borgers en CHRlSTa J. BORGERS. Den Burg, Texel, 17 Nov. 1927. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 29 Nov. a.s. 's morgens half 10. Heden overleed plotseling in den ouderdom van 64 jaar onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader de heer RITSKE JANSMA, Oud-hoofd der Lagere School alhier. In een arbeidzaam leven heeft hij op verschillend terrein zijn gaven en krach ten besteed tot eer van Gods Naam en uitbreiding van Zijn Koninkrijk. Thans gedenken wij hem voor den Troon van Zijn God. De diepbedroefde familie, De Wed. R. JANSMA-Kok G. METZ-Jansma. G. METZ. J. BROUWER en Kleinkinderen. Urk, 14 Nov. 1927. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de belangstelling, betoond tij dens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder JANNETJE BREEN, Weduwe van Simon Jonker. Namens de familie, C. DIIKSEN. den Hoorn, Texel, Nov. 1927. met musicale illustratie te houden door in het gebouw voor Chr. Belangen te Den Burg, op Vrijdag 25 Nov. a. s. des avonds om 8 uur, ten bate van de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gem. alhier. Bewijzen van Toegang f0,40 verkrijg baar bij K. SLOT Weverstraat Gebr. DROS Steenenplaats IJ. BROUWER Schildereind Ned. Herv. Pastorie Warmoesstraat en 's avonds aan de zaal. op Donderdag 24 November a. s., 's avonds 8 uur in het café Den Burg. Punt van bespreking: Omzetting der vereeniging in een Coöperatieve vereeniging. Ontwerpen van Statuten, van Huishoude lijk reglement en van Veilingsreglement liggen voor de leden ter inzage ten kantore van de vereeniging in het veilingsgebouw. Het Bestuur. voor alle soorten Aanbevelend, Zuidstraat No. 44, HELDER. Solide brandkast te koop TE KOOP A. J. EELMAN, Pijpersdijk. Spoorstraat 56, Breewaterstraat 2 HELDER. Tel. 461. krijgt u gemakkelijk en goedkoop als u Kost slechts 70 ct. per pond. Vraagt inlichtingen en cadeaulijst bij Gravenstraat J. SCHRAMA den Burg-Texel. Melk-, Boter- en Kaashandel. is ruim gesorteerd in schitterende Luxe flacons odeur en doozen zeep van Boldoot en 4711. Doosjes zakdoeken van 40 tot 210 ct. Pluche tafelkleeden, geborduurde kleed jes, handwerkstoffen, wollen en zijden sjaals overhemden, dassen, sokken, bretels, hand schoenen, wollen truitjes, corsetten en hon derd artikelen meer. Een prima inzinkbare Naaimachine voor slechts f97,50. Zie de uitstalling. Beleefd aanbevelend. is het adres voor uw schoenreparatie Wederom ontvangen Beleefd aanbevelend, A. v. d. VIS. vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur D. METS .Afvaart 1 uur. H. KEESOM. op 23, 24, 25 en 26 „December a.s. in het gebouw der R. K. Volksbond. Veel bekers, kransen en medailles. Ook prachtige diploma's in kleurendruk, waarbij met vergulde lijst. Vraagt nog heden vraagprogramma's aan bij H.J. BOOGAARD, Koningsweg 3, Helder De inschrijving sluit 1 December. alvorens U een kijkje heeft genomen in de Meubelzaak Tegen dis lage prijzen kan niemand op. Hoofdkantoor jCONCURRENT'i wordt buitengewoon mooi en leerzaam j Deze kalender, bestaande uit 12 maand bladen, uitgevoerd in 6 kleurendruk, is voor onze clientèle gratis verkrijgbaar. Vraagt Inlichtingen aan Uw winkelier. Winterhanden Wintervoeten «Name PLEK? Doos 30 en 60, Tube 80 ct Bij Apoth. en Drogisten

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2