SI. NICOLAAS Scheurkalenders 1 9 PHILIPS LAMPEN luxe- en huishoudelijke en eenig speelgoed. "Fe uïuleïoRT De Ïannhauser-Sage s s. Texelstroom naar Purmerend artikelen, ook lederwaren §i Lezing Ds. J. A. RAABE Jr. Tuinbouw- ea Piuisaveesereea. „Texel". Algemeene Vergadering Wei. W. F. MP. Het Succes van Herbert Pcrter. Een offer van enkele dubbeltjes geeft U een! besparing van vele guldens. GERING STROOMVERBRUIK Omzetting der vereeniging in een Coöperatieve vereeniging. vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur D. METS 'kosten bij aanschaffing iets meer dan een „zoo- genaamd goedkoope lamp", maar verdienen door ieder prijsverschil in enkele weken terug. HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V» uu* later.) Datum 24 25 26 27 28 29 30 Nov. Hoogwater 8.37 9.07 9.38 10.12 10,48 11,29 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op werkd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12.17 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9.28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42 Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingegaan 5 November 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. CocksdorpBurg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,30 en n.m. 1,— Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.— v.m. 0ost.rend van de Cocksdorp 9.30 v.m. )via Oosterend Het Post- en telegraafkantoor den Bi is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9nam. 1—: Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm, Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloi Licht op Rijwielen 4,19 uur, rijtuigen 4,49 uur. met musicale illustratie te houden door in het gebouw voor Chr. Belangen te Den Burg, op Vrijdag 25 Nov. a. s. des avonds om 8 uur, ten bate van de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gem. alhier. Bewijzen van Toegang a f0,40 verkrijg baar bij K. SLOT Weverstraat Gebr. DROS Steenenplaats IJ. BROUWER Schildereind Ned. Herv. Pastorie Warmoesstraat en 's avonds aan de zaal. op Donderdag 24 November a. s., 's avonds 8 uur in het café Den Burg. Punt van bespreking: Ontwerpen van Statuten, van Huishoude lijk reglement en van Veilingsreglement liggen voor de leden ter inzage ten kantore van de vereeniging in het veilingsgebouw. Het Bestuur. Ondergeteekende is weder ruim voorzien van Beleefd aanbevelend, BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 8 Ik zou U onderweg no? gaarne een paar instructies willen geven. U, meneer Skaosen wilt wel nakomen in de auto met Uw aparaat. Zoo, meDeer Carstens." begon de directeur, terwijl hij zijn haDd vertrouwe lijk op de arm vau de teoneelspeler legde en lasgzaam met hein verder wandelde. ,Uw rol zal, zooals ik U in 't kort reeds vertelde ongeveer zoo zijn: „Meneer Johnstrup speelt in onze fi'rn de rol van dictator. Hlj heelt zijn macht misbruikt door de dochter van zijn maarschalk dat bent U tot een liefdes verhouding te -dwingen terwijl de vader zijn leven dagelijks voor zijn heer in de waagschaal stelt Het drama speelt onge veer in het jaar 1S30. Le koning vertoeft op een doDkere nacht op een van zijn landgoederen om de dochter van zijn veld heer te bezoeken, die daarheen is gebracht. Dus, deze bedrogen vader, deze maar schalk dat bent U. Een intrigeerende hopman heeft de maarschalk eeD briefje gegeven, dat de koning aan de dochter geschreven had. De maarschalk, die dit handschrift van zijn vorst natuurlijk kent, komt, buiten zichzelf van woede, verdriet en jalouzie, 1 LI PS LAMPEN vlipgensvlug in het land teruv. De beele nacht sluip hij rondom het huis Eindelflk, tegen de morgen ziet hij, dat de vorst het huis verlaat en de weg neemt, die naar het tuinhek gaat. Achter struik gewas verschuilt zich de verbolgen vader. Juist als de vorst bij de tuinpoort komt en de hand op de klink legt, vliegt de maarschalk uit de struikeD naar voren, trekt zijn pistool en richt dit op de vorst. De maarschalk geeft vuur en de vorst valt neer. De maarschalk staat een poosje stokstijf. Dan komt ineens het bewustzijn wat hij eedaan heeft. Hij rukt de poort open en laat zich op het lijk van de koning vallen. MeDschen komen aanloopen. Men neemt de maarschalk, die geen weerstand biedt, gevangen. Zoo ongeveer had ik mij deze scene ge dacht. Ik wpet weler is een klein gevaar aan verbonden, dat meneer Johnstrup, de leek. de heele opname door zijn onervaren heid kan bederveD. Daarom verlaat ik mij op U, meneer Carstens. U met Uw routine en Uw- talent, moet er zorg voor dragen, meneer Johnstrup mee te sleepen. Maar, in het uiterste geval nemen we nog een tweede proefopname voor we de eigenlijke film in de costuums laten opnemen." „Papa Meneer Carstens keerde zich om. Uit een zijweg, die tusschen de elzenstruiken liep kwam Ellida, zijn dochter vlug aanloopen. „Om Godswil!" Verbaasd ging haar va der naar haar toe. „Hoe kom jij zoo vroeg hier. kind?" „Ik kon het thuis riet uithouden, Vader," hijgde ze, terwijl ze haar hand op haar borst legde, die hijgend op en neer ging. „Ik wou bij U zijn, Vader." Ze keek meneer van Dymen aan. „Als de directeur er niets op tegen heeft, zou ik de opname graag willen bijwonen." Meneer van Dymen fronste de wenkbrau wen. „Dat hebben we niet graag, juffrouw Carstens. Neemt U het mij niet kwalijk. Dat brengt de spelers dikwijls in de war. Dus als het niet beslist noodig is „Ik zou het zoo gaarne willen." „Nu, het eenige wat ik dan kan doen is U een plaats aanwijzen, ginds bij de ronde bank. We moeten goed de ruimte hebben. Daarginds kunt U alles zien zonder dat U ons in de weg staat." Ellida Carstens draaide zich langzaam om en ging met zware stappen naar de bank, die onder de kale seringenstruiken stond. De directeur keek op zijn horloge. „Het is twee minuten voor zeven," zei hij. Dus vlug. mijn heeren! Hierheen, meneer Skansen! Hier, bij deze linde!" De aangesprokene nam het statief met de filmcamera op de rug, zette het voor de linde neer en stelde het in. „Klaar?" „Klaar." „Als ik U verzoeken mag, meneer Carstens achter die struiken! Opgepast! We begin nen. En hier is het pistool." Hij gaf de tooüeelspeler het wapen, die het in zijn zak stak. De toren van de Frydenlundkapel liet drie heldere slagen hooren. Nog trilden de klanken in de morgenlucht na, toen op het slingerende tuinpad van het slotpark een ^gestalte kwam aanwandelen Meneer Johnstrup. Hij liep naar het hek toe en legde de hand op de kliDk van de poort. Peter Carstens keek om. De directeur knikte. Bij de linde stond de operateur te draaien. Carstens sprong uit de struiken te voor schijn, vloog met het heele gewicht van zijn lichaam als in zinnelooze woede tegen het hek op en legde bliksemsnel het pistool aan. Johnstrup schrok, wankelde terug en hief afwerend de handen op. „Schieten!" commandeerde van Dymen. Carstens gaf vuur. Een korteknal, Johnstrup wierp de armen in de lucht en viel zonder geluid te geven op de giond. „Naar hem toe gaan!" commandeerde van Dymen. Peter Carstens opende met moeite de zware ijzeren deur. Hij wierp het pistool als in de grootste opwinding op de grond bleef een oogenblik staan, legde zijn handen op het hart, toen ging bij naar de bewe- ginglooze gestalte toe en boog zich over hem neer. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4