EEN WARM ONTBIJT. Scheurkalenders garantie W. J. BOONEVANK °r f 1,20. Korrelochtendvoer of Ochtendmeel, Ziet onze Sint Nicolaastafel ELY* Langevald 4® BLOQljU Bij nat en koud weder M MN DER GRAAF Co., brussel. lusten ook uwe kippen graag 25, 40 en 50 ct. Hen heldere frissche wasch, een groot gewin Geeft de VEL0 in elk hnisgezin. VELO Waschmachine Mij., Helder, Spoorstr. 65. Texel, P. DIJKER, Oosterend Een geëmailleerd naambordje, in nette uitvoering, met elke gewenschte naam erop, kost U bij ons slechts Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte letter op blauw bordje. Wij leveren alle soorten geëmailleerde naamplaten en reklameborden in elke gewenschte grootte tegen billijke prijzen. N V. HOLLANDSCHE MELKSUIKERFABRIEK te UITGEEST. D. W. Keijser Wzn. te De Waal en W. Renvers te De Cocksdorp. FEUILLETON De man die de bladzijden omsloeg Banketbakkerij „de Amandelboom" Nu vrage men onze Komt Kijkt Koopt Adverteeren doetverkoopen. s s. Texelstroom naar Purmerend. Sinterklaas Maskerade Boekhandel Parkstraat. Electrisch en Handkracht. a Contant en in huur. "Ware grootte 1 Geef uwe hoenders des morgens ons klaargemaakt volgens de gebruiksaanwijzing. Voorbij is de tijd der jodekoeken Bijna alles eigen fabrikaat Kwaliteit best Prijzen billijk C. TIMMER Jz. vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V* uur later.) Datum 8 9 10 11 12 13 14 Dec. Hoogwater 7 56 8,42 9,28 10.14 11.01 11,50 0.14 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op weikd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12.17 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42 Zaterd. n- Alkmaar vertrek 12,30. Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Heidei 5,12 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr. ;Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. Ingegaan 5 November 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,30 en n.m. 1,— Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. 1, 0osterend van de Cocksdorp 9.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 4,17 uur, rijtuigen 4,47 uur. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. na« i>nn ADA AD A (i. AMSTERDAM ROTTERDAM BOEKHANDEL PARKSTRAAT. <.V. 1 Y "V> "r, VERKRIJGBAAR BIJ Naar het EDgelsch van MARY TENNYSON. 3. (Nadruk verboden.) Toen ging hij op het meisje toe en pakte haar zachtjes by de arm. .Vertelt hij de waarheid, die jongen daar?" vroeg hij ademloos. „Kan je dat lamme ding spelen „Jawel, antwoordde Isobel zwakjes maar, o, Sir George, om Mevrouw Schuster te vervangen en met de grootste violist der wereld te spelen, o, dat riet! Ik zou v.n angst dood gaau! O, mynheer Sudeley, hoe kom U hoe kon U De tranen verstikten haar stem, ze be dekte haar gezicht met haar handen en flikte luid. De drie mannen keken een oogenblik naar haar en toen kwam er een straal van hoop in het hart van SimeoD. Hij ging naar naar toe en legde zjjn arm om haar schouders. „Myn lieveling," zei hij met onvaste stem „je hebt een kans gekregen, je mag die niet laten voorbijgaan. Voor mij moet je het doen als je het Diet voor je zelf wilt, Isobei." Maar, vader-lief, ik kan niet. Ik zou er by neer vallen en U vreeselijk beschamen," snikte z(j. .Nonsens," riep hy, je zult my niet beschameD. Ik zal vanavond de meest trotsche man in Cheshire zijn. Sudeley heeft groot gelijk, dat voel ik. Je speelt de sonate schitterend. Hy beeft de ziel van een musicus, en hij is in staat je beter te beoordeelen dan ik, omdat ik, omdat hij altijd geluisterd heeft en ik, als een blinde oude gek, in mijn spel verdiept was. Kom, Isobel, Sudeley Weet het, en je moet Stan ford helpen." „En denkt U werkelijk, dat ik het doen kan? vroeg zy. terwijl zij met schitterende oogen naar Godfrey keek. „Ik weet dat U het kunt doen," ant woordde hij. met een trilling in zijn stem „Als U met Hertzheimer speelt zult U alles vergeten, behalve de muziek Een oogenblik keek zij hem vast in zijn oogen en wendde zich toen tot de burge meester. „ik zal mijn best doen, mijnheer," mom pelde zij. Ed Sir George, die dooi zijn ge weldige dankbaarheid uit zijD gewonen doen was, duwde de oude Simeon op zyde en kuste haar. Geen andere plaatsvervangster zou zoo goed geweest zyn," beweerde hij triomfan telijk. „Sundeley, ik zal u altijd dankbaar zijn. Dit lieve kind hoort bij ons. Haar vader is een van de meest geziene burgers en als één man zullen we voor zijn dochter opkomen. Wat zullen ze opgewonden zijn, vervolgde hij en hij verkneukelde zich van pret. SPECULAAS TAAI-TAAI BANKETSTUK|ES Ruime sorteering MARSEPA1N CHOCOLADE LETTERS en FIGUREN. Beleefd aanbevelend. „Voor het oogenblik groet ik u alleD," ging hij voort, terwijl hij zijn hoed pakte. „Hoofd op, liefste van alle meisjes. Ik ga nu naar Hotel George om ze te zeggen die biefstuk goed te verzorgen." Toen ze de deur hard hadden hooren dichtslaan brak Simeon Marchmont's inge houden opgewonderheid los in een stroom van woorden, waarvan de eenige verstan dige waren dat een zorgvuldige herhaling van d6 muziek met behulp van mevrouw Schusters aanteekeniDgen dadeiyk noodig was. Maar hij was te ontdaan om zelf te spelen en al gauw vroeg Isobel om haar deel alleen te mogen studeeren. Maar voor ze weer begon, kwamen twee belangrijke kwesties in haar verwarde brein op. Wat moest zij aandoen Ze had geen avondjapon die voor deze gelegenheid ge schikt zou zijo. Haar eenige japon was die eenvoudige witte zijden, die zij, toen ze in Leipzig op het podium had gestaan om haar diploma te krygen, meer dan zes maanden geleden, gedragen had. Die moesc zij dan maar weer aandoen, want zij had geen tyd meer om voor iets anders te zorgen Maar wie moest de bladzijden omslaan van haar muziek, die aanteekeoin- gen waren absoluut noodig voor haar. Een blik op haar opgewonden vader zei haar dat hij buiten beschouwing gelaten moest worden, zyn plotselinge zenuwach tigheid zou haar beinvloeden, dan zou zij D. METS Gazen maskers, snor en baard, Knappe koppen, hoog bejaard, Groote neuzen met een bril, Bij ons vindt u, wat u wil Sinterklaas of Piet-de-knecht, Bij ons kunt u goed terecht. Prijzen al vanaf tien cent Spoed! De voorraad loopt ten end, Zondag 4 December geopend van 2—6 en van 8—10 uur namiddags. niet kunnen. „Wat, nee maar riep Simeon uit, toen hij haar bedenkingen hoorde „Sudeley kan dat toch doen, want hij heeft een keurig avondcostuum, nietwaar," En toen Isobel in Godfrey's glimlachend gezicht keek, luisterde het haar geheel op. Toen zij elkaar weer ontmoetten, opende Simeon zijn oogen eens zoo wijd van ver bazing by het gezicht van het aardige jonge paar. Zij in haar eenvoudige witte jurk, en de keurige jonge maD, die zich volkomen een heer toonde, toen hij haar een bouket mooie rozen gaf waaraan hy al zyn beschikbare contanten geofferd had en wat dienen moest om een weinigje kleur te geven aan wat hem toeleek een verrukkelijke eenvoudige japon te zijn. En toen zij haar rozen op haar japon vast gespeld had, was de kleur van de rozen zoo fijn en teeder ais die in haar perzit- achtige wangen. De oude man hief zijn handen op in volle bewondering, en toen veranderde zyn gezicht plotseling. „Nee maar, jongen," riep hy uit, „wat zit je das slordig." „Mijn handen bibberden een beetje, „legde de jonge man uit. „Daarbij ben ik zulke dingen niet meer gewend. Maar het gaat wel, mijnheer." „Het gaat niet," zeide Marchmont knorrig Dat is te erg. Hier, Isobel, doe die zijn das eens netjes." W.v.v.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4