M THEE SUB Bestelt nogheden! NUUKlNBnUT. Scheurkalenders Tegenstrijdige Belangen. Firma H. J. SGHADD Adverteeren doet Verkoopen. garantie Kerstgeschenken Notaris Mulder puMiek verhuren Een boerenplaats met land 2,88,60 H.A. bouwland Möxfessse Boekhandel Parkstraat. 8 8» Texelstroom naar Purmeremt FEUILLETON De maa die de bladzijden omsloeg lien heldere frissche wasch, een groot gewin Geeft de VEL0 in elk huisgezin. VELO Waschmachine iij., Helder, Spoorstr. 65. Texel, P. DIJKER, Costerend Notaris Mulder publiek verburen Notaris Mulder publiek verhuren 25, 40 en 50 ct. VAN BEE tsEi&ilF Co., brussel. Keizersgracht 322 - Amsterdam. wmmn in. ruime sorteerinej vaart Maandag 100 vel goed schrijfpapier, 25 goede briefenveloppes en een fleschje Talens' blauw-zwarte schrijfinkt. Electrisch en Handkracht. a Contant en in huur. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer uur later.) Datum 15 16 17 18 19 20 21Dec. Hoogwater 1 04 1,57 2,57 4.07 5.14 6,09 6.56 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op werkd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12.17 12,47 Zaterdags niet 2,52 i.l3 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9.28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42 Zaterd. n. Alkmaar vertrek !2,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr. ;Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd.' 6,13 3,43 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingegaan 5 November 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,30 en n.m. 1,— Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. )via0osterend van de Cocksdorp 9.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9nam. 1—5. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 4,17 uur, rijtuigen 4,47 uur. zal op Vrijdag 16 December des voor middags 11 uur, in café „Den Burg" voor 3 of 6 jaar, ingaand 20 Maart 1928, Voor erven v. d. heer Jb. Eelman Az. te Pijpersdijk en gedeeltelijk in Walenburg groot 15,01,13 H.A. Voor den heer A. Eelman Jbz. te Pijpersdijk. Briefpapier D. METS ontvangt U 25 visitekaarten (met enveloppes) bedrukt naar verkiezing, net uitgevoerd op best papier, Naar het Engelsch van MARY TENNYSON. 4. (Nadruk verboden.) Nooit nog werd het allegro, waarmede de Morowitch-sonate begon beter gespeeld Violist en pianiste wedijverden met elkaar in de meest vriendschappelijke wedijver, en Isobels loopjes en vroolijk tartende tril lers waren niet minder schitterend dan die van de groote meester zelf en teen het eerste gedeelte uit was kwam er zulk een daverend applaus los, dat He tzheimer, terwijl hij zijn geiebt eventjes afwischte, zich 'tot de triomfeerende debutanie richtte en verrukt fluisterde „Mooi gedaan, meisje, mooi gedaau! Dat was goed, goed! Nu zullen wij tot hun ziel doordringen. Nu hebben we het publiek in een gevoelige stemming gebracht, maar zoo meteen zullen we tranen in hun oogen brengeD. Toen vuigde „De avond bij het beekje" en terwijl Godfrty zat te luisteren naar die wonderlijke litllijke tonen was het als of zijn haft smolt in hem. Dit gedeelte was hem altijd dierbaar geweest, maar du was het anders-heel anders dan bij bet zich had voorgesteld. Hij wandelde daar nu, aan de oever van de beek, de maan glinsterde op het water en zij liep zal op Vrijdag 16 December a.s. voormid dags 11 uur in café „den Burg" voor Algemeen Weeshuis voor 3 of 6 jaar, ingaand 20 Maart 1928 De boerenhofstede, genaamd met „Sandershuis" en boet onder Doolhof, groot 26,12,65 H.A. zal op Donderdag 22 December a.s., des avonds 7 uur in café „Bellevue" te de Waal voor 6 jaar, ingaande 20 Maart 1928 voor de Kerk der Ned. Herv. Gemeente te De Waal H A c 1 80 60 weiland Kerkeland in Ongeren bij de Molen 1 09 50 het Kerkeland in Tienhoven 0 57 50 de Driekant in Tienhoven 0 30— de Heining in polderde Waal 0 67 - de Kerk Langwaal aldaar 0 73 75 het Noordelijke Kerkeland aldaar. 0 72 50 het Zuidelijke Kerkeland 0 87 80 de Boonkoog aldaar 0 75 50 de Papenkoog aldaar 1 51 50 Arie Kostersland aldaar 0 50— Bargen in Bargen 0 49 20 bouwland Noordgeest in 4 kavels 0 30 70 Noordgeest in 4 kavels 0 21 80 Noordgeest in 2 kavels 0 30 Noordgeest in 4 kavels voor 3 jaar, ingaand 20 Maart 1928 Voor de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente te de Waal 0 48 H.A. weiland de Kleine Kaai bij de Waal 0 85— Kaaistuk aldaar f 19 80 de Hoekjes achter de Waal plm. 0 12 H.A. bouwland in Ongeren bij de Molen (afk. van fam. Huisman) 0 25 H.A. bouwland aldaar. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. naast hem, de lucht wa9 vol rozengeur, zijn ooren hoorden niets dan het gemurmel van de beek en de zaDg van de Dachtegaal en in haar lieve oogen zag hij haar trouwe liefde en hij wist dat zij altijd zoo hind in haDd aan de oever bij de beek zouden wandelen, tot het einde van hun leven. Zij en hij en hun liefde. Vijf minuten duurde deze verrukkelijke droom, en toen werd zij met een wreede ontstellende schrik verstoord. O, gauw, gauw-astublieft." Het was Isobel die het hem toeriep, Isobel, met wilde verschrikte oogen die hem angstig ver Gjtenn aanzagen, en met een onderdrukte uitroep sprong bii op, maa-- de kleine handen bewogen zich zielig onzeker, en valsche tonen deden de ge voelige Hertzkeimcr pijulijk samenschokken Vol wanhoop boog Godfrey zich over het meisje heen en pakte de bladzijden om ze om te slaan maar zijn hand beefde en met een reeks wanklanken bonsde de zware muziek door de toetsen onder de han den van het meisje. Een oogeDblik was er doodsche stilte, toen vloog Hertzheimer naar de piano met wilde verschrikkelijke oogen. Och! Och!" riep hij uit, zich zelf niet meer meester van opwinding en woede. „Dat is de laatste maal. De allerlaatste maal!' En toen, terwijl de verschrikte menigte, die begon te begrijpen wat er gebeurd was, med lijdend begon te mom- Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. mnn iT>T& R fi® B. |iA AMSTERDAM ROTTERDAM w--«rT* Elke verzekering-maatschappij, van den Directeur fot den Agent, streeft naar de hoogst mogelijke premie en de minst mogelijke schadevergoedingDit is plicht tegenover de Aandeelhouders. Elk die voornemens is zich te verzekeren streeft naar de laagst mogelijke premie en rekent op royale schadevergoedingDit is plicht tegenover zich zelf. Onze plicht als Assurantiebezorger is: om een ieder die de een of andere verzekering wil sluiten, van practische voorlichting te dienen en hem den weg te wijzen in den doolhof van tarieven en vaak twijfelachtige polisvoorwaarden, die de verschillende assurantie-maatschappijen er op na houden. Het aanvragen van premie en voorwaarden, hetzij aan onze correspondenten, hetzij aan ons, brengt geenerlei extra-kosten met zich, doch bespaart gewoonlijk premie en teleurstelling. Ter wille onzer reputatie, dus in ons welbegrepen eigenbelang, werken wij alleen en uitsluitend tezamen met assurantie-maatschappijen van onbesproken soliditeit en beproefde coulancemet andere verzekering-instellingen, onverschillig of zij zich maatschappij, compagnie, sociëteit of bank noemen, laten wij ons principieel niet in. Jaarlijks sluiten wij ir. Nederland alleen ver over de 28 MILLIOEN GULDEN aan verzekeringen af. Inlichtingen over premie en polisvoorwaarden worden gaarne verstrekt door onze bekende correspondenten en door pelen en zachtjes begonnen te applaudis- seeren, balde hij ,'zijn vuist in woede, en hij vloog de verhooging over en strompelde zwaar de trap af. De twee op het tooneel zaten met bleeke gezichten en gebogen hoofd, bewegingloos Het leek Isobel dat zij wachten moest tot de opgewonden meester terug keeren zou, al zou zjj er haar leven moeten blijven wachten en Godfrey kon haar natuurlijk niet alleen lateD. Het was een deel van zijn straf dat hij daar moest blij ven zitten om baar te zien lijden. Het leek hun een eeuwigheid toe, dat wachten, en het publiek werd iedere mi nuut ODgeduldiger. Toen kwam de burge meester binnen en bet werd opeeDS dood stil, toen brak er echtei opeens eeD ge weldig rumoer los, wat vooral voor het tweetal bij de .piano verschrikkelijk was. Want de arme burgemeester moest mede- deelen dat Hertzheimer, die geheel buiten zich zelf was, naar buiten was gevlogen, in zijn auto gesprongen die buiten stoDd te wachten en waarschijnlijk al eenige mijlen op weg was naar Manchester. Er was niets meer aan te doen het ongelukkige voorval was zeer te betreuren en het publiek kreeg de verzekering dat hun het entreegeld zou worden terugbetaald Toen Godfrey dien avond in zijn kamer heen en weer liep, in de diepste ellende, hoorde hij het gefluit van het publiek nog wat hij te hooren had gekregen toen hjj uit de zaal verdwenen was. Voor hemzelf kon het hem weinig scheien, maar bij had Isobel vernederd, hij was te kort gescho ten ten opzichte van het meisje, waarvoor hij gaarne zijn leven had wiflen geven. En zij had geen woord van verwijt gesproken niet één, maar haar lieve lippen hadden getrild toen zij hem goede nacht gezegd had, en zij had haar betraande organ van nem afgewend. Zij hadden voorbereidingen gemaakt voor een klein feestje als alles afgeloopen was, maar het eten bleef onaangeroerd, en de heele lange vervelende avond liep de jonge man zonder ophouden op zijn kamer hetn en weer. Hij moest uit Stanford weg. dat was zeker. Hij had zichzelf onmogelijk gemaakt en zij zou hem niet meer willen zien. Het kon niet anders, had hij haar mooie voor uitzichten niet vernietigd? Toen, geheel uitgeput door zijn spijtig verdriet, ging Godfrey naast zijn bed zit ten, en toen zag hij een stuk papier liggen dat ODder zijn deur doorgeschoveu was zoo zacht, dat hij het niet gehoord had. Hij bukte zich en raapte het op, toen kwa men hem de tranen in de oogen. Het was aan hem geadresseerd en net was vain isobel, Wat had ze hem te zeggen? Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4