Zaterdag 1 Jan. 1928, No. 4189 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Gemengd Nieuws van Korting op „fietsplaatjes" en verlenging van de geldigheidsduur. We maken er de berijders van rijwielen op attent, dat ieder na 15 Januari a.s. een „fietsplaatje" aan zijn tweewieler moet hebben bevestigd. Weet, dat de contröle scherp zal zijn. Weest op uw hoede en wendt u nog vandaag tot uw postkantoor om zoo'n onmisbaar artikel aan te koopen. De prijs is ditmaal f2.50. De staat geeft bijna 20 procent korting, ja, meer want het nieuwe rijwielbelastingmerk zal van 1 Jan. 1928 tot 31 Augustus 1929 geldig zijn. De Verbinding van Texel met de vaste wal. Texel slechts één dag geheel geïsoleerd. Me.t eeDige verwondering hebben we in het begin dezer week in een onzer groote bladen gelezen, „dat de postboot Dinsdag weer heeftkurnen varen." en de verbinding Helder—Texel weer is hersteld. Andere bladen namen het bericht argeloos over, niet wetende, hoezeer het de plank mis was. Wat immers zou men bij het zien van zoo'n bericht zeker denken Dat Texel eenige tijd geïsoleerd zou zijn geweest, iets wat in strijd is met de werkelijkheid. Slechts één dag, 22 December 11. is TESO erdoor mist en ijs niet in geslaagd Texel te be reiken, maar overigens is in heel de lange ijsperiode toch minstens éénmaal daags post op 't eiland gebracht, soms tweemaalsinds Donderdag is de vaart weer normaal. Verduistering Een fabrieks directeur te Kleef is na verduistering van een groote som gelds, welke naar tot nu toe kon worden vastgesteld 10-20 000 M. bedraagt, spoorloos ver- dweten. Uit doodsgevaar. Uit Wilhelmshaven wordt gemeld dat marine vaartuigen de op een ijsschots naar zee afgedreven zeven kinderen ^llen wisten te redden. De krijgsraad [te Kowno in Litauen heeft een man en een vrouw ter dóód veroordeeld wegens spionnage ten gunste van Polen. Communistisch gevaar. De Bulgaarscheregeering zou gelast hebben, dat alle van communisme ver dachte ambtenaren ontslagen moeten worden. Bij een spoorwegongeluk in de buurt van Narbonne zijn 18 personen licht gewond. Onvoorzichtigheid. Te Probolinggo kwam onderofficier A. Harte veld van de marinevliégdienst te dicht bij de snel ronddraaiende schroei van een watervliegtuig, zoodat hem een arm geheel werd afgeslagen. Het slachtoffer viel te water, waaruit hij hevig bloe dende werd opgehaald. In het nabijge legen hospitaal werd hij opgenomen. Tunnelspoorweg. Te Tokio is de eerste tunnelspoorweg in het Verre Oosten geopend. De lengte bedraagt 2 K M. In de woest ij n. Een Britsch vliegtuig van de geregelde dienst tus schen Kaïro en Bagdad is verloren ge raakt in de woestijn maar weer gevonden Het toestel verliet Kaïro met passagiers en post. Het eerst begon men ongerust beid te gevoelen toen een draadloos telegram van de bestuurder werd ont vangen, waarin hij mededeelde, dat bij met hevige tegenwinden te kampen had in de buurt van Rutla. Twee uren later werd een draadloos telegram ontvangen, dat de bestuurder gedwongen was een noodland.ng in de woestijn te doen als gevolg van gebrek aan benzine. Hij deelde mede op voor raad te zullen wachten en gaf zijn posi tie op. Tevergeefs werd evenwel gezocht en daarop zijn gedurende de Dacbt vijt toestellen er op uitgegaan om de ver miste machina te vinden. Deze is nu 60 mijlen van Rutla gevonden. De vier passagiers bevonden zich in goede toe stand. Een van de toestellen, die op zoek ging, werd bestuurd door capt. Warner, wiens vrouw zich in het ver miste vliegtuig hevond. Belasting op bootreizi- g e r s. Met ingang van 1 Januari trad in Frankrijk een belastiag in werking op passagiers van overzee. De opbrengst komt ten goede aan de invaliden der scheepvaart. V ij f d o o d e n. Bij proefvluchten te Marseille is een watervliegtuig neer gestort. De vijf inzittenden werden gedood. Fijngestampte,kolen Het stoomschip Mercer is als slot van het onderzoek naar de waarde van fijuge stampte kolen als brandstof voor schepen te New York teruggekeerd. Het blijkt dat het schip op zijn reis New York Rotterdam en terug twee dagen heeft ingeloopen. Berekend was, dat het schip achttien dagen zou noodig heboen het heeft er slechts zestien dagen over gedaan. Corruptie. De directeur en onderdirecteur van de afdeeling granen van de staatsbank te Moskou zijn ter- doodveroordeeld met verbeurdverklaring van bun bezittingen, omdat zij aan kooplieden geheime handelsinlichtiDgen verstrekt hebben en hun graan ver kocht hebben tegen voordeeliger voor waarden dan voor de staatsorganen golden. Nog twee andere beklaagden werden ter dood veroordeeld, maar deze vonnissen werden gewijzigd in tien jaar gevangenisstraf. Scheepsramp. In de Zwarte Zee tusschen de Russische havens Niko lajef en Novo Rossisk zou het Russische schip Ogoja met 200 passagiers zijn vergaan. (Later tegengesproken Een afschuwelijke mis daad is te Soisy-sous-Montmoroncy ge pleegd. Een vrouw heeft er haar man en hun kind, terwijl zij sliepen, doodge slagen, waarbij zij een zware acetileen lamp als wapen gebruikte. Dooi een uiödedeeliug dat vliegers die op duikbooten dienst doen, welke met vliegtuigen uitgerust zijn, een bijzondere toelage kipgen, tis het tot dusver zorgvuldig bewaarde geheim van de admiraliteit, openbaar geworden dat Engelscbe duikbooten tegenwoordig vliegtuigen als huipwapena meevoeren. Maarschalk F och heeft zich laten interviewen aan de hand van zijn eigen onderviudiDgen in de groote coring gesproken over de wijze, waarop de mili taira chef zijn gezag moet uitoefenen. In de loop van dat onderhoud .heeft de machtige maarscaalk om. vei leid, dat hij in de vreesslpke verschrikkingen, die hij in de oorlog heeft doorgemaakt, nooit last van zijn zenuwen heeft gehad. Hij sliep's nachts goed en wanneer men hem kwam wekken om hem iets te vrageD, dan sliep bij daarna terstond weer in. Suikertante. - Had Jim gezegd, dat-ie niet met jouw trouwen wou Heb jij hem dan niet van je rijke tante verteld. Kon hem dat niets schelen Zeker wel. Hij is nu mijn oom, hij nam tante in plaats van mij. Table Talk-Sydney. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 doosje met visitekaartjes, 1 gummi-jas, 1 zakje met kousen, 1 koedek, 1 sleutje, 1 portemonnaie, 1 sleutel, 1 haarkam. Ja, dat wel.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 5