lMèé. Obst unci Wiesenkeu Korrelochtendvoer of Ochtendmeel, Wir sind Kaufer für EEN WARM ONTBIJT. Staatsboschbeheer. Bij nat en koud weder MEST. Deurwaarder C. G. GUDE publiek verkoopen stelling roet 38 eiken geschil derde kisten en 9; laden, toonbank, doozen, enz. FEUILLETON BE STB00PEB. Houtverkooping op Texel. ongeveer 300 perceelen zware en lichte palen en boonenstaken, TAW BGR GRAAF Co., amsterdamBrESselotterdam in Waggonladungen. Nur Preisofferten werden berück- sichtigt. Schulmann G. m. b. H., Berlin-Halensee, Fernruf Pfalzburg 5363. lusten ook uwe kippen graag N V. H0LLANDSCHE HELKSUIKERFABRIEK te UITGEEST D. W. Keijser Wzn. te De Waal en W. Denvers te De Cocksdorp Nog gedarende 14 dagen worden alle restanten goederen tegen veel verminderde prijzen opgernimd. een klamp overjarige mest. Verkiezing. Candidaatstelling Donderdag 19 Januari 1928, HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer x/a uur later.) Datum Hoogwater 19 20 21 22 23 24 25 Jan. 6 09 7,05 7,53 8.33 9,12 9,49 10,28 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op werkd. 8,53 7.2 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12.17 12^47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 2,30. —Amsterdam v.v. Vaa Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet tl,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd.' 6,13 3,43 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel Helder v.v. ingegaan 5 November 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,30 en n.m. 1,— Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. 0o<.tprpnd van de Cocksdorp 9.30 v.m. Oosterend Het Post- en telegraafkantoor; den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro RijkspostspaarDankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 4,44 uur, rijtuigen 5,14 uur. - Nog ouwe kleere'? Ja, maar die draagt me man Passing show Londen zal op Vrijdag 20 Januari 1928, 's morgens te 10 uur te Oost, Huid en boomplanken, palen, planken, brandhout, enz. enz. Alles afkomstig van de T X 7. Te koop Wed. JAC. BOON, Warmoesstraat. v 'J.i - Als moeder ons snapt, moeten we vanavond zonder etenTe bed. Passing show Londen 1.) (Uit het Duitsch vertaald.) I WANTROUWEN. Langs de schaduwlooze, tamelijk steil bergopwaartsloopende weg, die naar een druk bezocht gezichtspunt van het hoog gebergte voert, bewoog zich een kleine cavalcade. Brandend heet scheeD de middag zon en het pad, dat dicht langs de rand van het ravijn liep, kronkelde zich in tal- looze bochten naar de top van de berg. Aan het hoofd van de kleine stoet reed een jonge dame. die de overigen een goed eind vooruit was. Het lichte, elegante rij kleed, en het strooien hoedje op de donker blonde haren stonden de slanke, bekoorlijke gestalte allerliefst, en de groote, blauwe oogen zagen met verrukking neer op de schoonheden der natuur. Het overige gedeelte van het gezelschap scheen meer het ongeriefeiijke dan wei het schoone van de weg te gevoelen. Het wa ren twee heeren en een dame, vergezeld door twee gidsen, die de muildieren leidden. De oudste" der beide heeren, die zich in tamelijxe zwaarlijvigheid verheugde, deed niets dan zuchten en vroeg he haaldelijk of men dan nog niet de top bereikt had. De jonge man, die naast hem reed, zette Zij is je zeker wel dankbaar nu je haar leven hebt gered? Heelemaal nietZe wil met me trouwen 1 Bulletin Sydney. De Houtvester te Utrecht zal op Vrijdag 20 Januari 1928 des voormiddags 10 uur in hotel „de Lindeboom" te den Burg op Texel in het openbaar bij afslag zonder beding van onraad verkoopen liggende op de Everstekoogermient. Inlichtingen geeft de Boschwachter te de Koog op Texel. Wil je vanavond een kfuik in het bed van mijnheer leggen, Jaantje? Hij heeft zoo'n last van de kou. Ja, mevrouw.'Met whisky of brandy Lustige Cölner Zeitung Keulen eveneens een ontevreden gezicht op Zijn elegant touristen-costuum, dat blijkbaar naar het nieuwste modejournaal vervaardigd was, vormde eenigszins een contrast met zijn saletjonkerachtig uiterlijk. Ook het rijden scheen hem een kwelling te zjjn. De stoet werd gesloten door een bejaarde dame, van een lange, magere gestalte, met matblond haar en matblauwe oogen. Zij beschutte zich met een reusachtige parasol tegen de zonnestralen en lette er nauw keurig op, dat de gids geen oogenblik de teugel van haar muildier losliet.^ „L)at moet nu een amusement heeten!" zuchtte de dikke heer, terwijl hij Zich het voorhoofd afdroogde. „Wij zweeten, de beesten zweeten, nergens een lommerrijk plekje of |een plaats, waar men zich ver- frisschen kan. Zeg eens, mijnheer Von Verden, vindt gij genoegen in dergelijke uitstapjes „Eerlijk bekend, neen!" antwoordde de aangesprokene. „Ik geef er de voorkeur aan, om van de natuur te genieten op het terras van het hotel, waar we ons zoo voor treffelijk bevonden, doch mejuffrouw uw dochter drong absoluut op dit ritje aan, mijnheel Rosnau „Ja, Adéle wilde het volstiekt!" zeide Rosnau vol gelatenheid, terwijl hij zijn dochter nakeek, die zoo juist achter een kromming van de weg verdween. „Ik ben maar blij, dat we die onbeschaamde boer kwijtgeraakt zijn, die sinds acht dagen met Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Geef uwe hoenders des morgens ons klaargemaakt volgens de gebruiksaanwijzing. VERKRIJGBAAR BIJ Aanbevelend, Wed. JAC. BOON, Warmoesstraat. Burgemeester en Wethouders van Texel zullen bij inschrijving trachten te verkoopen in 4 partijen Gunning voorbehouden. Inlichtingen te bekomen aan het bureau gemeentewerken. Biljetten in te leveren ten gemeentehuize uiterlijk op 23 Januari a. s. 'smidd. 12 uur de grootste regelmatigheid zich overal op onze weg vertoonde. Sinds gistermorgen schijnt hij ons spoor verloren te hebben, hij begon me ook mooi te vervelen „Een brutale kerel!" deed mijnheer von Verden zich hooren. „Het scheen, alsof hij uit de dienst, die ons eenmaal bewees, door ons de weg te wijzen, toen we in het bosch verdwaald waren, en waarvoor hij rijkelijk betaald werd. zich het recht aanmatigde, om zich overal aan ons als gids op te dringen. En daarbij was hij altijd om en bij juffrouw Adèle, maakte zich onmiddel lijk van haar plaid en schetsboek meester en was niet meer weg te krijgen. Ik heb evergeefs beproefd om hem het ongepaste van zijn indringerigheid aan het verstand te brengen, doch hardnekkig gaf hij mij steeds hetzelfde antwoord„Ik blijf, totdat de juffrouw mij wegzendt." Maar helaas zij zond hem niet weg, ja, zij scheen zelfs in volle ernst genoegen te vinden in de war taal van deze onbehouwen boer. „Ik kan dat mensch niet uitstaan," zei nu op haar beurt de dame, die achter de beide heeren reed. Zij sprak het Duitsch wel vloeiend, maar toch met een sterk Engelsch accent. „Het is noch toeval noch bloote indringerigheid, die hem ons sinds een week zoo onophoudelijk op de hielen doet volgen hij voert bepaald wat m het schild „Tegen ons?" vroeg Rosnau verschrikt. Gelooft ge dat, miss Graham Het bestuur van de Vereeniging tot Uit- keering bij Overlijden „Vooruitgang is ons Doel", brengt ter kennis van stemgerech tigde leden, dat op des avonds van '7 tot 8 uur in hotel „de Lindeboom" de zal plaats hebben voor een Commissaris van Toezicht. Deze verkiezing behoort te geschieden in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding volgens rooster, van den heer IJ. BROUWER (niet herkiesbaar.) Formulieren voor opgaaf candidaten zijn verkrijgbaar bij den Secretaris. Texel 12 Januari 1928. D. KEIJSER Sz., Voorzitter. P. LIEUWEN, Secretaris. „Ik ben er heilig van overtuigd. Hij heeft echte spitsboeventrekken, en het viel mij al de eerste dag op, dat hij zich zoo weinig uitliet over familiebetrekkingen als anders zins. De andere gidsen praten daar maar al te graag over, wanneer men zich wat familiaar met hen toont. Van deze snaak is echter niets te weten te komen, dan dat hij Frans uit het Fernbachthal is, maar voor het overige kent geen der gidsen, geen der logementhouders hem, en zoodra wij een hotel naderen verdwijnt hij gere geld, om eveu geregeld weer voor de dag te komen, wanneer wij ons op het een of ander eenzaam bergpad bevinden. Ik blijf er bij, met dat mensch is't niet in de haak hij voert bepaald wat kwaads in het schild." Miss Graham voerde al deze redenen tot verdenking aan met zulk een nadruk, dat mijnheer Rosnau daarbij voortdurend ang stiger werd; doch wat Verden betreft, dez6 zeide met een trotsche glimlach: „Kom, kom, we zijn hier niet in de Abruzzen Hier zijD geen roovers „Maar wilddieven zijn er daarentegen overal, woeste vermetele knapen, die met recht en wet steeds op voet van oorlog staan èn er geen gewetenszaak van maken om een jachtopziener neer te schieten wan neer hij hen betrapt. Waarom zouden zij ook niet een reiziger overvallen en beroo- ven, om vervolgens met hun buit naar de ontoegankelijke bosschen te vluchten." (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4