Houten Ledikanten, F. N, Sportvereeniglng Texel. EUG. GOYARTS F. N. Motorrijwielen De Aller Beste Kousen Breien Wij Notaris Mulder publiek verkoopen Bedden-, Matrassen-, en Menbelfabriek M. KLERCQ. Het nienwste record is z'n prijs waar je hensch niet bij kan. Texel I - S. V. S. I Loodsgracht 37, Helder. Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreeknnr Donderdag v. 7-8 Frans Zegel Kz. Koopt thans FRANS ZEGEL Kz. Tijdelijke hulp gevraagd DE WIT &KLEIN ADVERTENTIEN 2-persoons, iets beschadigd f 5,--. meubeien, gordijnen en vloerkleeden. Eiken sjoelbakken met schijven f 12,75. Goederen franco thuis. 23 wereldrecords op naam van MAARTEN SMIT, KOEGRAS. Uitvoering der Zangvereen. „Nieuw Leven" BAL NA. „Vooruitgang is ons doei" Algemeene Vergadering Tandheelkundige Texel's Eerste Machinale Schoenmakerij Aanbevelend, G. RIESWIJK. kiphok met loop, p F'LIK I^mELEP Waschmachine met motor, een huishoudster, Over Locaal Postverkeer op Texel. Een reuzenpartij dekens wordt tegen spotprijzen opgeruimd. Groote opruiming van al onze voorradige Spoorstraat 32-34 HELDER Telefoon 206. Model Sahara 350 c.c. (zijkleppen) f 444, 500 c.c. (kopkleppen) f 650, Model comfort f 675,— Geïllustreerde prijscouranten op aanvraag gratis en franco per post. Levering aan den handel met volle fabriekskorting. Beleefd aanbevelend, Hoofdagent voor N.H. boven Alkmaar. Zondag 29 januari Aanvang 12 uur. Entree 25 en 10 cent op Zaterdag 28 Januari in „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend. Aanvang 7,30 uur. Entree f0,60. Vereeniging tot uitkeering bij Overlijden is het adres voor uw schoenreparatie Kunstnijverheidsglaswerk „Leerdam" Oudeschild Teakhouten kuip van 100 liter, extra solide en zuinig in gebruik f 125, Prima Miele waschmachine 40, Reclame waschmachine 22, Amerikaansche Wringers 15,— Waschfornuis, 80 liter 37,50 Waschfornuis, 40 liter 28, Ronde waschkachel vanaf 4,75 Gegalv. wasch ketel vanaf 1,50 Briket stijkijzers, nikkel 2,90 Electra strijkijzers 4,90 en 6,— Houten waschborden 0,65 en 0,90 Gegalv. waschborden 1,05 Waschtobben vanaf 1,60 Eiken waschtobben Waschlijnen 18 ct Knijpers 16 voor 10 ct Zware strijktafel Mouwenplankje Beleefd aanbevelend. Bij beschikking van den E. A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement* van G. den Braven, veehouder polder 't Noorden te Texel is bepaald lo. dat de schuldvorderingen moeten worden ingediend bij den Curator vóór den 12 Maart a. s. 2o. dat de verificatievergadering zal worden gehouden op Woensdag den 28 Maart 1928 desvoorm. 11 uur in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingei te Alkmaar. Mr. L. VAN LOOKEREN Alkmaar, 25 Januari 1928. CAMPAGNE Kantoor Breestraat A lo curator. Gevraagd met 20 Maart in klein gezin. P. BACKER, Oudeschild. Asbestgolfplaten Asbest vlakke platen Asbest goten Asbest nokken Dakramen Schroeven. Prijzen zijn extra laag. Aanbevelend, wegens ongesteldheid. Adres te bevragen Bureau van dit blad. vertrekken eiken Woensdag 12 uur van Texel en eiken Vrijdag 4 uur van Am sterdam. Ligplaats Krommewaal 13. Tel. 43876, Beleefd aanbevelend. escnermd °°tegen Vervalsching Bij Apoth en Drogisten. Prijs 75, AOen25ct. Dit jaar te beginnen zal niet meer met Marga geschoten worden, maar met K.S.O geweren, militaire geweren met vernauwde loop en 6 mM patronen, wat een groole geldbesparing, en de afdeeling gelegenheid geeft, eens een wedstrijd onderling meer te [houden. Waar schijnlijk zullen dan voor 10 cent 7 patronen verschoten kunnen worden. Wiir geschoten zal worden, is nog niet zeker. De voorzitter zal met de secretaris uitzien naar een geschikte zaal met goede electrische verlichting, want wil men zoo groot mogelijke deelname aan oefeningen en wedstrijden, dan zal men moeten wachten tot de nazomer, wanneer de dagen alweer flink korten en dan zal 't buiten niet veel meer gedaan zijn. Hierna kreeg de heer Oolders 't woord, Spreker deelde mede, dat de Landstormdag te Alkmaar in 1927 best geslaagd is, ook, wat de financieele zijde betreft. Er behoefde niet bij gepast te worden. De afdeeling. heeft schit terend bijgedragen en dank werd gezegd aan de Texelaars, die op de lijsten teekenden en daarmede blijk gaven veel voor het Instituut van de B.V.L. te gevoelenvooral dank aan hen, die belangeloos met de lijsten geloopen hebben. De heer Oolders vroeg verder pro paganda te willen maken onder de nieuwe lichtingen, te weten die van 1920 tot en met 1927. Er moeten jonge krachten bij de Land storm komen, wijl zij, die 50 jaar zijn, zullen moeten afvloeien. Staande de vergadering gaf zich reeds een persoon als lid op. Eindelijk, zoo zeide spreker, zijn we aan 't laatste, maar verreweg belangrijkste punt van de agenda gekomen. Het is n.l. dit jaar een belangrijk jaar voor de B.V.L. 't Zal in 1928 tien jaar geleden zijn dat de Bijzondere Vrijwillige Landstor m werd opgericht; dat, op initiatief van 't Tweede Kamerlid, de ;heer Duymaer van Twist, vele mannen zich beschikbaar stelden aan de Re geering des Lands, tot steun van 't Wettig Gezag. Doch 't bleef niet tot 1918. O :>k later stelden zij zich beschikbaar voor datzelfde doel, om „als het moet" hun haard en werk kring tijdelijk te verlaten en te mobiliseeren. We mogen dit alles in 1928 niet stilzwijgend voorbij laten gaan. 't Ligt daarom in de be doeling van het „Nationaal Landstorm Comi'é" in de tweede week van September van dit jaar een Landdag te 's Gravenhage te organi- seeren, waar alle afdeelingen uit den lande vertegenwoordigd zullen worden tot herden king van 't heuglijk feit van 't 10-jaiig bestaan en tot hulde aan 't Koninklijk Huis. "t Wettig Gezag. Om die dag te doen slagen, moeten de voorbereidingen goed getroffen worden en zooveel mogelijk vertegenwoordigers heer. gezonden worden. Daarom wordt er een groot offer van u ge vraagd, vervolgde spreker, een groot daadwer kelijk offer, 't Zal geen schietwedstrijd worden waarvoor allicht veten zouden voelen, want waar duizenden, ja, tienduizenden willen samen komen kan zulks niet geschieden. Daarom vraag ik u een offer, want de Landdag zal in de week, niet op Zondag, gehouden worden, wat voor deelnemers dus verlies van. dagloon zal beteekenen maar de reis kost ook geld. Daarom ligt 't in de bedoeling een financieele commissie samen te stellen uit de Plaatselijke commissie en leden van de B V.L om de noo- y. dige gelden bij elkaar te brengen. Ik stel me dit zoo voor't Nat. Landst. Com. heeft elk der 24 verbanden aangeslagen voor een zekere som, o.a. 't Verband Alkmaar zal f2500,- moeten bijdragen. Dit over de zestig afdeelingen verdeeld naar 't aantal landstormers zal Texel om en nabij f75 moeten bijdragen. Maar... er moet meer zijn, nl. om een reiskas te stichten, om hen, die de f4,— [die voor elke Texelsche Landstormer, die naar den Haag wil zal nocdig zijn] niet kunnen missen, ook in de gelegenheid te stellen, toch deel te nemen. Een zeer mooi idee dus. dat bij allen luide bijval vond en deze ook zal vinden bij hen, die geen landstormer zijnde toch voelen voor 't Instituut van de B.V.L. Er zullen dus, met toestemming van de heer Burgemeester, de burgerij lijsten worden aan geboden, waarop ook de Landstormers, die niet van plan zijn naar de Residentiestad te gaan, hun bijdragen kunnen storten. Hoe beter op de lijsten wordt geteekend, hoe meer mindergegoede landstormers zullen kun nen optrekken naar Zuid-Holland's hoofstad. De heer Oolders was er van overtuigd, dat Texel niet zal achterblijven, indien hij verzekerd was van de medewerking van de landstormers zelf, voornamelijk van hen, hier tegenwoordig Eenigen uit de vergadering stelden zich al aanstonds bereid met lijsten te Ioopen. Binnen kort zal de fin. com. geïnstalleerd worden, wat eigenlijk hedenavond had kunnen geschieden, maar behalve de voorz., de secr. en de Pt. Leider schitterde de PI. Comm. door afwezig heid. Daar eenige leden dezer Comm. blijk gaven niet Veel voor de zitting in die Comm. te vce'en, zal naar andere, meer meevoelenden worden uitgezien. Toch moest 't de heer Oolders van 't hart, dat hij, was 't weer niet zoo slecht geweest, zeker eenige van de getrouwsten hier had gezien. Een der meest actieven missen we zeer, nl. de heer Lievaart, eertijds te Oosterend. Deze zal moeilijk te vervangtn zijn. Nadat allen de kwestie goed be?repen had den en de rondvraag niets opleverde, sloot de secretaris (daar de voorzilter, die wegens on misbaarheid elders, de vergadering al eerder verlaten had) rr et een woord van dank aan de heer Oolders en van alle aanwezigen voor de aangename besprekingen en met de hoop, dat 't Verband Alkmaar over de Afdeeling Texel tevreden zal mogen zijn, de vergadering. We vestigen er de aandacht op, dat bij de gedeeltelijke verlaging der posttarieven met ingang van Woensdag a.s. „locaal verkeer" slechts in beperkte zin moet worden opgevat. Alhoewel heel Texel met al zijn dorpen en buurtschappen één gemeente vormt, mag de frankeering van poststukken als b. v. die van den Burg naar de Waal, van Oudeschild naar den Hoorn, van de Cocksdorp naar Oosterend, etc. niet volgens de met ingang van I Februari geldende locaaltarieven geschieden. Deze zijn op Texel slechts van toepassing op het post verkeer in de dorpen met hun onmiddellijke omgeving. Zoodra een poststuk niet in de z g. buitenbestelling der dorpen kan worden opge nomen, mag de bewoner dier dorpen niet van die lagere tarieven profiteeren. Ten overvloede herhalen we hier nog eens, waarin de voornaamste wijzigingen van het tarief zullen bestaan. (Knip dit stukje uit de courant). Locale brieven tot en met 20 G. 5 c Locale briefkaarten 3 c Gedrukte stukken tot en met 500 G. 1c. p 50 G. Expresse bestelling, boven het gewone port te voldoen, 10 c. Idem voor postpakketten 15 c. Nadere inlichtingen geven de tarieftabel en het tariefboekje, tegen resp. 5 en 10 ct. aan de postkantoren verkrijgbaar. JAAP SNOR Zuidstraat 15 HELDER. Nierkwalen, maken u spoedig oud! 133 Het komt in den middelbaren leeftijd en daarna maar al te vaak voor dat men last krijgt van rugpijn, duizeligheid, zenuw pijnen en urinekwalen. Dit is gewoonlijk een gevolg van overspanning der nieren het zjjn waarschuwingen der nieren, dat zij sinds lang hulp behoeven. Want gedurende uw heele leven, dag en nacht werken de nieren om de vergiften uit uw bloed te flltreeren. Als zij hierin falen kun nen ernstige en diepgaande kwalen zich ontwikkelen. Urinezuur-zouten hoopen zich dan in het bloed op en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumatiek veroorzaken of wel wordt een onvoldoendeuhoeveelheid water aan het bloed onttrokken, waardoor zich waterzuchtige zwellingen kunnen vormen. Ook kunnen ontstaan bl asstoor- nissen, niersteen, niergruis, blaasontste king, ischias, spit, vermageriog, zenuw achtigheid en gebrek aan energie. Vermijd de ontwikkeling dezer verschijn selen. Wek de nieren op en versterk ze met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speci fieke jniermiddel werkt rechtstreeks op de oorzaak van uw kwaal reinigt en versterkt de nieren lenigt de urinekanaien en regelt de werkiDg der blaas. Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat vinden bjj het gebruik van Foster's Rugpijn Nie en Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let bier vooral op) bij apotheken en drogisten af 1,75 per flacon. 36 Heden overleed, na een langdurig lijden, nog onverwachts, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en groot vader, SIMON DU PORTO, Echtgenoot van Margaretha Francisca Smits, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Uit aller naam, Wed. S. DU PORTO. Spang, Texel, 27 jan. 1928. Voor de zoovele bewijzen van deelneming welke wij mochten ontvangen bij het over lijden van onzen lieven man en vader, Ir. C. P. DROS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Texel, A. DROS—de Groot. A. C. DROS. J. C. DROS. Utrecht, C. A. DROS. 27 Jan. 1928. Voor de zoovele bewijzen van deelneming welke wij mochten ontvangen bij het over lijden van onzen geliefden broeder en be- huwdbroeder Ir. C. P. DROS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. DROS Albzn. Texel, 27 Jan. 1928. zal op Maandag 6 Febr. a.s. voormiddags 11 uur a.d. Hallerweg (achter Wed. v. Mal- degcm) voor den heer Jb. Brouwer Klz. 3 kalfkoeien, oud 6 en 4 jaar (kalftijd 22 Febr., 27 Febr. en 20 Maart) driewielde kar met hekken, tuigen, touwwerk, kruiwagen, enz. Betaaldag 24 Juni a.s. op Dinsdag 31 Januari 1928 des avonds 8 uur in hotel „de Lindeboom". D. KEIJSER Sz., Voorzitter. P. LIEUWEN, Secretaris. Agenda Ingekomen stukken Jaarverslag Rekening en verantwoording 1927 Verslag Commissie van rekeningopnemers Rondvraag. Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling TE KOOP (grootste deel met luiken gedekt)nacht hok vorig jaar nieuw. Alles goed onderhouden. Te bevragen bij D. METS Wz., Oudeschild.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2