Gemengd Nieuws Over het verloop van de wedstry'd het volgende Toen scheidsrechter Annyas, die goed voldeed, om 12 uur beide elftallen tusschen de lijnen floot, verscheen Texel I meteen invaller voor de keeper en ontwikkelde zich al spoedig een vlug op en neergaand spel. Het duurde niet lang of Sikkerlee kreeg de bal, welke bij mooi opbracht en voorzette. Dapper benutte deze bal en gif door een mooi schot Texel de leiding. Br barstte een luid gejuich los. De beide keepers werden om beurten aaD de taDd gevoeld, maar waren voor hun taak be rekend Spoedig moest de SVS-keeper weer visschen en was het alweer Dapper, die voor het 2de puntje zorgue door een voorzet te benutten De bal werd echter door de keeper weggewerkt. Dapper met z\jn hoofd er bij en het 2de puntje was gemaakt. Het duurde niet lang, of S.V.S. kreeg het le puntje doordat een bal op Sikkelee's hoofd kwam en van richting veranderde zoodat de bal buiten het bereik van de keeper in het net belanddestand 21Even daarna was het rusten. Na de rust was heDjweer een op en neer gaand spel. Terwijl „Texel" niet het spel gaf als voor de rust, liet het de moed een weinig zakken. De keepers werden nog menigmaal aan de tand gevoeld en gaven voorloopig niet thuis, totdat T. keeper een effectbal in 't doel zag belanden. Toen was de stand gelijk.'^jNa deze bal liet T. nog meer de moed zakken en maakte S,V.S. nog 'n doel punl, waarop T. nog eens beproefde de gelijkmaker te forceeren alhoewel T. som mige oogenblikken sterker was dan S.V.S. en in die perioden nog eenige aanvallen ondernam, mocht het niet gelukken nog een doelpunt te maken. Spoedig daarna liet de scheidsrechter inrukken en had T. de eerste nederlaag geboekt. De volgende week tegen Heilo I te Heilo en dan gespeeld als voor de rust in de gepasseerde wedstrijd. Dan kan T. de winst puntjes mee naar Texel nemen. Uitslag verloting. Hot dressoir der N.V. Vlessing is ten deel gevallen aan mej. Trees Eelman, Harkebuurt. Zij raadde 6 uur 53 mnt. 3 sec.het horloge stond stil op 6 uur 53 mnt. 16 sec. Uitslag aanbestedingen. Dezer dagen is aanbesteed de verbouw van het perceel aan de Binnenburg, hoek Kantoor- straat aangekocht door de Nationale Bankver- eeniging om daarin haar kantoor voor Texel te vestigen. Naar we vernemen werden drie personen aangezocht om in te schrijven. De uitvoering is daarna gegund aan Gebrs. Daalder, de Cocksdorp. De hoeveelheid mest, welke de ge meente bij inschrijving zou verkoopen, is opgehouden In dit nummer wordt thans een openbare verkooping aangekondigd. Vangen van waterwild. De minisler van binnenlandsche zaken en landbouw heeft nader bepaald, dat in het ge- heele Rijk het vangen van smienten, pijlstaarten talingen en slobeenden door middel van eenden kooien en netten, waarvan het gebruik is ge oorloofd, alsnog zal zijn toegestaan tot 4 Maart 1928. Keuring van Trekhonden. Gisteren had voor het gemeentehuis de aan gekondigde keuring van trekhonden plaats. Aangeboden werden 13 honden van welke er 5 werden goedgekeurd. De keuring geschiedde door de gemeente- veldwacoter. Afgekeurd zijn wegens te geringe hoogte 5, wegens te smalle borst 2, lichamelijk geheel ongeschikt bevonden 1, Nog werden afgekeurd 3 muilbanden, 3 tuigen en 2 karren. Op Zondag 12 Februari a.s. zal door U. d. J. in hotel „Texel" worden opge voerd „Filmmaniakken" 'n bekende klucht, waarover we reeds eerder schreven. De geestelijke vader van dit stuk, dat ons door de uitgever wordt aangekondigd als „een spel van gijn en nonsens in vier bedrijven", is eene H Bakker. Zeven dames en zes beeren zullen haar (hun) mede werking verleenen. De uitvoering zal alleen toegankelijk zijr voor donateurs en genoodigden. De ge legenheid om als donateur tot U.d.I. toe te treden staat nog open. DE COCKSDORP Paul Ostra komt! Op verzoek vestigen we uw aandacht op de adv ertentie, waarin verteld wordt, dat Zaterdag a.s. hier zal optreden Paul Ostra, de bekende humorist, die ook voor de radio-microfoon meermalen met succes optrad. OOSTEREND Zangvereeniging „Nieuw Leven." De Zangvereeniging „Nieuw Leven", onder directie van de heer M. Kikkert, heeft Zaterdagavond een uitvoering ge geven in „Het Wapen van Amsterdam" Hoewel het bezoek slechts mang goed geheeten kan w orden, is de uitvoering onder de best geslaagde te rekenen. De presidente van „Nieuw Leven", mej. N. Bakker, opende met een kort woord, waarin z(j het welkom uitsprak, de rookers verzoekende hun liefhebberij gedurende zang en spel te willen laten, terwijl zij de wensch uitsprak, dat ieder een aange name avond zou smaken. Niet al de rookers hadden de wenk begrepen, doch de uitgesproken wensch is zeker in ver vulling gegaan. Ook het gedurig applaus bewees dit. Het programma gaf de vol gende nummers 1. Herders Zondagslied. 2. Kerstlied. 3. Weversliedje. 4. Zoo de ouden zongen (Comisch quartet), 5. Lied. 6. Morgenlied. 7. Die mijns harten vrede zijt. 8. De Gardisten (comisch duet). 9. De Voetbal club van Knuppelveen (comische scène). 10. De nieuwe Dienstbode (comisch duet). 11. Troost der Toonkunst. 12. Het Ouder huis. 13. Duinlied. 14 Welkom Moeder (comisch trio). 15. Vrede. 16. Bellotje (oud- hollandsch) 17. Jaloersch gemaakt (com. voordracht). 18. Starrenhemel. 19. De Molenaar. Er waren juweeltjes bij de zangnummers, hoewel alle nummers uitstekend voldeden willen we toch de nummers 7, 11, 12 en 18 de mooiste noemen. Om de nummers 4, 8, 9, 10, 14 en 17 h; eft men geschaterd van lachen, doch 17 was het primeur nummer. Hier voldeden vooral het duidelijk spreken en zingen. Zonder aan anderen tekort te doen, meenen we aan de beide personen van deze voordracht een eere- saluut te mogen brengen. De Presidente bracht dank voor belang stelling en goede orae en noodigde meer- deeen uit als lid van „Nieuw Leven" te willen toetreden. Gaarne wordt die wensch ondersteund, want vooral het aantal mannelijke krachten is te klein, hoewel hier van een goed en goed onderlegd corps gesproken kan worden. Moge het ons nog menigmaal op een der gelijke avond vergasten. OUDESCHILD Dorpskring „Steunt elkaar." De vereeniging dorpskring „Steunt Elkaar", het z.g. „Begrafenisfonds" hield Vrijdag in de „Zeven Provinciën" haar algenieene jaarver gadering. De dir. de heer Joh. P. Dros, opende de bijeenkomst en had grootere opkomst ver wacht. Hij deelde mede, dat het ledental thans 1013 bedroeg, tegen 1025 het vorige jaar. Nu volgde voorlezing der notulen, waarover zich nogal een heftige discussie or.tspon. Uit de rekening van de penningmeeeter bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 4803.48, de uitgaven f 4606.46, zoodat er een kassaldo was van f 197.02. De bezittingen van het fonds waren gestegen met f 1472.22 en bedroegen thans f 19341.60. De boeken en bescheiden waren door com missarissen nagezien en door de heer S. Kuijper voor in orde verklaard, waarna de penning meester werd gedechargeerd. Voor de aftredende en niet terstond herkies bare commissaris G. Kuijper werd gekozen de heer A. Boon. Door de heeren A. Boon e.a. was een voorstel met toelichting ingediend ter verkrijging van mindere begrafeniskosten. Dit had niet de sympathie van het bestuur, doch werd door drang uit de vergadering toch be handeld. Door een vijftal leden door de ver gadering gekozen werd een commissie gevormd, welke te zijner tijd goedomlijnde plannen in een te beleggen vergadering ter tafel zal brengen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Zieken- en Verplegingsfonds. Het zieken- en verplegingsfonds, staande onder hetzelfde bestuur als het begrafenisfonds hield Zaterdag 1.1. haar algemeene jaarvergade ring in de Zeven Provinciën. De voorz. de heer T. Dogger, heette allen hartelijk welkom op deze 4e jaarvergadering en zeide verder, dat trots er vele stormen over het fonds hadden gewoed, het toch nog kaarsrecht was blijven staan. Door hem werd voorgesteld eerst het verplegingsfonds te behandelen. De ontvangsten hadden bedragen f 919.89, doch de uitgaven hadden dit bedrag met f 452.37 overtroffen. 34 personen waren gedurende het boekjaar elders verpleegd. Maakt u echter nog niet al te be zorgd over het te kort, aldus de voorzitter, wij meenen wegen te kennen om dit te kort gedekt te krijgen. Het ziekenfonds had het ook zwaar te ver antwoorden gehad. De uitgebreide notulen werden door de secretaris gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Het ledenaantal was wederom gestegen en bedroeg 873. (Het verplegingsfonds telt 614 leden.) De ontvang sten hadden bedragen f 658809, de uitgaven f6669,45, alzoo een nadeelig saldo van f 81.36 Daar het fonds nog een batig saldo had van f209,80. werden de bezittingen thar-s f 128.44. De heer J. Henkes, die na het o'erlij'en van de penningmeester diens functie had vervuld, werd hiervoor hartelijk dank gezegd, doch daar ge noemde heer die functie niet verder wenschte waar te nemen moest hiervoor een ander worden gekozen en wet de heer T. Blom. Voor com missaris F. Krijnen. die moest aftreden en niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer A. Boon. Na nog enkele vragen te hebben beantwoord, sloot de wakkere voorzitter met de beste wen- schen voor het fonds de vergadering. De dbken van 'e Gravenbag: rieeft. ten huizo vau Jan Toorop, de schil Dr, de pa selijke zegen gebracht Te Grootebroek is uit een sloot het lijk opgehaald v in de 65 jarige K. Smit. Hij is zeer vermoedelijk door de duisternis misleid te water geraakt. Het Al g. Handelsblad heeft Maandag 1.1. als eerste Nederlandsche courant in directe telefonische verbinding met NewYoik gestaan, en we! mat het „Journal of Commerce" aldaar. T e H er p t is een 3-jarig zoontje van C v. Grevenbroek door een bond aangeval'en, die het jongetje de lappen vleesch ah 't ware uit de hals beet In levensgevaarlijke toestand is 't knaapje opgenomen. De boud is doodgeschoten. Buitenland Ontsnapping. Uit een gevao gonis in bat graafseboap Wayue zijn 21 gevangenen ontsnapt na een doorgang gemaakt te hebben in een steenen muur van 15 cm. Een is weer gepakt. Door oen olifant. In de buurt van Takengon [op Sumatra klaagde de bevolking erover, dat een eenzame mannetjes olifant waarschijnlijk een uitgestootene, zich in de omtrek opbield en buitengewoon woest was. Een officier en een drietal mare- chaussées trokken er op uit en na lang zoeken werd het spoor van de olifant gevonden. Toen het dier zelf ontdekt was, zag men met een groot exemplaar van het mannelijk geslacht te doen te hebben met één slagtand Voorzichtig werd het dier met een groote boog omsingeld. Een van de militairen waagde zich tot op enkele meters achter het beest en zocht juist een goede, kwetsbare plek om zijn doodelijk schot te lossen toen de olifant zich omkeerde, op de militair afvloog en voordat deze tijd had om te vluchten of te schieteD, werd hi door de kolossus verpletterd. Zijn ka meraden snelden toe en vonden slechts het opengescheurde ontzielde lichaam van de soldaat. De man laat een vrouw met eenige kinderen achter. Vliegongeluk. Ook is weer een Eogelsch vliegofficier verongelukt, thans te Suffolk. Hij was opgestegen om een nieuw type machine, gebouwd voor het ontwikkelen van zeer groote snelheden, te probeeren. De commandant van de marinewerf te New York heeft ontkend dat hij zou gezegd hebben dat een oorlog met Groot Brittanniö aanstaande [was. Hij kon zich beroepen op een stenogram dat van zijn rede gemaakt was en waarin Groot Brittanniö niet met name werd genoemd. Brand. Te Sautiago de Chili is een aantal kantoren en woonhuizen in asch gelegd, door een groote brand, die uitbrak na een ontploffing in de gebou wen van een filmonderneming. Door krachtige wind werd een groot aantal huizen aangetaster is een schade van ongeveer 1 millioen dollar, die voor het grootste deel op één eigenaar zal drukken. B ij een s k i-w e d s t r ij d te Engelberg is de Zwitsersche skilooper Hans Regli na een sproDg gevallen. De punt van zijn ski raakte daarbij zijn voorhoofd en hij werd zoo ernstig ver wond, dat hij binnen enkele minuten stierf. De Kilauea, de grootste wer kende vulkaan ter wereld, heeft de bevolking van Hawaii verschrikt door een hervatting van zijn periodieke werk zaamheid. De autoriteiten achten geen reden tot ongerustheid aanwezig, daar de perioden van werkzaamheid vooruit bekend zijn en er niet voor 1930 een ernstige uitbarsting verwacht wordt. Omkooperi). In St. Petersburg is een beambte van de arbeidsbeurs ver oordeeld,die van werkloozen geld aannam teneinde hen aan werk te helpen voor ze aan de beurt waren. In eenige maan den heelt bij 130U rotb.il ontvangen op deze manier. De man werd gestraft met 10 jaar gevangenis. B ij een storm op de Zee van Azof moeten zestig sleden met menschen en paarden met losgeraakt ijs Daar zee afgedreven ziju. Onderzeeër vermist. De onderzeeër S 3 is tijdens een hevige storm van een eskader op weg van Hampton Roads naar Cuba, afgeraakt. Sedert Zaterdag heeft men er niets meer van vernomen. Ondeizeeërs en andere vaartuigen zoeken de omgeving af. De S 3 is een zusterschip van de S 4, die onlaDgs verloren giDg. -Omgekocht. In het jaa 1917 zijn de groote militaire Zeppi linl-.odsen te Horn in Zuid-Oldenburg, waar de groote militaire Zeppelins, met welke de luchtaanvallen op Londen onderno men werden, huu vulling kregen, in de lucht gevlogen. Bij deze explosie vonden 40 of 50 pers.nen de dood. Reeds destijds ver moedde men, dat deze Zeppelinloodstn met opzet waren opgeblazen. Men ge looft thans de schuldige te hebben ge vonden. Het is een vroeger onderofficier die Da de revolutie plotselirg schatrijk bleek te zijo en een groot landgoed had gskochL Het heet, dat hij door de EDgei- sche regeering voor een som van twee millioen mark is omgekocht. Het onderzoek is in volle gaDg. Dronken patiënten. Een verschijnsel, dat in de Russische zieken huizm, en speciaal in die te St. Peters burg, nog al schijnt voor te komen is... dronkenschap onder de patiënten. Het Paterburgsche gemeentebestuur heeft thans besloten, hier een stokje voor te steken. Om te beginnen zal een scherpe controle worden iDgesteld op de eet- en drinkwaren, die bezoekers voor patiënten medebrengen, terwijl voorts bepaald is, dat patiënteD, die zich aan dronkenschap schuldig makeD, ODgeacht hun toestand, uit het ziekenhuis zullen worden ont slagen. Koude. Uit de streek van Cha barowsk in Rusland komen berichten over abnormaal strenge koude. Er zijn temperaturen van 40 en 42 graden vorst geconstateerd. Er zijn menscben dood gevroren. Een sleepboot was met een stoomschip op sleeptouw naar Warne- müide. De sleepboot raakte in het ijs en door de vaartvermindering liep bet stoomschip op de sleepboot en boorde haar in de grond. De machinist in de machinekamer is verdronken. Vliegongelukken. Een FiaDSch passagiersvliegtuig geraakte in de buurt, van Tarragona in brand. De bestuurder werd zwaar gewondtwee passagiers kwamen om. PREDIKBEURTEN Zondag 5 Februari. HERV. GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. H. Avondmaal. Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Oudeschlld, v.m. 10 uur ds. Broekema Oosterend, nm. 3 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. v.d. Leer n.m. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, n.m. 2 uur en 's avonds 7 uur Ds. van Duin van Amsterdam in de Doopsgezinde Kerk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. Burg. 'sav. 7 uur ds. Vis (Jeugddag.) IWARKTBERICHTEN Alkmaar, 27 Jan. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 929 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 10,25 a 13,50 Rogge a Haver 10.25 a 13.25 Gerst chevalier 12,75 a 14 35 Groene erwten groote 38,— a 46,— Grauwe erwten 47, a 60^ - Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 28 Jan. Kipeieren. Aanvoer 94.000. 56/58 K.G. 7,70 a f 8. - 58/60 K.G. 7,80 a 8,20 )de 100 stuks 60/62 8,— a 8,50 62/64 8,50 a 8,70 truin 8,30 a 8,60 Kleine eieren f 7.a f 7,70 Eendeieren. Aanvoer 1000. 8,70 a 0,— Eierveiling Texel, 30 Jan. Aangevoerd werden 295 partijen, 32129 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 7,40 a f 8,— p. 100 stuks vVit f 7a f 7,50 pulleneieren f 0— a 0— per 100. Middelprijs bruin f 7,50 wit 7,20 EendeierenAanvoer 30 stuks 0 partijen Prijs f 7,80 a f 7,90 Eierveiling C. Rentenaar. 30 Jan. Bruine f7,50 a f7,90. Wit f 6,90af750 Kleine f 0,— a f 0,— Texel, 30 Jan. 1928. 16 nuchtere kalveren 15, a 25- 4 Rammen 35 a 50,'— 9 Biggen 10, a 15,— 4 korf oude kippen 0,90 a 1,30

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2