F. N. „Wij en de Wereld" F. N. Motorrijwielen ËGSktiandel Parkstraat 3 perceelen Sand VM DEE GRAAF ®o., amsterda"ruSSEr?tteR[)am 23 wereldrecords op naam van Het nieuwste record is z'n prijs waar je hensch niet bij kan. MAARTEN SMIT, KOEGRAS. FEUILLETON DE STEÖ0PEE. LeesbiMiotheek-Texel. voor iedereen. HOOQWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer Vs uur later.) Datum 2 3 4 5 6 7 8 Febr Hoogwater 5 24 6,40 7,44 8.33 9,15 9,54 10,31 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op weikd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10.06 Zon- en feestd. niet 12.17 Ll 2,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42 Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Heidei 5,12 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet tl,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel Helder v.v. ingegaan 5 November 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,30 en n.m. 1,— Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur ZondigSr^Ldr-nBUQg^9v~mV'm }viaOosterend van de Cocksdorp 9.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor] den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties f Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarosnkvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 5,09 uur, rijtuigen 5,39 uur. door Prof. R. Casimir Verzamelde schetsen omtrent onze ver houding tot het geestelijk en maatschappelijk leven, waarmee men het volstrekt niet eens behoeft te zijn, maar die tot denken en onderzoek en wellicht tot hulp en vertrou wen mogen leiden. Prijs, gebonden, f2,50. Voorhanden in Vu Haar aanbevelingsbrieven. Chef (tot een meisje dat solliciteert): Heeft u nog aanbevelingsbrieven meegeno men Het meisje Heelemaal niet. Zie ik er dan uit, alsof ik die noodig zou hebben? TE HUUR genaamd Tienmansdag, gelegen aan den Middellandschen weg nabij Oudeschild voor 6 of 9 jaar; ingaande 20 Maart 1928. 1 48 HA een perc. weiland Sectie D 2585 1 14 80 bouwland 2586 2 13 14 wei of hooi 2587 Brieven C. KONING - Bureau v.d. blad. Is het zoo Waar ga je naar toe, Karei Een vrouw met verstand vraagt niet, waar haar echtgenoot heen gaat. Maar een verstandige man vraagt dat toch wel aan zijn vrouw 1 Ach kom 1 Verstandige mannen trou wen toch niet 1 Lustige Welt—Berlin. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tariei' houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Model Sahara 350 c.c. (zijkleppen) f 444,— 500 c.c. (kopkleppen) f 650,— Model comfort f 675,— Geïllustreerde prijscouranten op aanvraag gratis en franco per post. Levering aan den handel met volle fabriekskorting. Beleefd aanbevelend, Hoofdagent voor N.H. boven Alkmaar. Waschdag. Wij zouden willen weten of Mussolini reeds bij regeerings bes.uit heeft vastgesteld, hoe dikwijls de zwarte hemden gewas3chen moeten worden. „Detroit News". Zegeningen. De medische we tenschap heeft in de laatste tien jaar zulke reusachtige vorderingen gomaakt, dat het een dokter nu bijna niet meer mogelijk is om bij een patiënt een orgaan te ontdekken waaraan niets mankeert. - „Life". Ontploffing Het aantal lijken onder het puin van een ingestort huis in de Landsberger Allee te Berlijn ge haald is tot zeventien gestegen. Ware galgenhumor. Toen men de derde veroordeelde _n het proces van Angora, Hilmi bev, ophing, raakte het touw los. Hilmi bty viel op de grond en moest voor de tweede maal worden opgehangen. Hij toonde zich buitengewoon koelbloedig en ging op het bankje onder de galg zitten. Toen daarop de Zigeuner, die voor beul fungeerde, hem mededeelde, dat hij op het bankje moest klimmeD, deed Hilmi bey dit met de woorden „Pardon, dat wist ik niet, daar ik voor üe eerste maal opgehangen wordt I" Telegraaf. De nagels van al onze vingers groeien niet even snel. Die van de mid delvinger groeit het hardst, van de duim het langzaamst. „A page of wisdom." Zelfbedwang Geen jongeman kan iets tot stand brengen, zoo lang bij ziCQzelf niet meester is. Het voornaamste probleem der staatkunde is geen inter nationaal, noch nationaal, maar een per soonlijk probleem. Wie zichzelf niet kan regeeren kan evenmin zijn natie besturen Ramsay Mac Donald. Berlijn in de bioscoop.Uit een statistiek blijkt, dat Berlijn 850 bioscopen telt, met 140.000 plaatsen, of ééa plaats voor elke 30 inwoners. Eén Berlijner op de 80 moet dus een voorstelling bijwonen, eer alle bioscopen uitverkocht zijn. Er worden verder op het oogenblik nog verscheidene bioscopen gebouwd waaronder twee, die elk 2000 plaatsen zullen hebben. De eenige internationale taal is de taal die het geld spreekt. „Dallas News". (Daarnaast komt Esperanto) 5.) (Uit het Duitsch vertaald.) Hij was wegens tallooze jachtovertredin- gen en levensgevaarlijke verwonding van een houtvester tot een langdurige gevan genisstraf veroordeeld en heeft nu zijn vlucht op een even slimme als vermetele wijze bewerkstelligd. Naar het gerucht wil, moet hij in de bergen ïonddwalen. Er wordt van alle zijden jacht op hem gemaakt, maar tot nu toe zonder eenig gevolg." „Weinu?" vroeg miss Graham, terwijl zij met een air van gewicht op de heeren neerzag. „Gij bezit een bewonderenswaardige meDSchenkennis,* zeide Verden vol eerbied, en de schilder, die ook thans ernstig ge worden was, merkte op „Dat was zeer zeker een allesbehalve aangenaam gezelschap!" Mijnheer Rosnau huiverde nog toen hij zeide: „Wanneer ik bedenk, dit w(j dit mensch dag aan dag bij ons gehad hebbenMaar wat du te doen? We moesten, dunkt me, de zaak aangeveD 1" „Dat is al gebeurd!" verklaarde miss Graham. „Ik heb de hotelhouder op de hoogte van de zaak gebracht, en er bestaat du alle kans dat de misdadiger binnenkort Elegance. Elegance is zeer zeker het voornaamste kenmerk van dit effectvolle avondtoilet van blauwe crepe-de chine, met rood en goud geborduurd. Het iets overblousend lijfje wordt ge completeerd door een vlot rokje met groote plooien. Aan de hals en langs de armsgaten wordt het met rood ateezet. De ceintuur wordt losjes omgeknoopt. Knippatronen zijn voor onze abonnees verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 oDder opgave vaD Mo. 118. Kosten 55 cent. Geopend op alle werkdagen, 's winters en 's zomers, Verschenen is onze eerste supplement catalogus met 259 nieuwe num mers. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. gepakt zal zijD. Een uur geleden zijn hier twee brigadiers aangekomen, die thans uitgezonden zijn om Wild—Frans op te sporen, en de landrechter van het district die juist een pleziertochtje maakte, bevindt zich eveneens hier in huis. Men zal onver wijld de noodige maatregelen nemen. Als ik u raden mag, mijnheer Rosnau, ga dan Adèle halen! Zjj zit ginds in het boscbje te teekenen, maar het is beter dat zij nu in huis blijft, men kan nooit weten, wat er hier in de omtrek gebeuren zal. En gij mijnheer Von Verden, zult mij volgen naar de landrechter, wij zyn noodig bij de op sporing van de wilddief ALLEN TEGEN ÉÉN. De miss commandeerde als een veldheer en vond dan ook de noodige gehoorzaamheid. De bankier liet zich zoo geduldig als een lam naar het boschje zenden, dat op ot- geveer 'n geweerschotsafstand van het hotel verwijderd lag. Wel is waar had mijnheer Von Verden liever aan deze expeditie deel genomen, wier doel Adèle was, maar ook hij waagde het niet zich tegen de energieke dame te verzetten en volgde haar, terwijl de schilder, wie de zaak interesseerde, zich bij beiden aansloot. In de kamer van de hotelier vond nu eeD beraadslaging plaats, waarbij de land rechter en miss Graham het voorzittersschap bekleedden. Ook op deze ambtenaar maakte het veldheerstalent dsr dame indruk, en daar zy do wilddief het nauwkeurigst gade geslagen had en in staat was een menigte details omtrent hem op te geven, was haar medewerking van het hoogste belang. Men kwam overeen, om ce zaak voorloo- pig nog geheim te houden, ten einde de overige logeergasten niet te verschrikken en dewilddief niet te verjagen. Een uur geleden had miss Graham nog gezien, hoe hij op een hoogst verdachte wijze om het huis sloop, ja, zij wist zelfs welke richting hij had ingeslagen, en de landrechter maak te hier de gevolgtrekking uit op, dat de misdadiger, die in elk geval wat in het schild voerde, zich in het ravijn ophield, 't welk zich vlak achter het boschje bevond Met het oog op de gevaarlijkheid en de vermetelheid van de wilddief werden bij zondere veiligheidsmaatregelen genomen. De gewapende macht, de beide brigadiers werd nog door eenige gespierde bedienden van het hotel versterkt, die men met zeisen en bergstokken bewapende. De landrechter voor wie het een eerezaak was de misda diger te arresteeren. die sinds acht dagen alle bemoeiingen der justitie trotseerde, nam persoonlijk de leiding op zich, terwijl mijnheer Von Verden en de schilder zich als reserve bii de expeditie aansloten. Er verliep echter geruime tijd, eer al deze toebereidselen gemaakt waren, en miss Graham dorstte naar daden. De hoofd zaak was hier in de eerste plaats, Rosdsu te waarschuwen, aangezien deze nog niet teruggekeerd was. Hij zat hoogst waar schijnlijk kalmpjes in het boschje en ver telde zijn dochter de ongehoorde geschie denis hij vermoedde immers niet, dat het ravijn en de wilddief in de onmiddellijke nabijheid waren. De miss begaf zich daarom ook alleen op weg om hem en Adéle op te zoeken. In üe omtrek van het boschje was het zeer eenzaam, want de ondergang der zon had alle logeergasten naar de andere kant van de berg gelokt, doch miss Graham doorzocht tevergeefs het boschje. Eerst aan het einde daarvan vond zij de bankier op een met mos begroeide boomstronk neer gezonken, met gevouwen handen en de onmiskenbare uitdrukking van vertwijfe- 1 ng op het gelaat. „Vind ik u dan eindelijk Waar is Adèle riep zij, naderbij tredend, doch de gevraagde scheen buiten staat te antwoorden, hij steunde slechts „Och, miss Graham!" „Om 's hemels wil, spreek toch! Wat is er gebeurd? Een ODgeluk?" Rosnau wees naar de rand der kloof, die in de onmiddellijke nabijheid tusschen de hoornen zichtbaar werd. „Daar daar benedeD." „Ligt Adèle daar?" riep de gouvernante ontsteld uit. „Neen, neen, zij zit, maar hij, de wilddief, h(j is bij haar! (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4