SporWereeniging Texel. Tandarts Ansiiigh Wollen Dameskousen. Wollen watten Dekens. Keizerstraat hoek Kroonstraat Wintermantels JE A DUES Dames-, Heeren- en Kinderkleeding Enorme leuze. Lege prijzen. Aparte modellen. Ro ma- Pudding Schaatsen band 6 ct. per el. KOOPT NU. is Ph. VLESSING, den Burg. Texel I-Zeevogels I. De Rijkdommen di® in Europa ongebruikt worden gelaten. Notaris Mulder publiek verkoopen Notaris Mulder publiek verkoöpeu Notaris Mulder publiek verkoopen in Hotel „de Lindeboom" Doedkoope aanbieding van eenige rijwielen Allo kleuren. Oroot® voorraad. Moeders, 5 pet. korting a eontant. P. S. Tevens groote voorraad stoffen, crêpe de chine, voile, enz tegen speciale prijzen. ADVERTENTIËN voor BESPOTTELIJK LAGE PRIJZEN. Ontvangen groote sorteering Hoest, Keelpijn, HELDER. Nog ruime keuze voor Smaakt a/s room Deze drie. u/oorden typeeren de uerrukkelljke smaak uan onze welbekende beter dan ellenlange uerha- len.üeeft U deze heerlijke pudding nog nimmer geproejd, koop dan bij ZJuoen winkelier eens een pakje,en ook Zicu oordeel zal zijn P's Ro ma-Pudding f\ smaakt als room! iibtveter?! v GEBORENJOHANNA ADRIANA dochter van J. GRISNICH en J. A. GRISNICH—Hagen. P.H. Polder, Texel. Voor Texel eenige kennisgeving. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer CATHARINUS ANTH0N1E DE BRAAL, in den ouderdom van 83 jaar. South Berkeley (Caiifornië). W. de Braai K. de Braal-Druce. Den Burg op Texel. J. C. Roeper. C. M. E. Roeper-de Braai. Zandvoort. P. J. de Braai. E. de Braai-van den Broek. Amsterdam. G. C. A. de Braai. L. de Braal-Magerkordt en Kleinkinderen. Alkmaar, Spoorstraat 73. 1 Maart 1928. Bezoekt a. s. Zondag den wedstrijd Aanvang 2 uur nam. Entree 25 en 10 ct. Zitplaatsen 10 ct. Over bovenstaand onderwerp spreekt de heer H. BRAAM heden jZaterdagavond] in ,,'t Wapen van Amsterdam" te Oosterend. Aanvang 8 uur. Entree 25 cent. zal op Woensdag 14 Maart a.s. voormid dags 10 uur ten huize van den heer T. Platvoet in Eierland 13 melkkoeien, jarige schet, 151amscha- pen, jarige ram, 3 enterlingen, 100 kippen, kippenhokken, ongeveer 10000 kilo hooi, klamp mest, 6 HL. redstarpootaardappelen kribben, palen, draad, enz. Betaaldag 1 Nov. a.s. zal op Donderdag 15 Maart a s. voormid dags 10 uur ten huize van den lmer H. van Boven te Oudeschild 7 melkkoeien, 3 paarden, 2 boerenwagens, driewieldekar, dogcar, beiteleg, 5 melkbus sen, zaaimachine, ploegen, eggen, heiningen, schapenkribben, palen en draad, gereed schappen en 1 Ford ty, tons. Betaaldag 1 Nov. a s. zal op Vrijdag 16 Maart a.s. des voormid dags 10 uur voor den heer |an Bakker te de Waal op diens erf aldaar 36 lamschapen, 5 kalfkoeien, vare koe, 2 tweejarige koeien, tweejarige blesvosmeirie hit, 2 enterlingen, bakwagen met hekken, boerenwagen, bietensnijder, hooischudder, kribben, ruiven, enz. Betaaldag 24 Juni a.s. Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag 8 Maart van 's morgens g tot 's middags 1 uur te spreken van het vorige jaar o.a. Simpiex, Gruno, Batavus. Tevens ruime voorraad van le klas banden, electrische lantaarns en onderdeden van alle soorten rijwielen. Agentuur voor de Waal en Omstr. der Grattham, Simplex en Burgers E.N.R. rij wielen. R. YSKA v.h. Thomassen, de Waal. Wrijft een weinig PUROL tusschen de handen en strijkt het door de haren Uwer kinderen hoofdhuid en haar blijven dan rein en gezond en de groeikracht der haren wordt er door bevorderd, 't Voldoet iedereen. Vlsscherij. De garnalenvangsten woiden even beter. Deze week is aangebracht ruim 6000 Kg. gar nalen, Dinsdagavond hebben enkele visschers nogal een ruwe reis gehad. Men was buiten gaats gaan visschen en kwam 's avonds laat terug. De oostenwind was gedurende de avond geducht aangewakkerd, zoodat het een heele klop was (alles laveerende) om de haven te bereikenenkele schuiten bekwamen lichte averij. Voor de wulkenvisscherij was het te ruw, aangebracht werd 350 Kg. De kommen- visschers vangen nog weinig haring en kunnen met het ruwe weer ook niets uitrichten. Veevervoer. Gedurende deze week zijn van Texel ver zonden 51 varkens, 10 koeien, 19 kalveren, 19 schapen. Drooglegging Zuiderzee. Het grootste dagblad van Zweden, „Svenska Dagbladet" schrijft in een geïllustreerd artikel over de drooglegging der Zuiderzee „Het is niet meer dan natuurlijk, dat de droogmaking der Zuiderzee dat wellicht het meest gigantische ontwerp tot landwinning is, dat ooit werd uitgewerkt, de levendigste aan dacht van de heele beschaafde wereld getrok ken heeft van het oogenbllk, dat de eerste spade aan het strand van Wieringen in de grond werd gestoken." De afgeloopen dagen zijn voor de Zuiderzee werken en voor de proefpolder te Andijk van beteekenis geweest, De eerste boerderij op drooggemaakte Zuider- zeegrond is onder de dakspanten gekomen, ten teeken waarvan het vaderlandsche dundoek wapperde. De uitvoerder van het woonhuis voor de bedrijfsboer in de proefpolder is de heer S. Scheer te Andijk. De schuur meet 20 maal 20 m. en steekt haar top ver boven de hooge dijken uit. Met het graven der slooten in de polder vordert men flink, zoodat ongetwijfeld nog dit jaar met uitgebreider proefnemingen kan wor den begonnen, dan de reeds eerder genoemde zaaiproeven met ruifkool, enz. TERSCHELLING. Kerknieuws. Ds. G. Sevenster, Ned. Herv. predikant alhier heeft het beroep naar Purmerend aangenomen. Toelating van leerlingen tot de o.l. scholen Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter openbare kennis, dat op 1 April a.s. nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten tot de openbare lagere scholen in deze gemeente. Om te kunnen worden toegelaten moetende leerlingen vóór dien datum den leeftijd van vijf jaar en zes maanden hebben bereikt. Tevens bestaat er op dien datum gelegen heid om te worden toegelaten tot de 7e, 8e of 9e klasse van de school voor u.l.o. te den Burg mits blijkt, dat de leerling in ontwikkeling niet achterstaat bij hen, die nut vrucht in alle vak ken het onderwijs hebben genoten, hetwelk aan de school gegeven wordt in het leerjaar, on middellijk voorafgaande aan dat, waarin de toelating wordt verzocht. De aanmelding behoort uiterlijk Woensdag 28 Maart a.s. te g-schieden bij het hoofd der school. Texel, 2 Maart 1928 Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Mijnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. KORRESPONDENTIE P. R. Elgin Cape Zuid Afrika. Uw abon nement is thans betaald tot 1 juni 1931. J.K.B. Roxbury (Mass.) Uw abonn. is thans betaald tot 1 Jan. 1933. Eveneens uw adv. van 31 Dec. 1.1. Om jong te blijven. 137 Het feit, dat uw gezondheid tewecschen overlaat is waarschijnlijk de eenige reden dat gij u door lichte zorgen reeds zenuw achtig, versleten gevoelt. Misschien zijtgij een dier noodelooze slachtoffers van een nieraandoening. Laat deze te voorkomen nierzwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellen dige blaasstoornissen, hoofdpijn en duizelig heid, dat afgematte, zenuwachtige gevoel behoeven u niet langer te kwellen Alle tezamen maken uw leven toteen last, dien zoodra gij uw Dieren verzorgd heb; ver dwijnt. Verzwakte nieren kunDen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstel 1 Wacht niet, tot gij last krijgt van rheumaiiek. ischias, spit blaasontsteking of waterzucht Ook tegen dergelijke ernstige kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen doch voorkomen is altijd beter dan genezen Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 29 f

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2