Aanneem- enTrouwjaponnen 1 Bravo pootaardappelen. Grootst gesorteerd huis voor Confectie en Dameshoeden. 21 Koningstr.23 Modebazar Helder. S. HERSCHEL Zaadteelt 1928 ^fIüTllIeton Hooghiemstra Zenuwzwakte en Bloedarmoede ook naar maat. een onderstel van een tentwagen 4 nieuwe wielen. puik beste aardappelen te koop. Doperwten, lage groene VERBODEN Notaris Mulder publiek verkoopen: Wie zou overwinnaar zijn? Vulpenhouderinkt s sa Texelstroom naar Fur merend, Portretlijsten. Boekhandel Parkstraat. VÜM DER Rüi&F So., brussel. fa. G. van der Veld te Lisse vraagt Telers voor a f 50,- per 100 K.G. vuilnis te werpen op de buurtwegen. Huis metgrooten tuin en autostalling, ochtendvoer en opfokvoer is billijk en best. Coöp. Pluimvee- en Tuinb. Vereen. „Texel" W.A. De veilingskosten zijn thans Te koop gevraagd Lamsvellen a 85 cent Schapenvellen tegen de hoogste waarde. w Gaarne met inlichtingen ten dienste P. VOS Mz., Agent Aartswoud (N.-H vaart Maandag Vertrek 1 uur HOOG WATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer uur later.) Datum 22 23 24 25 26 2 7 28 Maart Hoogwater 9.09 9,46 10.25 11.07 11,50 0,13 1.01 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op werkd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10 06 Zon- en feestd. niet 12.17 12,47 Zaterdags niet 2,52 t.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42, Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd.? 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel Helder v.v. Ingegaan 1 Maart 1928. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,30 5.40 uur van Helder 7,- 9,55 12,15 4,30 6.40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. BurgHaven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,30 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.-v.m, )via 0osterend van de Cocksdorp 9.30 v.m. )Via Uosterend Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank J vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro J Rqkspostspaarosnkvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 6,39 uur, rijtuigen 7,09 uur. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. ITAWf i W AMSTERDAM ROTTERDAM SANGUINOSE is zuiver plantaardig. Er zijn hoegenaamd geene chemicaliën in. Omdat het zuiver plantaardig is, woidt het ook door zwakke magen zoo goed verdragen. Het wekt den eetlust opversterkt de ingewandenbesirijdt en over wint de bloedarmoede, die de oorzaak van zooveel kwalen is. WACHT U VOOR NAMAAK. SANGUINOSE kost per fl f 2,-. 6 fl f 11,—12 fl f 21,—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; P- Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. NIEUWE RAADSELS. a. een grappenmaker, b. een naam uit de muziekleer, a.b. een bloem, op Texel veel gekweekt. 2. a. een waterige plek, b. een bewoner van het Engelsche rijk, a.-b. een beroep, waarin gevleugelde dieren een belangrijke plaats innemen, 3. Ik wordt door vele mannen gedragen. Wissel de letters van mijn naam en je krijgt een voedzame spijs. OPLOSSINGEN der raadsels van 10 Maart: 1. Haastige spoed is zelden goed. 2.Harder wijk, asperges, reclame, dahlia, enkel, rijst, wit, ijs, k. 3. Ko-lo-nel, TE KOOP JOH. F. ZIJM, Den Hoorn. Aan hetzelfde adres een partijtje Het bestuur der „Hoornder Buurt". TE KOOP oppervlakte 15 Are, geschikt voor alle doeleinden. J. BUIJS Jz., de Cocksdorp, Texel. TE KOOP „BLAND EN BERG". zal op Vrijdag 23 Maart a.s. des voormid dags 10 uur op „Pietershoeve" in Eierland voor den heer P. Dros Nz., 16 stuks hoornvee waarvan 10 melk- en kalfkoeien, 60 beste lamschapen, 10 drach tige zeugen, 50 kippen, partij hooi, boeren wagen met strooraam, driewielde kar, dres- seerkar, zaaimachine. 2 maaimachines waar van een nieuw, tedder, hooischop, hïjsch- toestel, ontroomer en karn, kribben, ruiven, voerbakken, partij ruiters, bietenmolen, hakselmachine, cultivator, ploegen, eggen, rolblok, enz., enz. Betaaldag 1 Nov. a.s. (Vertaald uit htt Engelschj 12. )-( VIII. BIJ DE KAMPPLAATS. Een oogenblik later zag men een groote brik met vier paarden bespannen, alles versierd met wapperende zalm- en rood kleurige linten. De koetsior droeg een witte hoed met een roode roset, en naast hem op de hooge bok zaten een man en een vrouw. Montgomery zag hen met een oog opslag, terwyi zij hem zoo haastig voorby- redeu hij droeg een bonten muts, die diep over zyn gezicht was getrokkeo, een lange duffelsche jas en een roode halsdoek. Zy had een brutaal voorkomen, rood haar, een frissche kleur en zy schaterde het uit van lachen. De Meester van Croxley, waDt hij was het, keerde zich in het voorbijgaan om, keek Montgomery onderzoekend aan en liet hem dreigend zijn tanden zieD. Hij had een onaangenaam, boosaardig gezicht en hardvochtige oogen. In de brik zaten leden v^n de sportvereenigiog, opzichters uit de Ijzerfabriek, bestuurders; enz. Een hunner dronk uit een metalen flesch en presen teerde haar in het voorbijgaan aan Mont- Verkrijgbaar JOH. v. d. SLIKKE, Oosterend en A. v. d. SLIKKE, Den Burg. Verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat, D. METS voor de leden van de opbrengst der aangebrachte eieren 2'Vo, der afgehaalde eieren 3l/3 van eieren bezorgd na Maandags 10,30 uur vm. 1% hooger. Voor niet-leden wordt 1% meer berekend. J METS, Oudeschild. Ze worden afgehaald door C. Ossen, Burg, N. Koopman, Den Hoorn en P. Daalder, Oosterend. compleet en naar maat, tegen uiterst lage prijzen. Goud, Zwart, Eiken, Mahonie, Schildpad, etc. Wij leveren een goede massief eiken lijst tegen fl,— per M., glas, carton en oogjes inbegrepen. Passe-partouts in diverse kleuren voor handen. gomery. Daarna verminderde de toevloed van menschen en kon de „Wilsonstoet" de achterhoede uitmakeD. De weg achter Croxley slingerde tusschen groene heuvels door, die overal ontsierd waren door de spade var. de mensch, die naar s'eenkolen en ijzer had gezocht. De geheele omtrek was ondermijnd; groote hoopen oud ijzer en heeie bergen van sin tels gaven eeDig denkbeeld omtrent de ontzaglijke ruimten, die het werk van de mensch onder de grond had gegraven. Links van de weg stond een groot gebouw zonder dak, eenzaam en verlaten. „Dat is de factorij van de oude Arow- smith. Daar zal het vuistgevecht plaats hebben," zeide Wilson. „Hoe gevoelt gij u nu „Uitstekend. Ik heb my in lange tijd niet zoo opgewekt gevoeld," antwoordde Montgomery. „Gy moogt werkelijk wel van geluk spreken!" hernam Wilson, die zelf gedrukt en neerslachtig was. „Gy zult ons voor ons geld zeker een uitstekend vuistgevecht laten zien, daar twijfel ik geen oogenblik aan Dat vertrek rechts is bet kantoor, en is nu ingericht toe kleed- en weegkamer." Het rijtuig reed door tot vlak voor het gebouw onder het gejuich van de menschen aan de overkant. Op de kronkelende weg zag men lange ryen van ledige rijtuigen en karretjes, terwijl het om de ruïne van de vroegere fabriek zwart van menschen was. De plaatsen kosten, zooals op een groot bord vermeld stond, drie gulden, twee gulden en een gulden, terwijl voor een hond half geld moest betaald worden. De ontvangsten (de recette) zouden de winner ten deel vallen, en het was nu reeds zeker dat de belooning meer dan twaalfhonderd gulden zou bedragen. Bij de deur vernam men eeD geweldig rumoer. De werklieden wilden huD honden los laten loopen. De mannen tierden, de honden blaften. De brik met de zalmkleurige, in de wind fladderende linten en de vier dampende paarden stond leeg voor de deur van het gebouw; Wilson, Purvis, Fawcett en Mont gomery gingen naar biDnen. Er was een groot, kaal vertrek met vier kante, witte plekken op de vuile muren, waar vroeger schilderden en kalenders had den gehangen De vloer was bedekt met versleten linoleu mdoch er was nergens een meubel te zien, behalve een paar banken en e«n tafel met een emmer en een tobbe er op. Twee hoeken waren afgezet met een gordijn. Midden in het vertrek was een weegstoel. Een groote dikke man met een zalmkleurige das en een blauw vest trad op hen toe. Het was Armitage, de slager en landeigenaar, die in de geheele omtrek bekend stond als een man, die er Warmpjes in zat en bijzonder veel over had voor al wat sport betiof, „Welzoo, welzoo," zeide hij hijgende, „z(jt gy daar? Ed waar is uw man? Waar Rijm-wedstrijd. Wie van mijn nichtjes en neefjes maakt bij dit mooie plaatje een aar dig rijmoje van 4 8 regels? De mooie rijmpjes worden geplaatst, de beste nog met een prijsje beloond. Inzending kan geschieden per brief kaart, ook kun je je rijmpje zelf aan de Parkstraat bezorgen, v r Woensdag 28 Maart. Vergeet niet te vermeiden: lo je leeftijd, 2o je schuilnaam, 3o „meisje" of „jon gen". CORRESPONDENTIE. Van Corrie Garrhsen te Aalsmeer heb ik nog een mooie kleurplaat ontvangen. Corrie maakt al goede vorderingen. Ontvangt de hartelijke groeten van OOM KO. is uw man „Hier is hy, kranig en wel! Mijnheer Montgomery, mag ik u voorstellen aan de heer Armitage?" „Aangenaam kennis te maken, mijnheer Montgomery. Ik moet u zeggen, dat wij allen in Croxley, u bewonderen wegens uw moed, en dat wij hopen, een eerlijk gevecht te zullen zien, waarbij de beste bokser de winnaar zal zyn. Zoo denken wy er in Croxley over." „En zoo denk ik er ook over," zeide de assistent. „Dat hebt u goed gezegd, mijnheer Montgomery. U hebt heel wat op u ge nomen, maar een grootsche onderneming kan dikwijls zeer goed van stapel loopen, dat weet ik uit eigen ervaring misschien beter dan ieder ander. De Meester is ge reed om zich te laten wegen „Ik ben ook gereed." „U moet eerst gewogen worden." Montgomery keek schuins naar de slanke roodharige vrouw, die by het raam naar buiten stond te kyken. „Daar hebt gij gelijk in," zeide Wilson „Ga achter het gordijn, en doe daar uw bokskleeren aan." Montgomery deed het onmiddellijk en kwam een oogenblik later terug als het toonbeeld van eer bokser, in een wijde witte broek, stoffen schoeneD en met het ceintuur van een bekende cricket-club om zyn middel. W.v.v.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4