Aanneem- enTrouwjsptnnen Veevoeder en Kunstmeststoffen. Groote Uitverkoop Klokken, Pendules, Barometers, Wekkers, Soutien- en Zilverwerken II tot 39 pot. korting. Gras-,Klaver-en Bietenzaden Tandheelkundige Inrichting Maisglutenkoek M.K.H. Adverteeren doet Verkoopen. EUG. GÖYARTS Grootst gesorteerd huis voor Confectie en Dameshoeden. 21 Koningstr. 23 Modebazar Helder. S. HERSCHEL merk „Bijenkorf" Zaadteelt 1928 ook naar maat. gaven wij al onze artikelen BEEMSTERBOER, Keizerstraat 25, Oen Helder H.¥ HandelmaatscSiappSl BROS Co. C. ACKEMA. Spreekuur Woensdags van 10—4 usr. AdresMej. Wed. BUIJSES, itationstr. 11, leider Bei® zaak keelt 6BEN F1L1ALM. In voorraad keel, gebrakea en gemalen, alsmede ii briquetvom met suiker. N.¥. Handelmaatschappij BE 01 Go. Doperwten, lage groene Stal en pakhuis Hiemstra's ©pfokvoer en Ochtendvoer is toch maar billijk en best. Moterdienst Texel-Eotterdam Loodsgrachf 37, Melder. Vulpenhouderinkt Wie z®u overwinnaar zijn? Dagelijks verkrijgbaar alle soorten Veevoeder en Kunstmeststoffen tegen concurreerende prijzen. N.V. Hand elm. DROS Oo. wegens varplaatsing onzer zaak van Keizerstraat 25 naar Keizerstraat 15-17 Alle soorten zaden met gegarandeerde zuiverheid, kiemkraolit en ge bruikswaarde. Recepten voor de aanleg van tijdelijke en blijvende weiden. le kwaliteit Kunsttanden Pijalooze behandeling. H. H. Biljartspelers. komt Prof. KOEHOF Huis met grooten tuin en autostalling, fa. G. van der Veld te Lisse vraagt Telers voor a f 50,- per 100 K.G. Pluimvee-Ochtendvoeder naar BOTÏEBDAffl. JE ADRES VOOR™ Verkrijgbaar eigengemaakte G. RIESWIJK, Weverstraat JE ADRES. Tandheelkundige Spreekuren dagelijks van 16-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreeknnr Donderdag v. 7-8 Wij Breien de Aller fijnste Wollen Kousen FEUILLETON Klokken met speelwerk f40. Verder spotkoopjes, alle klokken 3 jaar schriftelijke garantie. Komt en ziet en overtuigt U. Nergens zoo goedkoop, alleen bij Deze koek is om zijn h.oog gehalte aan licht ver teerbaar eiwit, verteerbaarheid 99 pet en daardoor rijk melkgevend vermogen zeer aan te bevelen, Ook voor Schapen is deze koek, fijngebr oken,een uitmuntend voeder. Verkrijgbaar bij ZATERDAG 31 MAART in de Zeven Provinciën te Oudeschild. De heer Koehof speelt 500 caramb. terwijl hij tegen de beste speler (van Texel) 400 caramb. voor geeft. Tot slot Kunst- en Fantasiestooten. Entree 25 cent. Aanvang 8 uur. TE KOOP oppervlakte 15 Are, geschikt voor alle doeleinden. J. BUIJS Jz., de Cocksdorp, Texel. Gaarne met inlichtingen ten dienste. P. VOS Mz., Agent Aartswoud (N.-H. Ook nog Radijs en Spinazie af te geven, tegen flinke prijs. VOLMAAKT f 7,50 per 50 Ko. Hoofdvertegenwoordiger Texel W. RIJK - DEN BURG. Te koop gevraagd nog eenige exemplaren van de Texelsche Almanak, rond 1890 uitgegeven door de fa. Langeveld de Rooij, tegen f 1.- per stuk. Aan te bieden in BOEKHANDEL PARKSTRAAT. in de Waalderstraat TE HUUR, ook in gedeelten. Te bevragen bij J. KEIjSER Az. J. v. d. SLIKKE, Oosterend. A. v. d. SLIKKE, Den Burg. vertrekt Dinsdag a.s. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam PLAATSMAN nuchtere kalveren, huiden en wrak vee is J. IJ. WITTE, Oudeschild. Vetleeren Werkschoenen, Water laarzen, keurige en solide reparatie is de schoenmakerij van Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling Hij nam zijn horloge uit zijn zak en hield het voor z ch in zijn hand. „Over drie minuten," zeide hij, „iaat ik de kampstrijd beginnen." Zij tierden om hem heen. Zijn kalm gelaat en die uitdagende hooge hoed prik kelden hen. Nijdige handen werden naar hem uitgestoken. Maar het ging toch niet aan om een man te slaan, die zoo vol maakt onverschillig was. „Over twee minuten laat ik de kamp strijd begiünen." Nu begonnen zij te schelden. Stapleton voelde op zijn gezicht de warme adem van die woedende manneD. Vlak voor zijn neus werd een stevige, grimmige vuist heen en weer geschud. „Ik zeg u. dat ik niets van u wil weten Ga maar weer terug naar de plaats, waar gij van daan komt." „Over een minuut laat ik de kampstrijd beginnen." De groote onverstoorbaarheid van die man maakte toch indruk op die muitzieke, bewegelijke, bartstoehtelijke menigte. „Laat hem m ar door. „Misschien komt het niet eens tot een strijd." „Laat hem door." „Laat hem dan toc'a doorgaas, lomperd. Wilt,gij dan dat de wedstrijd niet door zal gaan „Maak ruimte voor de Loncjenscbe scheidsrechter En zoo kwam hij half gedragen, half voortgeduwd op het terrein aan. Er stonden buiten het touw twee stoelen, een voor hem en een voor de man, die de tijd moest regelen. Hij ging zitten met zijn handen op zijn knieën, zijn hoed nog meer achterover dan gewoonlijk, onver schillig, maar plechtig, met het voorkomen van iemand, die zijn verantwoordelijkheid begrijpt. De heer Armitage, de deftige slager begaf zich naar het midden van het terrein en hield twee dikke handen omhoog, als een teeken om stilte te verzoeken. „Heerenl" gilde hij. „En daarop met een crescendo-geluid, „Heeren!" „En dames," riep een uit de menigte, want hier en daar zaten werkelijk eenige vrouwen. „Spreek maar op, oude man!" riep weer een ander. „Hoeveel kosten de varkens ribbetjes?" riep iemand, die achter hem zat. Ieder lachte en de honden begonnen te blaffen. Armitage wuifde onder al die drukte met zijn beide handen, alsof hij een orchest dirigeerde. Eindelijk verstomde het geschreeuw. „Heeren," gilde Armitago, „de wedstrijd heeft plaats tusschen Silas Craggs, die wij de Meester van CroxLy noemen, en Robert Montgomery van de „Kolen-mijnen." De wedstrijd moest ouder de honderd vijf .en zestig zijn. Toen zij zooeven gewogen wer den, woog Craggs honderd een en zestig, en Montgomery honderd negen en veertig zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. De voorwaarden van de strijd zijn, twintig ronden van twee minuten met handschoenen van twee ons. Wanneer het gevecht tot het laatst toe wordt volgehouden, wordt de uitslag natuurlijk naar punten beslist. De heer Stapleton, de bekende scheidsrechter uit Londen, is op ons verzoek overgekomen om toe te zien, of alles volgens de voorge schreven regelen geschiedt. De heer Wilson en ik, de voornaamste wedders op die twee mannen, stellen het volste vertrouwen ia de heer Stapletondaarom verzoeken wij allen genoegen te nemen met zijn be slissing." Daarop wendde hij zich met een band beweging van de eene bokser naar de anderen. „Montgomery Craggs," zeide hij. Er ontstond plotseling een groote stilte. Zelfs de honden hielden op met blaffen. De twee mannen waren opgestaan. Zij gingen elkander tegemoet en gaven elkaar de hand. Dan gingen zij in gevecht-positie staan. De menigte slaakte een lange ver zuchting. De scheidsrechter keek scherp onderzoekend van de een naar de ander. Het zou een w dstrijd worden tusschen kracht en beht rdigheid dat bleek: duidelijk. (Wordt vervolgd). Verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat, (Vertaald uit het Engelsch) 15. )-( De heer Stapleton had de bokshand- schoenen onderzocht, die men by de wed strijd gebruiken zou, en giog daarna het gebouw binnen achter de kampvechters. Hij was juist de smalle gang met de dichte haag van menschen doorgegaaD. Doch het was reeds bekend geworden, dat de Wilson- kamp vechter een heer was, en dat de scheids rechter evenzeer een heer was. Dat wekte bij de bevolking van Croxley een vaag vermoeden op Zy wilden een scheidsrech ter hebben uit hun eigen stand. Zy wilden niets weten van een vreemdeling en hiel den Stapleton tegen, toe hij zich naar het terrein voor de wedstrijd wilde begeven. Opgewonden mannen vlogen hem tegemoet Z(j zwaaiden hun vuisten voor zijn gezicht en raisden tegen hem. Een vrouw gilde hem gemeene woorden toe. Een man sloeg naar hem met een paraplu. „Ga maar terug naar Londen, wij kunnen je hier niet ge bruiken. Ga maar terug!" gilden zy. Stapleton met zyn hoofd, en zyn groot kaal voorhoofd, dat er onder uit stak, keek eens om zich heen. Hij bevond zich te midden van een woeste, gevaarlyke bende.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4