Laat de TEXELSCHE COURANT o helpen Wie zou overwinnaar ziin? Gemengd Nieuws FEUILLETON VM DER GRAAF 00., amsterda^„usslltterdam IJïfZS HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. Datum 19 20 21 22 23 24 Hoogwater ongeveer 25 Vu uur April. later.) 8,02 8,41 9,19 10,— 10,44 11,31 Wintertijd. Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op werkd. 8,53 7,24 alleen Zondags 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd.; 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet 6,13 ss0 r co 9 25 sneltrein n',13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v. v. Ingegaan 15 April 1928. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp vm. 9,30 en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,— vm.Onsterend van de Cocksdorp 9,30 vm.via "osterend Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rpspostspaaroankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,28 uur, rijtuigen 7,58 uur. Buitenland Zeeziekte. Twee doctoren van de Universiteit van Chicago hebben een geneesmiddel tegen zeeziekte ontdekt, Het is een behandeling met natrium nitraat. Vuurpijlen. Men heeft te Berlijn bij proeven met vuurpijlen een hoogte en afstand van 10 K M. weten te bereiken, bij een stijgsnelheid van 800 K.M. per uur. Ir. Sander is bezig een vuurpijl te vervaardigen, waarmee hij een hoogga van 160 K.M. of meer hoopte te bereiken. Voor metereoro gische doeleinden zijn dergelijke pijlen van beteekenis. Met de onbemande kleine ballons heeft men ten hoogste een hoogte van 30 K.M. kunnen halen. Weddenschap. Een 15jarige jongen te Leipzig had gewed, dat hi; een liter jenever uit zou drinken. Toen hij dat gedaan had, werd hij onpasselijk en hoewel dadelijk medische hulp werd ingeroepen kon mes hem niet meer redden. Hij heeft zijn onzinnige daad met zijn leven moeten bekoopen. Ontploffing. In een danszaal te Westplains (Missouri) heeft een ge weldige ontploffing plaats gehad die de geheeie zaal vernield heeft. Er zijn 28 dooden gevonden, 16 lieden zijn naar een ziekenhuis vervoerd. 14 personen worden nog vermist. HenryForden zijn echtgenoote zijn door de koning en koningin van Eogeland ontvangen. Voor een rechtbank in Engeland werd uitgemaakt, dat een stoomwals geen automobiel is. Nu zul len ze nog eens moeten gaan bewijzen b.v., dat een Pullman-wagen geen mui zenval is, dat een Hispano geen gras maaier is, dat een CitroSn geen loco motief is, enz. Te Par ij s werden bij een gevecht tusschen politie en communisten 24 politieagenten gewond. DeAartsbisschop van Praag die 75 jaar is, werd door een beroerte getroffen en is aan zijn rechterzij geheel lam, zijn toestand is ernstig. Noodweer. In Zwitserland heeft het deze week geweldig gestoi md, voor al in het gebergte. De plaatsen Engelberg, Eihsiedeln eu Grindewald zijn iDge sneeuwd. (Vertaald uit het Engelsch) 20. )-( Zelfs de woedende blikken van de scheids rechter waren niet larger in staat de op gewonden menigte in bedwang te houden Nu was dan toch eindelijk het gewich tig oogenblik voor Montgomery gekomen. Hij had iets geleerd van zijn tegenstander die meer ondervinding had dan by. Waarom zou hij hem dien zet niet met woeker be talen? Hij was vermoeid, doch niet half zoo erg, als hij voorwendde. Die brande wijn had hem goed gedaan en hem de noodige kracht gegeven om gebruik te ma ken .van een gescnikte gelegenheid. Alles trilde in hem van ingehouden eDergie. ter wijl hij voorwendde doodelijk vermoeid te zijn. Hij speelde zijn rol op bewonderens waardige wijze. De Meester gevoelde, dat de strijd hem niet veel moeite meer zou kosten en deed haastig een uitval om er op eens een einde aan te maken. Hij sloeg rechts en links en trachtte Montgomery telkens naar de touweD te lokken, doch zijn tegenstander ontweek al zyn slagen met een nauwlettende blik, een vlugge voet en een hoofd, dat altijd vaardig was om te bukken. En toch gelukte het hem Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarie! houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Aan onze lezeressen. Ieder abonnee heeft o.m. recht op kostelooze schriftelijke raad op modegebied en kan tegen gereduceerde prijs patronen bekomen. [Van japonnen a 65 cent, van mantels A 75 cent, van kinderjurkjes 40 ct.] Duidelijke opgaaf van maten is vereischt. MANJO. tegelijkertijd aan ieder de indruk te geven alsof hij geheel en al afgemat was. De Meester was moe geworden van al die in spanning en daar hij niets vreesde van zijn zwakke tegenstander, liet hij zijn handen een oogenblik zakken, en op dat oogenblik deed Montgomery een uitval met zijn rechterhand. 't Was een prachtige slag, in horizontale richting, vlug en met volle kracht toege bracht op de plek, waarop hij gemunt was op het midden van de maag. Zulk een slag, en op aie plok, is meer dan een mensch kan verdragen. De Meester viel achterover en kwam met zulk een slag lang uit op de grond te liggen, aisof hy een plank was die van de muur was gevallen. Toen de reus op de grond viel, ging er uit de dicht opeengehoopte menigte zulk een luide kre6t op dat geen enkele scheidsrechter die had kunnen voorkomen. De Meester lag opzijn rug, met eenigszins opgetrokken knieën, terwijl zijn breedë borst zwaar op en neer ging. Hij rilde en schudde, doch kon zich niet bewegen. Zijn voeten bewogen zich stuiptrekkende. Doch dat baatte hem niets ,Acht negen tien!' zeide de man die de tijd regelde, en het geluid van ongeveer duizend stemmen verkondigde met oorverdoovend geraas, dat de Meester van Croxley had opgehouden de Meester te zijn. Montgomery stond half verbluft te kijken naar die forsche gestalte, die voor hem op de grond lag. Hij kon ternauwernood ge- looven, dat alles nu was afgeloopen. Hij zag, dat de scheidsrechter hem met zijn hand wenkte. Hij hoorde zijn naam van alle kanten in triomf uitroepen. En dan bemerkte h(j iets, dat naar hem toe kwamh(j zag een verhit gelaat «n een aureool van flad nerende roode haren, 'n niet gehandschoen- de vuist sloeg hem tusschen zjjn oogen, en daar lag hij lang uit op zijn rug naast zijn tegenstander, terwijl verscheidene mannen zich haastten om de dolzinnige Anastasia te verwijderen. Hij hoorde de woedende stem van de scheidsrechter, het gegil van die menigte. Daarop scheen er een wonderlijke gewaarwording over hem te komen en werd hij bijna bewusteloos Hij kleedde zich als in een droom, en hij zag als in een visioen de Meester met de uitdrukking van een bulhond op zijn gelaat H(j schudde Montgomery hartelijk de hand. „Een oogenblik geleden, had ik je wel bij je keel willen grijpen," zeide hij. „Doch ik gevoel geen wrok tegen je. 't Was een prachtige slag, die mij achterover deed vallen ik heb na mfin kampgevecht met Billy Edwards in 1889 nooit zulk een mooie uitval gedaan. Indien je je verder blijft trainen in het boksen en wanneer je het misschien met de bloote vuisten mocht willen probeeren, dan moet je mij maar schrijven en kom ik onmiddellijk." Maar Montgomery verwierp dat voorstel geheel en al. Men oyerhandigde hem een N. A m e r i k a. Deze winter zijn de wolven in het Noorden der Ameri kaansche Staten Quebec en in Ontario bijzonder talrijk geweest. Een 60-tal schapentelers moesten hun bedrijf staken, zoo groot was de slach ting, die onder haar kleinvee door de wolven was aangericht. Doch waren de wolven talrijk, de jacht, die op de bloeddorstige beesten gemaakt werd, leverde niet minder tal rijke resultaten op. Twee landbouwers hebben nl. niet minder dan 180 wolven neergelegd. Dit succes was te danken aan de list van één hunner. De man plaatste namelijk midden in de bossehen een gramoloon met platen er op, die het geluid van wolvengehuil natuurge trouw weergaven. Dit lokte de viervoetige woudbewoners van het ras lupus naderbij, waardoor de twee landbouwers in de gelegenheid waren, hen van dichtbij neer te schieten. Tramongeval. Te Berlijn heeft na afloop van een voetbalwedstrijd een ernstig tramongeval plaats gehad. Een tramtrein ontspoorde bij het afrijden van de hellende straat en sloeg om. Het aantal slachtoffers bedraagt thans zes dooden en 90 gewonden, 24 gewonden bevinden zich in ernstige toestand. Lawine In het gebied van Talca in Chili zijn 200 menschen 20,000 dieren en tal van boerderijen bedolven door een lawine die op een sneeuwstorm volgde. Koelbloedigheid. Dank zij de tegenwoordigheid van geest en de koelbloedigheid van de gezagvoerder van de „Montrose8 van de Canadian Pacific Line, die te Liverpool aankwam met ingedeukte boeg tengevolge van een botsing met een ijsberg tijdens mist op de reis naar Engeland, is een ernstige ramp voorkomen. De kapitein stond voor de keus tusschen groote ijsbergen door te varen met de mogelijkheid dat de zijden van zijn schip erdoor werden opengereten of schier regelrecht op kleinere ijsbergen in te varen. H(j koos het laatste en degenen die aan boord waren gelooven dat een schipbreuk van de „Montrose8 onder soortgelijke om standigheden als de „Titanic" er door voorkomen werd. Er heerschte groote opwinding aan boord maar er was geen paniek. Twee leden der bemanning werden gedood ten gevolge van de botsing en twee passa giers werden gekwetst. DePortugeesche regeering is afgetreden. De Min. van Binn. Zaken is met- de vorming van een nieuw kabinet belast. zak met geld twee duizend gulden waarvan hij honderd gulden gaf aan de Meester, die ook nog een gedeelte van de entree-gelden ontving. Daarop ging hij, tusschen „Wilson en Purvis in en gevolgd door Fawcett, in triomf naar het rijtuigen reed te midden van een juichende menigte terug naar zijn woning. „Iets dergelijks heb ik mijn leven lang nog niet gezien, 't Is eenig mooi!" riep Wilson uit. „In de buurt van Barnsley is een kerel, die zich al heel wat verbeeldt. Als wij hem eens uitnoodlgden tot een strijd met uZullen wij daar een som voor stellen, Purvis?" „Dat lijkt mij heel goed, mijnheer Wil son," hernam de herbergier. „Dat vind ik uitstekend." „En ik ook," zeide Fawcett; „deze man die hier bij ons in het rijtuig zit, wordt eenmaal een wereld-kampioen." Doch Montgomery liet zich niet verschal ken. Neen; ik heb nu heel wat anders te doen." „Wat dan?" „Ik wil dit geld gebruiken om mijn medische graad te halen." „Kom. doctoren zijn er genoeg, maar gij zijt in de sport-wv'reld de eenige man, die de Meester van Croxley met een smak op de grond kan werpen. Slot volgt.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4