Lui kTEXELSCHE COURANT i M|ii! Motorschip Maria, k Burgemeester fan Alkmaar II Gemengd Nieuws VAN DER GRAAF Co., amsterdabrJssÊlotterdam vaart Zaterdag 28 April naai; Hoorn. Afvaart 9 nar. 2 h 3000 KG. voerbieten. drie beste pinken en een op kalven staande tweejarige koe. f 2500,- als le hypotheek. HOOI. Portretlijsten. de hofstede Groningen, 8 s, Texelstroom naar Fur merend Lectuur. ONS KINDERHOEK JE. FEUILLETON Een raadselachtige Historie. best hooi a f2,20 per pak. Voor direct flink dienstmeisje gevraagd. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags; (nam. ongeveer Va aur later.) Datum 26 27 28 29 30 1 2 April.Mei Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam -Amsterdam v.v. Stoombootdienst Texel—Helder v. v. Auto-diensten. Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Record. De Amerikaan Ray re ch heeft met een 36 cylinder auto in Florida in 1 uur 312 KM. afgel-gd (dat is een afstand gelijk aan bijna vier maal die van Helder naar Amsterdam) Hij sloeg hiermee het record van de Engelschman Campbell, die 4 KM minder reed. O c e"a a n 7 I u c h t. De burge meester van New York zal de drie Oceaanvliegers bij aankomst in de stat tot eereburger van New-York verheffen en hun de eeremedaille voor moed uit reiken. Onweer. Tijdens een geweldig onweer, dat met een wolkbreuk gepaard ging, werden te Chicago 3 personen gedood. Luchtvaart. De Engelschman Manning is te Lympne voor een alleen vlucht naar Australië opgestegen. Brand. Door een geweldige brand zijn te Krasnojarsk 20 huizen in de asch gelegd. De brand ODtstond door de onvoorzichtigheid van spelende kin deren. Relletjes. In verband met de verkiezingsstrijd tusschen twee tegen over elkaar staande politieke partijen heeft 's nachts te Bagdad een ernstige botsing plaats gehad. Er werden twee personen gedood: drie personen zijn met messteken in het ziekenhuis opgenomen Aardbeving. Te Johannesburg is eon hevige aardbeving gevoeld. De schok duurde d'l, minuut en deed de gebouwen hevig schubden. Ia de City Deep Goldmine heeft de aardbeving ernstige schade aangericht. Er werden naar men zegt twee kleurlingen gedood; drie blanken wisten te ontkomen. Poolvlucht. De AmerikaaDsche vliegers kapitein Wilkins en luitenant Eyelson zijn op hun Poolvlucht op Spits bergen in een volxomen onbewoonde streek geland. Pas na een marsch van vijf dagen troff n ze de eerste N lorsche kolonisten aan De beide vliegers hebben een tocht over de Noordpool gemaakt en zijn daarmee generaal Nobile voor geweest. Complot. De Spaansche politic is op het spoor gekomen van een sameD zwering tegen de regeering. Reecs meer dan dertig personen zijn gearres teerd wegens het gebruik van valscbe paspoorten en valsche namen en het dragen van wapenen. H KEESOM. TE KOOP W. REUVERS. TE KOOP J. KUIPER, Noorden. Aangeboden door particulier Brieven onder letter 263 aan Advertentie bureau Parkstraat. Heden weer verkrijgbaar Aanbevelend, J. C. RAB. Vorige adv. was foutief. vaart Zaterdag (28 A.pril) van Texel naar 3? urmerend en tus- scliengelegen plaatsen, A.fvaart 's morgens 3 O uur. De Commissaris T. C. BAKKER Uit de hand te koop vaart Maandag "Vertrek 1 uur D. METS. In een onzer leeskringen is een plaats opengevallen. De leesportefeuille bevat 7 geïll. week bladen en 2 geïll. maandschriften. Leesgeld f2,per kwartaal. Boekhandel Parkstraat. Het Agentuur van firma H. H. K0LTH0F, Almelo blijft Wed. JAC. BOON, Warmoesstraat. Stalen en monsters steeds voorradig Adres: Café „WOUD", Spoorstraat 31, Helder. Nieuwe Raadsels. Hoogwater 0,48 1,50 3,40 4,42 5,57 6,52 7,35 Wintertijd. 6,27 alleen op werkd. 8,53 7,24 alleen Zondags 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd., 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12,17 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zonden feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd.' 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 3,11 alleen 2on-en feestd. 6,13 3,43 Zon- en feestd. niet 6,13 5 52 8 02 9 25 sneltrein 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Ingegaan 15 April 1928. Op Werkdagen van Texel 6,8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp vm. 9,30 en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,— vm. 0os)erend van de Cocksdorp 9,30 vm.via uos,erena Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot did, 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,40 uur, rijtuigen 8,10 uur. (Uit het Engelsch vertaald.) 1. )-( Bezigheden riepen mii eeDS in het laatst van October 1891 naar Queensland, waar ik hoorde, dat myn oude vriendin Rosa- munde Dale, op het puDt stond om te gaan trouwen. Daarom besloot ik, om my zelf in December aan Jim Macdonald's landgoed in het Barcoo-district aan te dienen, ten einde bij de plechtigheid tegenwoordig te kunnen zijn. Toen Rosamunde nog een kind was, hadden wij veel met elkaar omgegaan en het was een oude belofte van mij, dat ik, als ik maar eenigszins kon, bij haar huwelijk tegenwoordig zou zijn. Ik kwam een week vóór Kerstmis bij de Macdonald's aan er woei een warme wind, sirocco, uit het Westen Weinig vermoedde ik op dat oogeDblik, dat het zonderlingst het verschrikkelijkst avontuur van myn le ven in de bosschen van Queensland zou worden afgespeeld. Maar toch is het zoo de geschiedenis heeft zich aldus toegedragen Ik had my op mijn reis verlaat, zoodat ik eerst aankwam op de avond voor de dag waarop het huwelijk voltrokken zou worden Het landgoed van Macdonald was ongeveer zeven honderd en vyftig vierkante mylen Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. compleet en naar maat, tegen uiterst lage prijzen. Goud, Zwart, Eiken, Mahonie, Schildpad, etc. Wij leveren een goede massief eiken lijst tegen f 1,per M., glas, carton en oogjes inbegrepen. Passe-partouts in diverse kleuren voor handen. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. groot, en lag tusschen een aantal heuvels die zorgden voor de watertoevoer van de tairyke kleine beekjes die er doorstroom den om zich te vereenigen totdeWarrega of in de Great Darling River te loopen, on geveer vier honderd mijlen verder. Het was overigens vrij goed weiland, maar bevatte een groote zandvlakte van ongeveer veertig vierkante mijlen oppervlakte, welke de naam droeg van Emu-vlakte. Een hoek van deze vlakte liep naar de rijweg van Blachall naar Cbarlevilia, welke weg ook werd genomen door de diligence van Cobb en Co., eens in de veertien dagen. Bijna milJen op de vlakte stond in eenzame grootheid de Emu-rots, een grootscbe, kale, loodrechte klip van ka'ksteen, drie honderd voet hoog. Ik liet myn zware bagage achter te Blachall, had alleen met een valies plaats genomen in de diligence van Cobb en Co. en was aldus naar de woniDg van Mac donald gegaan, een laag houten gebouw van één verdieping, aan alle zijden door een veranda omgeven, waarop alle zitka mers uitkwamen. Achter het huis was een tuin, omgeven door een omheinig. Mac donald heette mij uiterst hartelijk welkom. „Maar gij zijt laat, Bell/ nep hij uit. „Rosamunde heeft de gansche dag op u gewacht. Zij verbeet nooit, hoe goed gij voor haar gewet st zyt,- toen zij nog een klein meisje was en geheel alleen s ond in het oude moederland. Maar laat ik u eerst gelegen in den polder 't Noorden op het eiland Texel, bestaande inH.A. 46.57.30 bouw- en weilanden, waarop flink woon huis, schuren en nevengebouwen. Te aanvaarden Mei 1929. De helft der koopsom kan als 1ste hypotheek op de goederen blijven staan. Te bevragen bij de firma J. Th. HEN DRIKSE, te IJzendijke, die alle inlichtingen verstrekt. Laat me beginnen met je te vertellen hoe je het knikkerspel waarover ik de vorige maal sprak, spelen moet In het zand maak je 3 rijtjes van 3 kuilen, dus negen in het geheel. Het middelste kuiltje van de tweede rij heeft de pot. De kuiltjes aan de hoeken, vier in 't getal, heeten elk punt De kuiltjes tusschen de punten in, ook 4 in getal, heeten elk half. naar uw kamer brengen, om wat op te knappen, want zy wilde u nog graag een paar minuten, voor de huwelijksvoltrekking spreken." Jim bracht mij naar mijn kamer in de linkervleugel van het huis en een half uur later stond ik naast Rosamunde Dale op de veranda. Het was een mooi meisje met donkere, schitterende oogen, en levendig gelaat. Zij was heel veel veranderd sedert ik haar het laatste igezien had, toen zij nog een klein, min of meer achterlijk school meisje was maar haar losse manieren en haar goede hart had zij bewaard. Zij ver zocht mij naast haar plaats te nemen en begon onmiddellijk over haar bruidegom te spreken. Goodwin was de beste man ter wereldzij had hem lief met hart en zielen het leven in de bosschen beviel haar uitstekend. Maar toch scheen zij niet op haar gemak. Het viel mij op, dat zij herhaalde malen uitkeek, de hand boven de oogen hield en haar blik langs de weg liet gaan. „Wat is er Rosamunde?" vroeg ik ein delijk, en, zoudt gij mij niet willen voor stellen aan Goodwin?" „Hij is er nog niet, daar begrijp ik niets van," antwoordde bet meisje. „Hij had hier al voor een uur moeten zijn. Zijn landgotd ligt ongeveer deuig mijlen van hier, juist aan de andere zjde van de Emu-vlakte." „Wat een woes-t stuk grond is die Emu- vlakte toch," antwoordde ik. „Ik ben er in Als we de pot nu met o aanduiden en punt met en half met x, dan ziet het gevalletje er zoo uit: x X O X X Iedere speler doet twee van zijn knikkers in de pot, het middelste kuiltje dus. Dan mag elk op de beurt, vanaf een bepaalde plaats, een meter bijv. van de kuiltjes af, probetren een knikker in de pot te rollen of te werpen. Komt die knikker nu inplaats van in de pot in een van de punten, dan moet degene, die heeft geworpen, een knikker in de pot doen. Komt de knikker daarentegen in de half, dan mag hij die geworpen heeft, een knikker uit de pot halen. Komt de knikker in de potterecht, dan mag de goede werper de heele inhoud hebben en het spel begint weer van voren af aan. VOOR GROOTEREN. 1. Mijn geheel is een bekend spreekwoord dat met 5 woorden of 25 letters geschreven wordt. 3, 12, 9, 21, 24, 17, 20, 9 is een dorp in Noord-Brabant. 15, 1. 16, 14 is een jongensnaam. 7, 4, 8, 5 is een kleur. Een 13. 23, 2, 25 is een oneerlijk mensch. 10, 11, 12, 9 is een verkorte jongensnaam. Een 19, 11. 6, 21 is een bewoner van een koninkrijk in Europa. Een 22, 4, 5, 18, 15 is een bepaald soort riviermond. 2. Ik kan gebakken worden. Keer mij om en ik kan weer gebakken worden. Beide woorden bestaan uit 4 letters. Het ééne is een soort klei, het andere dient ter bereiding van sommige spijzen. 3. Welke stad in Italië kun je maken van cel of ren 4. Verborgen wapens. Doe toch niet zoo dol, Koosje. Je moet dien gesp eerst netjes oppoetsen. Met dat soort zaken loop je vaak risico. Het wisselvallige weer is een kenmerk van ons klimaat. Is Jaap Vere vol verwachting omtrent zijn verjaardag OPLOSSINGEN der raadsels van 14 April: 1. kok, bok, klok, rok. 2. raaf, eend, merel, (arend had er kunnen staan, wanneer twee woordjes waren verwisseld3. B-arend. Mag ik er nog even op wijzen, datalleen de oplossingen van prijsraadsels behoeven te worden ingezonden I Vele groeten van jullie OOM KO. CORRESPONDENTIE. Piet Roeper, nabij DriehuizenDank voor je briefje. Vlijtig dus aan het zoeken geweest. Maar de „eend* niet kunnen vinden, hè? Dat je veel van teekenen houdt zal ik in mijn oor knoopen Marie Mant je, „Ruysaael12 jaar en verhoogd naar de 7e klas Dat is kranig. Wanneer je kleuren zoo „erg lekker" vindt zal ik daar rekening mee houden. Er zijn meer lief hebbers. Of Catrientje dejager te den Hoorn, die 7 jaar is, mee mag doen Natuurlijk! Hoe meer briefjes ik ontvang hoe liever mij dat is. Je ziet wel, dat al je oplossingen goed waren. Prijsraadsels zijn lastiger, hoor! Klaas Mant je, die op „Ruysdael" woont, 9 jaar is en in de 5e klas zit, schrijft me een mooi briefje, waarin hij vraagt, of ik niet een teekenwedstrijd zou kunnen bedenken. Wel, Klaas, dat zal wel gaan. Ik zal mijn best doen, in ieder geval komt zoo'n wedstrijd in de loop van Mei. de diligence langs gereden en moet erken nen dat ik nog nooit "iets zoo verlatens heb gezien." Ik merkte op, dat Rosamunde huiverde en dat zij verbleekte. „Het is een afschuwelijke plaats," zei ze eindelijk, „en zij staat in een slechte reuk." „Wat bedoelt gij daarmee vroeg ik. „Gij zult mij uitlachen, mijnheer Bell," was haar antwoord, „maar er wordt gezegd dat het daar spookt. Van tijd tot tijd ver dwijnt daar iemand op geheimzinnige wijze Als Frank zijn weg over die vlakte nam, dan maar Zy zag mij open in het gelaat. „Ik geloof, dat ik bezig ben myzelf bang te maken," zei ze. „Wilt ge mij een oogen- blik excuseeren? Ik moet even naar het salon, om te vragen of er nog geen bericht van Frank is." Zij stond op en ik volgde haar naar de kamer achter de veranda. Daar maakte ik voor het eerst kennis met mevrouw Mac donald, een hartelijk, goedig vrouwtje, met oogen als Rosamunde. Zij scheen buiten gewoon veel.van haar nicht te houden, ging onmiddellijk op het meisje toe en kuste het hartelijk. „Oom is juist Frank te gemoet gegaan," zei ze„zij zullen zeker wel binnen een paar minuten hier zyn." Zij sprak zoo los mogelijk maar ik tield mij overtuigd, dat zij daardoor haar an ;st wilde verbergen. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4