Kousen met dubbele knieën. Bloembollen. feüïlletö"n Opruiming. Machinesmederij Coöp Pluimvee-enTuinbouw- vereeniging „Texel" W.A. Inenten van kippen' Bloembollen koopen is een zaak van vertrouwen. JOH. PARLEVUET. Hooghiemstra's Opfokvoer en Ochtendvoer is billijk @n best. DE MACHT TOf HET KIND. dames- en kinderhoeder een net meisje, van Jan Kuipers de Waal. machines, landbouwwerk tuigen, motoren, automobielen, etc. le klas rijwielen en radiotoestellen. ill F Ik lever bloembollen van eerste kwaliteit tegen scherp concurreerende 'prijzen. Neemt eenmaal de proef en gij behoort tot mijn vaste afnemers. Informeert bij hen, die reeds van mij kochten. Bij aangifte na 1 Juli vervalt de aanspraak op de reductie. a. Het maaien en schoonmaken van het kanaal in Eijerland, b. Het vergraven van de kreek, Wij breien en repareeren alle voor komende artikelen, aanbreien van kousen en sokken van de allergrofste tot de allerfijnste. Billijke prijzen. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer 7° later.) Datum 28 20 30 1 2 3 4 Juni Hoogwater 6,10 7,06 7,57 8,41 Van H. 6,0J alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z.en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet 6,32 7 20 9 34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 Donderdag;naar Schag :n een marldtrein, ver trek 7,42. Aank. te Scliagen 8,34 tegen diphterie en pokken is noodzakelijk. Eén keer inenten bij iedere kip is afdoende. Volgens overeenkomst met den heer Noordijk, Rijksveearts, genieten leden, die vóór 1 u 1 i a. s. mondeling of schrifte lijk, onder vermelding van het aantal kippen aangifte doen ten kantore der vereeniging 25 p c t. reductie, mits de betaling (f0,075 per kip) bij de inenting geschiedt. Het Bestuur van den polder Eijerland op Texel, zal trachten bij inschrijving aan te besteden, op Maandag 2 Juli a. s. vm. te ll£uur in café „Den Burg" op Texel. vanaf de scheidingslijn Waal en Burg tot aan de duinen in 2 perceelen (trek- zeis disponibel). loopende door de landen van de hof stede „Maurick" in Eijerland, in 2 perc. Informatiën geven Dijkgraaf en Opzichter. Inschrijvingsbiljetten (ongezegeld) worden ingewacht vóór het uur der besteding in gemeld lokaal. Aanwijzing van het graafwerk op Maurick op Zaterdag 30. Juni a. s., des namiddags te 6 uur. Het Bestuur voornoemd, R. JOH. KEIJSER, Dijkgraaf. L. VAN HOORN, Secretaris. Alleen vertegenwoordiger, JOH. v. d. SLIKKE, Oosterend. (ROMAN UIT DE CZAREN-TIJD.) 10.) Uit het Duitsch vertaald Het rijtuig scheen reeds te worden ver wacht, want zoodra de paarden stilhielden trad uit de deur van het huis een in een lange grijze mantel gehulde man te voorschijn, die met behulp van de beide zich in de wagen bevindende personen onmiddellijk naar binnen ging. „Zijt gij het vader?' fluisterde een vrouwe lijke stem, waaruit teedere bezorgdheid klonk en toen greep 'n zachte hand begroe tend de ruwe hand van de aangekomene. „Ik ben het, mijn lieve kind," antwoordde de man in de mantel, met zwakke stem. „Gelukkig, dan schijnt alles goed te gaan zeide Alexis, de derde persoon, die met het rijtuig was mede gekomen. „Hebt u ergens iets verdachts gemerkt?" „Neen," antwoordde de man. „Dan vooruit koetsier!" beval Alex's met luider stem. „Wat drommel, waar zijt gij dan gebleven „Hier," kionk het antwoord uit het bin nenste van het huis. terwij) de geroepene te voorschijn trad. „Ik heb mjj alvast met een paar glaasjes gesterkt. Mijnheer. Het is een satansche nacht voor een pleizier- 9,19 9,56 10,31 Zomertijd. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet 6,13 5,51 8,02 9 25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,07 Alle voorradige worden vanaf heden tegen zeer lage prijzen opgeruimd. GEZ. GRAAF, Hoogerstraat. Gevraagd voor dag en nacht, bij Mevr. Dijksen. Zich aan te melden bij S. J. DIJKSEN, „Buitenlust." 4 tochtje I" „Voorwaarts, en maak spoed! Wij moe ten om drie uur ter bestemder plaatse zijn I" „Wees daarvoor niet bevreesd, wij zul len er wezen," bromde de koetsier, terwijl hij haastig zijn plaats op de bok innam en de zweep over de paarden legde, die nu in snelle draf de weg naar het strand opreden. „Hoe voelt u, zich vader?" vroeg Wanda, opnieuw haar arm liefdevol om de bals van de grijsaard leggend. „Zwak mijn kind," zeide de aangesprokene „U zult weer beter worden, mijnheer Ignatieff." zeide de jonge man vriendelijk, terwijl hij zich in het gesprek mengde, „eenmaal in veiligheid zijnde, zult u spoe dig het doorgestane lijden te boven komen. Uw dochter zal het u niet aan een zorg vuldige verpleging laten ontbreken „Zij is goed," zeide de grijsaard en drukte iDnig Wanda's hand. „En u ook, Mijnheer," liet hjj er dankbaar op volgen, „u geeft u veel moeite voor mij. En toch heb ik het evenmin aan u als aan Wanda verdiend." „Laat dat rusten vader," zeide Wanda, om hem te kalmteren, „laten wij niet meer terugdenken aan het verledeo, doch vol hoop een betere toekomst tegemoet gaan. U bent op het oogenblik nog ziek en moogt u niet opwinden beproef een weiuig te slapen, want wij hebben nog een laDge rit voor ons." „Je hebt gelijk, mijn kind." De oude man wikkelde zich geheel in zijn Stoombootdienst Texel—Helder v. v. Ingegaan 15 April 1928. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschiid v.v. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp vm. 9,30 en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9vm.0o„lerend van de Cocksdorp 9,30 vm.) JAAP SNOR, Zuidstraat 15. (Let vooral op den gelen winkel.) Depóts (langs den weg) G. STEIGSTRA te Oost. Wed. D. SCHUMAKER den Burg Het Post- en telegraafkantoor, den Burg Is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,56 uur, rijtuigen 10,26 uur. Je gelegenheid voor het repareeren van alle soorten Handel in „Eindelijk water, eindelijk een ver kwikking 1" Zoo is de uitroep van den vermoeiden ruiter, die na een langen tocht onder de verzengende zonnestralen plotseling een Cascade ontdekt, waarvan het helder bruisend water zijn dorst zal lesschen. Zulk een verkwikking is voor U lë allen tijde Zuiver, verfrisscheud, opwekkend, on ontbeerlijk voor wandelaars en toeristen. Verkrijgbaar in rollen 10 ets. en in speciale zakjes 18 ets. p. ons. TONNEMA's PEPPERMINT CONFECTIONERY WORKS Voor engros bij J. F. van LIESHOUT, Alkmaar mantel en sliep weldra in, de hand zijner wedergevonden dochter vast in de zijne houdend. Er lagen drie dagen tusschen het gesprek van Wanda met Alexis Bakunin en deze nachtelijke tocht. Het behulp van een nadere uitduiding, van zijn vader verkre gen, gelukte het Alexis spoedig de oude Ignatipff in een slaapstede nabij de voor malige vrijhaven te vinden. De arrestatie van de oude man, die zich volkomen in veiligheid waande, had nog niet plaats gegrepen. De jonge man kon dus de vluch teling ongemerkt naar een hem bekend logement in Worovzoka brengen, waar de eigenaar bereid werd bevonden om, tegen ruime betaling, de veroordeelde eenige da gen verborgen te houden. Evenwel gaf de toestand, waarin de oude man gevonden werd, aanleiding tot ernstige bezorgdheid de ontberingen waaraan bij op zijn vlucht uit Siberië was blootgesteld geweest en de opwinding der laatste uren»hadden zijn krachten uitgeput, zoodat hij naar het rijtuig, dat Alexis voorzichtigheidshalve zelve reed, moet worden gedragen. Nog dezelfde avond bezocht zijn dochter bem die, vol medelijden met het bleeke verma gerde gelaat, hem met zachte woorden haar voornemen te kennen gaf om voortaan met hem vereenigd le zullen blijven. Alsof een zonnestraal zijn gelaat bescheen, ver anderde het wezen van de oude man bij deze mededeelingontroerd greep hij haar band, die hij telkens weer aan zijn hart drukte. „Wjj zullen Rusland verlaten en in het buitenland voor elkander leven," zeide Wanda met hartelijke deelneming. „Oh Wanda, mijn kind, wat maak je me gelukkig, en vanmorgen vroeg voelde ih mij nog zoo ellendig." „Vergeef mij lieve vader; maar spreek daar niet meer van," verzocht hij zacht. „Luister naar het plan, dat Alexis, mijn vriend en ook de uwe, voor uw redding ontworpen heeft."" „De zoon van mijn vy'and!" „Hij draagt wel diens naam, maar niet zyn schuld." „Je hebt gelijk Wanda, spreek myn heer, als ik u mag verzoeken." „Vóór alles is het noodig, dat gij eenigs- zins tot u zelf komt, mijnheer Ignatieff want wij hebben een moeilijke reis voor de borst. Het zoude onmogelijk wezen, te ontkomen met een der schepen hier in de haven liggende, of over de groote weg. Ik denk dus een andere weg in te slaan. Twee of drie dagen heb ik echter noodig, om de noodige maatregelen van voorzichtig heid te kunnen treffen; doch ik geloof dat gij in die tusschentyd hier volkomen veilig zijt. Houdt u dus tegen Zaterdagavond tien uur gereed, omstreeks die tijd kom ik met Wanda cm u af te halen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4