Texelsclie Courant van Woensdag: 27 Juni 1928. Attentie Texelsche Zwemvereenipg. TWEEDE BLAD Gemengd Nieuws vet kalisvleeseh en vet schapenvleesch. Notaris Mulder hooigewas cn. nagras van: Notaris Mulder Meubilaire Goederen Besteding. het vergramen van toehlsiooten, Haarl. Hyp. bank. Texelsche Berichten Geïllustreerd Zondagsblad, der 4 en 5 pet. pandbrieven Schietoefeningen. Uitslag Foto Wedstrijd. Doorn. De ex keizer heeft tot een bezoek uitgenoodied de Oceaan vliegers Köhl en Von Hïiaefeld, die aan die invitatie gevolg zullen geven. Buitenland. P a r ij s Bij een tramongeluk te Fontainebleau zijn 28 personen gewond Van tien is de toestand ernstig. De „Italia" Do Citta di Milano heeft draadloos gese nd dat in de nacht van Zaterdag op Zondag een Zweedsch vliegtuig, voorzien van slede ijz9rs stout moedig bij de groep Nobile is neergedaald daarna met de generaal is vertrokken en hem overbracht r aar straat Hinlopeu, vanwaar eau Zweedsch watervliegtuig hem verder heeft gebracht naar de Citta di Milano ia d9 Virgobaai. Overdag begaf het vliegtuig zich opnieuw naar de schip breukelingen om het reddingswerk voort te zetteD, doch bij de moeilijke neer daling op het ijs sloeg bet over de kop De dappere vlieg rr is gelukkig ongedeerd gebleven, New-York H^t passagiersschip „Hcmeric" van do White Starliju, dat hier aan kwam, is met volle vaart op een wa visch gestooten. De passagiers, die juist aau tafel zaten, voelde een lichte schok, en een kwartiermeester merkte op, dat het lichaam van de walvisch door de stalen bo«g werf vastgehouden. Het schip zette de machines stop, doch niet voordat het met volle vaart achter uit stevende, kon het van zijn vreemde vracht afkomen. De walvisch was naar schatting ongeveer twaalf meter laDg en vtlrens de kapitein van het schip was bet cei jonge walvisch, die aan de hoede van zjn moeder ontsnapt was en aan de oppervlakte van het water lag te siapen, toen de „Homeric" hem overvoer. Boekarest. Bij Sinaja woedde een zwaar onweer. De aangerichte schade wordt op meer dan tien millioen lei geschat. Shdert twee dagen sneeuwt het. Te Bogota in Columbia zijn de moderne schouwburg en de aangrenzende gebouwen door brand vernie.d. Bloomington. Tijdens etn onweer zijn in Indiana vier mannen, die onder een boom schuilden, door de blik sem gedood. Hygiëne en Veiligheid. Er is iets heldhaftigs in de strijd van hygiënisten van alle tijden. Het is niet de moed tot het volbrengen van een enkele daad als bv. van de oceaanvliegers Lindbergh of Chamberlin neen, het is. hier meer de volharding waarmede tot het uiterste gestreden wordt. En die strijd gaat positief, vóór gezondheid door op dat doel gerichte middelen en leefwijze en negatief tegen ziekten en immoraliteit, die voor zoo groot gedeelte de gevolgen zijn van domheid en luiheid. —o - Behandel ook de kleinste verwonding zorgvuldig. Verbindt haar direct met een steriel verband (ingeval van nood een schoongewasschen zakdoek), zoodat zij voor verontreiniging bewaard en tegen stooten beschermd is. Doet gij dit niet, dan zal zij u door ontsteking wekenlang hinderen, terwijl in sommige gevallen ern stige verzwering, bloedvergiftiging en de dood kan volgen. Roep tijdig geneeskun dige hulp in. Voor elk wat wils. TOEKOMST-IDYLLE. Zij had bepaald een kou gevat, In haar dun bal-toilet Ze kwam thuis, kleedde zich fluks^ aaü En giüg terstond naar bed. ONHUISELIJKE HUISVROUW. Zij gaat uit lezen in 't publiek. Doet veel aan kunst en politiek. Eu toont zich overal in thuis, Behalve in haar eigen huis. ALLES VERANDERT. Straks met de nieuwe woordenboeken Verwonder u dan maar niet, Als u bij het woord „bescheidenheid" Tusschen haakjes (verouderd) ziet. LEEN NOOIT BOEKEN ÜIT1 Boeken deenen is gevaarlijk, Eu steit de leener steeds teleur, Want gewoonlijk krijgt de vriendschap Oi 't geleende boek een scheur. GEVEN EN HOUDEN. Wat men geeft, kan men niet houden, Hier gaat ieder mee accoord. Eén ding echter moet men houden Als men 't geeft en wel... zijn woord. LOOD OM OUD IJZER. Een groot lawaai, de weg vol rook, Een stofwolk en gewonden, Verwarring overal 1 Beslist 't Is een cycloon of motorrist. HET ZWARE ZWIJGEN. Zijn patroon geefc steeds hem standjes, Schoon hij 't werk behooihjk doet, Tcch is 't „mondje dicht" omdat hij Die toch open houien moet LUCHT RECLAME. 't Schrijven mst een vliegmachine Is een wooderiijke klucht De reclame gaat in rook op Eu 't succes hangt in de lucht BREEK-MANIE. Vader breekt zich 't hoofd met zorgen, Zoonlief breekt liefst een record, Menig hart reeds brak de dochter En de meid breekt bord na bord. DE STOPPENDE VROUW. Haar auto stopt ze tijdig, handig, Haar pijp stopt ze en tot mijn verdriet Weet ze mij steeds de mond te stoppen Alleen mijn sokken stopt ze niet. o- Nooit lee3 ik die verhalen omtrent opengebroken sarcophagen zonder een soort van schaamte en verdriet te ge- vo9leD. Ik weet zeer goed, dat we nog heel wat hebban te leeren over het oude Egypte. Maar ik geloof dat men in elk opzicht nog heel wat heeft te ieeren, wanneer met nog niet weet, dat men dooden, zelfs dooden d e men niet heeft gekend, eerbkd verschuldi.d is, „Matin" Ondergeteekende maakt bij dezen be kend, dat het depót voor het aannemen en afgeven van kousen enz. bij de Wed. D. Schumaker is opgeheven en vragen voor den Burg een depóthouder(ster). Zij, die te Den Bnrg te goeder naam en faam bekend staan en met het publiek zeer goed kunnen omgaan, courantbezorgers of zij, die veel langs den weg zijn, genieten voorkeur, komen voor deze betrekking in aanmerking. Brieven bij JAAP SNOR te Helder. U verzuimt .toch niet u te abonneeren op ons predikbeurten"" HF.RV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Maandcollecte. H. Doop. Waal, vm. half 11 ds. van 't Hooft. Oudeschlld, vm. half 11 ds. Broekema. Den Hoorn, vm. half 11 de heer E. F. Wildervanck, theol. cand. te Utrecht Oosterend, vm. 10 uur ds. janzen. Cocksdorp, vm. half elf ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK, Oosterend vm. 10 uur ds. v. d. Leer Collecte v. d. kas van Chr. doeleinden. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Burg. vm. 10 uur ds. R. C. de Lange van Aalsmeer. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 22 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 372 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 11,— a 14,25 Haver 14.50 a 15,50 Gerst chevalier 14,75 a 15. Groene erwten groote 14,- a 32, Grauwe erwten 25, a 60, Elerveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 23 Juni. Kipeieren. Aanvoer 132.000. 56/58 K.G. 5,10 a f5.40 de 100stulfS 58/60 K.G. 5,30 a 5,70 ae luu SIUKS 60/62 5,60 a 5,90 62/64 5,80 a 6,30 Lruin 5,80 k 6,60 Eendeieren. Aanvoer 40000. 4,70 k 4.80 Elerveiling Texel, 25 Juni. Aangevoerd werden 335 partijen, 65258 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 5,30 a f 6,— p. 100 stuks Wit f 4,80 a f 5,20 Middelprijs bruin f 5,50 wit 5,10 EendeierenAanvoer 330 stuks 0 partijen Prijs f 5,a f 5,40 Eierveiling C. Rentenaar. 25 Juni. Bruine f 5,20 a f 6,—. Wit f 5,— a f 5,30 gemiddeld f 5,40 gemiddeld f 5,10 Texel, 25 Juni 1928. 8 koeien 275,— a 375 7 nuchtere kalveren 10, a 17, 1913 Lammeren 13,50 a 19, - 36 Schapen 22,a 30,— 22 Biggen 10, a 14,— 4 korf jonge hanen f 0,15 a 0,50 2 korf oude kippen 1,10 a 1,50 Purmerend, 26 Juni. -0 Runderen waaronder 230 vette koeien f 0,75 af 1,05 p. KG _n Gelde koeien 125 a 350 Melkkoeien 125 a 350 vette kalveren per KG 1,10 a 1,20 323 Nuchtere kalveren 9,— a 34,.— 652 Vette varkens per KG 0,60 a 69, 57 Magere varkens 22,— a 32, 201 Biggen 11,— a 18,- 760 lammeren 15,a 20, 413 Schapen veile 25,a 38,— handel matig. Verkrijgbaar in het laatst dezer week Je adres voor fijne rolhammetjes. Mooi van kleur en prima van kwaliteit. Beleefd aanbevelend, j. G. DROS, slager, Den Burg. zal op Maandag 2 Juli 192S des avonds 8 uur in „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend publiek verkoopen en verhuren voor mej. C. E. Gollards 1 83 50 HA Dijkstal in polder Oosterend 1 93 50 Dukoog aldaar 0 79 00 Lageveld A Keijser 0 95 24 Onder de Fan aldaar 0 85 20 Ootjes Lageveld voor den heer P. Keijser Cz. hooigewas van —81 80 HA Oude Koog bij Oosterend 64 80 Het Zout aldaar 90 60 Slikwerf aldaar plm 1 - HA Kwastenland aldaar 45— Voorste Gras aldaar 1 64 80 Achterste Gras aldaar voor den heer A. A. Eelman hooigewas van 1 16—HA de Bokkeweid aldaar. zal op Donderdag 5 juli a.s. des namiddags 2 uur in café „Schoonoord" te den Burg publiek en contant verkoopen voor den heer K. Zeijlemaker waaronderstoelen, tafels, bureau, kleeden matten, enz. enz. Nette goederen kunnen worden ingebracht. Bezichtigen vanaf 10 uur tot verkoop. Het bestuur van bovenstaande veieeniging maakt bekend, dat het kleedlokaal met in gang van heden geopend is: Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag voor schoolkinderen van nam. 4 tot 5,30 uur dames van n.m. 5,30—7 uur; heeren 7.00 -8 Woensdag en Zaterdag voor schoolkinderen v. n.m. 2—5 uur; dames van n.m. 5—7 uur; heeren 7-8 Zondags voor heeren van v.m. 11 -n.m. 1 uur Gedurende bovenstaande uren wordt door den badmeester P. M. KOORN toezicht gehouden en bestaat voor de leden gelegen heid voor het nemen van zwemlessen. Aan gifte hiervoor bij den badmeester of een der bestuursleden. Niet-leden 20 cent per bad. Texel, 26 Juni 1928. Het Bestuur van het Waterschap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel zal trachten aan te besteden, langs den Hoofdweg in Polder liet Noorden. Aanwijzing op Zaterdag 30 Juni 1928 ter plaatse, des namiddags te half één. Briefjes in te leveren voor Maandag 1 Juli, voormiddags 11,30 uur in café Den Burg. Namens het Bestuur, J. S. DIJT, Dijkgraaf. D. v. d. OORD, Secretaris. De per 1 Juli vervallende Coupon zijn voor Texel betaalbaar bij D. P. BAKKER. Verder bericht de Bank dat pandbrieven worden uitgegeven tegen beurskoers, hypo theken vanaf f 5000 op billijken voorwaarden. DE DIRECTIE. Abonnementen op alle couranten en tijdschriften worden aangenomen in BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Per kwartaal. De Stad f 1.625 fr. p.p. f 1.75 Panorama f 2.25 f 2.50 Stuiversblad f 1.30 f 1.45 Per jaar. De Prins f 7.80 f 9.30 Het Leven f io.- Enz. Voor abonnees Tex. Crt. Geïll. Zondagsblad 0,50 per kwartaal (buiten den Burg f 0.70.) De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de week van 24 tot 30 Juni a.s. door de groep Z-boolen nachtelijke schietoefeningen zullen worden gehouden in den Texelstroom, waarbij onveilig is de sector, liggende tusschen de peilingen Noord. 234 0 Oost en Noord van de spitse ton no. 3. tot op 4 zeemijlen afstand van deze ton. Texel, 25 Juni 1928. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. Omtrent de klucht „De Meneer van 5 uur" ontvangen we nog een reeks schitterde pers verslagen uit groote bladen. Eenparig zijn zij in hun lof over dit kostelijke stuk, over de voortreffelijke wijze waarop het voor het voet licht wordt gebracht. Wilt ge eens een amusante avond hebben, zoo schrijft een dier bladen, verzuim dan toch niet „De Meneer van vijf uur" te gaan zien. Op verzoek vestigen we nog uw aandacht op de Jong's Bioscoop-program, waarmee het theater elders avond aan avond volle zalen trok. Het is ook met zorg samengesteld. „Sibo" heeft tusschen Vogelenzangweg en Hoogerstraat een jfeestterrein opengesteld, waarvan een annonce in dit nummer meik- waardige dingen vertelt. Van de bijkans veertig foto's, welke ter mede dinging in onze foto-wedstrijd ons bereikten, werden bekroond die, welke geteekend waren met „Clematis" (te prijs) en die welke door .Zoeker" werd ingezonden (2e pr.) We stellen ter beschikking van de prijswin- ners resp. een zilveren en een bronzen medaille met een toepasselijk beeld ter eene en een inscriptie terj andere zijde. Belde medailles worden vervaardigd door de N.V. Koninklijke Ned. Edelmetaal-Bedrijven-Begeer te Voor schoten. De namen der winners publiceeren we nog, wanneer die ons precies bekend zijn. Daar de Jinzenders ons de reproductie-rechter, hunner foto's overdroegen, vinden we gelegen heid ze o.m. een plaatsje in ons Zondagsblad in te ruimen Een foto van „Clematis" repro duceerden we reeds in het proefnummer van dat Mad. Werk nooit aan voorwerpen of leidingen zoolang de hoofdschakelaar is ingeschakeld Beter is nog dan zelf tijdelijk de zekeringen uit uio installatie te verwijderen, opdat een ander de stroom niet kan inschakelen. ongetwijfeli het best verzorgde weekblad da' voor minder dan vier cent geleverd wordt (buiten de wijk van onze looper in den Burg f 0,70 per kwartaal.) Doe het in ieder geval vóór V r ij d a g a.s wanneer u geen enkel nummer missen wilt. Losse nummers worden niet verkocht, reeds verschenen Zondagsbladen kunnen niet worden nageleverd. (Toezenden in open enveloppe met 1cent postzegel.) Naam-- Adres--- abonneert zich op de Texelsche Courant en haar Geïllustreerd Zondagsblad, ingang 3e kwartaal. Naam...- Adres- reeds geabonneerd op de Texelsche Courant, abonneert zich thans ook op het Zondagsblad, jngang 3e kwartaal. Zondag 1 Juli.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 5