Gemengd Kuikenvoer. N.V. Handelmaatschappij DROS&Co. Tandheelkundige Inrichting Wie goed wil „Boeren" Korrel-Ochtendvoer In de hobbelende woonschuit, Bloembollen. Fa. A. KLOPPER Zn. Complete meubileering. Loodsgracht 69—71 - Helder. Nieuwe Schouwburgloge Haarl. Hyp. bank. Groente- en Fruithandel Steenenplaats. Notaris Mulder hooigewas en nagras van: Vakschool voor Meisjes voorHelderenomstreken 3-jarige voorbereidende cursus 2-jarige opleiding voor Huishoudster Cursussen in: Kapitaalkrachtige personen HYPOTHEEKBANK C. ACKEMA. Spreefeirar Woensdags van 10—4 nor. AdresMej. Wed. BUIJKES, Stationstr. 11, Helder Deze zaak heeft GEEN FILIALEN. Zondag 1 en Maandag 2 Juli 8 mr Ensemble Bonber. ('n Huishouw© van Jan Steen). (Enorm succes.) Lees de persverslagen. Gewone prijzen der plaatsen. Vroegtijdig plaatsbespreken aanbevolen. der 4 en 5 pet. pandbrieven Bloembollen koopen is een zaak van vertrouwen. JOH. PARLEVL1ET. Adverteeren doetverkoopen Gebruikt ons prima KUIKEN UOEK samengesteld uit de allerbeste grond stoffen, volgens het recept van den Kij ksplnim veeteeltconsulent. FEUILLETON DE MACHT VAN HET KIND. le kwaliteit Kunsttanden. Pijnlooze behandeling. N V. HOLLANDSGHE MELHSUIKERFABR1EK te UITGEEST D. W. Keijser Wzn. te De Waal en W. Reuvers te De Gocksdorp. Wij Breien de Aller fijnste Wollen Kousen De per 1 Juli vervallende Coupon zijn voor Texel betaalbaar bij D. P. BAKKER Verder bericht de Bank dat pandbrieven worden pitgegeven tegen beurskoers, hypo theken vanaf f 5000 op billijken voorwaarden. )E DIRECTIE. Ik lever bloembollen van eerste kwaliteit tegen scherp concurreerende Iprijzen. Neemt eenmaal de proef en gij behoort tot mijn vaste afnemers. Informeert bij hen, die reeds van mij kochten. Ieders dag versche aardbeien en kersen verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, A. v. d. VIS. zal op Maandag 2 Juli 1928 des avonds 8 uur in „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend publiek verkoopen en verhuren voor mej. C. E. Gollards 1 83 50 HA Dijkstal in polder Oosterend 1 93 50 Dukoog aldaar 0 79 00 Lagcveld A Keijser 0 95 24 Onder de Fan aldaar 085 20 Ootjes Lageveld voor den heer P. Keijser Cz. hooigewas van —81 80 HA Oude Koog bij Oosterend 64 80 Het Zout aldaar 90 60 Slikwerf aldaar pirn 1 - HA Kwastenland aldaar 45Voorste Gras aldaar 1 6480 Achterste Gras aldaar voor den heer A. A. Eelman hooigewas van 1 16 HA de Bokkeweid aldaar. Wij leveren alle gewenschte meubelen, gordijnen, karpetten, enz. enz., tegen scherp concurreerende prijzen. September a. s. aanvang van het nieuwe leerjaar. voor leerlingen, die de lagere school hebben doorloopen. Ouders worden er aan herinnerd, dat ingevolge art. 7, al. 3 van de leerplichtwet de meisjes het 7e leerjaar ook aan een nijverheidsschool kunnen volgen. voor leerlingen die middelbaar of M.U.L.O. hebben genoten. Naaien en verstellen. Costuumnaaien. Teekenen en stof versieren. Kantklossen. Batikken en schabloneeren. Koken. In het internaat is plaats voor buitenleerlingen tegen vergoeding van f600 per jaar. Aangifte vóór 20 Juli a. s. Spreekuur DirectriceDinsdag 2,30 4 uur. Donderdag 7—8 uur. (ROMAN UIT DE CZAREN-TIJD.) 11.) Uit het Duitsch vertaald Wii rijden dan in een geslo'en wagen gedurende ongeveer een vijftal uren langs de kust, tot wij komen aan een smalie landengte, die zich tamelijk ver in zee uitstrekt, eu waar eeD visscher met zijn zoon' woont. Deze zal ods met zijn boot een paar mijlen in zee roeien, tot de plek waar Zondagmorgen een kleine goederen boot, de .Alexandra", voorbijkomt. De kapitein van de boot is een handelsvriend van m(jn vader en hij zal u en Wanda daar opnemen en naar Konstantinopel overbrengen." Wanda schonk haar goedkeuring aan dit welbedachte plan en sprak de hoop uit dat ge6D hindernissen er de uitvoering van zouden belemmeren. „Tot zooverre," zeide z(j verheugd, toen zij in de zooeven vermelde stormachtige nacht tegenover de geliefde in het rijtuig zat, „is alles goed gegaan maar ,het heeft u stellig heel wat moeite gekost om dit gunstige resultaat te bereiken!' „Er waren inderdaad," antwoordde Alexis „heel wat zwarigheden te boven te komen hoofdzakelijk omdat ik met de uiterste voorzichtigheid te werk moest gaan. De kapitein en ook de visscher verklaarden zich gaarne bereid tot de dienst, die ik van hem verlangde, en ook de wagen werd zonder veel moeite tegen het bepaalde uur gehuurd. Toen brak helaas vanmorgen vroeg dat geweldige onweer uit en tenge volge dezer onvoorziene .omstandigheid scheen het geheele plan schipbreuk te zul len lijden, want de kapitein weigerde met de gevaarlijke Zuidooster storm uit te va ren. Gij weet zelf Wanda hoe gevaarijk bjj zulk weder het bevaren der Zwaite Zee is Eindelijk gelukte het mij door het belooven van een flinke som om de man williger te "maken en ook de eigenaar van de wagen bleef niet ongevoelig voor de klank der roebels." „Ik dank u, Alexis. G(j zljt een trouwe vriend.* „Nog zjjn wij niet alle gevaren te boven, Wanda, ik zal niet gerust zijn eer ik u veilig en wel op de stoomboot gebracht hebt. Hoort gij wel hoe de zee kookt en bruischt?" „Ik hoor het," antwoordde Wanda bevend. „Wij zullen een moeilijke reis hebben. Zelfs deze rit langs het strand in zulk een duistere nacht is al gevaarlijk, en als de koetsier, daar, waar het strand van een gioote hoogte afloopt, niet scherp uit zijn oogen ziet, zijn wij misschien verloren." „Wat is dat vooreen fel licht daarginds?" „Dat is de lichttorendoch zelfs het die willen medewerken aan de oprichting van een te vestigen en speciaal werkende in de gemeente Texel, worden verzocht hun adres, met opgave van maximum kapitaaldeelname, te zenden onder No. 281, aan het bureau van dit blad. moet ONS VOEREN 1 VERKRIJGBAAR BIJ Standplaats Koogerstraat. Opvoering van Huiselijk Lief en Leed van de hedendaagsche tijd in 4 bedrijven, met zang door Joh. Elsensohn. In het tweede bedrijf één onafgebroken schaterlach, de heele zaal hobbelt mee. Optreden van de Dames Aaf Bouber ten Hoope, Mien Erfman-Sasbach, Annie Verhulst, Annie Sluijters en de Heeren Joh. Elsensohn, H. Bouber, Emile Timroth, André v. Dijk Jr., Jerry Kits, enz. electrische licht dringt haast niet door deze duisternis heen. Hebt gij u vader uw besluit betreffende het vermogeD van Nesch- danofif medegedeeld?" „Neen," fluisterde Wanda, „en dat zal ik ook niet doeE. Hij moet, als het mogelijk is, blijven gelooven dat hij mij gelukkig heeft gemaakt." Beide bewaarden geruime t(jd het stil zwijgen, want het bulderen van de storm maakte het moeilijk een gesprek te voeren De oude man sliep wel een half uur lang vast en rustig; toen voelde Wanda aan een zachte druk zijner hand dat hij wakker was geworden. Doch ook hij sprak geen woord en alleen zijn liefkoozingen bewezen het jonge meisje hoe gelukkig de arme banneling zich voelde. Ten laatste was het beoogde doel bereikt. Het drietal steeg uit met verkleumde ledematen en bibberend van koude. Behoedzaam leidden zij de vluchteling naar de slechts weinige schre den verwijderde woning van de visscher, welke er vervallen uitzag en geen gastvrije indruk maakte. Id de kachel der onzinde lijke hut brandde echter een vuur, zoodat zij zich althans konden verwarmen. „Gy moet nog eenige uren geduld hebben" zeide de visscher bij huu komst. Het was een bejaard man, die er gemeen en vuil uitzag. „De storm woedt nog te erg, ik kan onmogelijk vareD." „Wij hebben op een wachten van eeD paar uur gerekend," antwoordde de jonge zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. man. „De boot zal niet voor zes uur in de nabijheid van het rif, waar zij zal stoppen kunnen zijn." „Zeer goed," bromde de man.] „Doch dan vertrouwen wij ons ook op uw belofte „Als het on weder „Ach wat onweer, daarvan kunnen wij het niet laten afhangen. Gij moet varen." „Maar, als ik nu niet wil?" Alexis trad dicht op de man toe en fluisterde hem iets iD. Een begeerig trek kwam over zijn gelaat, terwijl hij toestem mend met het hoofd knikte. „Ik waag het," zeide hij grijnzend. „Maar ik ben helaas alleen, want mijn zoon ligt boven ziek. Kunt gij roeien? Alexis haafde de schouders op. „Geleerd heb ik het wel niet, maar ik wil probeeren of het gaat." „Dat is gekker," zeide de visscher. „Wacht, ik weet er wat op, de koetsier die u hierheen heeft gereden, heeft vroeger aan de haven gewerkt en weet met een boot om te gaan. Als gij hem goed be taalt, zal bij wel willen helpen," Alexis nam de koetsier, die, na zijn paarden onder dak te hebben gebracht, juist binnenkwam, ter zijde. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4