Texelsche Courant van Zaterdag 30 Juni 1928. DANSSALON - Vogelenzang. Hedenavond groot serpentine-bal. TWEEDE BLAD SAAB HST LIGHT. Iedere bezoeker ontvangt een rol serpentines cadean. Door extra attracties wordt de entreeprijs voor Zaterdag en Zondag op f 0,75 gesteld. De Directie. Waarschuwing aan schapeniokkers. VOOR DE VROUW Texelsche Berichten Gemengd Nieuws Zwaar drukt terneer de last van harde arbeid, De plicht is moeilijk, welks vervulling wacht. Is Wil aanwezig, vaak faalt ons de Kracht En doen we kwaad, zijn we ook tot goed bereid. Heftig rondom ons bruist des levens strijd Kamp van belangen, zucht naar geld en macht. Zwak stralen Liefde en Reinheid in de nacht Van zinlijkheid en zelfzucht, haat en nijd. Toch doorgegaan: in wijsheid ons beperkend! Het liefst en trouwst vervuld onz' eerste plicht In wijder kring met andren samenwerkend, Het grootsch gebouw der toekomst mee gesticht And'ren ons gevend, 't eigen zelf versterkend, Wand'len wij voort, van 't duister tot het licht. (School en Leven) ROBERT CASIMIR. Wat komen zal. Vanavond en Maandagavond vertoont de Jong's Bioscoop-Theater de befaamde film „Ben flur*. Ze verplaatst ons in gedachten naar de grijze oudheid, in een tijd, dat de Romeinsche keizers zoo goed als heel de toen bekende wereld beheerschten. We maken kennis met Ben-Hur, een man van karakter, eerst onschuldig tot de galeien veroordeeld, later een van Rome's grootste athleten, een der rijkste mannen van het Oosten - doch niet gelukkig, omdat hij naar de verblijfplaats van zijn moeder en zuster tevergeefs een onderzoek instelt. Nog zijn we getuige van een kamp met strijdwagens, waarin Ben Hur de zege be haalt. Door een gelukkig toeval valt hem later het grootst geluk, het terugvinden van moeder en zuster, ten deel. Een van a tot z spannende film. o— Zondagavond wordt afgedraaid „Des Dui vels Circus", een ontroerend drama, dat ons het circusleven in schrille kleuren afmaalt. Haat en nijd maar ook I rouw en zelfop offering spelen in dit machtig filmwerk een voorname rol. „Liefde heelt alles" dat demonstreert de slotakte op duidelijke wijze. —o - Van de Revue „HoeraOlympiade" heeft u in het vorig nummer gunstige recensies uit groote bladen kunnen lezen. Van „De Hobbelende Woonschuit" schrijft „De Telegraaf", dat er voortreffelijk comedie gespeeld wordt en het is dan ook een ge noegen in deze volksschouwburg dit volks stuk aan te kijken, waarin zooveel humor, zooveel begrip van wat het publiek wenscht u weet wel, de lach en de traan zoo veel echt Amsterdamsch is neergeschreven en wat door allen zonder onderscheid met zooveel vaart en zooveel toewijding wordt gespeeld. „De Maasbode"Het stuk doet de auteur eer aan, het is geschreven in de volkstoon, met sprankelende kernachtige geestigheid en gezonde ontroering. En 't is 'n geluk te zien hoe de volksziel toch zuiver reageert op wat goed, natuurlijk en edel is, ook waar het stuk de sociale misstanden bestrijdt, die zoo dikwijls het kwaad der geboorte beperking bevorderen en doen voortwoeke ren. En alle spelers in de Plantage Schouw burg we zullen ze niet allen opsommen geven zich met hart en ziel aan hun taak, zoodat een boeiend geheel verkregen wordt, een lach en een traan en ook wel een stille snik, dat onder de gezonde volks kunst een eerste plaats mag innemen. Ons Zondagsblad. Reeds in de loop van enkele dagen boek ten we voor ons Zondagsblad een paar honderd abonnees Laat het voor hen, die nog verzuimden zich er op te abonneeren, een aansporing zijn De abonnementsprijs is ongewoon laag. „Andere weekbladen, welke voor gelijke of zelfs iets hoogere priis verkrijgbaar worden gesteld, zinken bij uw Zondagsblad in het n i e t," zoo woidt ons bij herhaling ver zekerd. En zoo i s het ook. Ieder or partijdig beoordeelaar geeft het onmiddellijk toe Examen Radio-telegrafiist. Onze oud-p'aatsgenoot en -leerling-Z.V.S, de heer F. de Jong, 3e stuurman ter koop vaardij, behaalde dezer dagen het diploma radio-telegrafist. Bootdienst Helder - Texel - Harlingen v.v. Met ingang van 16 Juli a.s. opent TE SO met de Dageraad via Texel een geregelde bootdienst van Helder op Harlingen v. v., Maandags, Woensdags en Zaterdags. Boottocht. Onder leiding der Texelsche Hervormde predikanten en hun dames werd op Don derdag 28 Juni een boottocht georganiseerd voor de verschillende Christelijke jongelings en meisjesvereenigingén van Texel. Met een 151 deelnemers vertrok men 's morgens 7 uur per salonboot der Mij. „Esona" uit de haven van Oudeschild naar Friesland, om de Zuiderzeewerken in oogenschouw te nemen. Vandaar ging 't naar Wieringen waar men eenige uren aan wal bleef. Het weer hield zich uitstekend, de stemming was zeer opgewekt en zoowel 't muziek gezelschap uit Oosterend als de zangver- eeniging uit Eierland droegen daartoe niet weinig bjj. Na 't gezamenlijkzingen van de Avondzang ging men 's avonds om 7 uur te Oudeschild weer uiteen, zeer voldaan over al 't genotene. Uitbreiding Autobusdiensten. De van gemeentewege gesubsidieerde autobusdiensten van den Burg op den Hoorn en d6 Koog zullen aanvangen op 14 Juli a.s. Van den Burg zulleü derwaarts bussen vertrekken te 8 u. v.m. en 5,80 nm. Uit den Hoorn en de Koog te 8,45 vm. en 6,15 nm. Tot 2 Sept. a.s. wordt de dienst op de Koog, evenals in vorige jarer, tot 5 a 6 maal daags uitgebreid. Examen-Indologie. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer N.J. Bruin, legde gisteren aan de Universiteit te Leiden met gunstig gevolg het econ. doct.-ex. Indologie af. Ter ernstige waarschuwing aan schapen fokkers deelen we mee, dat j. 1. Maandagen Dinsdag door de veeopzichter, de heer J. D. H. Trap, op last van de Inspecteur van de Veeartsenijkundige dienst een onderzoek- moest worden ingesteld naar het voor komen van rotkreupel onder wolvee van veehouders, die reeds eerder lammeren verkochten aan handelaren van elders en onder wier wolvee thans bovengenoemde ziekte is geconstateerd. Het gevolg hiervan is dan ook geweest, dat tegen een tweetal veehouders, resp. te de Waal en den Hoorn proces -verbaal moest worden opgemaakt, wegens het hebben van rot kreupel onder bun wolvee en waarvan bleek, dat geen aangifte was geschied. OUDESCHILD Schoolreisjes. De hoogste drie klassen der school alhier maakteneen driedaagsch uitstapje naar Amsterdam Ze werden bij ouders van leerlingen der Nieuwendammer school iugekwartierd. Dinsdag keerde de jeugd hoogst vol daan terug. De schooljeugd van Nieuwendam had onderwijl genotvolle dagen op Texel doorgebracht. De leerlingen van le en 2e klas maakten Maandag hun ritje naar de Koog waar de jeugd zich kostelijk vermaakte De kinderen van 39 en 4e klas be houden aan hun reisje naar Huisduinen de prettigste herinneringen. Haarlemmermeer. Na het eten van pannekoeken is het geheele gezin van de heer De V. wonende aan de Ringvaart plotseling ziek göworden. Bij onderzoek bleek, dat de pann6koeken waren gebasken met olie, in een wi kol ter plaatse gekocht, en dat men zich daar vergist had bij de afleveringin plaats van bako'ie had m9n motorolie gegeven. Vooral een jongetje van 7 jaar is er erg aan toe geweest. Groenlo. In antwoord op een ultimatum van de R K. Fabrieksarbeiders bond „St. Willibrordus, waarin werd gedreigd met stakiDg wanneer vóór 30 Juni de ingevoerde loonsverlaging van 50 cent niet werd ingetrokken, heeft de firma Oesterholt en Wigerink het boei) personeel, groot tachtig maD, ontslagen. Purmerend. Zondag tegen de avond liepen hier zes boerenknechts en maakten het verschillende personen lastig. Eindelijk wilden ze een kleine jongen te lijf, die hun een sigaret ge weigerd had. De machinist van een aldaar liggende Rotterdammer boot nam het voor deze jongen op. Het zestal volgde de man tot op de Kaasmarkt, waarop een der vechtersbazen een mes nam en dit plotseling in de rug van de machinist stak. Onder hevige pijnen en veel bloed verlies is het slachtoffer naar het ge meente gasthuis vervoerd. De dader is door de politie per auto opgespoord en achter slot en grendel gezet. Hoogezana. De handelsagent SchuiliDg reed bij Waterhuizen met een auto te water, waaruit hij later leven loos is opgehaald. Amsterdam. Het circus Strassburger, dat thans iu de „provincie" reist, zal op 2 Augustus hier komen. Het krijgt standplaats op het August Allebéplein. De groote tent wordt op gebouwd met vier masten Er zijn drie manéges en een O ympische renbaan. Deze onderneming, welke bijna 200 jaren bestaat, is voor het eerst in ons land Er zijn 120 paarden, voorts leeuwen, olifanten, beren en andere dieren. Buitenland Te Antwerpen is een droüken chauffeur, die ruzie had met zijn vrouw en de echtgenoote van zijn baas, met zijn auto het trottoir opgereden met het doel beide vrouwen te overrijden. Deze wisten tijdig terzijde te springen, maar drie meisjes, die zich eveneens op het trottoir bevoDden werden door de woeste ling aangereden. Een der kinderen, een achtjarig meisje, werd letterlijk onthoofd de twee andere zwaar gewond. De chauffeur die ook nog de voorbijgangers met een revolver bedreigde, kon teü slotte ontwapend en opgesloten worden. De „Italia". Een journalist te Koniogsbaai heeft zich naar de Virgobaai begeven en daar de Zsveedsche vliegers gesproken, die Lundborg bij ziju eerste vlucht, toen hij Nobile gered heeft, heb ben vergezeld. Nobile was bij de aankomst van Lund borg tot tranen toe bewogen. Hij had een lange zwarte baard en ingevallen wangen Zijn kleeding was een zwaar luchtvaar dercostuum. Op huu vlucht naar Nobile's kamp zagen de vliegers een slede-expe ditie, die daarheen eveneens op weg was Zij daalden zoo laag mogelijk neer om te zien oi Malmgreen c.s. zich bij de expeditie bevonden, doch zagen alleen de hondenmenners. Bij bun herhaa'de vluchten Daar het kamp zagen de vliegers verscheidene sporen van ijsberen in de omtrek daarvan. Napels. De Vesuvius is weer in working. Het prachtige schouwspel, dat ongevaarlijk wordt geacht, heeft een groote toeloop van nieuwsgierigen uit binnen- ea buitenland tengevolge gehad. Batavia. Dat de woeker een vloek is van ons Indië, weet iedereen, wij behoeven daarover niet nader uit te weiden. Al blijft het vreemd aandoen, dat ae ergste woekeraars de meest recht zinnige Islamieten zijn. Terwijl de koran het berekenen van rente verbiedt Hier is één staaltje van echt Indische woekerrente, van recente datum. I9mand te Batavia leende van een Arabier dertig gulden, kreeg twintig gulden in banden en mee3C de schuld in drie maande ijk sche termijnen van tieD gulden af doen. Dat is dus een rente van... eeniga hon derden procenten per jaar I New York. Mrs. Tillotson de eerste vrouwelijke piloot, is met baar vliegtuig van 1300 voet hoogte gevallen Bet vliegtuig sloeg te pletter eu de dame werd gruwelijk verminkt onder de ruïne vandaan gehaald. B ij L u d o r f zijn bij ruw weer op het Müntzmeer drie roeibooten omge slagen. Vier personen vonden de dood in de golven. Londen. Deze week zou hier het grootste vliegtuig van da wereld lucht kiezen Het is de Britsche eendekker Inflexible met een gewicht van 14 ton en drie Rol's-Royceconder motors die een vermogen van 2100 PK. tezamen bezitten. Het toestel is 75 voet lang en heeft een vlucht van 150 voet, d.i. ruim vijfmaal meer dan vau een eenpersoons- vechtvliegtuig van de gewone soort. De eendekker is van metaal en do twee wielen, die zjjn eenige steun op de begane grond vormen, zijn ruim zeven voet hoog. Bij Tschaslauin Tsjechoslo- wakjje is een automobilist uit Iglau met zijn auto in volle vaart tegen de gesloten boomen van een overweg op gereden. De auto sloeg over de kop en de automobilist, zijn vrouw en twee verdere passagiers kwamen op de rails terecht en werden door do lioia o/or- reden. De vrouw word het boofl van do romp gereden, de man werd doodelijk do beide andere passagiers zwaar gewond Thompsonville.Bijdo ont- plo!fieg van een kleine vuurwerkfabriek werden vjjf personen gedood en ver scheidene gewond. Belfast. Het nieuwe vaartuig, dat hier voor de White Star Line op stapel is gezet, en dat het grootste schip der wereld zal worden, zal 62.000 bruto register ton meten, en d„s ODgeveer tweemaal zoo groot zijn als do nieuwe Statendam der Holland Amerika Lijn. Het schip zal meer dan 300 moter lang en meer dan 30 meter breed moeten zijn, en in Engelsche vakkringen wordt beweerd dat de vier schroeven zullen worden gedreven door hoogedruk-stoom turbines, die aan het vaartuig een snel heid zullen geven van 25 26 knoopen of ruim 45 K.M. per uur. De bouwkosten zijn op ongeveer 85 mill:09n gld. geraamd. Aan onze lezeressen. leder abonnee heeft o.m. recht op kostelooze schriftelijke raad op modegebied en kantegen gereduceerde prijs patronen bekomen. Van Japonnen 5 55 ets. van mantels h 75 ct. van kinderjurkjes 40 ct. Duidelijke opgaaf vhn matqn is vereischt. MANJO.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 5