Laat de TEXELSGHE COURANT u helpen! vuipenhouderinkt Ons prima glaspapier Naaimachine-reparatis-inriGliting Gebr. Lafeber, Warmaesstr. een kettedek. Margarinefabriek Boekbinderij en Cartonnage-inrichting. Inmaakperkament Bloembollen. esn flinks dienstbode vraagt agent voor het bezoeken van winkeliers en bakkers voor het eiland Texel, uitsluitersd op provisie. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Zwaar, bederfwerend per rolletje 10 cent. Boekhandel Parkstraat. s Se Texelstroom naar Purmerend. Machinesmederij Roode en zwarte bessen te koop. Gevonden een gouden Dameshorloge. VAM DBS GRAAF go., AlV'STCRD",WS5,tRL0TTERDAM FEUILLETON De gevolgen van een leugen Bloembollen koopen is een zaak van vertrouwen. JOH. PARLEVLIET. van Jan Kuipers de Waal. machines, landbouwwerk tuigen, motoren, automobielen, etc. Ie klas rijwielen en radiotoestellen. ATTENTIE!! Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Abonnementen op alle couranten en tijdschriften worden aangenomen in BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Prijs 35 cent per SV3. (breedte 50 cM). vaart Maandag a, s. "Vertrek 1 uur Ik lever bloembollen van eerste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Neemt eenmaal de proef en gij behoort tot mijn vaste afnemers. Informeert bij hen, die reeds van mij kochten. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va uur later.) Datum Hoogwater 12 13 14 15 16 17 18 Juli 4,20 5,29 6,36 7,42 8,43 9,36 10,24 Zomertijd. Van H. 6,0) alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet 6,32 7 20 9 34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,42. Aank. te Schagen 8,34 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet 6,13 5,51 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,07 Stoombootdienst Texel—Helder v. v. Ingegaan 15 April 1928. Op Werkdagen van Texel 6,- 8,- 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp vm. 9,30 en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,- vm.nn„)prf,nd van de Cocksdorp 9,30 vm.) Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaaroank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op Rijwielen 9,52 uur, rijtuigen 10,23 uur. De Stad Panorama Stuiversblad Per kwartaal. f 1.626 fr. p.p. f 1.75 f 2.25 f 1.30 Per jaar. f 7.80 f 2.50 f 1.45 De Prins f 7.80 f 9.30 Het Leven f 10.- Enz. Voor abonnees Tex. Crt. Geïll. Zondagsblad f 0,50 per kwartaal (buiten den Burg f 0.70.) W. REUVERS, de Cocksdorp. Tegen overlegging van merkbare teekens terug te bekomen bij C. BAKKER, de Koog-Texel. voorhanden in diverse soorten, kunt ge zelf gemakkelijk op uw ruiten aanbrengen, Boekhandel Parkstraat. VERLOREN op den Koogerweg 1J. WITTE, Koogerstraat. 1 Aug. of 15 Aug. gevraagd te den Burg Loon f 7,— per week. Groote wasch buitens huis. Behoeft niet te kunnen koken. Brieven onder no. 280 aan het Bureau van dit blad. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarie? houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Brieven onder no. 285 aan het Adv. bureau—Parkstraat. Verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat, Penteekening van Sjoerd Kuperus uit „De Wulpen roepen" van Hermann Löns. In de donkere ooeen van de dame lag een hartstochtelijke ui'drukking, om de fijn- gsvormde mond speelde een half bittere, half pijnlijke glimlach, toen zij opnieuw de draad van btt afgebroken gesprek opnam en zeide: „Ik ben verplicht, u voor een dwaasheid te waarschuwen, Alexander, ik ben de oudste, niet alleen in jaren; mijn smarte lijke ondervindingen hebben mij de jeugdige illusies ontnomen, en ik gevoel me in ver gelijking met u oud. Laat de vogel, wiens vleugels dadelijk bij zijn eerste uit vliegen reeds geb oken zijn, toch verder eenzaam in de vergulde kooi, waarin men hem gezet heeft, leveD, opdat hij verleert wat geluk, vrijheid, jeugd en liefde isl" „En waarom wilt ge het nu niet opnieuw leeren, Angela?" hernam de jonge man opgeruimd „De lente van het leven heeft u weiuig vreugde gebracht, misschien biedt u de zomer schadeloosstelling. Waarom wilt ge mij niet toestemmen, dat ge me liefhebt, daar ik in u mijn ideaal van echl- genoote belichaamd zie. Evenals ik alles wat edel en waar is liefheb, zoo bemin ik u waarom wilt ge niet geluoven, dat het mijn vurigst verlangen zijn zal u wer kelijk gelukkig te maken?", „Waarom vroeg zij haastig, bewogen, „waarom? Omdat uw liefde voor mij slechts een droom, een verdooving is, waaruit ge spoedig genoeg ontwaken zoudt. Alexander, ge zijt een gelukskind! Gij hebt met de menschen noch met het noodlot behoeven te strijden; in vergelijking met mij zijt gij jong; voor u zyn er nog Illusies, voor mij bestaat niets meer." Zij zweeg, in haar vurige oogen, die zich vragend op de jonge man richtten, lag een eeDigszins bespiedende, angstige uitdruk king, zij klemde baar dunne lippen op elkaar alsof zij vreesde meer te zullen zeggen dan haar goed scheen. Een plotseling ontvlamde gloed kleurde haar gelaat, toen Alexander haar hand grijpend, haar vriendelijk in de oogen keek, eD haar zacht, maar met vaste stem toe sprak: „Alleen wanneer u een schuld drukte Angela, zoudt ge alle geluk moeten opgeven elk rein, vlekkeloos leven heeft het recht geluk te verlangen en gij, Angela, zijt immers rein als sneeuw, deze lippen zijn niet door een leugen ontheiligd. Uw smet teloos hart is zich van geen schuld bewust! Wellicht is het aan mij u gelukkig te maken Onttrek mij niet uw hand, ik zal niet trachten uw geestelijke hoogte te bereiken, u, dierbare Angela, te gelijken." Hij hield haar slanke gestalte teeder omvat., haar hoofd rustte aau zijn borsten hierdoor ontging hem de bijzondere uit drukking van haar verbleekt gelaat. Zijn woorden, die zooveel bewondering en vereering voor haar uitdrukten, die zoo oneindig veel meer liefde dan hartstocht verrieden, schenen haar pijnlijk aan te do6D, haar lippen openden zich, als wilde zij zich bewegen, maar geen geluid overschreed de smartelijk vertrokken mond, zij sloeg haar oogen neer. Een nauwlijks hoorbare zucht ontsnapte aan haar borst, toen zij zich uit de armen van de jonge man losmaakte en terwijl hij haar mooi gevormde handen aan zijn lippen drukte, zeide hij opgeruimd, bijna overmoedig: Dus overwonnen 1 On danks uw dertigjarige wijsheid, zijt ge mijn dierbaar eigendom geworden U gelukkig te maken, zal voortaan mijn eenigste poging zijn." Met een gedwongen glimlach legde zij haar arm in die van Baron Alexander von Westhorn. Zij leidde hem naar de sofa waarvan zij in de loop van het gesprek aangedaan opgestaan was. Een bitte, peinzende trek wilde niet van haar gelaat verdwijnen, maar haar oogen schitterden zegevierend, hartstochteiyk, en haar stem trilde, toen zij, zijn hand inde hare nemende, zachtjes jzeide: „Het zij zoo, Alexander! Beschouw me als je bruid. Ook ik verlang naar liefdesgeluk, dat tot nu toe een gesloten paradijs voor me is ge- wetst. Ik wil, ik moet ook eenmaal de vreugde van een bevredigd hart leeren kennen, vóór wij ons voor altijd vereenigen scheiden we nog een jaar. Het moet zoo zijn vraag me niet waarom ik voel, D. METS, Je gelegenheid voor het repareeren van alle soorten Handel in dat het voor mijn en voor uw heil, Alexander noodzakelijk is. Gij kent de wereld nog te weinig," ging zij zich tot kalmte dwingend voort. „Uw beschouwingen van de wereld met haar leed en vreugde van de menschen met hun hartstochten hun rechten en plichten zyn nog te idealistisch te groen om te kunnen verwachten, dat ze in overeenstemming blyven met uw ervarin gen. Leer het leven met al zijn vreugde, smarten en verzoekingen kennen, beproef u en onderzoek of uw liefde totmy,de toets doorstaan kan onder alle levensom standigheden, of zy iDnig genoeg is, om ook smarten het hoofd te bieden, en eerst dan, als gij meer ervaring opgedaan hebt, keer dan tot mij teiug als mijn verloofde, als de man mijner keuze, maar scheidt u voor altijd van mij, als gij hebt leeren in zien dat ik niet het ideaal gelijk, hetwelk gij van uw echtgenoote gevormd hadt!" Hy drukte haar vingertoppen aan zyn lippen Alsof mijn gevoel een onderzoek noodig had," meende bij levendig. „Mijn genegen heid voor u, Angela, spruit niet voort uit hartstocht, maar uit mijn diepe vereering en bewondering, die gij mij reeds als knaap inboezemde. Niet uw uiterlijke hoedanig heden verblinden mij, k bem n het betere het onsterfelijke n u, u renhed, u ofifer- vaardghecl, de u er toe overhaalden dat eerste voor ieder zoo onbegrijpelijk huwelijk te sluiten. W.v.v. Ondergeteekende maakt het Texelsche publiek beleefd bekent, dat voor ons zal optreden als depothoudster Mejuffrouw de wed. BAKKER, Gravenstraat, Den Burg, die alle reparatiën aan kousen, sokken (van de allerfijnste tot de allergrofste) wol len boven- en onderkleeding, alsook alle soorten nieuw breiwerk voor ons zal aan nemen. Hopende dat u onze depóthoudster met uwe commissie zult willen belasten, bevelen wij haar ten zeerste bij u aan en verblijven wij met de meeste hoogachting beleefd aanbevelend DE STERKE KOUS Machinale Breiinrichting JAAP SNOR. (Langs den weg blijft H. STEIGSTRA)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 6