Door aankoop van een voordeelige collectie Zomer- japonnen vanaf Zaterdagavond opruiming tegen spotprijzen. PH. YLESSING - DEN BURG. Tandarts Ansingh Hoornetten, Wagen kleeden heeft de praktijk hervat. Programma van het strandfeest te De Koog, Zadelmakerij Waalderstraat. 50 gezonde één-jarige kippen Zadelmakerij Waalderstraat. vraagt een juffrouw Om uit te knippen DE WIT EN KLEIN Ad verteeren doet verko open ADVERTENTIËN Lood- en Zinkwerken, mastiek dakbedekking, aanleg van pompen en verdere werkzaamheden. J. KILJAN Jbz. PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN een oefening met de reddingboot Ondergeteekende heeft aan zijn zaak verbonden Opruiming Dames-Confectie. Coöp. Pluimvee- en Tuinbouwvereeniging „Texel" W. A. De statuten der lagere landbouw school aanvaard. De vergadering van bovengemelde coöpe ratie, Donderdagavond jl. in café „den Burg" gehouden, werd bezocht door 15 personen en geleid door de heerJ. S. Dijt, voorzitter. Deze meende de geringe belangstelling te mogen toeschrijven aan het minder smakelijke gerecht „statuten", dat op het menu prijkt. Verder zette h(j uiteen, welke z.i. de voornaamste bepalingen der statuten moe ten worden geacht. Het ligt in de bedoe ling, dat het bestuur van de stichting „lagere landbouwschool" elf leden zal tellen, van wie er 6 door de gemeente raad en 5 door de landbouworganisaties moeten worden benoemd. In Mei reeds is door B en W en de organisaties met de heer v. d. Zande, Insp. van het landbouw onderwijs, hier vergaderd met bet doel te onderzoeken of er over de stichtingsvorm overeenstemming zou zijn. Niemand maakte bezwaar, behalve de LTB, die eischen stelde, welke echter werden inge willigd. De toen bereikte overeenstemming was echter maar schyn. Uit het ontwerp-sta- tuten, later verschenen, bleek, dat bet gemeentebestuur er geweldige eischen op na hield, welke op de Mei-vergadering niet naar voren werden gebracht. De gemeente wil n.l. meerderheid van stemmen in bet stichtingsbestuur. Hierover is veel ge sputterd en gekibbeld in de landbouworg. maar B en W bleven op hun stuk staan omdat h.i. de school aan de gemeente zooveel geld zou kosten. Toen bleek, dat deze kosten niet zoo hoog waren, kwam de ontevredenheid pas los. Maandag jl. is ten gemeent6huize met de organisaties weer vergaderd en ver klaarden deze zich bereid zich bij de sta tuten neer te leggen, ook wanneer daarin door de minister een wijziging wordt aan gebracht. Later heeft de LTB de eischen van de gemeente overgenomen6 stemmen voor de raad en 5 voor de organisaties. Aan vankelijk had de LTB deze eisch met. Ten slotte stond de zaak zoo, dat de statuten door alle org. werden aanvaard, ook na wijziging door de minister; alleen de L. T. B. stemde hiermee niet in en schaarde zich naast B. en W. B. en W. zijn blijkbaar van plan, aldus de voorz., er een politiek zaakje van te maken. Hierop las de secrde heer J. Bakker DPz. de statuten voor. Artikelsgewijs behandeld gaven ze tot op- of aanmerking weinig aanleiding. Op de vraag van de heer Jn Kager of aan de lagere landbouwschool ook tuinbouw (b. v. bloembollenteelt) zal worden onder wezen antwoordde de voorz. bevestigend. De heer v. d. Zande had hem verzekerd, dat het leerplan tamelijk plooibaar is en ook voor onderwijs in tuinbouwkunde ruimte laat. Wat de beteekenis van het bestuur aan gaat oordeelde de heer Dijt, dat het een wassen neus is. Wel heeft het't recht het hoofd te benoemen en hierin moet zijn macht worden gezocht. Volgens art. 9, derde lid, mag bloed verwantschap of zwagerschap in de eerste of tweedfe graad tusschen de leden van bet bestuur niet bestaan. Nu zijn de heeren J. S. Dyt en M. D Dijt (vader en zoon) beiden in het bestuur be noemd, evenwel voor de tijd van vier jaar. De vergadering ging met deze benoeming geheel accoord. De voorz. verklaarde zijn mandaat ter beschikking van de vergade ring te willen stellen, wanneer de zaak eenmaal rolt. Na lezing der statuten werden deze on veranderd en zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de rondvraag gaf de heer W. Vendel zijn ontevredenheid te kennen over de hooge huur, voor eierenkistjes verschul digd (10 ct. per week). Hierop werd ge antwoord, dat dit bedrag niet hoog mag worden genoemd, daar breukschade voor komen wordt en in vele gevallen telloon wordt uitgespaard (5 cent per 400), omdat de eieren zoo in gesloten kistjes kunnen worden verhandeld. Hierna volgde sluiting. Uitslag aanbesteding verbouw o.l. school. Door B en W werd aanbesteed de verbouw van de o.l. school alhier. Ze gunden Woensdag j.l. de uitvoering der werkzaamheden aan hen, wier namen we hier met een sterretje hebben aangeduid Timmerwerk M. Blom f 3430,— Gebrs. Schoenmaker 3385,— J. W. Bakker 3090. K. du Porto 2800,— *Gebrs. Timmer 2770,— Metselwerk C. Keijzer f 3870,— *N. Graaf 3585,— Schilderwerk S. Smidt f 504,— *Z. Graaf 413,— Loodgieterswerk J. W. Paagman f 1025,— *P. Oele 845,— J. Kiljan 648,— Electrisch licht Dros Auto Centrale f 100,— Knopperts 95,— Mittelhauser 84,21 Jac. Bruin 81,37 Wierenga 79,40 *J. W. Paagman 69,— Uit ons Zondagsblad. Het nummer van deze week bevat o.m. de welgeslaagde reproducties van foto's van Texels Zeevaartschool (foto—Sibo), van de opening der Olympische spelen, van mgr. Aengenent bij zijn bisschopswijding, van een reproductie naar een portret van H.M. Koningin-Moeder, vervaardigd door Toorop, en verder nog tien tallen foto's uit binnen- en buitenland. De tekst wordt weer gevormd door een feuilleton, twee complete verhalen, een geïllus treerde vertelling voor de jeugd en tientallen grapjes met geestige teekeningen. Van de kinderjurkjes, voorkomende op de pagina „Voor de Vrouw" kunnen abonnees op het Zondagsblad tegen 40 cent patronen beko men. Jubileum—H.M. Koningin-Moeder. Donderdag 2 Augustus herdacht H.M. Koningin- Moeder haar 70e verjaardag. Te dezer gelegenheid woei in onze gemeente van openbare en eenige particuliere gebouwen de vlag. ZU1D-E1ERLAND. Zanguitvoering Sursum Corda. Verleden Zaterdag gaf de Christelijke Zang- vereeniging „Sursum Corda" haar eerste uit voering in het gebouw van Chr. Belangen te Zuid-Eierland. Hoewel het anders de tijd van het jaar niet is, om een uitvoering te organi- seeren was de opkomst zeer groot. Het ge bouw werd met belangstellenden geheel gevuld. Te acht uur werd de vergadering geopend met gebed door ds. Plug, die op zich genomen had deze avond te leiden. Vervolgens werd een kort woord gesproken door de voorzitter, die de toehoorders een gezellige avond toe- wenschte en de hoop uitsprak, dat men van de jeugdige zangvereeniging niet te veel zou ver gen. Daarna kregen we verscheidene nummers te hooren die door voordrachten werden afge wisseld. Heel aardig klonk het Marschlied, dat eerst gezongen werd. We zullen niet alles noemen, maar getuigen gaarne, dat er vrij goed gezongen werd, o.a, „Mijn Nederland", „Zonnezang", ,,'k Heb mij een wacht", ,,'t Is Middernacht" en „Zoek, die daar roekeloos dwalen." Onder de voordrachten, die gegeven werden, waren de mooiste„Een brief van een wees kind". (door mej. Joh. v. Tatenhoven), „Wat een kind zag" (door de heer J. Verhoeven.) Een stukje proza getiteld: „Het kindje" werd heel aardig door mej. J. van Lenten voorge dragen. De duo-zang van twee dames, getiteld "•Geen scheiden meer", klonk heel mooi. Omstreeks tien uur was het programma af gewerkt. Ds. Plug sprak nog een hartelijk woord en bracht dank aan de heer J. Verhoeven, die er in geslaagd was hier een zangvereeni ging op te richten. Spr. hoopte, dat de zang vereeniging welke de naam draagt „Sursum Corda", die naam ook waardig zou wezen en dat zij nog lang mócht blijven bestaan. Na het zingen van de Avondzang werd de vergadering door Ds. Plug met dankgebed ge sloten, J- V. OUDESCHILD Veevervoer. Gedurende deze week zijn van Texel ver zonden 805 lammeren, 259 schapen, 72 var kens, 18 kalveren, 4 koeien en 7 paarden. Visscherij. Hoewel eenige visschers nog wel aan het garnalen visschen zijn, zijn de meeste toch aan net wiermaaien of ze zoeken andere bezigheden Als er veel garnalenaanvoer is, loont het in de regel toch de moeite niet. Naar we uit goede bron vernemen, heeft de visscherijvereeniging D.E.T.V. te Oudeschild zich nogmaals tot de minister gewend om het wrak van de Stier opgeruimd te krijgen. Mr. Oud had zich bereid verklaard hierover met de minister te spreken, en had het genoegen toe zegging te verkrijgen, dat een onderzoek zou plaats hebben. Het zou niet onmogelijk zijn, dat het wrak door het corps torpedisten werd opgeruimd. Stremming verkeer. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het verkeer met rij- en voertuigen over het gedeelte van den Hoofdweg in den polder Eierland, gelegen tusschen den len en 2en dwarsweg (voor de hofstede Maurick) van 6 tot en met 9 Augustus a.s. gestremd zal zijn, in verband met vernieuwing van een duikersluis. Texel, 1 Augustus 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Zondag 5 Augustus. HERV. GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Koog, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. H. Doop. Waal, geen dienst. Den Hoorn, 'sav. 8 uur ds. Oskamp. Maandcollecte. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Oskamp. Cocksdorp, v.m. 10,30 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK, Oosterend vm. 10 uur ds. Rooseboom Em. predik, te Voorburg. Collecte voor de hulpbehoevende kerken in de provincie, n.m. 8 uur dezelfde. GEREF. KERK H.V. Oosterend. nm. half 3 de heer Geusebroek van Amsterdam 'sav. half 8 dezelfde. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. Schagen, 2 Aug. 235 lammeren 14,— a 20.— 71 Vette koeien 250 a 420 10 kalfkoeien 210 a 363 7 Gelde koeien mag. 140 a 290 44 Vette varkens 0,64 a 0,67 71 Biggen 12,— a 17, Boter 1,90 a 2,— a0.- E i e r v e i I i n g Schagen Kipeierenaanvoer 51432 Bruin ongewogen f 6,80af 7,10per 100 Wit 6,30 „f7.- Heden overleed, in de hope des eeuwigen levens, na een korte doch ernstige ongesteldheid, onze innig ge liefde Man en Vader, JOHAN HENDRIK HARTE, in den ouderdom van bijna 50 jaren. Namens de diepbedroefde familie, Wed. C. HARTE-Trap. THEODORA HARTE en Verloofde. ALIE HARTE. Oost, Texel, 2 Aug. 1928. De Heer en Mevrouw HELLEMA—v. Bosveld Heinsius betuigen hun hartelijken dank voor de be wijzen van belangstelling bij de geboorte van hun dochter ontvangen. GETROUWD B. Ch. J. BROUWER en D. DROS met hartelijken dank, ook namens weder- zijdsche familie, voor de vele blijken van belangstelling. Den Burg, Texel, 3 Aug 1928. Voorl. adres na 15 Aug.: Arkelstraat D la Gorinchem. Hoofdgracht 61. Helder op Zaterdag 4 Augustus ten twee uur nm. Voor jongens van 6 tot 8 jaar, op handen en voeten loopen 8 10 zakloopen „10 13 touwtrekken 13 15 spriettournooi meisjes van 6 tot 8 jaar bal-op-lepel-spel 8 10 kussentjeloopen 10 13 aardappelloopen 13 15 balspel. Voor bovengenoemde spelen zich Zater dag op te geven van half twee tot twee uur bij de Commissie, die zitting heeft in een tent op het strand. Des avonds te half acht STOELENDANS voor de badgasten en de inwoners van De Koog. Ten drie uur zich bij de Commissie in een strandtent, hiervoor aan te geven. Ten 10 uur VUURWERK. Vóór den aanvang der feestelijkheden, zal ten half twee worden gehouden. EEN GROOTE VOORRAAD van prima kwaliteit vindt U in de TE KOOP bij LEON DE PUISELAAR, 't Horntje. Aanbevelend, koopt U in elke gewenschte afmeting goed en billijk bij de De Weesinrichting „Huisduinen" (gem. den Helder) van Chr. beginselen als hoofd v/d huis houding in het jongenshuis (18 verpleegden.) Brieven a/d Directeur G. A. NIESSINK. vertrekken elke Woensdag 12 uur van TEXEL en Vrijdag 4 uur van AMSTERDAM. Ligplaats Amsterdam, Krommewaal 17 telefoon 43876 Agent Zaandam fa. Gorree, Telef. 669 Agent Wormerveer Duits Expeditie Telefoon 1819 P. S. Gelegenheid te laden te Oudeschild, Maandag, Dinsdag en Woensdagmorgen. Laden ook bloembollen naar alle plaatsen, tarieven beslist concurreerend.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 3