Laat de TEXELSCHE COURANT u helpen! BOEKHANDEL PARKSTRAAT prima doorschijnend papier Prijs per vei 35 cent. Gebr. Lafeber, Warmoesstr. houdt voorhanden Kaaimachine-reparatie-inricliting 1800 exempEaren 1800 gezinnen. Bloembollen. De Texetsche Courant s.s® Texelstroom naar Purmerend. VOOSDE TROUW Houtsneden „MOOI TEXEL" Gemengd Nieuws FEUILLETON De gevolgen van een lengen no )-( CELLOPHANE in vellen ter grootte van 90 bij ÏOO cM., waar mee ge uw lampekap tegen vliegenvuil beschermen kunt. Prima groene en komijn Schapenkaas te koop, JOH. PARLEVLIET. Groote omzet. Kleine winst. Nu wordt het uw tijd plantgoed te bestellen. Doet dit bij iemand, wiens grootste belang het is u prima waar te leveren tegen concur- reerende prijzen. Stelt uw inkoopen daarom niet langer uit en koopt als één man bij Abonnementen op alle couranten en tijdschriften worden aangenomen in BOEKHANDEL PARKSTRAAT. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Va uur later.) Datum 16 17 18 19 20 21 22 Aug Hoogwater 10,15 10,54 11,31 12,08 12 43 1- 1,35 Zomertijd. Van H. 6,09 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42. Aank. te Schagen 8,34 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zoft en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet 6,13 5,51 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon- en feestd. 1,07 Stoombootdienst Texel—Helder v. v. Ingegaan 15 April 1928. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,8,11,5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp vm. 9,30 en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,- vm.Qosterend van de Cocksdorp 9,30 vm.vla uoslerenu Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro RijkspostspaarDank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,01 uur, rijtuigen 9,31 uur. Te Dreumel brandde door on bekende oorzaak af de kapitale boerderij van J. A. van Boers. Ruim 40 varkens kwamen in de vlammen om en 20000 pond hooi werd mede een prooi der vlammen. De inboedel werd slechts gedeeltelijk gered. Voor een deel is de schade gedekt. Te N ij m e ge n aan de Scheide- makersgas werd brand ontdekt in de papierhandel achter de drukkerij van de heer W. H. van Eysden. Bij het spoedig verschijnen van de brandweer stond het pand in lichte laaie. De papieropslag plaats brandde geheel uitde zetterij kreeg veel brand- en waterschade. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De schade wordt door verzekering ge dekt. Egmond aan Zee. Van een groep kinderen der Chr. Vacantiekolonie zijn twee kinderen door de stroom mee getrokken. De begeleidende juffrouw en een bad knecht begaven zich dadelijk te water, spoedig gevolgd door een lid van de reddingsbrigade. Laatstgenoemde mocht het genoegen smaken, een der in nood verkeerende kinderen, alsmede de juf frouw, die zelf in levensgevaar verkeerde, op het strand te brengen. Dadelijk zijn pogingen aangewend om bij het kind, een jongen, de levensgeesten op te wek ken. Naar het andere kind, dat zoo goed als zeker verdronken is, wordt thans gezocht. Buitenland Te B e r 1 ij n zijn twee hulpbestel lers aangehouden, die zich al geruime tijd geld uit aangeteekende brieven had den toegeëigend. Het verduisterde bedrag moet zeer aanzienlijk zijn. Bij Oelsnitzin het Ertsgebergte hebben drie gemaskerde bandieten een beambte, die naar het loonbureau op weg was met een bedrag van ruim 6000 mark voor de uitbetaling der weekloonen over vallen en van het geld beroofd. Sovjet-Rusland. In verband met de overbevolking der gevangenissen heeft het volkscommissariaat een revisie gelast, van alle in de laatste tijd gewezen vonnissen, waarbij vrijheidsstraffen van minder dan 8 maanden zijn gegeven. De bedoeling is, een aantal dezer straffen te wijzigen in dwangarbeid, waardoor de bevolking der gevangenissen eenigszins zou kunnen worden verminderd. Urenlang zat Angela'nog peinzend neder. Haar pols sloeg koortsachtig, in haar rade loosheid kon ze tot geen besluit komen en zij gevoelde een hevige angst, dat elk uur, als ADtoni zijn geduld verloor, voor haar noodlottig kon worden. Verkwikt, al was ze een zware ziekte te boven gekomen, zat ze de volgende morgen aan haar schrijftafel, bijna automatisch gleden haar slanke vingersover bet papier, tot eindelijk de brief voltooid, verzegeld en aan de beer Roberto Antoni, in de „Drie linden", bij de Braunbacherpooit,geadres seerd was. Met een kloppend hart maakte zij zich gereed uit te gaan en toen ze spoedig daarna terugkwam, sloot ze zich in haar kamer op. Dat eerste vreeseljjke offer dat zij het noodlot gebracht had, was tevergeefsch ge weest, de dag van gisteren had haar daar van het treurige bewijs geleverd, zou ook het tweede tevergeefsch zijn Het viel haar zwaar Doctor Meinhart, toen hij die middag kwam, kalm mede- deeling' te doen van een plotseling bezoek van verre bloedverwanten, die eenige tijd Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. «n a BW O /Nd* AMSTERDAM ROTTERDAM WHM OMÊIi' C?$.J BRUSSEL. a 45 cent per pond. AdresR. ZUIDEW1ND, Suikerweg, Den Burg. verschijnt in een oplaag van bijna (oplaagcontróle te allen tijde toegestaan) en telt haar abonnees en tientallen mede lezers grootendeels op Texel, in ALLE kringen der bevolking, omvattende vol gens officieele gegevens nog geen bij haar zouden vertoeven. De rimpels op haar voorhoofd, die haar veel ouder deden schijnen dan zij was, stelde hij cp rekening van haar scheiding van Alexanderhij vermoedde toen nog niet, in welke houding de gasten der gravin tot haar stonden. VII. Het prachtige weder had de geheeie voorname wereld der Seine-stad naar buiten gelokt. In het Bois de Boulogne vermaak ten zich deftige ruiters en gracieuse ame- zones, schitterende equipages met naar de nieuwste mode opgeschikte dames reden elkaar voorbij, hier buigend, daar vertrou welijk groetend, en over dit kleurige, prach tige schouwspel strekte zich een donker blauwe, wolkenlooze hemel uit, de zon keek zoo vriendelijk lachend op de aarde neer, alsof ze zooveel hield van die kleine, grappige, dikwijls zonder reden treurige, dikwijls zonder oorzaak vroolijke wezens, menschen genaamd, die daarbeneden rond- dwarrelden en de nietige aarde tot het tooneel hunner bedrijvigheden, hunner hartstochten, hunner dikwijls twijfelach tige vreugde, hunner veel grooters smarten maakten. Onder de jonge lieden die te paard de schoone, interessante dames en meisjes huldigden, bevond zich een slanke gestalte, die vergezeld van twee elegante joDge maDnen, de heerlijke boschwegen door draafde en menig vriendelijke blik uit mooie oogen opving, die hij vriendelijk en open, vaart Maandag a. s. "Vertrek 1 uur D. METS hier met een eerbiedige buiging, ginds met een overmoedige glimlach beantwooidde, zonder eveoals zijn vrienden te groote be langstelling voor de bezoeksters van het beroemde bosch te doen blijken. De jongeman onderhield zich opgewekt met zijn eenigszins oudere vrienden, maar hoe verdienstelijk hij ook Fransch sprak, verried toch menige uitdrukking of zins vorming der vreemdeling. Hij liet zich over deze of gene opvallende verschijning inlichtingen geven en zijn blauwe, levende oogeD schitterden vroolijk als zij een interessante persoonlijkheid aan troffen, die hij gedurende zijn verblijf te Parijs nog niet ontmoet had. Bij een kromming van de weg passeerden zij twee amazonen, die haar paarden zoo handig bestuurden, dat daardoor een bijna gevaarlijke ontmoetiüg vermeden werd en onwillekeurig hield de vreemdeling zijn paard in, om de beide slanke gestalten na te zien, die door eeD rijknecht gevolgd, met een lichte nijging hen voorbijsnelden. De nieuwsgierige vragende blik van de jonge man wekte een vroolijke lach op de lippen van een zijner vrienden, die zijn hand zacht op de schouder var de ander leggende, zeide „Voila Is eindeljjk eenige belangstelling voor onze schoonen in u ontwaakt, baron von Westhorn? Ik dacht dat uw hart door een ijskorst ingesloten werd, zoodatiedere warme blik uit schoone begeerlijke oogen Per kwartaal. De Stad f 1.62E fr. p.p. f 1.75 Panorama f 2.25 f 2.50 Stuiversblad f 1.30 f 1.45 Per jaar. De Prins f 7.80 f 9.30 Het Leven f 10.- Enz. Voor abonnees Tex. Crt. Geïll. Zondagsblad f 0,50 per kwartaal (buiten den Burg f 0.70.) Aan onze lezeressen. Ieder abonnee'heeft o.m. recht op kostelooze schriftelijke raad op modegebied en kan tegen gereduceerde prijs patronen bekomen. Van Japonnen k 55 ets. van mantels k 75 ct. van kinderjurkjes 40 ct. Duidelijke opgaaf van maten is vereischt. MANJO. Artistieke Souvenirs. BOEKHANDEL PARKSTRAAT (naast 't Postkantoor). van kou moest verstijven. Hoe bevielen u de beide dames, die wij bijna met onze paarden omvergerend hadden, indien zij niet zoo handig het gevaar ontsprongen waren SapristiEen Cato van zes en twintig jaar, zooals gij, heeft misschien nog nooit het Parijsche leven medege maakt 1" Von Westhorn, die reeds weken in Parfjs ■vertoefde, streek over de mooie bruine baard die zijn schoon gevormd gelaat omgaf, een vroolijk lachje speelde om z(jn lippen, toen hij, zich totzyn buurman wendende, zeide: „Zooveel als mij nog ontbreekt, om een Cato te zijn, zou genoeg zijn om van een menigte domme jongens door en door ver standige menschen te maken. Zeer zeker ben ik nleuwsgiering wie die dames zijn, en ge hadt het me ook al lang kunnen zeggen, graaf Morbach, zonder me eerst op de pijnbank te leggen. Schoonheid en jeugd boezemt me altijd belangstelling in, al loop ik ook niet alles wat rok heet, na, en al verlies ik mijn hart niet dertigmaal per dag, zooals anderen." Hij wendde zich plagend tot zijn tweede metgezel, een jonge man, wiens zuidelijk getint gelaat, fonkelende, zwarte oogen en zachte, zwarte baard, de ware Franschman kenmerkten. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4