Volksfeest de Koog op Woensdag 29 Aug. Naaimachine-feparatie-inrichting Gebr. Lafeher, Warmoesstr. een best werkpaard, Extra aanbieding ran prima strijkbout met 3 jaar garantie f 4,75. pimoL Notaris Mulder rUTQUBRRF STEXEL S Bii Scheren Gemengd Nieuws ^ADvIrïE NT IN 1 Den 5en Sept. 1928 den geheelen inboedel J. R. PRAKKEN, Arts, Afwezig van 28 Aug. tot 13 Sept. BLOEMBOLLEN. goedgekeurde dubb. v. Sion. twee flinke mannen op de stoomdorschmachine. waargenomen. een heerlijk stak zeep cadean. Firma Mitteihasser, Weverstr. PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN publiek- en a contant verkoopen Plaatsvervanger dokter J. TEER. 9,30 uur Harddraverij met paard onder den man, Daarna Stoelendans Ringsteken met paard en kar. Vervolgens ringsteken op fietsen, enz. enz. 's Avonds stoelendans voor paren. Onbestelbare poststukken. In de eerste helft van Augustus werden, daar ook de afzenders onbekend zijn aan liet postkan toor als onbestelbaar terugontvangen de post stukken, als volgt geadresseerd Riekje Jonker, Hengelo (O,) Henny Lieth, Amsterdam, Langelaan? (Geld.) G. Wildcrvanck, Wildcrvank, A. Pelser, Den Helder, A. Veerman, Den Haag, A. Gnodde, Rotterdam, A. Kwant, Den Helder, A. D. Levsen, San Francisco, H. Isaac, Bad Wildungen, A. v. Guthem, Zomerfeest. Men deelt ons mee Het Zomerfeest van A.J.C. en Instituut "voor Arbeidersontwikkeling, bepaald op morgen, wordt op Texel gevierd. De zang en dans zal door de heer P. Tiggcrs worden geleid. Goedkoope trein naar Rotterdam. Op Woensdae 29 Augustus a.s. zal wederom een goedkoope trein loopen en wel naar Rotter dam "(Maas) waaraan een boottocht verbonden is door de Rotterdamsche havens, met een der salonbooten van de reederij „Fop Smit en Co." De prijzen voor heen en terug bedragen, met inbegrip van de boottocht, van Den Helder tot en met H. Hugowaard 2e kl. f 4.65.3e kl. f 3.25. De deelnemers kunnen zich bij het nemen van plaatskaarten tegen regen verzekeren. De trein vertrekt van Deti Helder des morgens te 5.59 u., A. Paulowna 6.17, Schagen 6,53. Aankomst te Rotterdam (Maas) 9.45. Vertrek van daar 20.07 u. Aankomst te Schagen 22,59, A. Paulowna 23.13 en Den Helder 23.29. Vertrek van de boot voor de rondvaart heeft plaats te 10,15 u. De ligplaats van de boot is tegenover het Maasstation. De verkoop der plaatskaarten, tot een beperkt aantal, is aangevangen op Woensdag 22 en wordt gesloten Dinsdag 28 Aug. 1928 ten 15 uur of vroeger, indien het aantal zal zijn uitgegeven. Held. Crt. De Wolveehandel 16-22 Augustus. De stemming op de afdeeling wolvee was algemeen zeer kalm, terwijl de prijzen ook zeer weinig verandering ondergingen. Uit ons vier-cents* Zondagsblad. Ons Zondagsblad van heden bevat o.rn. op blz. 6 de welgeslaagde reproductie van een foto der fa. Sibo ,.Een blik op Texelsbadplaats de Koog, het Mekka der vacantiegangers." Verder bevat het nog acht-en-veertig foto's uit binnen- en buitenland. Foto's uit Londen, Sjanghai, Moskou, Heidelberg, etc. wisselen af met kiekjes uit Middelburg, Domburg, van Jef v. Dongens huldiging, „Josephientje", enz. enz. De Vrouwenpagina bevat nuttige wenken, (ook voor haar, die graag tuinieren,) recepten, de afbeeldingen van een paar chique japonnen, enz. De jeugd kreeg twee geïllustreerde pagina's met twee verhalen toegemeten. Bovendien bevat het nummer buiten de feuilleton twee complete novellen en een amusant geïllustreerd blad met leuke moppen. Uw speciale aandacht vestigen we op de groote voorplaat, welke in beeld brengt de tewaterlating te Breinen van de „Breinen" een stoomschip van maar eventjes 46000 ton, be stemd voor de „Norddeutsche Lloyd". Buiten den Burg nauwelijks vijf cent. Ter aankondiging ontvingen we van de Fabriek van Pluimveeteelt-gereedschappen „Ajam", gevestigd te Haarlem, een keurig ver zorgde en rijkelijk geïllustreerde catalogus. Wie een exemplaar wenscht te ontvangen, wende zich tot de heer P. Keijser te Harkebuurt OUDESCH1LD Veevervoer. Gedurende deze week zijn van Texel ver zonden: 859 lammeren, 563 schapen, 63 varkens, 11 kalveren, 2 koeien en 1 paard. Schip binnengebracht. Toen de „Dageraad" Woensdag van Texel naar Harlingen was vertrokken, zag men aan boord een schip, dat voor anker lag en om assis tentie vroeg. De „Dageraad" stoomde erheen en toen bleek, dat het de motorboot „Vliestroom was, welke averij had bekomen en naar Har lingen meegesleept wilde worden. Na onderzoek in Harlingen bleek, dat de schroefas gebroken was. DE KOOG Volksfeest op Woensdag 29 Aug. Er heeft zich hier weer een commissie voor Volksfeesten geformeerd. Het programma publi ceert ze in dit nummer van ons blad. De datum van uitvoering is bepaald op de laatste Woensdag in Augustus. SCHIERMONNIKOOG. Twee jongens verdwenen. Sedert Woensdagmiddag ongeveer twee uur worden hier twee jongens, beiden zoontjes van schipper J. Teerdstra en oud resp. acht en twaalf jaar, vermist. Vermoed wordt, dat hun een ongeluk is overkomen. Een groot aantal per sonen zoeken het eiland af, tot nogtoe echter zonder resultaat. TERSCHELLING. Mej. C. M. Heidenreich slaagde Dinsdag j.l. te Haarlem voor de „hoofdacte." geen Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men voorhetinzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. O e g s t g e e s t. Bij het stelen van bloembollen ten nadeele van een bloem bollenhandelaar heeft de politie op heeter- daad betrapt een 38-jarige knecht van de firma. Gebleken is dat hij zich reeds verschillende malen aan diefstal van kost bare bollen heeft schuldig gemaakt. Een paar partijen bloembollen ter waarde van honderden guldens zijn te Katwijk en te Rijnsburg in beslag genomen. Aalsmeer-Oost. Zaterdag avond had de kweeker Van Leeuwen het ongeluk, terwijl hij een zwavelapparaat voor het ontsmetten van rozen in werking bracht, de reeds vloeibaar verhitte zwavel over beide handen te krijgen. Vreeselijk verbrand werd hij per auto naar een geneeskundige vervoerd. Rotterdam. Een effectenhande laar fietste dezer dagen met een pakje, waarin voor f 22,000 aan effecten gebor gen waren, aan zijn stuur, door de drukke binnenstad. Op het Calandplein bemerkte de fietser o, schrik dat zijn pakje verdwenen was. Hij peddelde de afgelegde weg terug. Geen resultaat. Bij de politie werd van het verliezen aangifte gedaan en de volgende ochtend kwam het ver blijdend bericht, dat het pakje met de effecten bij C. Royé in de Gouvernestraat lag. De effectenhandelaar heeft de vinder beloond. Nijmegen heeft f 25,000 beschik baar gesteld voor de aankoop van de landgoederen „de Wolfsberg" en „De Muntberg" te Groesbeek door de Ver- eeniging tot Behoud van Natuurmonu menten. T e E p e zal op 28 Augustus een klompenbeurs gehouden worden. Te Weert is de boerderij van de landbouwer C. H. afgebrand. Een stier, vijf varkens, twee vaarzen kwamen in de vlammen om. Verder zijn de geheele oogst en eenige landbouwmachines verbrand. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de belangrijke schade. Buitenland In N. W. Engeland is het weer plotseling omgeslagen en te Manchester werd de hevigste regenval in een etmaal vastgesteld, sinds 30 jaar. Het heeft er 12 uur onafgebroken geregend, waardoor een hoeveelheid van twee en drievierde miljoen ton water op de stad is neer gekomen. Er is schier geen schade van eenig belang aangericht. OverAlgiersis een uiterst hef tige cycloon gegaan, gepaard met regen en hagelslag, en heeft in het bijzonder de stad zelve geteisterd. Vele daken werden afgerukt en wanden van huizen ingedrukt. Alle electrische installaties zijn vernield en vrijwel alle boomen afgebroken. De tirailleurskazerne en het ziekenhuis liggen in puin. In de buurt van de haven plaats Bougie heeft een baggermolen schipbreuk geleden zeven leden van de bemanning zijn verdwenen. In het geheel wordt gesproken van acht tot tien dooden en 150 gewonden. De materieele schade is nog niet te begrooten. De cycloon ging vergezeld van een springvloed en een aardbeving. Londen. In hun strijd tegen de concurrentie der autobussen zijn de spoorwegen weer een stap verder gegaan door het verkrijgbaar stellen van weekend biljetten, die vijf in plaats van vier dagen geldig zullen zijn tegen sterk verminderde prijzen. De tarieven zijn thans lager dan de gemiddelde autobus-tarieven. New-York. Een uitvinding welke voor de dames een belangrijke besparing beteekent, ml. het repareeren van z.g. „ladders" in zijden kousen, werd door de Gotham Silk Hosiery Company Inc. aangekocht. Deze maatschappij zal de uitvinding exploiteeren, door middel van filialen, die volgens het „Ready-while-you-wait"- systeem zullen werken. Voorloopig zal men de exploitatie alleen in de Vereen. Staten ter hand nemen, doch later zullen in Europa eveneens afdeelingen worden geopend. Twee broers, die een jaar of vijf ge leden een bezoek aan de fabrieken der Gotham Co. brachten, raakten onder de indruk van de mededeelingen van de directeur, dat zijden kousen waarin „ladders" vielen, niet te herstellen waren en zijn er na jarenlange proefnemingen in geslaagd het vraagstuk afdoende op op te lossen. Beiden werd 1,000,000 dollar voor hun uitvinding aangeboden, doch zij gaven er de voorkeur aan, in de winsten welke de Gotham Co. er mee zal behalen, te deelen. KORRESPONDENTIE Mw. R. P. K. te H„ e.a. Tot onze spijt moeten we u meedeelen, dat losse num mers van het Zondagsblad nimmer ver krijgbaar zijn. Zondag 26 Augustus. HERV. GEMEENTE. Burg, vm. lOuurEerw. Heer A. Dubbeldam Evangelist te Gorredijk. Extra collecte. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Extra collecte. Den Hoorn, vm half 11 ds. Oskamp. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, nm. 3 uur ds. Oskamp. Cocksdorp, 'sav. 7,30 uur ds. Plug. Maandcollecte. Zuid-Eierland, vm. half 11 Zondagsschool GEREFORMEERDE KERK, Oosterend vm. 10 uur Prof. Ds. T. Hoekstra van Kampen. Maandcollecte. n.m. 7 uur dezelfde. GEREF. KERK H.V. Oosterend. vm. half 10 de heer Hildering van Amsterdam. nm. half 8 dezelfde. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Burg. vm. 10 uur ds. C. C. de Maar van Winterswijk. Oosterend, nm. half 3 ds. C. C. de Maar van Winterswijk. HERV. GEMEENTE. Woensdag 29 Augustus Burg, 'smidd. 12 uur ds. Oskamp Huwelijksbevestiging. Purmerend, 31 Aug. 615 Runderen waaronder 280 vette koeien f 0,80 a f 1,10 p. KG 9QQ Gelde koeien 125 a 350 Melkkoeien 125 a 350 57 vette kalveren per KG 1,20 a 1,40 165 Nuchtere kalveren 10,— a 38, 531 Vette varkens per KG 0,70 a ,72 125 Magere varkens 24,— a 36, 178 Biggen 15,— a 22, 757 lammeren 16,— a 23, 535 Schapen vette 26,— a 33,— Schagen, 23 Aug. 285 lammeren 14,— a 20. 95 Vette koeien 250 a 480 28 kalfkoeien 200 a 380 10 Gelde koeien mag. 140 a 260 37 Vette varkens 0,38 a 0,41 159 Biggen 15,— a 26, Boter 1,80 a 2,10 a 0. E i e r v e i 1 i n g Schagen Kipeierenaanvoer 51747 Bruin ongewogen f 7,00af 7,80per 100 Wit 6,40 f6.80 Nierkwalen, maken u spoedig oud! 133 Het komt in den middelbaren leeftijd eD daarna maar al te vaak voor dat men last krijgt van rugpijn, duizeligheid, zenuw pijnen en urinekwalen. Dit is gewoonlijk een gevolg van overspanning der nieren het zijn waarschuwingen der nieren dat zij sinds lang hulp behoeven. Want gedurende uw heele leven, dag en nacht werken de nieren om de vergiften uit uw bloed te ültreeren. Als zij hierin falen kun nen ernstige en diepgaande kwalen zich ontwikkelen. Urinezuur-zouten hoopen zich dan in het bloed op en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumaiiek veroorzaken of wel wordt een onvoldoende hoeveelheid water aan het bloed onttrokken waardoor zich waterzuchtige zwellingen kunnen vormen. Ook kunnen ontstaan blaasontste king, ischias, spit, vermagering, zenuw achtigheid en gebrek aan energie. Vermijd de ontwikkeling dezer verschijn selen. Wek de nieren op en versterk ze met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speci fieke niermiddel werkt rechtstreeks op de oorzaak van uw kwaal, reinigt en versterkt de nieren lenigt, de urinekanalen en regelt de werking der blaas. Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat vinden bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 35 hopen onze Ouders g-fe 3) HENDRIK NIEUWENHUIZEN H TRIJNTJE CORN. LEMSTRA ff hunne 50-jarige Echtvereeniging M te herdenken. Uit aller naam, RENS NIEUWENHUIZEN. den Burg, Aug. 1928. Met dank aan God geven wij kennis van de geboorte onzer dochter ANNA CHRISTINA. A J. DE WAARD T. DE WAARD—Kui oer. de Waal, 22 Aug. 1928. Eenige kennisgeving voor Texel. Heden overleed op noodlottige wijze onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader SIMON DIJT Hz. in den ouderdom van 64 jaar. Namens de Familie J. DIJT. Spang, Texel, 22 Aug. 1928. zal op Donderdag 30 Augustus a.s., des namiddags 2 uur in het Café „Schoonoord" aan den Koogerweg te den Burg van nu wijlen de Wed. P. RAB—Keijser, waaronderstoelen, matten, kleeden, lampen, tafels, zeil, glas- en aardewerk, enz. enz. Bezichtigen op den dag der verkoop van 10-2 uur. Nette goederen kunnen worden inge bracht. om prijzen van f 30, f 20 en f 10. met paarden onder den man, om fraaie prijzen. Nam. 2 uur Een extra prijs is beschikbaar voor de mooist versierde kar. Alles om mooie prijzen. Aangifte bij v. MALDEGEM en DEN BRAVEN. Te koop ongeveer 10 H L. GERRIT SCHRAMA, Dennen. GEVRAAGD J. KLOOSTERMAN, P.H. Polder. Te koop gevraagd G. DROS Bz., Cocksdorp. De verkoop van Parfumerieën en Electr. Art., tevens het uitvoeren van kleine repa raties op Electr. gebied, wordt in den tijd van afwezigheid Bij besteding vanaf f 0,50

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2