Autobusdienst N.-Holland EUG. GOYARTS DEJONGH's Gemengd Kuikenvoer. N.V. Handelmaatschappij DROS&Co. Tandheelkundige Inrichting Laat de TEXELSCHE COURANT u helpen! Veevoeder en Kunstmeststoffen Bloembollen. Fa. A. KLOPPER Zn. s.s. Texelstroom naar PurmerencL Schapenfokdag op 5 September a.s. Notaris Mulder H. van Meurs LoodsgracSit 37, Helder. Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreeknnr Donderdag v. 7-8 Zoekt u iets in tweede hands meubelen, kasten, buffetten, tafels, stoelen, brandkasten of iets anders Onze sorteering is groot en het adres is Venduhuis 2e VrooDstraat 117 - HELDER een Duiische Herder. Naar de Zuiderzeewerken en Harlingen mei het s.s. „De Dageraad" der N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming op Zondag 26 Augustus 1928. Gebruikt ons prima KUIKEN VOER samengesteld uit de allerbeste grond stoffen, volgens het recept van den Rij ksplnim veeteeltconsnlent. N. V. de Alkmaarsche Stoom Wasch- en Strijkinrichting, c. ACKEMA. Spreekuur Woensdags van 10—4 nnr. AdresMej. Wed. BUIJKES, Stationstr. 11, Helder le kwaliteit Konsttanden. Pijnlooze behandeling. Beze zaak heeft GEEN FILIALEN. tegen concurreerende prijzen. 9. V. Handelmaatschappij DROS Co. Complete meubileering. Loodsgracbt 69—71 Helder. Dienstregeling ingaande 14 Juli 1928. JOH. PARLEVLIET. Groote omzet. Kleine winst. 1. eene groote wagenschuur 2. Een groote klamp mest, FEUILLETON De gevolgen van een leugen Koningstr. 20 Helder. Tandheelkundige Adverteeren doet verkoopen. Gebr. KALIS te den Burg hebben nog aan te bieden VAN ALKMAAR, Bierkade: VAN HELDER, Havenplein 7,00 8,15 10,30 10,55 - 12,25 - 13,50 14,55 16,00 17,35 18,50 20,50. 6,35— 7,30 - 8,55— 9,50 15,15—16,35 - 18,30- 20,35. Rijtijd 1 uur 35 min. Te Alkmaar rijden alle bussen langs het station. vaart Maandag a. s. "Vertrek 1 uur D. METS, Nu wordt het uw tijd plantgoed te bestellen. Doet dit bij iemand, wiens grootste belang het is u prima waar te leveren tegen concur- reerende prijzen. Stelt uw inkoopen daarom niet langer uit en koopt als één man bij te houden door de afd. Texel H.M.v.L., de L.T.B. en het Texelsch Schapenstamboek Gevraagd worden 1. Éénjarige rammen 2. Tweejarige rammen 3. Oudere rammen 4. Schaap met 2 of meer lammeren waarvan 1 ramlam. 5. Schaap met 2 ramlammeren 6. Schaap met 2 ooien 7. Vier één-jarige ooien 8. Vier oudere fokschapen. Tevens bestaat gelegenheid om ander wolvee ter opluistering in te zenden. Inleggeld voor leden 50 ct., voor niet- leden f 1, - per nummer. Aangifte voor de geregistreerden bij den heer J. SIJP, Spoorstraat 20, Alkmaar, voor de niet-geregistreerden bij P. BAKKER Az. den Burg voor of op 27 Augustus a.s. Nadien kunnen geen aangilten meer wor den aangenomen. zal op Dinsdag 28 Augustus 1928, des avonds 8 uur in het Café „den Burg" publiek verkoopen voor den heer J. Keijser Augsz. met veestalling, hooibergplaats en erf, staande en gelegen in de Waalderstraat te den Burg, kadaster gemeente Texel, Sectie K. no. 1147 en 1670, tezamen groot 5 aren 27 centiaren, dadelijk te aanvaarden, en staande op bovengemeld erf. Bezichtiging van 25—28 Aug. op aan vrage bij den eigenaar. „Oe gastvrijheid legt me de verplichting op, dat ik de vreemdeling een weinig tege moet kom," zeide zjj terwijl ze zich bij de andere verontschuldigde en zich grooten- deels met von Westhorn onderhield. „Miss Brown is mijn vriendiD, zij kan niet boos op mij worden en mijnheer Le Coque?", zij lachte spottende, „is op zijn hoogst twee minuten kwaad, en bah, als hij het langer is Zij sloeg hem zacht op de schouder, bij schudde zyn hoofd, draaide zijn knevel op en zag de kunstiijdster zoo eigenaardig in het pikante, echt Fransche gezichtje, dat zij kleurend, vervolgde: „Dan spring ik in het water I Voldoet je dat markies, of wenscht ge nog een hoogeren graad van vertwijfe ling?" waarop de jonge Fraoschman lachend antwoorddeDe hoogste graad van ver twijfeling heb ik op het oogenblik bereikt, Elly. Ik heb bonger en d >rst, ik ken uw voortreffelijke keuken, en in plaats van het souper te beginnen, babbelt ge dwaze din gen, om baron von Westhorn een geheel valschen indruk van je hoedanigheden te geven. Ge houdt juffrouw Elly het sieraad van de circus, de magneet, die oude en Sterke waschmand f 4 90 Fietsmand 4,75 Hondenmand vanaf 1,10 Babywieg 4,25 Serre-, tuin- of terrasstoel 2,95 Idem tafel 4,90 Badstoelen Fietsstoelen 1,28 Hengsel-, slager- en bakkersmanden. Palingkorven le kw. rotting, scherp concurreerende prijzen. Alles prima eigen fabrikaat. REPARATIE-INRICHTING. Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling Aangekocht van een faillissement 20 moquette ameublementen, buf fetten, dressoirs, enz. enz. Telefoon 344. Telefoon 344. Wegens plaatsgebrek te koop met stamboom en Z. kaart. Spotkoopje. A. DUINKER, Oostslootstraat 33, den Helder. jonge dwazen trekt naar de plaats, waar zij heerscht, zeker voor een uiterst inschik kelijk wezen, dat slechts aan het geluk van anderen, nooit aan het hare denkt, ge vergist u echter, baron. Deze jonge dame is op en top een egoïste, zelfs haar deugd houd ik voor een product van haar zelf zucht en haar verstand. Hé! wat zet die kleine groote oogen op," ging hij onver schillig voort, terwijl hij hem aankeek. „Von Westhorn, neem je in acht, ik vrees dat men het op je rust gemunt heeft. Juffrouw Elly heeft zich echter vast voor genomen, slechts hem te beminnen, die zij ook huwen kan, zonderling denkbeeld, en als ge denkt, eindelijk de kleine stijfkop bekeerd te hebben, laat ze de tanden zien gij moet of in de zure appel bijten en het ernstig meenen, waarin ik niet veel zin heb, öf ge moet er beschouwingen over houden, Ine alle moeite te vergeefs is ge weest. Heb je wel eens een deugdzame, preutsche kunstrijdster gezien? Niet?.Dan zie je bier het eerste en nu juist niet het slechtste exemplaar er van," besloot hij lachend. „Shocking," fluisterde de jonge Ameri- kaansche, terwijl ze haastig opstond om een versche sigarette op te steken. „Ik vind uw woorden nöch fair nöcb onderhoudend Elly is een vriendin van Miss Brown, be grepen Plaag haar als ze met u alleen is maar niet als er een vreemde bij is. Baron von Westhorn zal gelooven, dat wy struik- 200 bollen Trompet Narcis Majestic a f 5,— per stuk 50 50 15 100 40 10 40 200 Incomparable Barri Golden Ray Croessus Invincible Brilliancy Firetail Mermaid 2,- 4,— 20,- 0,75 6- 1,50 Leedsie dubb. Emperor,, Poetess 35 a 40 HL plantgoed Dubb. van Sion. Alles eigen kweek. Prima kwaliteit. Hollandsch glorie 7. Cheer Fulness 0,40 Vertrek Helder (per s.s. Marsdiep n. Texel) 7 uur vm. Texel 8,30 uur vm. Harlingen ±3 uur nm. Tarief van Helder of Texel: le kajuit retour f 2, -. 2e kajuit retour f 1,50. De Directeur. WESTERWEG - TELEFOON 445 ALKMAAR. Wij halen en brengen op GEREGELDE DAGEN GRATIS per auto dewasschen in ALLE plaatsen van Noord-Holland. Prijscouranten enz. worden gaarne verstrekt (ook verkrijgbaar bij de chauffeurs). voor het aanschaffen van meubelen en aanverwante artikelen het oude adres, 1 al langer dan 50 jaar. roovers zyn, die hem tot een huwelyk dwingen of met de dood bedreigen zuUen Gelooft u, baron dat het een van ons beiden aan aanbidders onlbreekt?" Zjj richtte haar slanke, welgevormde ge stalte, wier zachte, elastische vormen zich prachtig onder het luchtige zwart zijden kleed afteekenden, trotsch op de gewoon lijk eenigszins doffe, blauwe oogen schit terden von Westhorn toe en het mooie, goudblonde hoofdje naar hem buigend, ging zij voort: „Mij kunnen we buiten beschou wing laten, ik geloof dat zelfs de markies mijn voortreffelijke hoedanigheden niet te gering schat, een bruidschat van een mil- lioen dollars, een dragelijk uiterlijk, geheel vrije beschikking over mijn vermogen als over mijn persoon, ik denk, liefhebbers daarvoor, zelfs minnaars, mijnheer de markies, zouden er wel te vinden zijn, maar juffrouw Elly mag in uw oogen geen ge- lukzoekster zijn. Ik geloof dat, wanneer ze mijnheer Le Coque één vinger gaf, hij de geheele hand zou grijpen." „Om ze zacht aan mijn lippen te druk ken, maar niet om ze voor altijd te be houden," zeide de jonge Franscbman over moedig, zonder zich aan de verontwaardigde blikken der beide meisjes te storen. „O, miss Brown, ge zijt een bekoorlijke advocate, ik erken ook vrijwillig alle voortreffelijk heden, die gij, evenals EMy, in de hoogste graad bezit, maar tot tropwen laat ik me niet dwingen, en nu vlug de rimpels van het voorhoofd dames, ge hebt baron von Westhorn toch niet tot het aaDhooren van ons gekibbel uitgenoodigd Komaan, ont breekt er nog een gast?" voegde hij er vragend bij, „of komt signor Rudolfi van avond niet?" Zijn schitterende oogen ontmoetten de toornig fonkelende der Amerikaanschede lippen der jonge dame openden zich reeds tot een tweede aanval tegen Le Coque, toen de deur openging en met een vlugge eenigszins korte buiging voor de beide heeren, trad een nog jonge man de kamer binnen, die ondanks zijn smaakvol costuum ondanks zijn beschaafde manieren, een onaangename indruk op von Westhorn maakte, die, nadat de wederzydsche voor stelling „Signor Rudolfi, premier van de circus; baron von Westhorn," afgeioopen was, zich tot de markies wendde, met wie hij spoedig in een druk gespiek gewikkeld was, terwijl de beide dames zich met Rudolfi onderhielden, die hun het een of ander, slechts haar interesseerer.d nieuwtje mededeelde. De etensbel iuidde en maakte een einde aan de hinderlijke spanning, die onwille keurig ontstaan was. Rudolfi bood miss Brown de arm, von Westhorn deed hetzelfde aan Elly en de markies aan zijn knevel draaiend, zeide „Op de eerstvolgende tentoonstelling kunt ge mij als de verlaten Ariadne op Naxos- bewonderen. W.v.v. 12,10 -13,00—14,20 16.) )-( n

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4