UITVERKOOP HEERENCOSTUUMS. PH. VLESSING DEN BURG. Koopt thans, dit beteekent een groote besparing. Bij aankoop van een costuum of jas een zijden zelfstrikker cadeau. Doordat wij lieden een partij costunms en regenjassen nit liquidatie hebben aangekocht begint Zaterdagavond onze UITVERKOOP TEG-EN SPOTPRIJZEN. ZIET ONZE ÉTALAGE. -rTQTDCR RRF „De skim" van Lene-peet. Gemengd Nieuws Wed. B. 't Noorden f5.— N.N. Oudeschild f2,50. De Wolveehandel 23—29 Augustus. De wolvee-markt was deze week vrfjwel overal tamelijk prijshoudend bjj een matige handel. Te Leiden, Sneek en Rotterdam was de handel wel zoo vlug met eerder iets sty ver pryzen. Inlichtingen verzocht. De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat sinds 7 Aug. jl. de Deensehe pianist Hans Klitgaard, die zich bevond aan boord van het s.s. „Primula", wordt vermist. Vermoed wordt, volgens de Held. Crt., dat de vermiste zelfmoord heeft ge pleegd door over boord te springen, toen het schip zich bevond op een afstand van 15 zeemylen van het vuurschip „Terschel- lingerbank". Het signalement van de vermiste luidt: middelmatige lengte, blond haar; aan de ringvinger van de linkerhand een gecise leerd gouden ring met vlakke steen en zonder inscriptie. Aan de binnenzijde van zijn hemd bewaarde hij in een zakje 1400 kr. in Deensehe en eenige duizenden francs in Fransche bankbiljetten. Door de weduwe is een belooning uitgeloofd van 400 kronen voor degene, die de vermiste vindt. Zij, die omtrent deze vermissing inlich tingen kunnen verstrekken, worden uitge- noodigd zich ten Raadhuize te den Helder te vervoegen. Examen—Kommies. Onze plaatsgenoot., de>heer J. S. Qroendijk slaagde een dezer dagen te Arnhem voor het examenKommies by de dienst ven 's-Ryks belastingen. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Haarlem geeft belanghebbenden in overweging om, alvorens in handelsrelatie te treden met Hendrik Diekman, geboren te Zwollö 18 Juli 1889, ook wel zaksn doende onder de namen „Diekmann's Handelsonderneming", en „Diekmann's Goederenhandel", wonende te Haarlem, Gedempte Raamgracht 70 inlichtingen in te winuen aan zyn bureau afdeeling .1 ustitieele Dienst, Smedestraat. 9. DE KOOG Men schrijft ons Woensdag vond onder beguDstigir g van mooi weer het volksfeest hier plaats, 's Morgens 10 uur werd begonnen met de harddraverij, paard onder de man. Er had den zich 7 deelnemers aar gemeld. De wed strijd vond plaats op do weg tusschen de perceelen van Schumaker en Epe, welk gedeelte hiervoor was afgezet. De prijzen vielen ten deel aan le P. de Wit f30, 2e J. Witte f 20, 3e L. Koppen f 10, Daarna kwam „stoelendans-voor-paarden" Er waren 9 deelnemers, van wie de over winning behaalden: leG Kikkert-Eelman, 2e M. Koorn en 3e G. Zoetelief. Hiermede was het programma voor de morgen afgeloopen. Des middags 2 uui werd begon Den met riDgrijden vooi paard en kar. De prijswincers waren leN. Kik kert en G. Kikkert-Eelman, 2e J Boogaard en M. Boogaard-Smit en 3e W. de Graai en T. Bakker. Voor het mooist versierde karretje was ook een prijs beschikbaar gesteld. Deze werd toegekend aan C. Buigman en J. de Bloois. Voor hot nummer „Ringryden op fietsen" bad zich een groot aantal deelnemers aan gemeld nl. 48. De winnaars wareD: 1. A. Kiewiet, 2. R. Smit, 3 A Reij, 4. R. Koeman Tegen half acht h eld men nog stoelen dans voor paren. Hiervoor was zooveel belangstelling, dat er met twee ploegen gedanst moest worden. Nadat de heer Zuidema een foto genomen had van de feestcommissie, werd begonnen. Tenslotte bleven als winnaars over: I. J Zoetelief en K. den Braven,2. A. Bakker en A. Duin- ker, 3. C. Kuip en mej. van Haldegem, 4. A. Kiewiet en N. Borgman. Onder een gezellig bal bleef men hierna tot 12 uur bijeen. AMELAND. Nes. Onze plaatsgenoot, de heer J. Balkema, secretaris-ontvanger van de waterschappen „de Grieën", „Nes-Buren" en „Nes-op-Ameland" is 31 Aug. benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Texelsche novelle uit 1864 16 door D. Dekker. De jonge Leentje Thanis had niet lang geaarzeld om het voorstel van haren neef aan te nemen. Het was wel zeer hard, dat het geheele vermogen voor hen verloren ging, maar wat er aan te doen Zij zou zich zeker, met Willem vereenigd, gelukkig gevoelen, al hadden zij het dan zoo ruim niet; toch wilde zij het huwelijk,dat Vlug dadelijk wilde sluiten, uitstellen tot het gestelde jaar geëindigd zou zijn. Hare motieven hiervoor legde ze in de volgende woorden bloot„Zie je, Wullem we benne allegaar sturfelik. 't Kon immers beure, dat Jawwik Ponse kwam te sturvedan was het vermoge ons, en ofskoon we de arme en 't weeshuis dan wel zowwe be denke, 't zow toch mooi weze, ol krege we de helft er maar van." Dit bracht Willem Vlug voor 'n oogen- blik op een zondig denkbeeld. „Wil ik hem voor goed overzeilen, zoodat hij zinkt als een baksteen riep hij uit; maar het meisje, dat den afkeer kende, dien haar neef van Japik Ponse had, schrikte voor die woorden en zeide: „Weer denk je an, Wullem We zowwe immers geen gerust uur meer beleveNee, dan zou ik er nog wei wat aars op wetewe konne him dereis de helft priseteere, as ie frijwillig ofstand wow doen, as ie 'n ding teekende, dat ie mij niet trouwe wow." „Nooit zal dat gebeure antwoordde Vlug„geen speld zal hij van de nalatenschap van Lene- Peet machtig worden I Dan heb ik er liever zelf geen rooie duit vanwant je begrijpt, zijne bedoeling was de kostbare lading voor liet schip zelf heeft hij geen siertje hart. In allen gevalle komt de lading in goede pakhuizen, als wij ze niet krijgen, en als we wind en tij mee hebben, zullen we haar gelukkig volbrengen. Wat de reden betreft waarom je wachten wilt enfin, alles is onmogelijk daarom zal ik je zin doenmaar hoe graag ik bij je ben, Leen, nog zes maanden aan den wal blijven, dat kan niet, meiddan wil ik zien aan te monsteren voor een snoepreisje van een maand of drie, en als ik dan terug kom, kunnen wij te zamen de reis aanvaarden." Leentje vond dit wel akelig, maar toch moest zij hem deswege prijzen. Nu zij niets bezaten, moest hij toch te meer zijn best doen, en kon hij niet zoo lang zon der verdienste blijven. De flinke stuurman had weldra eene bestemming gevonden, en bij het afscheid, waarbij het meisje heel treurig gestemd was, troostte hij haar met het vooruitzicht, dat hij binnen drie maan den terug wezen en over zes met haar op hetzelfde schip varen zou. Langzaam kroop de tijd, gedurende de afwezigheid van haren vriend, voor het meisje om. Dikwijls was zij zeer angstig gestemd. Kon Vlug niet een ongeluk over komen Het was of zij een voorgevoel had, dat hem eenig gevaar dreigde, en wanneer zij des nachts aan de gevaren van het zeeleven dacht, brak haar niet zelden het koude angstzweet uit. En dan dat akelige huis, waar zij overal het toornige gelaat van de oude meende te aanschou wen, zoo als zij er uitzag, wanneer ze haar bezwoer dat zij hare belofte zou houden, dat was haar ook eene grieve om het te moeten blijven bewonen. Maar kon zij anders Was het niet in haar belang om gedurende het jaar, dat haar huwelijk vol gens het testament kon uitgesteld worden, al de dwaze bepalingen, er in vervat, na te leven, daar de minste afwijking ervan haar nog beroofd zou hebben van den interest van het kapitaal gedurende dit tijd perk, daar dit haar alleen verzekerd was onder voorwaarde, dat zij al de bepalingen stipteiijk zou volgen (Wordt vervolgd.) Den Haag. Ook aan Nederland heeft thans de Amerikaansche Staats secretaris Kellogg, evenals aan vele andere mogendheden, een uitnoodiging gezonden om zijn handteekening te voegen bij die van de vertegenwoordigers der vijftien landen, die 27 Augustus te Parijs het oorspronkelijk pact tot het afzweren van de oorlog als instrument van nationale politiek hebben geteekend. Te Arnhem is een tienjarige jongen in de Schutterstraat bij het spelen met vuurwerk door een donderbus ge troffen. Het kind werd ernstig in het gelaat, vooral aan de oogen, gewond. Het is in zorgelijke toestand naar het zieken huis vervoerd. G e 1 e e n heeft goedgekeurd het aangaan van een overeenkomst met de Ned. Spoorwegen inzake bouw van een tunnel onder de spoorweg te Lutterade. De gemeente zal f 25000 bijdragen. Eibergen. Toen de scholier Krayenbrink zijn fietsbel, die gevallen was, wilde oprapen, werd hij door een auto, die hij niet had zien aankomen, overreden en gedood. Amsterdam. Het rapport der professoren naar aanleiding van de ziekte gevallen op de „Insulinde" komt tot conclusie, dat roodvonk geheerscht heeft. De toestanden aan boord waren be vredigend. Deventer. In het gezin van de heer V. aan de Douwelerstraat hebben zich plotseling ernstige ziekteverschijn selen voorgedaan, die veel overeenkomst vertoonen met vergiftiging. Vier kinderen uit het gezin zijn daarvan het slachtoffer geworden. Een 18-jarige zoon is reeds overleden, terwijl drie andere kinderen in het ziekenhuis zijn opgenomen. Medici en ontsmettingsdienst hebben de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Menweet nog niet de oorzaak der verschijnselen. Te Wychen zal op een terrein groot drie hectaren, liggende naast het bestaande klooster der Franciscaner monniken een nieuw klooster gebouwd worden voor de Zusters-Franciscanessen. Te Leers u m werd de arbeider J. Krop, die aan het kunstmest zaaien was, dood in het land gevonden. Ver moedelijk is hij door de giftige kunstmest gestikt. Den Helder. De heer J. Kam man, gemeente-secretaris, is 31 Aug. benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Te Breezand zal een nieuwe R. K. Parochie worden gesticht. Rotterdam. Toen een 6-jarig knaapje van een vrachtwagen afsprong, is het onder een auto geraakt. Het bekwam een schedelbreuk en werd naar het ziekenhuis aan de Coolsingel over gebracht, waar het te halftien is over leden. Tragisch was, dat de ouders pas om 10 uur in het ziekenhuis kwamen. Rotterdam. De 29-jarige L. de B. mishandelde in de Josephlaan een kat. Toen een agent hem dit wilde beletten, ging hij de agent te lijf. Na hevig ver zet is de man aangehouden en opgesloteu. Te D r a c h t e n is het boerderijtje van G. Postma aan de Noorderdwarsvaart tot de grond toe afgebrand. De bewoners konden nog net op tijd het gebouw ver laten. Een koe, alle huisraad en eenig geld zijn in de vlammen gebleven. Te O ve r-A s s e 11 kreeg-J. Keu- rentjes, die op de kermis als knecht dienst deed bij een luchtschommel, zulk een slag van een der schuitjes, dat hij een gapende hoofdwonde kreeg en bewuste loos bleef liggen. Na verbonden te zijn is hij naar zijn woning vervoerd. Te Made geraakte bij het vervoer van bijen de bodem van een korf los, waarna het daarin huizende volk ging zwermen en zich neerzette op het hoofd van de voerman, die geneeskundige hulp heeft moeten inroepen. Te Harenkarspel is de boer derij Het Eiland van de heer Tesselaar, een der oudste boerderijen in de omtrek, tot de grond afgebrand. Van wat er zich in bevond, is bijna niets gered. Amsterdam. Josephine Baker zal 4 Sept. a.s. naar Parijs terugvliegen en gebruik maken van een K.L.M. toestel. Om negen uur des morgens vertrekt zij van Schiphol. Aan de lijst der op 31 Aug. ver leende koninklijke onderscheidingen ont- leenen wij, dat de kunstschilder W. A. van Konijnenburg en de letterkundige Frederik van Eeden benoemd zijn tot ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. De kunstschilder A. M. Gorter werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in de Oranje-Nassau-orde werden benoemd de violoncellist Chr. van Isterdael, de tooneelkunstenaar Louis de Vries, de grafische kunstenaar J. G. Veldheer en de kunstschilder Ant. H. J. Molkenboer. Bulten land Saint Chamond. Van de Mont Pilate afkomend is een auto geslipt en in een ravijn gereden. Drie inzittenden zijn gedood. Te Chicago heeft een blad, de Star, dat een perscampagne voert tegen de misdadigers-organisaties in die stad daarvoor moeten boeten. Heeren bandie ten wierpen van buiten een „annanasje" door het raam. Annanas is in de Ameri kaansche dieventaal 't woord voor „bom." Dit was van de boeven een rake repliek. De bom sprong en richtte een schade aan van 5000 p.st. Londen. Het Museum voor Na tuurlijke historie te South Kensington (Londen) heeft een nijpend gebrek aan plaatsruimte. Slechts een tiende van de collectie is uitgestald. Zoo is er een nieuwe aanwinst, de vlinder- en uiltjes collectie van Oberthur, (250.000 stuks) voorloopig maar ergens weggeborgen. In het geheel zijn er 2,00,000 zeldzame in secten waar het publiek niets van te zien krijgt. De reeds vele jaren noodzakelijke uitbreiding zal nu eindelijk worden ter hand genomen. Te Bottrop is onder merkwaar dige en gruwelijke omstandigheden de 2'/,-jarige Charlotte Schlauch om het leven gekomen. De negenjarige Fritz Söhnlein droeg het meisje in een vijver. Hij liep zelf naar de oever terug en keek toe, hoe het meisje verdronk zonder dat hij een hand uitstak. Wel riep de jongen een herder om hulp, doch daar deze zich op eenige afstand bevond, was het kindje reeds verdronken, voordat redding was komen opdagen. De recherche heeft de knaap een verhoor afgenomen, doch hij deed zoo geheimzinnig, dat niet kon worden vastgesteld, welke motieven tot deze afgrijselijke daad hebben geleid. Boven Roppen in Tirol is: een zwaar onweer uitgebroken. Het sta tion werd door slik uit beken met een 2 M. dikke laag modder over een lengte van 150 M. bedekt. Het verkeer moest stop gezet worden. Van een trein werden 17 wagens ingémodderd en 7 werden omvergeworpen. Gewond is niemand. De schade is aanzienlijk. Witte Kruis. N.N. den Hoorn f2,50 Ons volksfeest.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2