Tandheelkundige Inrichting Laat de TEXELSCHE COURANT u helpen! Gemengd Kuiken voer. N.V. Handelmaatschappij DROS&Co. Veevoeder en Kunstmeststoffen Autobusdienst N.-Holland eenige Noordzee-botters met Loggerachterschip Boekbinderij en Cartonnage-inrlchting. DEJONGH's EUG. GOYARTS ^feIjTllëtqT^ Bloembollen. C. ACKEMA. N. V. de Alkmaarsche Stoom Wasch- en Strijkinrichting, tegen concurreerende prijzen. Te koop aangeboden BOEKHANDEL PARKSTRAAT. „AJAM" Zoekt u iets in tweede hands meubelen, Venduhuis Spreekuur Woensdags van 10—4 uur. AdresMej. Wed. BÜIJIÜS, Stationstr. 11, Helder le kwaliteit Kunsttanden. Pijnlooze behandeling, Deze zaak heeft GEEN FILIALEN. Gebruikt ons prima KUIKEN VOEK samengesteld uit de allerbeste grond stoffen, volgens bet recept van den Kij kspluim veeteeltconsulent. H. V. Handelmaatschappij BROS Co. Dienstregeling ingaande 14 Juli 1928. voorzien van 50 P.K. „Kromhouf-motoren met certifi caat Scheepvaart-Inspectie en verder inventaris, tegen zeer billijken prijs. Noordwijkerhout bij Haarlem, Holland. Vert. P. KEIJSER, Harkebnnrt. een Duitsche Herder. Motordienst Texel-Rotterdam naar ROTTERDAM. Alle maten Rubbers, Zomer-Pantoffels kasten, boffetten, tafels, stoelen, brandkasten of iets anders Onze sorteering is groot en het adres is 2e VrooDstraat 117 - HELDER Tandheelkundige Loodsgraeht 37, Helder. Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreeknnr Donderdag v. 7-8 De gevolgen van een leugen s s. Texelstroom naar Purmerend. JOH. PARLEVLIET. Groote omzet. Kleine winst. ONS KINDERHOEKJE. Broedcentrales Broedmachines Kunstmoeders Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam Aangekocht van een faillissement 20 moquette ameublementen, buf fetten, dressoirs, enz. enz. vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur Nu wordt het uw tijd plantgoed te bestellen. Doet dit bij iemand, wiens grootste belang het is u prima waar te leveren tegen concur reerende prijzen. Stelt uw inkoopen daarom niet langer uit en koopt als één man bij WESTERWEG TELEFOON 445 ALKMAAR. Wij halen en brengen op GEREGELDE DAGEN GRATIS per auto dewasschen in ALLE plaatsen van Noord-Holland. Prijscouranten enz. worden gaarne verstrekt (ook verkrijgbaar bij de chauffeurs). VAN ALKMAAR, Bierkade: 7,00 8,15- 10,30— 10,55- 12,25- 13,50— 14,55 16,00 17,35 18,50 20,50. VAN HELDER, Havenplein6,35- 7,30 - 8,55— 9,50— 12,10 - 13,00— 14,20 15,15— 16,35 - 18,30 - 20,35. Rijtijd 1 uur 35 min. Te Alkmaar rijden alle bussen langs het station. Brieven No. 316 Adv. Bitr. „Zeevaart" Leuvehaven 44c. Rotterdam. Onderdcelcn en alle andere gereedschappen voor de pluimveeteelt. Prijscourant op aanvrage gratis. Wegens plaatsgebrek te koop met stamboom en Z. kaart. Spotkoopje. A. DU1NKER, Oostslootstraat 33, den Helder. vertrekt Dinsdag a.s. PLAATSMAN TE KOOP f 1,— per paar, vanaf f 0,80 per paar. Tevens in- en verkoop van 2de hands- Meubelen. K. SCHUURMAN, Zuidstraat 44, HELDER Telefoon 344. Telefoon 344. Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling 13.) )-( Von Westhorn glimlachte even, en de hand van het schoone meisje zacht in de zijne leggende, vroeg hij „Benijdt gij de nietsdoeners? Gij? Wat hebt gij dan te doen? Niets dan een weinig te rijden en de toeschouwer belangstelling in te boezemen. Klarissa, ik geloof dat gij geen recht tot klagen hebt; gij, jong, mooi, bewonderd, een gelukskind „Zoudt ge denken?" vroeg zij en een gevoel van verbittering was duidelijk in haar stem merkbaar. „Voel dan eeDS het eelt in mijn handzou dat door luiheid ontstaan zijn? Gelooft ge in ernst dat w(j op rozen gaan, dat het gemakkelijk is, eerste luchtspringster of kunstrijdster van een beroemd circus te zijnVraag Signor Rudolfi maar eens," vervolgde zij opge wonden een toornige biik op de Italiaan werpend, „of het moeilijk is een kind iets duidelijk te maken. O, ik zou u menig voorbeeld kunnen aanhalen, hoe vreeselijk het is half dood geslagen te worden, omdat het hart van angst verstijft en het sidderende lichaam de zweep r.iet wil gehoorzamen, waarmede het aangespoord wordt. Brr, ik wil er niet meer aan denken, en ais ik me eens op mijn beul wreken kon, dan eerst zou ik alle doorstane smarten kunnen vergeten. Maar genoeg," riep zij op haar vorige vroolijke, lichtzinnige toon. „Gij zijt niet hier om jeremiaden aan te hooren, maar om u te vermaken. El!y. allons, laat miss Brown en Signor Rudolfl een weinig aan hun lot over," zeide zij tot deze, die zich in het gesprek van die twee gemengd had, daar het haar hartelijk verveelde, dat von Westhorn zich zoo met Klarissa onder hield. Elly kwam aangehuppeldeen bittere uitdrukking lag op haarfijn, bleek gezichtje, toen zij zich tot lachen dwingende, zeide: „Laat u door mijn kleine lichtzinnige vriendin niet verleiden baron. Zij en mar kies De Coque passen bij elkaar. Levens genot is voor beiden het wachtwoord." "Hebt 'ge er wel eens van gehoord, dat men van een cirusdame deugd, zedigheid, verveling en zwaartillendheid eischt?" vroeg Klarissa piet een sluwe wenk. „Nuttelooze ballast, die men zoo vlug mogelijk over boord moet werpen, en daar voor in de plaats moet men het levensschip bevrachten met bevalligheid, handigheid, moed en lichtzinnigheid. O, baron met die onmogelijke naam, bewijs Elly toch, dat men eerst in verleiding gebracht moet worden, voor men op zijn deugd pochen kan. Circus en onschuld! Lieve hemel! Doof, blind en stom zou men moeten ?ijn om daar de reinheid van ziel te behouden en het begrip deugd is betrekkelijk. De een verstaat daar zijn eigen geluk, zijn eigen bevrediging onder, de ander vergeet zich zelf en de wereld, om een tweede gelukkig te maken. Laat ons de deugd buiten be schouwing laten, ieder van ons heeft daar omtrent zijn eigen denkbeelden." Signor Rudolfl trad b(j haar laatste woorden naderzijn zwarte oogen fonkelden boosaardig en haar sierlijke gestalte kromp bij zijn nadering onwillekeurig ineen. „Alweer hetzelfde onderwerp, dames?" vroeg hvj uitdagend. „Juffrouw Klarissa houdt waarschijnlijk een voordracht over het geluk der liefde en juffrouw Elly over de waarde van het huwelijk. O, mes sieurs, ge weet niet hoe leerzaam dit onder houd is." „Dat wij echter niet voor u gevoerd hebben, want gij, Signor, zijt voor geen rede vatbaar," beet Klarissa hem toe. „Als ik tot u spreek komt het woordje liefde niet over mijn lippen, maar, doch waarom komt gij hier? Apage Samnas," zeide zij bitter lachend, „da&r is uw plaats." Zij stond opgewonden opzonder acht te slaan op de hatelijke blik en op de woedende glimlach van de kunstrijder, wendde zij zich tot Le Coque en von West horn, die zwijgend, maar belangstellend het zonderlinge gesprek hadden aangehoord terwijl zij gedachteloos zeide: „Ik ben geen vriendin van miss Brown ik haat die zoogenaamde kuische vrouwen, D. METS. Oplossingen der raadsels: 1. zak, bak, tak, hak, lak. 2. Uit-Hoorn. 3. Karnemelk. 4. vijver, storm, stoel, tarwe, zebra, slurf, Karei, tijger, Voorburg. Nieuwe raadsels. Voor grooteren. 1. Op de streepjes komt de naam van een groot viervoetig dier. lste rij een klinker. 2de rij iets, dat de schoenmaker gebruikt. 3de rij een keizerrijk in Azië. 4de rij 't gevraagde woord. 5e rij iets, dat visschen hebben. 6de rij een verkorte meisjesnaam. 7de rij een medeklinker. 2, Mijn geheel wordt met 8 letters geschre ven en noemt een dorp op de Veluwe. Sommige dieren maken een 1, 6, 4, 8. Je 3, 7, 2, 4 maakt een deel uit van je gezicht Een 5, 2, 3, 8 is een leesteeken. Een 5, 6, 8 is een kleedingstuk. 3. Ook moeten jullie het volgende raadsel eens probeeren op te lossen Vijf lettergrepen ben ik rijk, Een zestiental letters tezaam En als je aandachtig het volgende leest, Dan vind je ook zeker mijn naam. Mijn eerste deel, vier letters groot, Bestaat er alleen maar uit zand, Dat tegen de woedende zee ons beschut, In 't lagere Hollandsche land. Vijf letters telt mijn tweede deel, Heel nuttig, maar soms ook gevaarlijk En val je er in, als je zwemmen niet kunt, Is redding vaak uiterst bezwaarlijk. Een zevental letters is 't derde deel rijk. Waar 't tweede zijn weg door moest vinden; Ook is het een ander woord nog voor bestuur Zoek dat nu eens uit, mijne vrinden. Opmerkingen. De oplossingen dezer raadsels behoeven niet te worden ingezonden. Ik raad jullie aan de raadsels uit te knippen en in een schrift te plakken. De antwoorden kun je achteraan ver zamelen. Op die manier krijg je een prachtige verzameling, waarvan je straks, als de zon weer spoedig ondergaat en de avonden lang worden veel plezier hebben kunt. Wie mooie raadsels heeft, mag mij die zenden. Als ik ze ook mooi vind, krijg je ze gedrukt thuis (in de krant). o— Het prijsje voor Hans van 't Noordende heb ik verzonden. Trudy Westerman zal het op verzoek na 9 Septomber ontvangen. o— TenslotteHeel veel groeten van jullie Oom KO. wie tot zondigen de moed ontbreekt en die van nature tegen elke verleiding bestand zijnja, ik veracht deze dame zelfs van ganscher harte, want een lage trek toont haar smaak, die zij bij de keuze van zoo'n minnaar aan de dag legt, maar toch zou ik haar nog beklagen, wanneer zij werke lijk door een ernstig drang naar die mensch getrokken werd, en ze zich met haar millioen aan hem wilde geven. Brr, ik kan me zoo iets niet begrijpen! Hé, Signor Rudolfi, nog in mijn nabijheid? Ik dacht, dat ge uw gebiedster al weer opgezocht zoudt hebben." De jonge man haar rug toekeerend, legde z\j haar kleine, krachtige, niet sierlijke, maar blanke hand op de arm van de Markies „Het is laat geworden, ik heb morgen reeds vroeg repetitie, dus adieu. Mijn rij tuig wacht, ge behoeft u aan mijn vertrek niet te storen. Monsier le Baron tot weer ziens 1 Als ge een denkbeeld van ons niets doen wilt krijgen, kom dan morgen op de repetitie. Mes dames, Messieurs adieu Na een sierlijke pirouette wierp zij de echterblijvende een kushand toe, daarna huppelde ze vlug.de kamer uitkort daarop hoorde men het rollen van een rijtuig. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4