geneest wt vénfmatt ëm fuiul No 4261 Zaterdag 15 September 1928 42s,e Jaargang TWEEDE BLAD Texelsch© Berichten Gemengd Nieuws ABONNEMENTEN: ADVERTENTIËN: Rectificatie Warenwet. Uitslag aanbesteding. Niet verwarren, s.v.p. Ons Zondagsblad. De wolmarkt. Den Burg—Breezand door de lucht. Fancy fair Texelsch Fanfare. De Etalage-puzzle-wedstrijd. PRINS HENDRIKPOLDER Paard op hol. Te Geleen wordt reeds sinds de vorige week vermist een slagersknecht uit Munster-Geleen afkomstig, P. S. ge heeten. Hij was per fiets uitgegaan om vleesch bij de klanten te bezorgen. Het rijwiel is teruggevonden. Horst. Een 14-jarige zoon der familie L. is aan bloedvergiftiging over leden. De knaap had een puistje aan de lip opengekrabd. Haaksbergen. Twee schilders werkzaam op de Boekelosche stoom- bleekerij wilden een groote kruik met zwavelzuur verplaatsen. Bij het optillen zakte de bodem uit de mand, waardoor de kruik stuk viel en zwavelzuur over de beenen der arbeiders liep. Zij moesten met verbrande voeten naar huis worden vervoerd. Te den Haag heeft terecht ge staan iemand uit Zoetermeer, wiens hond op 8 Aug. door een auto was overreden tengevolge waarvan het dier de beide voorpooten brak. Bekl. heeft de hond, die niet meer loopen kon, daarna onder een heg gesleept en hem er laten liggen. De volgende avond heeft de onbezol digd rijksveldwachter v. d. Graaf, bij wie toen aangifte 'werd gedaan, dat het dier nog altijd onder de heg lag, het afgemaakt. Volgens verklaring van een 14-jarige jongen heeft bekl. de hond gedurende 24 uren niet geholpen en geen eten ge geven. Medelijdende bewoners hebben het dier af en toe water gebracht. Verd. verklaarde zelf dat hij het dier op zij van de weg heeft gesleept om te voor komen, dat hij door andere auto's op nieuw zou worden overreden en dat hij naar huis is gegaan omdat het al laat in de avond was en hij de hond niet op de fiets mee kon nemen. De volgende morgen is hij er met een stuk brood heengegaan, maar hij had toen ook geen gelegenheid hem mee te nemen en toen hij de daarop volgende morgen zijn knecht stuurde met een wagen, was hij dood geschoten. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde verd. tot f 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. Te Heemstede is een Duit- scher gevat, die verdacht wordt de inbra ken te hebben gepleegd, die in de afge- loopen maanden in Heemstede en Bloemendaal zijn voorgekomen. Te Hilversum is officieel in gebruik genomen het vacantiehuis voor rustbehoevende meisjes, de stichting van de heer A. de Stoppelaar Blijdesteyn, die op 2 Januari van dit jaar te Amster dam overleden is en die het grootste deel van zijn vermogen aan oeze stichting heeft vermaakt. Amsterdam. Mejuffrouw S. Heijmans, onderwijzeres aan een school voor gewoon lager onderwijs schrijft dat haar leerlingen der eerste klasse, die 15 Augustus op de school zijn gekomen, reeds in de eerste week van Sept. sommetjes tot 5 maken op papier (b.v. 5 min 4, 2 en 3) en dat ze over haar werkwijze, ook over de toepassing der „houten handen", haar nieuw leermiddel een handleiding zal schrijven. Den Haag. De prins is voorne mens op Vrijdag 28 Sept. a.s. een bezoek te brengen aan de bij en aan de Noord- Hollandsche kust in Zuiderzeewerken. Buitenland Par ij s De vlieger Thoret is over de Mont Blanc gevlogen. Stockholm. Op een kerkhof waren jongens aan het spelen toen een grafsteen van 300 K.G. gewicht omviel en de 15-jarige zoon van een lantaarn opsteker verpletterde. De knaap was onmiddellijk dood. S a u 1 t-s t e Marie (Ontario) Ten gevolge van het gebruik van benzine om het vuur in de kachel aan te wakkeren is in een woning te Colon, 30 KM ten Z. van Hearst (Ontario) brand ontstaan. Zes kinderen kwamen om en de dienst bode liep zulke ernstige brandwonden op, dat haar leven gevaar loopt. De ouders en 2 kinderen werden gered. Londen. Een schooljongen vond bij het graven in een tuin bij Cranleigh een urn met 652 zilveren Romeinsche munten uit de eerste eeuw na Christus Hij maakte zijn vondst wat luidruchtig bekend met het gevolg, dat de fiscus de urn met inhoud kwam opeischen. Nu zijn de munten tot eigendom van de Kroon verklaard en ter Z. Majesteits be schikking gesteld. De arme schatgraver heeft er niet ééntje mogen behouden! Hulde! De gemeenteraad van het Engelsche stadje Thetford heeft besloten een Duitsch veldkanon, dat de stad als oorlogstrofee was aangeboden, op te breken en bij het oud-roest te gooien De raad wenscht deze herinnering aan de oorlog niet te bewaren. Bravo! M e d a n. In de kampong Boga Besar zijn zestig gevallen van pokken voorgekomen, waarvan tien met doode- lijke afloop. Gibraltar. Het Russische op leidingsschip „Vega" is te Gibraltar aangekomen. De Engelsche overheid heeft de kadetten van het schip het landen verboden. Slechts de kapitein mag aan land komen. New-York. Sommige menschen hebben dure liefhebberijen, of liever zij zien niet op tegen groote uitgaven, die anderen zouden afschrikken. Tot de zulken behoort de financier en beurs speculant W. G. Durant. Zoo heeft hij onlangs voor een telefonisch gesprek tusschen Berlijn en New-York 2000 dollar betaald. Het gesprek duurde vijf-en- zeventig minuten. Brazilië. Uit vele oorden wordt hevig onweer, gepaard gaande met overstroomingen, gemeld. De telefoon verbindingen zijn gestoord. Ook het spoorwegverkeer wordt ernstig belem merd. De schade is een aanzienlijk. XELSCHE COURANT DEN BURG: 50 ct. per drie Maanden. Franco p. post door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden. Losse nummers: 3 ct DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN UITGAVE: N.V.v/h LANGEVELD DE ROOIJ DEN BURG OP TEXEL Van 1-5 rogels: 50 ct. ledore rogol meer: 10 cl. Dezelfde advertentie 4 maal geplaatst wordt 3 maal borokond. Bij abonnoment lagere regelprljs. ADVERTENTIËN MOETEN DAAGS VOOR 'T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N° 652 :s POSTBUS N°. 11 BLOEMEN Ach, heb toch altijd ergens Een beetje bloemen staan Zij doen toch wel even Een beetje gelukkig aan I Een stil liedje van kleuren, Een fijne, blij-mooie tint Even een kleine ontroering, Als de lach van een lief kind. Alles, alles neemt het leven, Het laat ons ieder eenmaal berooid Maar het geluk van een beetje schoonheid Dat ontneemt het ons nooit I C. S. ADAMA VAN SCHELTEMA. „De keerende kudde." Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel Gelezen een ingekomen schrijven, waaruit blijkt, dat ten onrechte aan hen, Burgemeester en Wethouders bericht is gezonden, dat 'an Jacob Brouwer, wonende te den Burg, Wever straat B 110. 292 bij vonnis van het Kanton gerecht te Helder onherroepelijk is veroordeeld tot een geldboete van f 40 subsidiair 10 dagen hechtenis, wegens het verkoopen van melk, waaraan water toegevoegd was Brengen ter openbare kennis. dat dientengevolge hunne bekendmaking van 17 Augustus 1928 waarin bedoeld vonnis open baar werd gemaakt, op eene vergissing berust, en derhalve Brouwer voornoemd niet onher roepelijk schuldig is verklaard aan de over treding, waarvan de bekendmaking gewaagt. Texel, 15 September 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Woensdag j.l. is hier aanbesteed het uitbrei den en herstellen van de vroegere bewaarschool in de Nieuwstraat, waarin de lagere landbouw school zal worden gevestigd. De uitslag is als volgt Metselwerk D. Tiap f 1205.- Timmerwerk J. Bakker f 1350. J. Drijver 1245 C. Kok 1319.— A. Blom 1179.— K. de Poito 1323. Lood en Zink Paagman f 425.— Agter 308,50 Oele 265.— Eiectrisch licht Knoppers f 74,75 Paagman 62. Glas- en verfwerk P. Plaatsman f 444. Metsel- en Timmerwerk D. Trap f 2410.— beteekentgegund. De Commissie voor Volksfeesten den Burg verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat zij niet met de Paardensportcommissie moet worden vereenzelvigd. De eerste zamelde hoofdzakelijk de benoo- digde gelden op lijsten in en stelde behalve Donderdagavond haar terrein zonder kosten toegankelijk De tweede moest haar inkomsten voorname lijk in de geheven entreegelden vinden. De klacht, dat de Comm. voor Volksfeesten niet alleen op lijsten deed teekenen maar ook hooge entreegelden hief, is dus ongegrond. Vandaag vangen we de publicatie van een nieuwe feuilleton aan, geheeten „Konink'jke Hoogheid", van Stanton en Hosken, door Dicky Wafelbakker vertaald. U' fVinmilllllBl I IIIMIH— III :uinigaM Van de illustraties noemen we allereerst die, welke een blik vergunt op de haven van Oude- schild, verder die van het ongeluk bij de schipbrug te Deventer, van het Vlissinger strand, van de historische optocht te Wassenaar, enz. enz. De tekst is weer ingedeeld in de bekende rubrieken. Alkmaar 10 Sept. Op de levendige periode, welke tamelijk groote opruiming in de Holland- sche wollen veroorzaakte, is thans een slappe handel gevolgd. Deels laat zulks zich voor ons land verklaren uit het feit, dat op de Engelsche en andere Buitenlandsche markten een lustelooze houding aangenomen is, zonder directe prijsverlaging, deels ook door het feit, dat omstreeks 1 Augustus de wolprijs in de top gedreven werd. We meenden, dat het een „oceaanvlucht" zou worden aangenomen, dat we de Noordzee met de naam „oceaan" bestempelen mogen en een of meer ballons zich wel in de vlakten of in het gebergte van Engeland vlijen zouden. Een bericht uit Breezand doet echter anders vermoeden. Blijkens een gistermiddag ont vangen schrijven is Donderdag reeds te half drie n.in. een gebersten ballonnetje op het land van de heer Jn. Cornelissen aldaar terechtge komen. Het kaartje wees uit, dat de ballon door Trijntje Bakker opgelaten werd. Dat de ballon gebersten is, moet vermoedelijk worden toegeschreven aan de hoogte waartoe hij steeg. Immers neemt de stijgende ballon al grooter afmetingen aan, daar de omringende lucht steeds minder weerstand biedt. Het spreekt, dat aan deze wedstrijd prijsjes verbonden zijn. Hij of zij, wiens (wier) ballon de verste reis blijkt te hebben gemaakt, komt voor de eerste in aanmerking. Vandaag zal met de inzameling van artikelen voor de Fancy Fair van Texelsch Fanfare een aanvang worden gemaakt. De rondgang zal worden opgeluisterd door een jazz-band orkest en, naar men algemeen verwacht, zeker aan zijn doel beantwoorden. Toch dient een scheeve voorstelling te worden rechtgezet. Wie zich door de vervaardiging van een handwerkje verdienstelijk maken, be hoeven nu alles niet op haren en snaren te zetten om toch vandaag maar gereed te zijn Te allen tijde zullen uw goede giften dankbaar worden aanvaard. Alleen: mocht u reeds een of ander hebben afgezonderd, maak dan van de gelegenheid gebruik en geef uw deel mee aan hen, die er u in naam van het comité om zullen vragen. Dan kunt u de moeite van het zelf te bezorgen sparen. Velen mogen met opoffering van hun hoofd tooi, van tijd en moeite aan de oplossing van de puzzle hebben gearbeid, het resultaat was maar poovertjes: Eén enkele oplossing kwam slechts binnen en nog maar gedeeltelijk goed. Hierin heeft de commissie aanleiding gevon den de puzzl'aars een handje te helpen en de inzending van antwoorden nog open te stellen tot Woensdagavond 8 uur a.s. Inleveren bij de heeren Gebrs. Dros of W. Vlas. Zoo noodig zie men nog de namen der winkeliers aan ons bureau. (De oplaag van het nummer, waarin we ze afdrukten, is geheel uitverkocht). Het „ezelbruggetje" is gebouwd als volgt Groep 136 letters, vormende een zin welke betrekking heeft op „u w inkoopen" en aan vangt met de letter D. Groep II: 36 letters, vormende een zin, betrek king hebbende op „Mooie etalages" en aanvangende met de letter M'. Nu dus weer vol ijver aan de slag. Met eenige goede wil zal de juiste zin nu wel te vinden zijn. We melden de uitslag Zaterdag a.s. Gistermorgen sloeg een paard van de heer J. Beumkes, voor een glazenwagen gespannen, hier op hol. De heer Beumkesdie zich in de on middellijke nabijheid bevond in de wagen was niemand gezeten trachtte door naar de teugels te grijpen het paard tot staan te brengen. Op'dit moment kantelde de wagen. De heer B. werd meegesleurd, waardoor zijn linkerbeen onder de knie gebroken en zijn rechterschouder ontwricht werd. Dokter Prakken, inmiddels ontboden, achtte overbrenging naar den Helder noodzakelijk. OOSTEREND De heer P. Kooiman, Molenbuurt, ver miste sinds dagen zijn fiets. Hij had zijn karretje een paar weken geleden in de Graven straat te den Burg gestald maar vond het niet terug, toen hij een uur of wat later zijn stalen ros weer bestijgen zou. Dinsdag j.l. evenwel heeft de gemeentepolitie het rijwiel in den Burg opgespoord en aan de rechtmatige eigenaar terugbezorgd. uitvoering zijnde

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 1