Als het kalf huis Biet erf en bouwland, Reparaties KLUITKALK r krijsbr €0. Prima blanke Zandaardappelen. eeo flinke dienstbode. Iets voor U JACHT. HAARDEN. T. 0. G0¥RRS, Weststr. 72-73, Tel. 138, Ben leider een rood Moporea petroleum hanglamp. ft oteering C. R. Keijser Leesgezelschap Den Burg ADVERTEiMTIËN io het openhaar aanbesteden spoedig, solied, billijk. Prima Belgische Alle soorten magneten worden door ons gerepareerd onder garantie. Zondag 16 September 1928 CONCERT Zij, die niet langer lid van ons lees gezelschap wenschen te blijven, gelieven hiervan vóór 1 Oct. a. s. opgave te doen. Nieuwe leden kunnen zich melden vóór dien datum. Iedere portefeuille bevat 7 weekbladen en 2 maandschriften. Leesgeld f2,— per kwartaal. Duur van het lidmaatschap minstens 1 iaar. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. B e r 1 ij n Het luchtschip Graaf Zeppelin zal de volgende week proef varen en 20 October de reis over de Oceaan ondernemen. De Voss. Zeit. doet een ver makelijk verhaal van Prof. Werner, een wiskundig genie, doch „niet van deze wereld". Zijn vrouw had een feestje ge organiseerd, waarvoor de gasten te 9 uur 's avonds werden verwacht. Eenige oogen- blikken tevoren komt de professor bene den, in rok maar met een roode strikdas. „Maar David", riep de professorsvrouw in het dialect van Koningsbergen, „je moet nog 'reis naar boven, je hebt heelé- maal vergeten, je zwarte das om te doen" Hij is gehoorzaam. Maar de gasten waren er allen en de gastheer verscheen niet. „Een oogenblik", verontschuldigde me vrouw Werner zich, „ik moet'reis kijken waar David zit." David lag... vreedzaam in bed te slapen, in nachtgewaad. Toen hij z'n roode das afdeed, had hij zich mechanisch verder uitgekleed en in ge dachten verzonken was hij ter ruste gegaan Londen. In de aanhef van het testament waarbij wijlen Thomas Din- widdy, in leven architect en bouwonder nemer, over zijn nalatenschap van on geveer 130,000 p. sterling beschikte, leest men de volgende klacht, die tegelijk een aanklacht is: „Ik heb bij mijn leven voor 8000 p. sterling ingeschreven voor lief dadige doeleindenIn mijn uiterste wil heb ik niet veel meer legaten voor liefdadigheid besproken, omdat ik levend en dood financieel gevild werd bij mijn leven is ruim een derde van mijn in komsten door de inkomstenbelasting en „super-tax" (extra belasting voor groote inkomens) verbeurd verklaardna mijn dood zal mijn familie van ongeveer een zesde van mijn geheele vermogen beroofd worden. Het land kan niet op tweeërlei manier profiteeren." Intusschen onderschatte de erflater nog het bedrag van de successierechten, want dit zal om te beginnen een vijfde ervan beloopen, ongerekend wat verder nog verschuldigd zal zijn van 1 tot 10 pet. extra, al naar de graad vap bloedver wantschap waarin de erfgenamen de doode bestonden. P a r ij s De koepel van de „Döme des Invalides," het graf van Napoleon I zal ten lange leste opnieuw verguld worden. Het Parijsche gemeentebestuur heeft er zes millioen francs voor uitge trokken. De koepel, gebouwd door Mansart, in het laatst in 1900 verguld, ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling. Honderden arbeiders zijn met dit werk een halfjaar bezig geweest. In 1715 werd de koepel voor het eerst verguld de kosten waren toen 50.000 gouden écus. Bijna een eeuw later, in 1813, liet Napoleon de koepel weer ver gulden dit kostte de stad toen 243.000 fr. In 1853, '57 en 1900 werd er weer een laag verguldsel opgebracht, die geen van allen tegen de weersinvloeden bestand bleken te zijn. Men schat dat het werk dit keer een maand zal duren. Chicago. In een bijeenkomst heeft dr. Barnard verklaard, dat, wanneer de bevolking zou blijven toenemen in de mate als thans het geval is, de aard binnen 500 jaren te klein zou blijken. Dit wordt dus een groote zorg voor toekomstige generatiesWeten ver nuftige Amerikanen er niets op om Moeder Aarde tegen die tijd wat uit te breiden H a 11 e Door zwavelgas, dat uit de buurt van Bruckdorff door de wind naar Halle afdreef, werd in het Zuidelijk deel der stad de lucht zoozeer vergiftigd dat in verschillende scholen een aantal kinderen ziek werd. Twee scholen moes ten worden gesloten. De gassen waren afkomstig van een nieuwe bruinkool ontginning. In Ie Hlivre zijn ettelijke duizen den havenarbeiders uitgesloten. Te Puttbus op Rtigen heeft een dokter, die zich op weg naar een patiënt bevond in een wespennest getrapt De woedende insecten vielen de man daarop aan hij werd zoo toegetakeld, dat hij aan bloedvergiftiging overleed, Melbourne. Bij een gevecht met. kolonisten ten gevolge van een moord op een goudmijnonderzoeker zijn in het Noord-Westelijk district van Zuid- Australië 17 inboorlingen gedood. De inboorlingen hebben de laatste tijd groote onrust getoond; er werden kolonisten aangevallen en er werd vee gedood In dorpje Bruss bij Thorn zijn 20 woonhuizen en vele werkplaatsen een prooi der vlammen geworden. 50 gezinnen zijn daardoor dakloos. Als oor zaak neemt men brandstichting aan. Kobe. Door een brand in een opslagplaats zijn 12.000 balen katoen vernield. Finland. Het batig saldo op de Finsche marine-begrooting zou voor het bouwen van twee lichte kruisers worden gebruikt. Bij Parijs zullen op 14 en 15 September groote luchtmanoeuvres ge houden worden waaraan 350 vliegtuigen zullen deelnemen. B ij Londen werd bij militaire manoeuvres een jong meisje door een tank verpletterd. .Te Buenos Aires vond de politie in de nabijheid van het standbeeld voor George Washington een niet ont plofte bom. I n België heerscht op verschil lende plaatsen typhus. In Namen, zijn 25 gevallen geconstateerd. Ook in Hene gouwen komt de ziekte voorde geval len zijn niet ernstig. B ij Osaka is een D-trein ont spoord. Vier personen werden gedood en elf gewond. Brussel. Drieduizend arbeiders in de kolenmijnen van Strepy zijn in staking gegaan wegens een twist tusschen een mijnarbeider en een opzichter. Londen. De Engelsche regeering is hoffelijk, zij heeft zich de gunst van de vrouwen verworven. Tot nu toe moest een kiezer of kiezeres zijn of haar leeftijd meedeelen, welke dan op de kiezerslijst werd ingevuld. Toen de vrouwen het stemrecht kregen, gold deze bepaling ook voor haar. En menige vrouw werd door deze gedwongen bekentenis van stemmen weerhouden. De regeering voelde voor deze hou ding der vrouwen en heeft nu bepaald, dat voortaan door de kiezers alleen ver klaard moet worden, dat zij ouder dan 21 jaar zijn. En daartegen zal geen enkele vrouw bezwaar hebben. Ongetwijfeld zullen bij de volgende verkiezingen heel wat meer vrouwen een stem uitbrengen. Londen. Na de drijvende ten toonstellingen en de drijvende jaarbeur zen nu de drijvende fabriek. Ligplaats (voorloopigde Theems bij Londen; doelhet verwerken van haaien. Het vleesch en het vet dezer dieren leveren de grondstoffen voor kunstmest en olie, de huiden worden tot leer verwerkt. In Australië, waarheen het schip binnenkort vertrekt, zal de onderneming haar levens vatbaarheid moeten bewijzen. Daar de haaienvinnen in het oosten als een groote lekkernij worden beschouwd, heeft men aan boord een drogerij voor deze deelen van de visch ingericht. Rice (Minnesota. Een gezin van zeven personen is door personen trein gedood, die bij een overweg in botsing kwam met een automobiel. (zie volgend nummer) BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 8 tot en met 14 Sept. 1928. GEBORENCornelis en Klaas, zoons van Jan van Strien en Adriana RezelNelly Dorathea, d. v. Willem Grimijser en Doratea Former. OVERLEDENPieter Boon, 67 jaar, geh. met Geertje Bruin. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 ooilam, 1 dameshoed, 1 autohoorn 1 heerenfiets, 1 beursje, 1 nagelétui, 1 haar- strik, 2 sleuteltjes, 1 portemonnaie en 1 rijwielplaatje. Groote voorraad patronen. Onze haarden munten uit door Dubbelloops jachtgeweer, rookloos Zuinig brandstoffenverbruik vanaf f 37,50. ?r00t wa™tevermogen u Laêe aanschaffingskoslen Hulzsn, kruit, h&g6l Gnz. Levering franco. Eenige kennisgeving voor Texel. Heden overleed in het Ziekenhuis te Alkmaar, mijn lieve Moeder, AALTJE KNOL, Weduwe van A. Dros in den ouderdom van 58 jaar. KRIEN DROS. De Cocksdorp, 14 Sept. 1928. De teraardebestelling zal plaats heb ben Maandag a. s. te 2 uur. Heden overleed ten huize van W.L. v. d. Berg na een smartelijk, doch ge duldig lijden, onze geliefde Man, Groot- en Overgrootvader CORNELIS KNAAP, in den ouderdom van 85 jaar en 8 maanden. Namens de Familie, De wed. C. KNAAP-Brouwer. Den Burg-Texel, 14 Sept. 1928. De teraardebestelling zal plaats heb ben Dinsdag 18 Sept., nam. 2 uur. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij onze veertigjarige Echtver- eeniging betuigen wij onzen hartelijken dank. ARIS VAN DER VIS. T. VAN DER VIS-Kuiter. Oosterend, Texel, 14 Sept. 1928. Burgemeester en Wethouders van Texel zullen op Maandag 24 September 1928, des middags 12 uur ten Raadhuize de levering der brandstoffen be- noodigd voor de o 1. scholen, de Zeevaartschool en het Raad huis te Texel, gedurende 1928- '929' De voorwaarden liggen ter gemeente secretarie ter inzage. Beleefd aanbevelend, J. AGTER, Loodgieter, Den Burg. Bestellingen worden spoedig ingewacht. BILLIJK TARIEF. GARAGE REUVERS. Te koop gevraagd N. KIKKERT, Koogerveld. TE KOOP Werkelijke duinteelt.' Th. REUVERS. Te koop aangeboden groot 0,21,60 H.A. te Oost op Texel, thans bewoond door H. Stijgstra. Aanvaarding October. Te bevragen bij Adr, Brouwer, Warmoesstraat, den Burg. in den tuin en feesttent van de Lunchroom MATINÉ 3—6 uur, strijkje en Rozengalop of ringsteken, door heeren en dames Vrij entree. 812 uur SOIRÉE (na 10 uur geen toegang) door de heeren Gebr. Boon en Faber, mu ziekonderwijzers te den Helder, afgewisseld door den bekenden HUMORIST den WelEd. Heer BIJL, met zijn enorme lachnummers er tusschen door RINGSTEKEN om prijzen. Toegang f0,25. WIM VAN DIJK, Lunchroom, Den Burg. van AF OUDESCHILD Laplata mais Prima Maalgerst Chev. Gerst Gemengd kippenvoer Haver Inlandsche tarwe Voorslaglijnkoeken Am. koek Grondnotenkoek Bertels Suikerkoekjes Murwe lijnkoek W.L. Kalvermeel Duyvis Tarwegrint Paddi Pelmeel Tarwezemelen Delftsche Phosphorzure kalk Carnarina vleesch-diermeel Vischmeel Bertels Kunstkorrel Turfstrooisel fijn Den Burg, Texel 17 Sept. 1928. Chinaboonen, nieuwe oogst, na komst te Oudeschild f 12.25. 10,25 10,75 12,25 12,50 11 75 12,- 13,75 14,- 14,25 17,— 16,50 17,- 9,50 15,75 16.- 9,50 12,— 23,- 24,- 16,75 1,70 aan- Mevr. Hellema vraagt tegen 1 Oct. Groote wasch buitenshuis. Wilt u zich voor de komende winter maanden abonneeren op een gezellig week blad, dat iedere keer behalve een schat van foto's aangename lectuur bevat en tevens de voortreffelijke eigenschap heeft goedkoop te zijn Abonneert u dan op het Zondagsblad van de Texelsche Courant: prijs minder dan 4 ct. per nummer (elk 16 blz.) buiten den Burg nog geen 5) o— Twijfelaars brengen we in herinnering dat ieder nummer inkoperdiepdruk wordt uitgevoerd, zoodat de illustraties daarin uit stekend tot haar recht komendat i e d e r nummer plm. 50 foto's bevat, waaronder ais regel een of meer van Texel dat ieder nummer een boeiend vervolgverhaal geeft; dat in ieder nummer twee (soms drie)completeverhalen worden gepubliceerd dat ieder nummer een geheel blad bevat, speciaal voor onze lezeressen bestemd, steeds aantrekkelijk geïllustreerd met de nieuwste patronen van dames- en kinder- kleeding, haak-, brei- en borduurwerk; recepten, nuttige wenken, opwekkende artikelen dat ieder nummer een jeugdpagina bevat, steeds voorzien van een of meer leuke ieekeningen of foto's, met een kinderver telling, spelletjes of iets dergelijks. dat ieder nummer brengt een blad zijde humor in woord en beeld dat iedere pagina met zorg wordt samengesteld om zoo een weekblad voor heel Texel te bekomen, de belachelijke prijs, boven genoemd, dubbel en dwars waard. o— We geven de lezer in overweging ons Zondagsblad aan andere periodieken van gelijke strekking te toetsen. Doe het eens Stellig zult ge dan volmondig erkennen „Een beter Zondagsblad voor deze lage prijs is nergens te koop Dit wisten we en op grond hiervan ver wachtten we binnen enkele weken honder den abonnees! En die hebben we ook. Mag dit u geen aansporing zijn Besluit nog vandaag u te abonneeren op het Zondagsblad van de Texel sche Courant.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2