verdronken is... Prima Wilhelmina en Algebra-zaaitarwe Singer-Nieuws. Programma Donderdag 20 September 's Avonds vuurwerk. Singer-Maatschappij Brandstoffen. puike Eigenheimers Witte lelies voor den bloemeiütuin te koop. Wielrijders Fokhimen a f 1,-- Nieuw® abonnees. Texelsche Courant N. V. Ëandelmij. BEDS Co. tabletten bij Hoofdpijn en Kiespijn Uw Loodgieterswerk wordt spoedig en biilijk uitgevoerd door i. AGTER. "prediTÜU rteIP m Rekeningen Feestcommissie-den'Burg. Volksfeesten - de Cocksdorp. prima Frissche korte turf en Baggelaars Empolamp met regulateur. Ondergeteekende bericht hierbij dat hij een Rijwiel handel met daaraan verbonden réparaiieinrichting heeft geopend. S. DE WAAL, „de Kikkert". (opbrengst 60 HL per HA) zoolang de voor raad strekt, verkrijgbaar op hofstede Bland en Berg, Eierland. Vliegerwedstrijd. Ballon-Wedstrijd. Uitslag aanbesteding. Landarbeiderswet. EIERLAND Schoolnleuws. Motorongeluk. Brand in „de Dennen". DEN HOORN Droevig ongeval. SCHIERMONNIKOOG. Mond- en klauwzeer. INRICHTINGEN ivelke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de fa. C R Keijse' Co te den Burg om in het peicael kadastraal bekend in Sectie K, no. 1698 een machinale menginrichting van veevoeder te mogen oprichten door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 17 September 1928. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER W. B. OORT. Beleefd aanbevelend. Zondag 23 September. HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Oudeschild, vm. 10 uur Ds. Broekema. Den Hoorn, vm half 11 ds. F. A. Visser pred. te Cadzand. 's av. 8 uur Herdenking 40-jarig bestaan der Zondagsschool. Sprekersde heer KL Lap ds. Oskamp. Oosterend, vm. 10 uur ds. Groenenberg Cocksdorp, nam. 3 uur ds. Raabe. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. v. d. Leer. n.m. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK H.V. Oosterend, nm. 2 uur de heer Volger van Amsterdam. 's av. 7 uur dezelfde. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oasterend, vm. 10 uur ds. Vis Avondmaal. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 14 Sept. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 3829 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 11,— a 12, Haver 10.90 a 11,75 Gerst chevalier 11,50 a 12.- Groene erwten groote 27,- a 30,— Grauwe erwten 32, - a 43, Eierveillng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 15 Sept. Kipeieren. Aanvoer 92.000. 56/58 K.G. 0,a f 0. 58/60 K.G. 7, - a 7,40 de 100stuks 60/62 7,20 a 7,70 62/64 7,40 a 8,30 Lruin 7,50 a 8,80 Kleine eieren 4.40 a 5,80 Eendeieren. Aanvoer 10000. 0,— k 6.— Eierveiling C. Rentenaar. 17 Sept. Bruine f6,90 a f7,50. Wit f 6,70af f7 gemiddeld f 7,10 gemiddeld 6,80 Pulleneieren f 4,40 a f 5, Eierveiling Texel, 17 Sept. Aangevoerd werden 317 partijen, 46089 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 6,60 a f 7,80 p. 100 stuks iVit f 5,60 a f 6,90 Middelprijs bruin f 7,10 wit 6,80 Puleieren f 4.10 a f5,40 EendeierenAanvoer 65 stuks 0 partijen Prijs f 0,— a f 6,30 Texel, 17 Sept. 1928. 2 koeien 2 vette kalveren 0— a 0— 8 nuchtere kalveren 12, a 18, 64 rammen 35,a 90, 89 Schapen 22,— a 30,— 74 Lammeren 14,a 20, - 22 korf oude kippen 0,80 a 1,10 5 korf jonge^ hanen f0,30 a .0,60 Verstopping w ADVERTENTIËN. Den 14en Sept. jl. overleed zeer onverwachts te Montclair N.J. onze geachte nicht ELIZABETH BAKKER echtgenoote van wijlen Meindert Boon in den ouderdom van 65 jaar. De Familie. Burg, Texel, 16 Sept. 1928. Deze strekkende tot algemeene kennisgeving. Kennisgeving voor Texel. Heden overleed onze geliefde man en vader, JAN BEUMKES, in den ouderdom van 58 jaar. Wed. R. BEUMKES-Bruin en kinderen, den Hoorn, 16 September 1928. De teraardebestelling zal plaats heb ben Donderdag 20 September 2 uur N.T. (gespecificeerd) ten laste van de Feest- comm. Den Burg worden voor Zaterdag a.s. ingewacht bij den penningmeester. J. Jac. RAB. Zaterdag 22 Sept. a.s. des avonds 8 uur prijsuitdeeling voor alle spelen in Hotel „Texel". 10 uur Kinderspelen. 2 uur Ringsteken met paard en kar (le prijs winnaars de Koog en Oosterend uit gesloten.) 3 uur Hindernisrijden te paard. 4 uur Hindernisloopen voor dames. 4 uur Tonkruien voor gehuwde dames. 4,30 uur Broodjeshappen. 5,15 uur Hindernisloopen voor dames en heeren. 6 uur Tobbesteken. Aangifte bij het Bestuur. De dames die zich nog niet opgegeven hebben voorden gratis Knip- en Naaicur sus van de welke gehouden wordt van 24 Sept.—6 Oct. a.s. in hotel „de Zwaan" den Burg-Texel kunnen zich alsnog opgeven bij den ver tegenwoordiger A. C. KUIKEN, Oostsloot- straat 2, den Helder. Woensdag en Donderdag in lossing per schipper P. Moojen f7 en f8 per 1000. J. BRUIN Pz. TE KOOP f 2,25 per zak. (worden in den Burg thuisbezorgd). KI. DE BOER, Waalderstr. S. J. FLENS. voorziet uw rijwiel van een Empolieht geeft reuzelicht. Ook onderdeden verkrijgbaar. Machineherstelplaats J. KUIPERS, de Waal. van Wit en Patrijs Legh., R.I.R. en Barnevelders. P. KEIJSER, Harkebuurt. Ondergeteekende abonneert zich met Ingang van 1 October a.s. op de en wenscht de tot dien datum verschij nende nummers GRATIS te ontvangen. Naam Adres: (zie volgend nummer) Zich beleefd aanbevelend, Te koop eenige 2de handsch rijwielen en Transportrijwielen tegen zeer billijken prijs'. L«t vooral op den naam Sanaplrin daar deze tabletten eeltig beschermd zijn tegen namaak en vcrvafsching Prijs 25. 10 en 75 ct.» De heer A. Kikkert stelt tijdens het feest dagelijks kosteloos 20 gebakjes ter beschikking en verleent op alle overige artikelen ruinie reductie. De heer A. Kalf zal zonder kosten een groote taart of koek ter beschikking stellen, de heer D. P. Koorn eveneens. De HH Ran zullen iedere 250e bezoeker op 'n metworst tracteeren, de heer Jb. Schrama zal de honderdste een verrassing bereiden. De heer C. D. Bremer zal, wanneer hem de verkoop van gebakjes wordt toegestaan, een belangrijk deel van de winst afstaan ten voordeele der vereeniging. Door de heeren Kortenhoeven en van Deventer zijn bloemen, door de Gcbr. Kalis bloembollen in bloei toegezegd. Er zal een groot aantal dames vereischt zijn om de honneurs in de vele stalletjes, tentjes en in de theetent waar te nemen. Een lijst vermeldt er bijna honderd. Hieruit zal een keus worden gedaan. Zij zullen minstens de leeftijd van 18 jaar moeten hebben bereikt. Na nog eenige besprekingen van onderge schikt belang werd deze vergadering met de beste wenschen voor het welslagen der fancy fair gesloten. De wedstrijd met vliegers van Zaterdag middag heeft een goed verloop gehad. Hadden enkelen der 24 deelnemers, door de groote af metingen hunner producten, nog met wind- gebrek te kampen, het meerendeel had niet te klagen en zoo stonden na weinig tijds bijna twee dozijn vliegers van allerlei slag te pronken... De jury had zwaar werk. Er waren vliegers, met opoffering van veel tijd en moeite gefabri ceerd, welke onophoudelijk heen en weer dansten. Zulke werden afgetroefd door vliegers van een voudige makelij, doch stilstaand als waren ze vastgenageld. Waar als hoofdeisch werd ge steld, dat de vlieger als „vlieger" zou moeten voldoen en als bijkomstige bizonderheid op de vorm werd gelet, konden eenige fraaie vliegers niet voor een prijsje in aanmerking komen. De beide eerste prijzen werden toegekend aanSimon Mallée en Kees van Leersum. Simon's vlieger vertoonde veel overeenkomst met een zeskant raam, voorzien van glas in lood in diverse kleuren. Die van Kees van Leersum stelde een „melkmeisje" voor. Gerrit Coevert en Jn. Klein Klouwenberg kregen na loting elk een tweede prijs. Hun vliegers „stonden" prachtig, evenals die van Piet Hillen, Aat v. d. Slikke en Theo Rijk, die ook aan de loting deelnamen, maar geen prijs, doch een „eervolle vermelding" kregen. Om een indruk te geven van de verscheiden modellen, welke op het Sportterrein konden worden bewonderd, noemen we hier nogde luchtballon van Kees Zegel, de Nobilé-vlieger van Cor Drijver, het Norge-luchtschip van Bert Kikkert, het zeilschip van Jan en Piet Bruin, de Amerikaansche vlieger van Arie Dros, de staartlooze vlieger van Wim van Leersum, de witte vlieger van Jan Molenaar en de reuzen- vliegers van de gebroeders Broekman (2,65 M) en van Maarten Vlaming (2,15, van linnen ver vaardigd). De datum van de prijsuitdeeling wordt elders in dit nummer vermeld. De ballons, Donderdagmiddag te twee uur hier opgelaten, komen thans „tos." 1. Van de landing te Breezand schreven we reeds. We noemen als uur van aankomst „half drie", maar dit zal wel „oude-tijd" en dus „half vier" zijn geweest. 2. Vrijdag kwam er bericht van de heer D. Witte, die de ballon met het kaartje van Jan de Waal bij paal 9 aan de Hors (Z.W. Texel) ge vonden had. Vermoedelijk is het ding door de zee daar aan wal gezet. 3. De heer J. M. Keppel, Molenvaart, Anna- Paulowna, schrijft d.d. Vrijdag 14 Sept. een gebersten balonnetje met een kaartje van Duw Witte in een boom in zijn tuin te hebben aan getroffen. No. 4 is door de heer G. Fransen, stuurman aan boord van de sleepboot „Telefoon II" Don derdagavond half |zeven in de Wieringermeer opgevischt Hij schrijft uit Medemblik, waar hij. binnenvoer. Op het kaartje stonden de namen van Naantje Bloem en Hans Post. Maandag werd door B en W aanbesteed het verbouwen van de woning der gemeente-politie; Ingekomen waren drie biljetten. Metsel- en timmerwerk: N. Graaf, f435,Lood-en zink werk en electrisch licht: J. Agter f 47,50, P. Oele f 74,75, beteekentgegund. Bij beschikking van de minister van financiën van Vrijdag 14 September is aan de gemeente Texel een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f 3500, ter uitbetaling van het door de landarbeider Jan de Waard be- noodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje in Eierland aan d; de'de dwarsweg. Met ingang van 16 September j.l. is tot tijde lijk hoofd der school te Zuid-Eierland in de plaats van de heer H. Klimp benoemd de heer A. C. v. d. Hooff, uit Alkmaar. DE COCKSDORP Verloting. Tot gedeeltelijke dekking der kosten van het Volksfecst-1928 zullen hier tegen tien cent per stuk loten worden aangeboden. Als prijzen worden niet minder dan drie zilveren horloges beschikbaar gesteld. We meenen te mogen verwachten, dat menig een een „duppie" voor dit doel offeren zal. Toen de heer W. v. 't Noordeinde Zondag middag een pleziertochtje opzijn motor maakte, slipte de motor in een bocht, waarbij de berijder zoo ongelukkig kwam te vallen, dat hij zijn linker scheenbeen brak. Nadat Dr Keidel een noodverband had gelegd, achtte deze over brenging naar het ziekenhuis te den Helder noodzakelijk. Een jongedame, die als duo passagier het ritje meemaakte, kwam er meteen lichte ontvelling aan de knie af. De motor werd niet beschadigd. DE KOOG Zondagmiddag is omstreeks drie uur door niet met zekerheid bekende oorzaak brand ont staan in „de Dennen" bezuiden ons dorp. Alhoewel veel publiek aanwezig was en on middellijk met alle macht het blusschingswerk werd aangevat, kon niet worden verhoed, dat een oppervlak van plm. 500 vierk. M. geheel afbrandde. Vermoed wordt, dat een achteloos wegge worpen brandende sigaar of sigaret de oorzaak van dit brandje is geweest. De heer Jn. Beumkes, wie Vrijdag in de Prins Hendrikpolder door een paard, dat ophol sloeg, een ernstig ongeval overkwam, is Zondag aan de gevolgen daarvan in het Ziekenhuis te den Helder overleden. De deelneming in het verlies der getroffen familie is groot. De heer Beumkes was 58 jaar. De R. K. kindervacantiekolonie A. Egbert wordt, wegens gebrek aan financiën, definitief gesloten met 1 October a.s.tegen die datum is het personeel ontslag aangezegd. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat mond- en klauwzeer voorkomt onder het vee van: M. Zijm, Witte Engel C. Bakker, den Hoorn J. D. Roeper, den Burg. Het vee is hersteld bij Joh. Kuiper te de Waal Texel, 18 September 1928. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. Als gij last hebt van gedruktheid. schele hoofdpijn, het zuur. prikkelbaarheid, enz., als gevolg van ver stopping. gebruik dan Foster's Maagpillen, het Ideale laxeerraid- del. Roster's MaagpiBlen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon anaMnaMaana inw i n n m n I i

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2