Texelscke Courant van Woensdag 19 Sept. 1928. - HOTEL TEXEL. Pianoles aangeboden zijn a.s. Maandag 24 September den geheelen dag gesloten. Bekendmaking. Net Burgermeisje C. E, Keijser Co. TWEEDE BLAD Dameskapsalon. Stofversieren. Aangeboden ADVERTENTIEN De Texelsche Courant Zestienhonderd exemplaren In alle kringen. Tientallen medelezers Minder dan 1900 gezinnen De Texelsche Courant. Eioteering door G. P. KALF, Texelsche Berichten Esperanto-de Wereldtaal. Gemengd Nieuws Algemeene Vergadering Aller opkomst gewenscht. een best mak werkpaard MITTELHAUSER-Postma. nog eenige H.L. beste Texelsche gele crocussen zonder eenig ziek B ij Wells (Opper-Oostenrijk) heeft een brand vier slachtoffers geëischt. Een 24-jarige vrouw en haar beide kin deren zijn levend verbrand, terwijl de pleegmoeder der kinderen bij de red dingspogingen zulke ernstige brandwon den opliep, dat zij er aan overleed. Bij de WolauerSee zijn in een sneeuwkuil de lijken van zes soldaten gevonden. Vermoedelijk zijn het man schappen van een jagerbataljon die door een lawine zijn bedolven. Te Wi n terthur heeft een hevige brand gewoed. Vijftigduizend balen meel gingen verloren. De schade wordt op 700,000 francs geraamd. Semjonofka in Rusland is door een troep wolven overvallen. De ondieren verscheurden vier personen en een groot aantal stuks vee. Eerst de in allerijl ontboden troepen konden de wolven met behulp van machinegeweer vuur op de vlucht drijven. S a n J u a n op Portorico, een stad met 100.000 inwoners, is geheel van drinkwater verstoken tengevolge van een orkaan. De straten liggen vol overblijfse len, muren zijn ingestort, plantages heb ben groote schade geleden. Te Lemberg zijn vijftien politie beambten en eenige beambten van de recherche gearresteerd onder beschuldi ging van samenwerking met inbrekers en bandieten. Te South port bij Wilming ton is een pctroleum-tankboot in de lucht gevlogen. Er werden vijf mcnschen ge dood en veertien gewond. Hygiëne en Veiligheid. In verband met het heerschen van mond en klauwzeer in onze gemeente wordt men er hier nog eens herinnerd, dat het koken van de melk thans meer dan ooit dringend noodzakelijk is. Purmerend, 18 Sept. 734 Runderen waaronder 325 vette koeien f 0,75 a f oR/1 Gelde koeien Melkkoeien 42 vette kalveren per KG 249 Nuchtere kalveren 470 Vette varkens per KG 50 Magere varkens 173 Biggen 1121 lammeren 874 Schapen vette 1,00 p. KG 150 a 350 150 a 350 1,35 a 1,50 a a a a a a met alle huishoudelijke werkzaamheden bekend, zoekt betrekking als zoodanig tegen half November. Brieven no. 302 bureau van dit blad. heeft thans reeds een oplaag van precies Deze worden in hoofdzaak op Texel verspreid en wel - zooals uit dit aantal kan blijken - Wanneer men bovendien be denkt, dat de Texelsche Cou rant op Texel ook nog telt en onze gemeente zult ge er zeker van zijn zoo goed als heel Texel te bereiken met een advertentie in van AF OUDESCH1LD Laplata mais 10,50 Prima Maalgerst 10,75 Chev. Gerst 12,50 Gemengd kippenvoer 12,50 Ochtend voer 15, Haver 15 Inlandsche tarwe 12,— Voorslaglijnkoeken 13,75 Am. koek 14,25 Grondnotenkoek 14,25 Bertels Suikerkoekjes 17, Murwe lijnkoek W.L. 16,50 Kalvermeel Duyvis 17,- Tarwegrint 9,50 Paddi 15,75 Pelmeel 15,— Tarwezemelen 9,50 Deutsche Phosphorzure kalk 12,— Carnarina vleesch-diermeel 23, Vischmeel 24, Bertels Kunstkorrel 16,75 Turfstrooisel fijn 1,70 Den Burg, Texel 20 Sept. 1928. Grauwe erwten nieuwe oogst. Warmoesstraat 627 den Burg. De Zeevaartschool-bevolking. Ter waarschuwing. DEN HOORN Schoolnieuws. Uitslag aanbesteding. Troonrede 1928 Vragen van abonnees, deze rubriek be treffende, worden door de redactie in dit blad kosteloos beantwoord. Utrecht. Een 74-jarige bewoner van Leerdam stak op het Vreeburg de rijweg over. Hij werd gegrepen door een auto, die de oude tegen de grond slingerde en doodde. Rotterdam. Maandag heeft een onbekend gebleven kleine jongen op de Schulpweg brand gesticht in een daar staande wagen met hooi. De partij hooi welke ongeveer 1000 KG. woog, is bijna geheel verbrand. Gasten van spuit 44 hebben het vuur met 2 stralen op de waterleiding gebluscht. Mede aanwezig was spuit 43. Te'sGravenhage is de 23 jarige F. van der Meer, de laatste van de hier uit de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen ontsnapte gevangenen, herkend en aangehouden. Van der Meer is wederom naar Scheveningen over gebracht. Te E r m vierde de landbouwer J. Duinker zijn 86ste geboortedag. Geen bijzonder feit, maar de krasse landbou wer mocht deze heuglijke gebeurtenis vieren in tegenwoordigheid van zijn drie zusters, die eveneens de 80 reeds gepas seerd waren. Eén van de oudjes kwam zelfs loopend van Nieuw-Amsterdam naar Erm. Er zullen die dag heel wat jeugd herinneringen opgehaald zijn. Assen. Een landbouwer uit Appelscha vervoegde zich Zaterdag bij het notariskantoor R. om betaling te vragen van geld, dat onder beheer was van de nu drie weken geleden overleden, notaris K. L. R. Het bleek, dat aan de verplichtingen niet kon worden voldaan en aangifte bij de politie is nu gevolgd. De overleden notaris stond goed be kend en genoot algemeen vertrouwen. Hij had een zeer druk kantoor, en zitting in zeer veel plaatselijke vereenigingen. Wel deelde men aan Het Volk mee, dat de familie de nalatenschap niet heeft aanvaard. Het kantoor is gesloten. Te Delft heeft de heer K. wonende Koornmarkt, een puistje aan zijn neus opengekrabd. Tengevolge daarvan is bloedvergiftiging ontstaan, waaraan hij is overleden. E11 e n. De gehuwde werkman G. M. viel in de fabriek „Standaartbuiten" van een hoogte van zes meter. De on gelukkige kwam met het hoofd op een vloer van beton neer. Hij overleed in het gasthuis te Oudenbosch. Te Enkhuizen hebben de bakkers de prijs van het brood in de diverse soorten met 2 en 3 ct. vermin derd. Een gewoon waterbrood van 8 H.G. kost thans 18 cent. Schiphol. Ongeveer 10.000 be zoekers hebben Zaterdag en Zondag ge bruik gemaakt van de gelegenheid een van de vliegtuigen, die naar Indië vliegen, te bezichtigen. Te Herpen bij Oss is het bijna tweejarig kind van v. R. onder het rad van een melkwagen gekomen. Het wiel ging het kind over het hoofd. De kleine bleef dood op de weg liggen. Buitenland Gothenburg. Een windhoos heeft het Deensche district Hobro ver woest. Daarna heeft hij zijn weg ge nomen over Zweden en in de omgeving van Gothenburg groote schade aangericht. Verscheidene gebouwen werden verwoest, ook een brug werd vernield. Ook aan de electrische leidingen werd groote schade toegebracht. De oogst [heeft op vele plaatsen zwaar geleden. Het dak van een huis werd door de wind een halve km. ver meegevoerd. Mexico. Vier leden van het personeel van de trein MexicoGuadala- jard zijn gedood doordat de trein bij Monteleon op een hoeveelheid rails liep die opgebroken waren en op de spoor baan waren geplaatst. Men gelooft, dat de aanslag het werk van bandieten is. De Canarische eilanden zijn besmet verklaard wegens pest. B e r 1 ij n. De Duitsche Lufthansa onderhandelt met Nanking over een lucht lijn van Berlijn over Irkoetsk naar Nan king. Zij verklaarde, dat de vlucht in zes dagen volbracht kan worden. In d e J o n g t i e-monding zijn bij een wervelstorm 20 visschersvaartuigen vergaan, waarbij 150 visschers verdron ken, op Vrijdag a. s. 's avonds 8 uur. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden tot 1 October. Het Bestuur. TE KOOP (merrie) bij Wed. Jb. BAKKER, Oosterend. Wij maken hiermede bekend dat de Dameskapsalon vanaf heden en gedurende de wintermaanden geopend is van 'smiddags 2 uur tot 's avonds half negen. Maandags den geheelen dag geopend. Aanbevelend, Door de afdeeling Volksonderwijs wordt een cursus gegeven van 20 lessen in Omvattende Smyrna - Filet en Perzisch borduursel Applicatie, Kelim enz. De lessen worden gegeven door twee leerkrachten van de Heldersche vakschool, telkens Zaterdags avonds. Lesgeld voor den geheelen cursus is f 18 en moet bij het begin van den cursus wor den voldaan. Aangifte tot uiterlijk Maandag 24 Sept. a. s. bij Mej. E. LANGEVELD, Molenstraat. bij JOH. PARLEVLIET Nz. EVEdTI 'O Kleedermagazijnen EiELILL W Keizerstraat 62-63 4-4 den Helder 10,— 0,74 20- 16,— 18,— 26,- 40, - ,81 42,- 24,- 25,- 38,— DORPSBEGRAFENIS. Bim, bam, Bim, bam, Zoo dreunt er de klok En beiert met kracht Het leed, dat de dood Over 't dorp weer bracht. Bim, bam, Bim, bam, Op 't geurige stroo, Gespreid op een wagen, Heeft een vriendenschaar De lijkkist gedragen. Bim, bam, Bim, bam, Verbroederd door leed, Volgt langzaam de schaar, Geleid door de klok, In weemoed de baar. Bim, bam, Bim, bam, Waar wuivende boomen De akker omgeven Wacht sombere groeve, Die scheidde van 't leven. Bim, bam, Bim, bam, Zoo dreunt er de klok En beiert: Volbracht, Volbracht is 't leven Dat ruste nu wacht. Ingezonden door J. V. Leest u de advertentie omtrent de cursus- stofversieren eens. Het Alg. Handelsblad van gisteravond wijdt een artikel aan Texel als toeristenland en wijst er op, dat dit eiland een „record" [ge slagen heeft. De excursies van de heer J. Drijver en der Ned. Reisvereeniging, de vele kampen en het Mierennest-jubileum passeeren de revue. Op 1 September telde de le klas van de 2-jarige cursus 17 leerlingen, de 2e klas 10, de afd. 3e stuurlieden 2, de^radio-cursus 2. De 76-jarige landbouwer J. de W. te Z. werd wegens liet niet aangeven van mond- en klauw zeer onder zijn vee tot f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis veroordeeld. Mej. Kortus, onderwijzeres aan de o.l. school alhier, werd in gelijke functie benoemd te Warder. Maandag werd aanbesteed de aanleg van clectrisch licht in de N. H. Kerk alhier. De uitslag ons welwillend meegedeeld, is als volgt J. D. Troost f 460.— A. Knopperts 354.— J. W. Paagman 349.— Jb. Bruin (gegund) 324,30 TERSCHELLING. Ds. O. T. Hylkema van hier heeft Zondag zijn intrede gedaan in de Doopsgezinde gemeente te Almelo. De gisteren door H.M. de Koningin uitge sproken troonrede is niet bizonder belangwek kend. Herziening der gemeentewet, regeling der financieele verhouding tusschcn de ge meenten en het rijk en een monumentenwet worden o.m. in uitzicht gesteld en daarmee is het voornaamste wel aangeduid. o— Het Alg. Handelsblad noemt deze rede een nuchter, vlak staatsstuk, koel noch warm „De Tijd" spreekt van een kleurlooze rede, die een dorre opsomming van economische feiten geeft; De „Telegraaf" noemt het een zeldzaam on beduidend stuk, dat door opvallend gemis aan inhoud ernstig afbreuk doet aan de zin der plechtigheid. De schriftelijke cursus voor hen, die zich de wereldtaal Esperanto eigen willen maken, ge- organiseerd door de Centrale Propaganda-Com- missie te Nijmegen, vangt aan op 1 October. Een aanmeldingsformulier doen we, waar dit blad door eigen looper wordt bezorgd, u toe komen. Wie er geen ontvangt, kan er in Boek handel Parkstraat om vragen. o— We herhalen, dat Esperanto de wereldtaal bij uitnemendheid is en de tweede taal voor allen moet worden. In een rapport van de Volkenbond is vast gelegd, dat deze taal een welluidende is en meesterwerk van logica en eenvoud achtmaal makkelijker te leeren dan welke andere taal ook. Gaat u ook Esperanto leeren Een complete cursus duurt een half jaar en kost slechts f 3.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 5