DEJONGH's ■MÉ fllSr den geiieele g 24 September dag gesloten. Tandheelkundige Inrichting Veevoeder en Kunstmeststoffen MEUBELEN Ph. Vlessiug, den Burg. lis he! half verdronken is, H e n nar dig reken sommetje Bekendmaking. zijn in iederen stijl en eiken prijs. Levering onder garantie. Dameskapsalon. Zoekt u iets in tweede Venduhuis Maandag is onze zaak tot 's avonds zeven uur gesloten. Ph. VLESSING, den Burg. C. ACKEMA. tegen consumerende prijzen. ADVERTENTIEN Beveiligt uw huis tegen Blikseminslag. een nette huishoudster, Rijwiel- en reparatie-inrichting „de Vergalde Kikkert", het concurreerendst adres. De Texelsohe Courant Zestienhonderd exemplaren In alle kringen. Tientallen medelezers Minder dan 1900 gezinnen De Texelsche Courant. MITTELHAUSER-Postma. 't Goedkoopst adres voor alle soorten schoen werk is kasten, buffetten, tafels, stoelen, brandkasten of iets anders Onze sorteering is groot en het adres is 1»,Vroosstraat 117 - HEPEB met het gelddoor „Bona" gespaard. Spreekuur vm 10—4 sar. AdresMej. Wed. 1UIJ1IS, Staticmstr. 11, Helder le kwaliteit Kansttanden Fijalooze behandeling. H. V. H&ude'n,latsebappi] DEUS Co. De Wolveehandel 13—19 Sept. Ons welgeslaagd volksfeest. Gij toch niet heeft thans reeds een oplaag van precies Deze worden in hoofdzaak op Texel verspreid en wel - zooals uit dit aantal kan blijken - Wanneer men bovendien be denkt, dat de Texelsche Cou rant op Texel ook nog telt en onze gemeente zult ge er zeker van zijn zoo goed als heel Texel te bereiken met een advertentie in geopend is van 'smiddags 2 uur tot 's avonds half negen. Maandags den geheelen dag geopend. K. SCHUURMAN, Zuidstraat 44, den Helder P.S. Tevens in- en verkoop van 2e hands Meubelen. Aangekocht van een faillissement 20 moquette ameublementen, buf fetten, dressoirs, enz. enz. Telefoon 344. Telefoon 344. JURGENS' 1 MARGARINE Iirn Q Kleedermagazijnen BlLGLL d Keizerstraat 62-63-44 den Helder De seer, van S.V. Texel deelt ons inzake de wisselbeker-wedstrijden nog mee, dat iedere match 2 maal 45 mnt. zal duren. Hebben de beide partijen na vijf wedstrijden een gelijk aantal punten, dan wordt de laatste wedstrijd verlengd tot een der partijen een doelpunt en daardoor aanspraak op de beker maakt. Houder van de beker tot de volgende wed strijd wordt de winnende partij. Bij gelijk spel worden de bezoekers houders. Op de afdeeling wolvee was de handel bij alge meen grootere aanvoer minder vlug. Ook hier maken de hooge vraagprijzen de handel slee- pend (o.a. te Groningen, Leiden, Sneek, Rotter dam en Leeuwarden). Op laatstgenoemde markt evenals te Sneek, waren de prijzen algemeen wel „iets" lager. Het Texelsch Schapenstamboek in Noord-Holland. De bekende markt van geregistreerde ram- lamnieren zal dit jaar te Hoorn worden gehou den op Zaterdag 29 September, v.m. 9 uur op de Veemarkt, aan de voormalige kazernezijde. OOSTEREND Bekroond wolvee. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Eelman Gz., won op de Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Medemblik in de rubriek „Oudere rammen" de le prijs met zijn F. 544. DE COCKSDORP Terwijl wij ons nederzetten, om een verslag te schrijven van de feestelijkheden, die Don derdag alhier plaats hadden, knallen nog de vuurpijlen door de lucht en slingeren draaiende zonnen en vuurspuwend fonteinen kleurige vonken in 't rond, het laatste nummer van het programma wordt afgewerkt. De prijzen bij de verschillende wedstrijden behaald, zijn zoo juist uitgereikt, waarmede de taak van de feestcommissie is geëindigd. Het moge een zware taak zijn geweest, met vol doening kunnen degenen, die dat Cocksdorper feest hebben georganiseerd, op hun werk terug zien. Hun komt zeker een woord van dank toe voor de goede regeling en vlotte afwerking van het welvoorziene programma. De aangekochte prijzen voor de wedstrijden, in de etalage van de heer Barends uitgestald, vielen algemeen zeer in de smaak, Het is lang geen gemakkelijk werk voldoende geld voor de uitvoering van een volksfeest bijeen te krijgen, doch het is nog grooter karwei de bijeengegaarde duiten naar ieders genoegen te besteden, welnu we zijn er zeker van, dat de feestcommissie daarin dit jaar bijzonder is ge slaagd. Het weer werkte mee. Hoewel de temperatuur in vergelijking met de eerste weken van Sept. nog al eenige graden was gedaald, was het toch goed feestweer. Eenige leden van het Texelsch Fanfarecorps hielden door middel van hun instrumenten de moed er in. Ook hun komt een woord van hulde toe voor hun blaascapaciteiten. Hierna volgen de uitslagen van de verschillende wed strijden. Van de kinderspelen, die des voormid dags onder leiding van het onderwijzend per soneel plaats hadden, ontbreken ons de gegevens ook hiervoor waren aardige prijsjes beschikbaar. Ringsteken met paard en kar. le prijs de heer W. d. Graaf en mej A. v. Heerwaarden. 2e B. Lagerveld en mej. Bremer. 3e T. Witte en mej. A. Ran. Tonkruien. (gehuwde dames) le prijs Mej. C. Burgman-de Bloos. 2e A. Laan-Gorter. 3e v.d. Werf-Barhorst. Hindernisrijden te paard, le prijs de heer M. Knol. 2e H. Stolk. 3e L. v. Egmond 4e Kikkert. Evenwichtsmand (dames) le prijs Mej. A. v. Heerwaarden. 2e E Buijs 3e E. de Waard. Broodjes happen, le prijs de heer J. de Jong 2e H. Stolk. 3e S. v. Egmond.j Ringsteken op fietsen, le prijs Mej. M. Langeveld 2e M. Kalis 3e F. v. d. Kooy Gd. Tobbesteken, le prijs de heer Z. Stolk, 2e H. Stolk, 3e A. Stolk, 4e J. Daalder, 5e D. Bakker. Bevrijd uw lichaam van urinezuur! 135 Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden uw heele gestel in de war. Daarom is het zoo ge vaarlijk om waarschuwende verschijnselen te verwaarloo7en zooals rugpijn, urine- stoornissen, blaaskwalen, rheumatische pij nen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hoofdpijn, duizelig heid blaasontsteking, chronische rheuma- tiek en zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werking uwer nieren te herstellen, waardoor zij de ver giften uit uw bloed filtreeren. Het is on verantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontsteking, chronische rheurna- tiek, waterzucht steenvorming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chronische nier ziekten ontwikkelen. Duidelijk is dat gjj bijtijds uw nieren moet opwekken en versterken. Wacht niet langer! Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen het .specifiek niermiddel, in geheel Nederland om zijn succes bekend Duizenden dankbare mannen en vrouwen zeggen, dat Foster's Pillen hen geholped hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral opi bij apoihekt n en drogisten a f 1,75 per flacon. 31 Heden werd ons ontnomen" onze geliefde Man, Vader en Grootvader, GERR1T VLAMING Bz., in den ouderdom van 73 jaar. Zijn vaste grond der Hope zij ons tot troost. Namens de Familie, Wed. G. VLAMING. Oosterend, Texel, 18 Sept. 1928. Inlichting zor.der verplichting. Aanbevelend, J. AGTER. Loodgieter-Eiectricien, den Burg. Zoo spoedig mogelijk gevraagd liefst tusschen 40 en 50 jaar. M. v. SIKKELERAS, Oudeschild, Texel. Tevens gelegenheid voor het stallen van auto's. Aanbevelend, S. DE WAAL. Wij maken hiermede bekend dat de Dameskapsalon vanaf heden en gedurende de wintermaanden Aanbevelend, Veronderstel, dat U 4 pond Ü>oteT peT week gebruikt Indien U dan vandaag besluit om -voortaan uitsluitend Jurgens' Bona (met Melk bereid) te gebruiken in plaats van dure natuurboter, gaat U per week minstens twee gulden besparen. Dit is méér dan Honderd Gulden (11.100.-) per jaar, die U in klinkende munt kunt overhouden, door in uw gezin geregeld de heerlijke, voedza"me Jurgens' Bona (met Melk bereid) te gebruiken Rekent U rtu eens uit FToeveel wenschen U op deze manier kunt verwezenlijken -v-V fee V V -'"'f.. -

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2