Firma I. GRUNWALD, Den Helder De beste Peulvruchten G We t 576 Texel, Den Burg. Met Ateifi Be/uid Tandheelkundige Inrichting Naaimachine-reparatie-inrichtiiig Gebr. Lafeber, Warmoesstr. l Dames- en Kinder-Confectie, Manufacturen, Stoffen, Lingeries, Modeartikelen, enz. enz. koopt u bij met het gelddoor „Bona' gespaard N. V. de Alkmaarsche Stoom Wasch- en Strijkinrichting, C. ACKEMA. Spreekuur Woensdags van 10—4 nnr. AdresM@j. Wed. 3UIJKES, Stafionstr. 11, Helder le kwaliteit Kunsttanden. Pijnlooze behandeling. Deze zaak heeft GEEN FILIALEN. laad. Hyp. Bank. s se Texelstroom naar PurmeremL Motordienst Texel-Rotterdam naar ROTTERDAM. Koningstraat 103, 105, 107, 109. GROOTSTE SPECIAALZAAK in Fijn van smaak. Puik van kook. w. DEZE WEEK VERWACHT Nieuwe Bruine Boonen p. pond 25 Zwaar gemengd kippenvoer p. pond 7 per 100 pond 6.75. FEUILLETON De gevolgen van een leugen N.B. Het bezoeken van onze zaak is altijd voor iedereen vrij, Geen verplichting tot koopen; vmm Noord Holl. Capucijners idem extra grove Noord Holl. Groene Erwten idem als groenten te gebruiken Grauwe of Rozijnerwten idem extra kwaliteit Spliterwten per pond 18—20—24 27- 30 14—18—22 18— 20 26—30 35 19-22 Prima Bloem per pond 100 pond per pond Vermicelli Grove rijst Echte javarijst Havermout Sultana Rozijnen Sun Maid Nootmuscaat Zuiver rundvet De3 Echte' Geld. Worst Choc, v/d Boterham Witte Hagel Heerlijk Gekruid Speculaas Bitterkoekjes Biscuit Zaansche Molen Cakes. Fijner hebt U ze nooit geproefd 7 stuks voor Fondant Borstplaat per ons per pond per V? Pond per Va pond 10 ,9,50 17 12—16 20-25 12 25 22 25 39 30 67 29 25 19-24 30 16 25 29 26.) )-( Zjjn gevoelens jegens Klarissa hadden niets gemeen met die jegens zijn bruid, maar ofschoon deze beide vrouwen in haar denken, voelen en handelen, in het geheel niet overeenkwamen, niettegenstaande Angela Braunfels een engel scheen in vergelijking met de jonge kunstrijdster, die er behagen in schepte voor slechter te worden gehouden, dan zij in werkelijkheid was, moest von Westhorn toch menigmaal een parallel tusschen haar trekken, die niet ten gunste van Angela liep, want voor Klarissa vielen Angela's voorname bloed verwanten, haar zorgvuldig,opvoeding, het zonderlinge huwelijk, waaraan de jongeman nu juist dikwijls denken moest, in de wpegschaal en bij vroeg zich dikwijls af. hoe Klarissa zich wel ontwikkeld zou heb- Den, wanneer zij in Angela's schoenen ge staan had hij zocht en vond velerlei gron den ter verdediging van Klarissa's gedrag terwijl hij toch ook Augela's voortreffelijk heden niet over het hoofd zag. Als in een koortsachtige droom vlogen de dagen, weken eD maanden voorbij en de proeftijd, die Angela haar beminde opgelegd had, naderde zijn einde. Met een zonderling gevoel zag von "West- hom de naderende nieuwe lente tegemoet die hij weer in zijn vaderland, in de nabij heid van zijn bekoorlijke bruid, waarschijn lijk met haar verbonden, zou doorbrengen. Nu, nu von Westhorn van Parijs en zijn talryke vrienden zou scheiden, nu hij het afwisselende, belangwekkende, nu eens vroobjke, dan weer geestdoodende leven moest vaarwel zeggen, ging het lang zoo gemakkelijk niet, als hij het zich gedacht had, en hoe aangenaam en rustig hij zich ook zijn leven aan Angela's zijde voorstelde smartte het hem toch, dat nu het uur naderde, waarop hij afscheid 'moest nemen van het schoone Parijs, afscheid van de vrijheid, van die vrijheid, die hjj eigenlijk voor het eerst van zijn leven genoot, zon der ze to misbruiken, en hoe meer de tijd naderde, des te nauwer sloot hij zich bij ztjq vrienden en zijn geestige vriendinnen aan, want was hij eens in zijn vaderland teruggekeerd, dan moest hij voor altijd zijn herinneringen laten varen om door geen gedachten aan die bekoorlijke vrouwen en meisjes, die hier zijn gunst trachtten te verwerven Angela's vertrouwen te bedriegen Juist omdat Angela hem vour zwak en onbestendig, juist omdat zij, evenals doctor Heinhart, hem nog voor een onrijpe jon gen, die tegen geen verzoekingen bes'and was, gehouden had, had hij zoo dapper, dikwyis met al zijn moreele kracht, w. er- stand geboden, en evenals Odysseus zich de ooren had toegestopt, om de lokstemmen J y R G E N S MARGARINE WESTERWEG TELEFOON 445 - ALKMAAR. Wij halen en brengen op GEREGELDE DAGEN GRATIS per auto de wasschen in ALLE plaatsen van Noord-Holland. Prijscouranten enz. worden gaarne verstrekt (ook verkrijgbaar bij de chauffeurs). De vervallen 41/a pet. Coupons zijn be taalbaar vanaf 1 October van elf tot half twee uur bij D. P. BAKKER. vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur D. METS vertrekt Dinsdag a.s. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam PLAATSMAN niet te hooren, en daar hij geloofde, tegen elke verzoeking bestand te zyn, wilde hij in het huwelijk treden, het toon beeld van een achtenswaardig echtgenoot en huisvader worden. Nog slechts weinige dagen lagen tus- I scben het heden en zijn vertrek van Parijs. Graaf Morbach en Le Coque wilden hem een afscheidsmaal aanbieden en in een vrooiijk ingericht restaurant, waar kleine zalen tot intieme feesten gelegenheid gaven vereenigde zich dan ook eenige dagen voor von Westhorn's vertrek, een klein geani meerd gezelschap dames en heeien, waar toe ook miss Brown en haar bruidegom Signor Rudolfi, de verloving was niet meer te ontkennen. JElly en Klarissa behoorden. De jonge Amerikaansche scheen in haar engagement zich zeer gelukkig te gevoelen zij zelf verlangde niet de haven van het huweljjk binnen te loopende Italiaan drong echter aan op de verwezelijking van zijn verwachtingen, en zooals Elly heden haar vertrouwde kennissen in het geheim mededeelde, zou nu ook spoedig het huwe- lvk, waardoor Rudolfi millionnair werd, plaats vinden. Het gezelschap vormde een kleine kring en slechts enkele woorden, vrooiijk gelach, het aanstooten van glazen, klonk door de geheele zaal en von "Westhorn, die met Elly, Klarissa en Morbach belangstellend zat te luistereD naar Eliy's zacht gesproken woorden, die op miss Brown betrekking hadden, keek verschrikt naar Klarissa's opgewonden gelaat en hoorde, hoe zij, zonder aan Rudolfi's bijzijn te denken, half luid zeide „Dat zal niemand, ook ik niet toestaan, dat deze mensch de echtgenoot van een rechtschapen, al is het ook verblinde en dwaze vrouw, wordt. Tot een huwelijk zal het niet komen, zoo waar als ik Klarissa Romenille heet en miss Zij zweeg plotseling, want voor dat zij geëindigd had, voelde zij een zware hand op haar armzich haastig omkeerende, zag zij Rudolfi's slanke gestalte, die, ter wijl hij zijn donkere oogen op haar richt te, het gelaat door een booze glmlach vertrokken, zich dicht naar haar toe boog, teiwijl hij fluisterde: „Als je mij bedoelt, Klarissa, zijt ge zeker vergeten wie ik ben en wat mijn wil ver mag. Pas op mij niet in de weg te staan als je niet het lot van je moeder wilt deelen." Daarna echter, alsof hij met haar geschertst had, ging hij met een diepe buiging voort: „Als ik me niet vergis, juffrouw, was ik het onderwerp van uw gesprek. Wilt ge er mij niet aan deel laten nemen?' Noch von Westhorn, noch Morbach was het doodeiyk verbleeken der jonge kunstrijdster ontgaan; een lichte huivering doorvoer haar leden, leden, toen zij zich haastig tot Rudolfi wendend, antwoordde. (Wordt vervolgd.) Albert Heijn rjUQGOP nnnnno Uuuu ttr" Albert Heijn 't ls gemakkelijk genoeg, voordeelig huis te houden, zoolang de kwalifeit van het voedsel geen rol speelt. Maar bij margarine is juist de kwaliteit nummer één! Daarom mag vooral in dit geval de zuinigheid de wijsheid niet bedriegen en dient men goed te weten, welk merk margarine men eet. "Wie zeker van zijn zaak wil zijn. gebruikt steeds Bona (met Melk befeid) in plaats van dure natuurboter, want Bona is smakelijk, voedzaam en bovendien minstens Een Gulden per Kilo voordeeliger. Het gansche gezin vaart er wei bij en menig extra'tje of cadeautje kan gekocht worden BONA

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4