(jk) Ontsmet uw zaaigranen metGERMISAN. ZAAIGRANEN. Seizoensopening, Fh. Vlessing den Burg. Voedert uw vee in het land met MAISGLUTENKOEK De Lunchroom. Aardappelrooiers gevraagd. N. V. Handelmaatschappij DROS Co. Dames- en Kindermantels, alsook Hee- ren- en Jongenskleeding in enorme keuze voorhanden, Grootste voorraad in gebreide en tricot boven- en onderkleed! ng. Aparte modellen. Laagste prijzen. 5 pCt. korting a contant, hooi of gebroken of in briketvorm (merk H.K.H M V. Handelm. DROS Co. ADVERTENTIEN Bij voldoende deelname een cursus in paardenkennis ingevoerde biersoorten W. C. v. DIJK. Voorradig Prima Wilhelminatarwe en Prima "Wintergerst Tevens GERMISAN voor ontsmetting. N. V Handelmij. DROS Co Sport. Verwarming van de treinen. Ingevolge een besluit van de directie der Ned. Spoorwegen worden reeds sinds 1 October j.l. de ochtend- en avondtreinen verwarmd. (Als regel ving men met deze verwarming eerst 15 Oct. aan. Red.) Schoolnieuws. Voor de functie van hoofd der Ulo, welke plaats zal openvallen wanneer aan de heer H. Groenewold in verband het bereiken van de leeftijd van 65 jaar eervol ontslag zal zijn verleend, hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Fancy Fair Texelsch Fanfare. Met lust en ijver wordt gearbeid aan de voorbereiding van de vierdaagsche fancy fair van Texelsch Fanfare. Maandag reeds is men aan het werk getogen en werd binnen de muren van hotel „Texel" een aanvang gemaakt met de bouw van diverse tenten en spellen, welke straks eenige der vele attracties van dit Fanfare- feest zullen uitmaken. Speciale zorg vereischt het verblijf waarin het zeepaard zal worden ondergebracht. Het verheugt ons te kunnen melden, dat het dier zich in blakende welstand bevindt. We twij felen er niet aan, of geen fancy-fair-be- zoeker zal verzuimen het zeepaard-home met een visite te vereeren. Wat geen sterveling vermag, speelt de voor dit feest speciaal geëngageerde somnabulist voor u klaar. Ge wenscht een blik in de toekomst te slaan Stelt u straks met dit personage in verbinding en hij zal u tegen betaling natuurlijk van een nader te bepalen honorarium in geuren en kleuren vertellen, wat u boven het hoofd hangt. We zouden zoo aardig op weg zijn u te verklappen wat deze fancy fair voor verrassingen biedt. Niets echter ligt minder in onze bedoeling. Voldoende zij u te weten, dat tijd noch moeite zijn gespaard om hier iets bizonders te geven, ieders bezoek waar dig. Een aansporing om eens een kijkje te gaan nemen, komt ons overbodig voor. De verslagen in ons blad en de geplaatste advertenties hebben u zeker genoegzaam met de inrichting en het doel op de hoogte gebracht. Een afzonderlijk woordje willen we hieraan nog toevoegen over het origi neel getimmerte in de tuin vóór hotel Texel, gesierd met de Texelsche kleuren. Zulk een entreé maakt wel effect en zal mede tot het slagen van de vierdaagsche feesten zijn deel bijgedragen. Gaarne sluiten we ons aan bij hen, wier leuze straks luiden zal: „Op naar hotel „Texel." Laat ieder zijn steentje aandragen. Spoedig zal dan een 'eigen oefenlokaal voor Texelsch Fanfare waarop immers wordt aangestuurd niet langer een luchtkasteel behoeven te zijn doch een plaatsje krijgen zij het dan niet als kasteel op de begane grond! Door de heer H. Duinker, grossier in boter en margarine te den Helder, is een partij verpakte Melange ter be schikking van Texelsch Fanfare gesteld De heele opbrengst komt de vereeniging ten goede. Het belangrijk aantal nieuwe abonnees, waarmee ons blad het nieuwe kwartaal ingaat, bevestigt de oude regel „De Texelsche Courant wordt gelezen in alle kringen". (Oplaag meer dan 1600 exemplaren.) Bemaling Waalenburg. DE COCKSDORP „Floralia" - Tentoonstelling. DE MOK. Schoolnieuws. Voor de hier weldra door benoeming van mej. Kortus te Warder openvallende functie van onderwijzeres aan de o.l. school alhier, hebben zich niet minder dan 33 sollicitanten aangemeld. Dat benauwde gevoel Foster' s Maagpillen Grondbelasting. Mond- en klauwzeer. G. BENIT en A. BENIT—Kuiper geven hierbij kennis van de geboorte van hun dochter MARIJTJE. P.H. Polder, 30 September 1928. wordt vanwege de afd. Texel H. M. van Landbouw dezen winter te den Burg gegeven. Aangifte vóór of op 8 October bii den heer NOORDIJK, Veearts. Nu 1000 sigaren en 300 gebakjes cadeau vanaf hedenavond 8 tot 10 ure en de vol gende dagen 4—10 u 's avonds bij gebruik van de nu door mij en dranken. Gerste-Pilsener en Münchener bieren, Gerstebier f0,20, Pilsener f 0,25, Münchener f0,25 per flesch, en dan nog bij elke consumptie een verrassing cadeau. Gebakjes, Broodje kaas, Br. ham, etc. lage prijzen. Kogelfl., Champagne pils f0,20. Donderdag, Vrijdag en Zondagavond dammen en andere spelen, inleg f0,10. Elke speler een prijsje cadeau. Bezoekers worden verzocht muziek, spel en kaarten mede te brengen. Aanbevelend, P. STOEPKER, Eierland. Verkrijgbaar bij „fokzuivere". Welnu, wil men weten, in hoe verre de dieren de goede eigenschappen van haar moeders hebben overgeërfd, terwijl men zelf geen contröle uitoefent, dan kan men een toompje zenden naar het legcontrólestation. Gij, fokkers, die meent, dat gij een goede stam kippen bezit, maar om financieele bezwaren niet op een legwedstrijd kan inzenden, gij moet in de eerste plaats inzenden. Het is uw belang, dat uw dieren bekend worden. Ook fokkers, die wel op een legwedstrijd inzenden, en hier jaar lijks honderden kuikens en jonge hennen ver- koopen, moeten inzenden. Doen uw dieren het goed, dan is dat voor u hier een goede reclame. Denk niet, dat ik aan deze legcontröle een cent verdien. Als ik aan 't rekenen ga, moet er nog een aardige cent bij, vooral als er wat veel 2-jarige dieren worden ingezonden. Maar ik ben bereid dit offer in het algemeen belang te brengen. Ik zal echter dankbaar zijn, als iemand het volgend jaar deze legcontröle wil over nemen. De aangifte voor deelname is verlengd tot 10 October. Men kan zich opgeven bij de secr. bij wie het reglement van het legcontróle station voor een ieder ter inzage ligt. In de tweede competitiewedstrijd heeft Texel I te den Helder met H.R.C. III gelijk gespeeld: 2—2. Naar gemeld wordt, vormde de tegen partij een stevige ploeg, welke er alles op zette de Texelaars met „de kous op de kop" naar huis te sturen. Onze spelers hadden zich hier op voorbereid en smaakten het genoegen even veel punten als de gastheeren te verwerven. Een uitslag dus, waarover we tevreden mogen zijn. o— Texel II is het niet gelukt de Wieringers „een jas" te geven. Succes 1 heeft er alles op gezet de overwinning te bevechten en is daarin wel geslaagd. De uitslag was 2—3 voor Texel II. De heer S. C. Eelman, hoofdingeland van Waalenburg, verstrekt ons ter plaatsing een uittreksel uit de ingekomen offertes van electr. bemalingsinstallatie voor Waalenburg van de firma's Stork, Jaffa en Pannevis. Door Ir. Verhey zijn aangevraagd opgaven van prijzen voor twee verticale schroefpompen, dubbele installatie dus, elk 70 kub. M. water- verzet per min. met direct gekoppelde electro motoren, eerste klas fabrikaat, werkvaardig op gesteld in 't door Waalenburg te stichten ge bouw. De fa. Stork biedt aan Gesloten verticale schroefpompen met langzaam loopende Heemaf electro-mo- toren (245 omw.) f 19800 Idem met Smit electr. motoren 18980 Idem Delft 19640 Dezelfde firma Open vert. schroefpompen met Heemaf electr. 245 omw. 17360 met Smit electr. 245 omw. 16540 met Delft electr. 245 omw. 17200 Tusschen gesloten of open schroefpompen is dus f2440 prijsverschil. Dezelfde firma Centrifugaalponipen met Heemaf electr. 16580 Smit 17315 Dordt 17955 Dezelfde installaties met snelloopende moto ren f 1000 f 1200 lager. Jaffa biedt aan installatie uitsluitend met rechte tandwieloverbrenging f 18500 met conische 16200 Pannevis, fabriek Hoogelande, biedt aan zelfde installatie als gesloten verticale schroef pompen, met langzaam loopende electr. motoren (245 omw.) van Heemaf f 20435 Dezelfde met Smit electr. motoren 19820 Delft 19920 Dezelfde met snelloopende electromotoren van Heemaf 17240 Smit 18580 Dordt 17880 Delft 18270 De goedkoopste installatie volgens aanvraag Ir. Verhey zou zijn Verticale gesloten schroefpomp van Stork met langzaam loopende electromotoren van Smit voor f 18980.—. Op een vraag van Ir. Verhey deelde de TEM mede, elke soort installatie op haar net te kun nen aansluiten en. dus geen bepaald bezwaar tegen langzaamloopende motoren te hebben, 't Liefst heeft zij echter snelloopende motoren. In verband daarmede adviseerde ing. Verhey aan W en B aan te kóopen Stork-centrifugaalpompen met snelloopende Heemaf-motoren, welke installatie dan slechts zal kosten f 15380 f 15580, werkvaardig in 't gebouw opgesteld. 't Gebouw werd indertijd door Verhey ge raamd op f 12000. Zaterdag en Zondag hield Floralia haar 3de bloemententoonstelling. Was er van de voorjaarstentoonstelling, (tevens huisvlijttentoonstelling), wat de inzen ding bloemen betrof, weinig terecht gekomen, thans waren er weer vele planten ingezonden. Aan ieder lid was in 't voorjaar een drietal stekjes uitgereikt n.l. een coleus, een dahlia en een fuchsia. De coleussen en de dahlin's waren het best tot ontwikkeling gekomen, doch van de fuchsia's was over het algemeen bitter weinig terecht gekomen. Volgens deskundigen zou dit te wijten zijn aan de minder goede kwaliteit van de stekjes Het bestuur van Floralia heeft daarom besloten aan de inkoop van stekjes wat meer geld te besteden. De kas van de vereeniging begon evenwel bedenkelijk de bodem te laten zien. Er waren echter middelen beraamd om haar van deze kwaal te genezen. Zoo konden de bezoekers der tentoonstelling op een taart raden, het gewicht van een mandje fruit schatten, of aan het rad van avontuur draaien, natuurlijk na de noodig dubbeltjes te hebben geofferd. Vooral het rad van avontuur trok veel be langstelling en zal Floralia wel geen windeieren hebben gelegd. Een woord van dank aan de dames, die haar best hebben gedaan, zooveel mogelijk dubbeltjes binnen te krijgen. Een commissie uit Den Burg door het'bestuur van Floralia uitgenoodigd, was zoo welwillend ge weest, zich met de keuring der planten te be lasten. De uitslag luidde Coleussen: le pr. Mej. Wed. J. Buis. 2e pr. mej. A. Eelman-Verhoeve. Dahlia's: le pr. mej. J. v. d. Kooij-Kalis. 2e pr. mej. J. de Waard-Jurjens. Fuchsia's: le pr. niet uitgereikt. 2e pr. mej. Barhorst-Halsema. Snijbloemenle pr. jongejuff. N. Eelman. 2e pr jongejuff M. Boekhold 3e C. v. d. Kooij Het aantal erwten in een fleschje (451) werd door een vijftal personen geraden. Bij loting viel de uitgeloofde taart ten deel aan de heer D. Stark. Het juiste gewicht van de fruitmand (5 p. en drie en een half ons) werd geschat door de heer C. Troost. De off.-vliegers 2e kl. H. J. Stemmerik en D. J. R. Beugeling, dienende bij het vliegkamp alhier, worden 24 October a.s. ter beschikking gesteld. DEN HOORN als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Foster's Maag- pillen. het laxeermiddel bij uitnemendheid. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ter secre tarie dezer gemeente vanaf heden gedurende 30 dagen ter inzage ligt eene opgave der schat tingen in deze gemeente over het dienstjaar 1928. De verzoeken om herschatting en hermeting op kosten van ongelijk en die om vernietiging van schatting, welke geacht worden in strijd met de wet te zijn verricht, de bezwaarschriften tegen ambtshalve verbeteringen van misstel lingen in de belastbare opbrengst en van de onjuiste metingen en berekeningen, zoomede de bezwaarschriften omtrent de onderwerpen bedoeld in art. 43 der wet van 26 Mei 1870, Stbl. 82 behooren luidens de art. 16, no. 1,19 no. 1, 23 derde lid en 44, bij Gedeputeerde Staten dezer provincie te worden ingediend binnen 30 dagen na heden. Texel, 2 October 1928. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat mond- en klauwzeer voorkomt onder het vee van: M. Zuidewind, de Kamp. Jn. Duinker, Nieuwe- schild. C. J. Bakker, Spang. P. vanRossemen G. Benit, P.H. Polder. Het vee is hersteld bij W. J. Bakker, te den Hoorn. Bij onderzoek bleek het vee van R. Dalmeijer te de Koog NIET lijdende te zijn aan mond en klauwzeer. Texel, 2 October 1928. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2