Bezoekt de Fancy Fair van Texelseh Fanfarecorps m No 4267 Zaterdag 6 October 1928 42ste Jaargang Zaterdag geopend vanaf half 4 - Zondag vanaf 4 uur. Kloosterbalsem f EERSTIC BLAD. Voor de Zondag. Voor hoofd en hart. veëïFvoËr! Texelsche Berichten DRAGOH' ABONNEMENTEN: UITGAVE: N.V.v/h LANGEVELD&DE ROOIJ DEN BURG OP TEXEL ADVERTENTIÊN: TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N°.652 s: POSTBUS: N°. 11 Hebt Idealen. Doe er wat1 Kloosterbalsem op ,,Geen goud zoo goed' Denkt u er om Een woord aan onze adverteerders. Fancy Fair Texelseh Fanfare. vindt- je lovend reuen, Maar zonder m'n pypjeJ)RACvON-5hag, zou ih hiel- Kunnen leven. TEX E LSC H E CO U R A N T DEN BURG: 50 ct. per drie Maanden. Franco p. post door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden. Losse nummers: 3 ct DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 rogels: 50 ct. lodore regel moer: 10 ct. Dezelfde advertentie 4 maal geplaatst wordt 3 maal borckond. Bij abonnement lagere rogolprljs. ADVERTENTIÊN MOETEN DAAGS VOOR 'T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN (slot.) Is het niet diep treurig, dat men zoovelen op oudere leeftijd moet liooren getuigeneen maal had ik ook mijn idealen, ik heb ze thans niet meer! Doet het geen pijn als men een liooge opvatting van het huwelijk slechts vinden kan bij hen, die er in de praktijk niet mee kennis hebben gemaakt, dat men het geloof aan menschenliefde en onbaatzuchtigheid slechts aantreft bij hen, die zich geheel en al van de maatschappij hebben afgezonderd Maar wat dan? Is het dan mogelijk dat we aan onze idealen vasthouden in een wereld als deze en kunnen we aan een toekomst blijven gelooven, waarin zij tot werkelijkheid zullen geworden zijn? Ja, dat kunnen we, mits we niet de dwaling begaan ze naar omlaag te trekken en ze te vereenzelvigen met de zoo veel lagere levenssfeer, waaraan wij thans zijn gebonden. Eenmaal hebben we gedweept met 'n klein gedicht van Ten Kate, waarin hij, na'n zeer schoone ontboezeming aan de sneeuwvlokken, beschrijft hoe ze, lager en lager zinkend, bij de aanraking der aarde hun glansen hun heerlijk heid verliezen en, zich oplossend, ten gronde gaan. Dan gaat hij verder: „Zóó sterven ook d'idealen van 't leven, Die in de hemel der jonkheid ontstaan, Smetloos en glanzend een wijl ons omzweven, Maar, door de nachtwind der waarheid verdreven, Spoedig in 't slijk dezer aarde vergaan 1" We dwepen hiermede thans niet meer. Hoe dichterlijk ook uitgedrukt, het beeld van de sneeuwvlok voor het ideaal is valsch. Het ideaal stamt uit hooger sfeer dan de sneeuw vlok, die zich condenseert uit de dampen der aarde. De sneeuwvlok sterft en vergaat inliet slijk, het ideaal vermengt zich daarmede niet. Een veel zuiverder beeld is dat van de sterren hemel. Zullen we, in onze geestelijke nacht, als alles somber is in ons en om ons heen.de blik blijven gevestigd houden op de aarde aan onze voeten? Of zullen we hep opheffen naar de oneindige ruimte daarboven, waar alles tin telt van eeuwige belofte en kracht? Zeker, de nachtwind kan voor ons oog tijdelijk de hemel verduisterenmaar de wind der waarheid is hij niet! De wind der waarheid zal eenmaal alle wolken verdrijven en ons ideaal zal onge rept vóór ons staan 1 Zondag 7 October. ZONDAG 7 OCTOBER. Een dwaling, die ons handelend en flink maakt, is beter voor ons dan een verlammende waarheid. MAANDAG 8 OCTOBER Zuinigheid, als de bodem zichtbaar is, komt t0 'aat' DINSDAG 9 OCTOBER Hoe hooger wij klimmen, des te kleiner ge voelen wij onshoe meer wij weten, hoe on- wetender. WOENSDAG 10 OCTOBER Als 't leven 'n boek is, dan is 't een boek, dat vele menschen niet lezen. DONDERDAG 11 OCTOBER De heilzame kracht van het goede voorbeeld plant zich over van geslacht op geslacht en houdt de wereld eeuwig frisch en jong. VRIJDAG 12 OCTOBER Ontdek het kind zijn sluimerende kracht En breng die tot ontwikk'ling door waardeering Dan zal de lust tot d'arbeid hem regeeren En hebt ge uw jeugd 't meest in uw macht. ZATERDAG 13 OCTOBER Het hart heeft de vorm van een urn. Het is een heilige vaas vol geheimen. A. de Vigny. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter kennis van belanghebbenden dat met ingang van heden weer is toegestaan herkauwende dieren paarden en varkens in te voeren, zonder dat hiervoor vergunning van hun college vereischt wordt. Texel, 4 October 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, b W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. la het gewone gezegde, als men zich heeft gesneden, gestooten, gebrand, geklemd of geschramd. Die verzacht, zuivert en er blijven géén Iitteekens. Zet vanavond Zaterdagavond voor ge u ter ruste begeeft uw klok een uur achter- u i t. o— De winterdienstregeling der Ned. Spoorwegen gaat morgen in (zie het bericht in het vorige nummer). We berichten onze adverteerders een zeer groot aantal chichees te hebben aangekocht welke we geheel kosteloos ter beschikking stellen van hen, die er de aantrekkelijkheid hunner advertenties door willen verhoogen. We hebben chichees voorhanden, betrekking hebbende op nagenoeg iedere branche. Wie bedenkt, dat een geïllustreerde annonce eerder dan vele andere de aandacht trekt, zal niet verzuimen van dit aanbod gebruik te maken. Door Anton Jurgens' Margarinefabrieken, welke door een geweldige reclame-campagne haar „Bona" „er in" trachten te brengen, is per post huis aan huis een humoristisch boekje bezorgd, dat weer opnieuw de lof verkondt van 't nieuwe margarine-melange-product. (Wist u, dat 't woord „Bona" is ontleend aan 't Esperanto en „goed" beteekent?) Voor „Marva" („Margarine voor allen") wordt door de Blue-Band-Mij. op groote schaal reclame gemaakt. Huis aan huis bezorgde de post een dezer dagen een keurig verzorgde brochure met allerlei wetenswaardigs omtrent dit nieuwe product der Van de Bergh's Fa brieken. Door Ypma's Pianohandel te Alkmaar wordt kosteloos verkrijgbaar gesteld een fraai verzorgd geïllustreerd boekje, geheel gewijd aan de piano en bestemd voor hen, „wien het een behoefte des harten is, zelf muziek te maken." Belangstellenden raden we aan het boekje aan genoemd adres aan te vragen. We stemmen niet in met hen, die alle radio- en grammofoonmuzieksmalend „muziek- uit-blik" noemen. Maar hartelijk hopen we niettemin, dat die muziek nimmer de lust, zelf te musiceeren, i. c. zelf piano te spelen, moge wegnemen of temperen. Donderdagavond is de Fancy Fair ten bate van Texelseh Fanfare in hotel „Texel" op fees telijke wijze geopend. Na een ommegang met muziek als het ware om de onontbeer lijke feeststemming te wekken of anders te verlevendigen was klokke half acht de plech tige opening daar. Eerst stak als voorzitter van het corps, tevens van het feestcomité, de heer Jb. Schrama van wal met een speech, waarin hij in korte trekken vertelde wat corps en comité met deze feeste lijke vertooning beoogde. Dankbaar en voldaan gewaagde hij daarbij van welsprekende bewijzen van symphatie en van de gulle medewerking, van alle zijden ondervonden. Het leed geen twijfel, of onder deze gelukkige omstandig heden zou van een fiasco nimmer sprake kunnen zijn. Hierna verkreeg onze burgemeester het woord wiens toespraak we hier laten volgen Mijnheer de voorzitter, Dames en heeren. U behoeft u er niet angstig over te maken, dat ik veel van uw tijd in beslag nemen zal. Dit ligt niet in mijn bedoeling. De verkoopsters staan al te trappelen van ongeduld om hun waar aan de man te bren gen, reeds staan de koopers met hun beurzen gereed. Als ik goed ben ingelicht, bestaat het corps nu al 37 jaar, een lange tijd voor een vereeni- ging, welke aan de leden geen stoffelijk voor deel brengt, maar wel veel van hen vergt. Toch brengt ze wel voordeelen. Ze geeft voldoening, de leden oogsten de dankbaarheid van het publiek. Dankbaar mag men ook wel zijn, want het fanfare brengt fleur en opgewektheid in het dorpsleven. Een gepaste stemming brengt het, wanneer van de toren het „Wilhelmus" wordt geblazen, vroolijkheid als het tot dansen uit- noodigt, opwekking als het bij feesten, omme gangen of concerten zijn tonen uit de koperen instrumenten laat hooren. Daar is het publiek dankbaar voor, daarvoor zal het publiek nog jaren dankbaar blijven. Nu wil het echter, dat 't Fanfare een tijdje verschoppeling is geweest ten opzichte van zijn huisvesting en eenmaal wegens burenge rucht zelfs smadelijk daaruit is verdreven. Het zal u duidelijk zijn, dat een corps, dat zich weet te respecteeren, dat zich weet te respecteeren, dat niet verdragen kan. Men wil het niet bij woorden laten maar tot daden komen. Er is een plan, dat slechts kan wor den toegejuicht. Het corps wil zich een eigen tehuis scheppen. Aan het publiek, dat jaar in jaar uit genoot van het enthousiasme van het fanfare, is thans de taak mee te helpen. Offer met opgewekt heid opdat het eenmaal gegeven zal worden aan Texelseh Fanfare in een eigen repetitie- gebouw zijn vaandel te plaatsen en de feest en jubelmarsch te doen klinken. Reeds is een verrassende hulpvaardigheid aan de dag gelegd. Aandoenlijk is de mede werking door hoog en laag betoond. Velen hebben reeds tijd en moeite voor de goede zaak gegeven, velen zullen het nog doen. Velen hebben reeds met milde hand gegeven, anderen zullen nog moeten offeren. Hun allen dank. Vol goede moed zetten we deze fancy-fair in. Moge ze een succes worden, in dubbele zin. Ze moge aangename dagen brengen, uit muntende door de goede toon, maar ook een goed financieel resultaat, een som in de pot, die klinkt als een klok. Hiermee verklaar ik deze fancy fair geopend. De beide toespraken werden beloond met een luid applaus. o— En wat biedt deze fancy fair nu zoo al We antwoordenveel en velerlei. Men vindt er, wat alle bazars plegen te geven een koekhak tent waar men al hakkende zijn dubbeltjes kwijt kan raken, een draaibord met mooie prijsjes, welke aanlokken ons geluk eens te beproeven een vischtent, waar gelegenheid wordt geboden naar begeerlijke geschenken te hengelen een stalletje met een menigte handwerkjes van zoo groote verscheidenheid, dat dames met de meest verfijnde smaak hier niet worden teleurgesteld. Weldadig doet het aan te denken, dat al deze handwerkjes belangeloos voor dit feest werden afgestaaneen paar kruidenierstenten treft men verder aan waar de huisvrouw wel iets van haar gading zal vindeneen tent, waar Dros' heerlijke limonade kan worden ge bruikt het tooneel is als theetent ingericht. De fa. C. Keg bood voor deze gelegenheid kosteloos thee aan, evenals een hoeveelheid verpakte levensmiddelen, welke hier eveneens verkrijgbaar worden gesteld. Wie naar een portie ijs mocht verlangen, kan hier terecht. Touwtreksport met kans op fraaie prijzen is hier eveneens vertegenwoordigd. Doozeo 30-60 co 90 ct. Tube 80 ct- Bij Apoth. eo Drogisten m VIRGINIA SHAG 5 CTS PC» U ON t Riioqquim van nitun Pittig tnóeuoio voor pijp en ciqaret Van de overige attracties noemen we de grabbelton, de tent voor ringen- en platen- werpen, het rad van avontuur, de stalletjes met bloemen en vazen, enz. Tenslotte moeten als bizondere attracties worden vermeldde somnubulist en het zeepaard. Bovenal dit water-wonder moet tallooze kijkers lokken. Door een ruit kan men een blikslaan in het bassin, waar tusschen wier en krabben aldus in zijn element het zeepaard huist, een dier van een merkwaardige gedaante, nog nimmer hier aanschouwd. We vernamen, dat op het bericht van de wonderbaarlijke vondst een kooper was komen opdagen. Teleurgesteld moest hij weerafreizen, daar het zeepaard zal worden verloot en daarna zeker een plaatsje zal bekomen in „Artis", dat er wel een lieve cent voor over heeft 0111 zijn bezoekers zoo'11 attractie te kunnen bieden. Het zal u niet verwonderen, dat reeds spoe dig 11a de opening tientallen de sensatie van het zeepaard te zien schuimen en proesten in het zilte nat hebben willen ondergaan. Hiermee hebben we door grove trekken van deze fancy eenige voorstelling gewekt. Het ligt voor de hand, dat geen moeite is gespaard om zaal en serre een feestig aanzien te geven. Guirlandes van papier en levend groen slinge ren zich van muur tot muur. Lieftallige verkoopsters nooden allervriende lijkst - zonder opdringen tot koopen uit. Voor luttele centen koopt u zich een keurig bou- quetje, waarmee u heel de avond „mooi" bent, voor een kwartje een lot met „uitzicht" op fraaie prijzen, midden in de zaal uitgestald. I11 de tuin is aansluitend aan de serre iets boven de begane grond een keurige dansge legenheid geschapen, ruim, keurig versierd, feestig verlicht. We zullen het hierbij laten. Wel konden we besluiten met nog op te sommen welke fraaie en niet zelden kostbare cadeau's voor deze fancy-fair nog binnen kwamen. Evenwel vree zen we niet volledig te kunnen zijn, waardoor vriendelijke gevers konden worden ten achter gesteld. Bovendien is men zoo licht geneigd aan het mooiste en grootste de meeste waarde toe te kennen en ziet men over het hoofd het „penninkske der weduwe", met moeite doch van ganscher harte niettemin geofferd. 0— Nog twee dagen resten. Laat deze gelegen- niet voorbijgaan en komt ook eens zien, wat met eensgezindheid en ernstige arbeid kan worden bereikt. OOSTEREND Fancy fair Ned. Herv. gemeente. Men schrijft ons Men is hier druk bezig voor de bazaar ten bate der Ned. Herv. Gemeente alhier. Deze zal van 11 13 Oct. gehouden worden in de open bare school. De bazaar zal Donderdagmiddag 0111 3 uur geopend worden door Ds. H. Janzen van Tubbergen, tot voor eenige maanden p_edi- kant alhier en gesloten op Zaterdagavono door Ds. M. Groenenberg, tegenwoordig predikant. Men hoopt natuurlijk op veel bezoek en op mooi weer, dat dat bezoek zal bevorderen. Maar aller eerst verwacht men nog vele geschenken, hoe wel er al heel wat binnen is. Natuurlijk zullen op de bazaar de gewone vermakelijkheden niet onthreken. Men heeft op deze bazaar, wat men van een bazaar verwachten mag. En daarom is hij het waard, dat hij slaagt.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 1