Bezoekt den BAZAR ten bate der Ned. Herv. Kerk Vele attracties. lederen avond verloting van waardevolle prijzen. Oud-Texeische theeschenkerij. I „Prulletje" in de Openbare Schooi te Oosterend op Donderdag 11 (morgen), Vrijdag 12 en Zaterdag 13 October. Voor door armoede verzwakte kinderen. s HOTEL „TEXEL" Geopend van 3 tot half 6 en van 7 tot 11. Kinderen zonder geleide geen toegang. Vrij entree. Handwondjes ADVERTENTÏËN Den Burg, Texel. De Vereenigde Schouwspelers Vrijdag 12 October 8,15 uur Hst charmante, geestige succes-stuk Prijzen der plaatsen f 2,- pl. 10 pet. auteursrecht. Plaatsbespreking Vanaf Maandag 8 Oct. Texel I Zondag haar eerste thuiswedstrijd, welke verdiend niet 3—0 gewonnen is. Direct na de aftrap was Texel I reeds in de aanval en toonde „T" zich o.m. door een mooi doel punt de meerdere van Vrone. Op een enkele aanval van „Vrone" na, was „T" tot de rust geregeld in de meerderheid en wist het dan ook een voorstand van 2—0 te behalen voor de rust. Na de thee pakten beide partijen flink aan en werd er door „T" hard gewerkt om de voorstand zoo niet te vergrooten, dan toch te behouden. Vrone gaf iur ook een mooi com binatiespel te zien, maar alhoewel „V" nu meer dan voor de rust in de aanval was, mocht het niet gelukken de achterstand in te halen. „Texel" wist na de rust nog eenmaal de V-keeper te verschalken en zoo kwam het einde van deze mooie wedstrijd met een 3—0 overwinning voor Texel. Het publiek heeft van deze wedstrijd wel genoten. Namen van spelers willen we niet noemen, daar allen hun best hebben gedaan om de over winning te behalen. Dat is hun uitstekend ge lukt. o— Nu a.s. Zondag zoo gespeeld tegen Alkmaar en „Texel" is weer een of 2 puntjes rijker. Voor supporters bestaat gelegenheid om „Texel" naar Alkmaar te vergezellen. Opgave voor a.s. Donderdag. Vertrek per bus 12 uur van den Helder. o— Texel II verloor met 90 van Oudesluis. Allerdroevigst I Waarom niet wat meer ernst betoond? In geen geval kan deze uitslag met de werkelijke verhouding in overeenstemming zijn geweest. Texel 11 heeft veel goed te maken 1 In aansluiting op ons bericht van Zater dag wordt ons meegedeeld, dat 't Ned. s.s. Ceres door Wijsmuller's Hector en Nestor te IJmuiden binnengesleept en Vrijdagavond te Amsterdam aangekomen is. De Schager Schapenmarkt. Zoo nu en dan wordt wel eens beweerd, dat de aanvoer van wolvee op de Schager week markt vermindert. In de laatste twee Septem bermaanden is dit zeker niet het geval. In Sep tember 1927 kwamen er in September 1282 vette schapen en 1727 lammeren en in Sep tember 1928 1495 vette schapen en 2925 lamme ren. Dit is zeker wel geen vermindering. Wij vroegen een bekend koopman naar de oorzaak. Deze' meende, dat de goede kwaliteit het aantal kooplieden aantrok, waardoor de aanvoer moet vermeerderen. „Sch. Crt". Postlariefverlaging. Met ingang van 1 November a.s. zal de port voor correspondentie met het buitenland als volgt worden verlaagd: Brieven tot 20 Q: van 15 op 12''- ct. Voor ieder volgend gewicht van 20 G. van 10 op VU ct. Briefkaarten van 10 op 7 ct. Drukwerk per 50 G. van 3 op 2' ct. Waalenburg's Bemalingskwestie. Kunnen Ged. Staten tot stichting van een electrisch gemaal over gaan, wanneer de bestuursmeerder- heid van Waalenburg hiertoe niet wil besluiten Donderdag j.l. had een vergadering plaats van hoofdingelanden van polder Waalenburg met het doel de ingekomen offerten van pom- pe en electromotoren aan een beschouwing te onderwerpen en daarbij het oordeel te vragen van lr. Verhey, adviseur, die deze vergadering zou bijwonen. Evenwel miste deze te Amster dam de trein, zoodat men op hem niet rekenen kon. Overigens waren, op de lieer Timmer na, alle leden present. o— De dijkgraaf leidt de besprekingen in en zegt o.m. nog prijsopgave te wenschen, van olieinstallaties van de leveranciers der motoren Thomassen, Crosley en Brons en aan de hand daarvan en aan die van de thans ingekomen offerten voor electrische bemaling een ver gelijkende exploitatierekening te willen opzetten. De heer S. C. Eelman vindt dat dit in het geheel niet noodig is, en begrijpt niet, dat de voorzitter thans nog weer over oliebemaling begint, daar die door Ged. St. is afgewezenen thans van de baan is. De heer L. C. Keijser is van oordeel, dat in dien nu niet besloten wordt tot electrische be maling, Ged. St. zelf tot stichting zullen over gaan. De voorzitter is dit niet met hem eens en zegt, dat Ged. St. door het Alg. Reg. voor Waterschappen in Noord-Holland niet het recht daartoe hebben. Hij wil de zaak van alle kanten met de cijfers, welke hem nu ten dienste staan, nauwkeurig onderzoeken en dan een beslissing nemen. Hij verklaart, dat hij niet tegen elec trische drijfkracht is, als die niet te duur komt. De heer S. C. Eelman zegt, dat de heer Ver hey hem heeft medegedeeld, geen explo:tatie- rekening van oliebemaling meer te willen maken, waarop de voorzitter zegt, dat we dan een ander moeten vragen. Ook de heer C. S. Keijser zegt, dat met ten andere adviseur overleg gepleegd zal moeten worden indien de heer Verhey een door het bestuur gevraagd advies, niet wil uitbrengen. De heer S. C. Eelman betoogt nog, dat het bestuur geen baas is en dat, indien er niet een beslissing genomen wordt tot electrische bemaling, er dingen zullen gebeuren, die de voorzitter niet welkom zullen zijn, hetwelk hij evenwel zou betreuren. Waalenburg moet electrisch bemalen worden, zegt hij tenslotte. De voorzitter wijst er op, dat het vorige jaar bij de vergelijking steeds is gerekend met een electrische installatie van f 14600, terwijl nu uit de inschrijving blijkt, dat die f 18900 zal kosten, zoodat hij het van belang vindt, de cijfers in onderling verband nogmaals te bezien. De allereerste exploitatierekening van de heer Verhey geeft ook geen goed overzicht van de toestand, daar in die rekening met oliemoloren van f 22000 werd gerekend, terwijl uit de inschrijvingen en prijsopgaven is gebleken, dat die slechts f 15000 kosten. Over en weer wordt nog van gedachten ge wisseld, echter zonder eenig resultaat, waarop de heer S. C. Eelman er op aandringt, dat op 12 Oct. een vergadering zal worden gehouden met de heer Verhey, waaropj de voorzitter antwoordt, dat hij eerst al de door hem ge- wenschte gegevens moet hebben, in verband waarmede aan de secretaris worden opgedra gen, deze avond de heer Verhey nog telefo nisch op te dragen, de gewenschte gegevens te verzamelen. Ten slotte zegt de voorzitter nog, dat hij ieder bestuurslid in de gelegenheid wil stellen vragen te stellen aan de heer Verhey, die hij graag schriftelijk zal ontvangen en dan zal doorzenden aan de adviseur. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter de vergadering. (Ingezonden). Mogen we beleefd een klein plaatsje in uw vermaard blad voor een echt Nederlandsch kinderbelang Bij voorbaat hartelijk dank I Er is te Leiden sedert begin 1927 in werking gesteld 'n inrichting waarin Nederlandsche kin deren, die door armoede verzwakt zijn, worden opgenomen. Holland mag er prat op gaan, zooveel arme kleinen van heel ver te hebben opgekweekt. Dat er in onze onmiddellijke nabijheid onder de kleinen van ons eigen land velen zijn, die schreeuwend hulp noodig hebben, blijkt wel uit het leit, dat in die korte tijd van het bestaan dezer inrichting reeds dertig door armoede verzwakte Nederlandsche kleinen als geheel hersteld en normaal in gewicht en kracht kon den ontslagen worden. Dertig kleinen reeds ge red voor T.B.C. of andere chronische kwalen Bewaard om met een verzwakt lichaam straks het slagveld voor het Maatschappelijk bestaan te moeten betreden 1 Kinderen uit alle steden van ons land, en zonder eenige eischen wat geloof of politieke richting de ouders zijn toe gedaan, doch die door armoede verzwakt zijn, worden er opgenomen. Ook ouders of jeugd- beschermers van hier kunnen zich melden. Gratis wordt voor alles gezorgd zoodat ook geen onmogelijke uitzeteischen worden voorge schreven. De directie wordt belangeloos gevoerd, als mede belangelooze medische leiding door dr. A. J. B. Poortman van Leiden. B en W van deze gemeente hebben toege staan, dat dezer dagen alhier een collectebus rondgaat, want alle kosten moeten wekelijks uit vrijwillige gaven bijeengezameld worden, doch waar het voor een zoo hoog doel gaat, ver trouwt men op aller steun, 't Is juist zoo sym pathiek, omdat hier geprobeerd wordt een name loos leed te voorkomen, voordat getracht moet worden naar genezen. Het moderamen van het bestuur is F. H. v. d. Horst, Voorz. A. Kruit, Secr. W. Moene, le Penn. Oude Rijn 114 (Tel. 876) G. S. Bogaards, 2e Penn. Voor eventueele opnamen schrijve men aan Het Tehuis voor door Armoede ver zwakte Nederlandsche Kinderen, Middel stegracht 3, Leiden. V/V.' Nog een ballontje! Een dezer dagen is bij de plaatselijke Feest commissie nog binnengekomen een bericht van de heer J. Biersteker, Koegras (Gem. Callants- oog), vermeldende, dat door hem op zijn bedrijf aangetroffen werd een ballonnetje met een label waarop de naam van Truus Graaf, Molenstraat Den Burg. Fancy Fair Texelsch Fanfare. De Fancy Fair ten bate van Texelsch Fan fare is achter de rug en heeft ten volle aan de verwachtingen beantwoord. Zij heeft voor wie er aan twijfelen mocht duidelijk ge demonstreerd, dat vele kleintjes een groote maken, vele handen licht werk en eendracht macht. Het financieel resultaat is van die aard, dat zij, die er tijd en geld en moeite voor gaven, niet teleurgesteld kunnen zijn. Er is „een som in de pot, die klinkt als een klok" we maken hier de woorden van de burge meester tot de onze voor de stichting van een eigen repetitielokaal is zeker een goede basis gelegd. De bruto-ontvangst bedroeg niet minder dan f 3650- een aardig bedrag. Na aftrek der noodzakelijke kosten zal vermoedelijk resten een som van f 2600 d f 2700,- welke, gevoegd bij het aanvangskapitaal, de hoop wettigt, dat binnen niet te lange tijd het gestelde doel zal worden bereikt. Over de afloop der feestelijkheden kunnen we kort zijn. Zondag bovenal trok de fancyfair een bizonder talrijk publiek, zelfs in die mate, dat omstreeks half tien de zaal werd ontruimd om anderen, die verlangend waren ook eens een kijkje te nemen binnen de muren van hotel "Texel", ook een kansje te geven. Het ligt voor de hand, dat niet alle bezoekers zich die uitzetting zonder morren lieten welgevallen, maar het beoogde doel werd bereikt. Opnieuw vloeiden de dub beltjes binnen, de lust tot koopen, dansen, grabbelen, visschen, etc. werd merkbaar grooter en zoo sloeg men met voldoening de voor spoedige gang van zaken gade. De tentjes raakten uitverkocht, de loten even eens. De waarzegger verheugde zich in een ongekende belangstelling waarin ook het zee paard deelde. We mogen thans wel verklappen, dat het zeepaard een gummi-beest was, dat men kon opblazen en gebruiken als speeltuig bij het baden aan zee. Nu kunt ge u ook de veront waardiging indenken van de man, die afgaande op het bericht, dat van een heusch zeepaard sprak het zeewonder voor kermisdoeleinden koopen wou, maar hevig werd teleurgesteld. Toch had men het zaakje „natuur getrouw" voor elkaar en wel op deze wijze. De toeschouwer zag door een geheel met water gevuld aquarium in een open ruimte, waarin wier neerhing, schelpen en zand de. bodem dekten, krabben krabbelden op het droge en op de achtergrond het wondervolle dier was opgesteld. Het effect was verrassend daar de indruk werd gewekt, dat men zich bevond voor een bassin van groote afmetingen, waarin de „Hippos Maris" zich wonderwel op zijn gemak moest bevinden. Hij verroerde zich in 't geheel niet, kwispelde zelfs niet met zijn staart noch schudde met zijn manen. Geen wonder! Hulde aan de man, die zoo'n lumineus idee op zoo winstgevende wijze wist te exploiteeren voor „het goede doel". De heer Swarten zijn trawanten mogen voldaan zijn. We zullen u niet vermoeien met opnieuw alle stalletjes de revue te laten passeeren en ons slechts bepalen tot eenige algemeene op merkingen. De fancy fair kenmerkte zich door een pret tige geest en genoot de volle medewerking van velen. Geschenken van allerlei aard kwamen binnen tot op de laatste dag en vonden gretige koopers. Menig dubbeltje kwam neer in de fraaie spaarpot, eigenhandig vervaardigd door „Opoe Koorn" (Mej. de Wed. J. C. Koorn—van Lente.) die het bovendien voorzag van een aardig gedicht, dat zeker menigeen zal hebben gelezen en ter harte nam. Omstreeks middernacht sloot na de glorieuze Zondag de heer burgemeester de fancy fair, zijn ingenomenheid betuigende met de aangename wijze waarop ze verliep en met het resultaat dat ze heeft afgeworpen. AMELAND. Aanbesteding zeedijk. Een dezer dagen had de aanbesteding plaats van de zeedijk alhier. Laagste inschrijver was de N.V. Ballast-Mij. te Amsterdam voor f 277000. DE MOK. Van Texel naar Java door de lucht. In het begin van de maand April zal een militaire vlucht van Nederland naar Indië wor den ondernomen, Drie nieuwe Dornier Wal-watervliegtuigen, door de fabriek Aviolanda te Papendrecht ge bouwd, zullen dan van het vliegkamp alhier naar Soerabaja vliegen, onder leiding van de It. t. z. le kl. W. H/Tetenburg. De bestuurders van de beide andere vliegtuigen zijn de officier vlieger 2e kl. Everts en de korp.-vliegtuigmaker Wurtz. De geheele bemanning zal uit negen koppen bestaan. De weg, die de watervliegtuigen zullen af leggen, gaat langs Bordeaux, Marseille, Napels, Athene, Alexandrette, Bagdad, Henjam (bij Bender Abbas), Karatsji, Bombay, Cochin, Trin- komali (Ceylon), Sabang en Batavia naar Soe rabaja, waar het middenpunt is van de Indische watervliegdienst. De vliegtuigen, die voor vlag vertoon deze reis zullen maken, zullen ongeveer een maand onderweg zijn. doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos30„ 60, 90 ct. PÜBOIi Bezoek van journalisten. Vrijdag j.l. bracht een vijftal journalisten een bezoek aan het vliegkamp alhier. Zij namen het terrein, de gebouwen en de verscheiden typen vliegtuigen in oogenschouw, waarbij de com mandant de bezoekers begeleidde en inlichtte. Zij namen deel aan de lunch en besloten hun bezoek met een vliegtocht waarna zij hoogst voldaan het eiland verlieten. Eenige kennisgeving voor Texel. D. BLOM en E. BLOMKrijnen geven hierbij kennis van de geboorte van hun dochter JANNA. Oudeschild, 6 Oct. 1928. JACOBUS zoon van J. SCHOTANUS—Vogelzang, en O. SCHOTANUS. Den Burg—Texel, 6 October 1928. Algemeene kennisgeving. Tot onze vreugde maken wij u bekend met de geboorte van onze dochter DIEUWERTJE JACOBA. A. VISSER. J. VISSER-Burger. Helmond, 6 October 1928. Willem Prinsenstraat 21. Dankbetuiging, Aan allen, die blijk gaven van meeleven, tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Man en Grootvader CORNEL1S KNAAP, betuigen wij onzen hartelijken aank. Mede namens de familie, Wed. C. KNAAP. Den Burg, 9 October 1928. (Directie Pierre Mols) 'n Blijspel in drie bedrijven door J. A. H. Abeleven Corysande d'Avesnes (Prulletje) Enny de Leeuwe Graaf de Trevilles (Oompje) Pierre Mols Verder de damesMarie Harms- Haspels, Minny van Ollefen, Johanna Opdam, en de heeren Hans Brüning.JohnTimrott, Daan van Ollefen Jr., Gerard Robbers, Ch. Overste, e.a. Unaniem prachtige beoordeelin gen in De Telegraaf, Het Alg. Handels blad, De Nieuwe Rotterd. Crt., De Tijd, De Maasbode, Dames kroniek en de geheele overige Pers. f

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2