Spoorboekjes Voedert uw vee in het land met M AISGLUTEN KOEK Laat de TEXELSCHE COURANT u helpen Tobben DOE iets! geeft nié'ts 1 Dr. Schaepman-fonds. SCHOUW. '"HfE U 8 LLËTQ De gevolgen van een Seygen 1 V.S. PEPERMUNT kDetesfe Sprekersde Zeereerw. Heer MICKLINGHOFF ea de Weledeïgestr. Heer Mr. H. A. J. M. KUSIE8S, beiden uit Alkmaar. Toegankelijk voor ALLE Katholieken! VAN BEE (urBAAF Ie I»©., brussel. 16 October a. s. Leeskring-den Burg. in Boekhandel Parkstraat hsel of gohroken of in brikefvorm (merk M.U Handelm. BEOS k 60. fnet het gelddoor Bonagespaard Vergadering op "Woensdag lO Oct. a. s. des avonds om half 7 te Oudeschild en om kwart over 8 te den Burg - St. Janshuis. Onderwerp „De stichting van het Partij-bureau der R. K. Staatspartij". Leesgeldminder dan 16 cent per week. die ge krijgen kunt harlingen j u R G E N S' h HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer 7° uur later.) Datum 11 12 13 14 15 16 17 Óct Hoogwater 7,23 8,— 8,34 9,03 9,33 10,03 10,33 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd., 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet 6,32 7 20 9 34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34.te.Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,40 uur Zondags van den Burg 9,15 vm.rwferend van de Cocksdorp 9,50 vm.erend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,30 u. Van denKHoL)vm 8.45 u en nm6-15u Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—7. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rgkspostspaaroankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 5,55 uur, rijtuigen 6,25 uur. De Besturen der R. K. Kiesverenigingen te Den Burg en te Oudeschild. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. ITf&flY o m-. AMSTERDAM ROTTERDAM Het Bestuur van het Waterschap Prins Hendrik-Polder, brengt hiermede ter kennis van de belanghebbenden, dat de schouw over de tochten en slooten zal plaats heb ben op den en noodigt mitsdien ieder uit, te zorgen dat alsdan bedoelde tochten en slooten ge zuiverd zijn van riet, kroos en andere den waterloop belemmerende voorwerpen, zul lende bij nalatigheid eene boete worden opgelegd, overeenkomstig de bepalingen van de Keur en verordening van het Water schap. Het Bestuur voornoemd, J. H. TIMMER, Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris. Inhoud der leesportefeuille: Morks-Magazijn Nederland Buiten Wereldkroniek Stuiversblad Hollandsche Lelie De Groene Amsterdammer Eigen Haard De aarde en haar volken Panorama Tevens heeft ieder lid het recht kosteloos 10 boeken p. winterkwartaal ter leen te beko men uit Texel's Leesbibliotheek—Boekhan- uel Parkstraat (Keus uit meer dan 850 wer ken). In onzen leeskring zijn een paar plaatsen opengevallen. Zij, die lid wenschen te wor den de kosten bedragen nog geen 16 ct. per week gelieven zich zoo spoedig mogelijk op te geven in Boekhandel Parkstraat. 29.) )-( De menigte kon niet genoeg het schoone paar bewonderen Eindelijk kwam die ge waagde rit waarin Klarissa, zooals de rol wilde, een gril volgt en van de geliefde vlucht, over bekken en struiken, ever barrières en opgehoopte steenmassa's, tot hfj haar ingehaald heeft en haar triomfante lijk op zijn paard trekkend, met krachtige hand hoog in de lucht heft, terwijl hij in wilde galop met haar en haar paard wegrent. Het duurde slechts een oogenblik, maar von Westhorn's bart klopte koortsachtig toen scheen het hem. alsof Klarissa tegen spartelde, toen ze door Rudolfl in de arm werd genomen; z(jn oogen volgden angstig de beide gestalten, die, door luide muziek begeleid, als geesten over de grond voort jaagden, haar blanke, sierlijke gestalte slechts vastgehouden door de band van die man, die zij haatte en vreesde; hij zag duidelijk, hoe Rudolfi's mond diclr Klarissa's oor naderde, hoe zij zich met een vergeefsche poging van hem zocht te be vrijden, ondanks het gevaar, waarin zij daardoor geraakte; het was hem, alsof zij vluchtig op de vraag van de kunstrijder antwoordde. Zijn meteen binocle gewapend WIJ BREIEN en repareeren wollen Kousen en Sokken (ook de allerfijnste) en alle soorten wollen kleeding. Voor nieuw werk zijn wij No. 1. DE STERKE KOUS] Machinale Brei- inrichting Jaap Snor Zuidstraat 15 (Let op den gelen winkel) voor Texel Den Burg Wed. Bakker Gravenstraat, te Oost H. Steig stra (is langs den weg). De dames, die zoo goed kunnen proeven, zeg gen: V. S. Pepermunt is niet te overtroeven. VAN "SLOOTEN oog bemerkte het ongeduldige schouder ophalen, terwijl, het meisje zich uitRudolfi's hand zocht te bevrijden, bet angstige beven van haar mond, het sidderen van haar lichaam, toen de kunstrijder, zijn paard tot een galop aansporend, plotseling alsof hij voor een hindernis terugschrok. Klarissa'a hand losliet, die gillend van doodsangst, nog voor men het ontzettend van haar toestand besefte, van uit de hoogte neer viel. Het bekoorlijke meisje werd in een bezwijming aan de dood gelijk, onder de woest geworden paarden geslingerd, die Rudolfi zoo het scheen, niet meer in zijn macht had. Sprakeloos, zonder zich te bewegen van schrik en medelijden, staarden de toeschou wers naar 't gruwelijke drama, dat zich on der hun oogen had afgespeeld men kan het zich niet voorstellen, niet begrijpen, dat die vroolijke, bekoorlijke, kleine Klarissa, die nog weinige minuten geleden de oogen der menigte verrukt, die er als het levende beeld der lente uitgezien had, die zoo be hendig, gracieus en moedig haar moeielijke toeren voir het verbaasde publiek had ten beste gegeven, bloedend, stervend neerlag, een oogenblik zonder hulp want de schrik had verlammend gewerkt, maar nog voor deartisten het ongelukkige meisie konden te hulp komen, was von Westhorn de barrière overgesprongen en voor de leven- looze gestalte knielend, nam hij haar in zijn armen, terwijl hy het doodsbleke Er zijn menschcn, die elke week een maand ouder worden, alléén omdat 2ij 2ich wekelijks opnieuw in de zorg steken terwille van wat zij „hun principe" noemen. Voor het eene besteden zij te veel - eD houden dan te weinig over voor her andere. Als zulke menschen kort en goed besloten, in 't vervolg uitsluitend Bona (met Melk bereid) te eten in plaats van dure natuurboter, zou er aan bun getob spoedig een einde komen, want zij zouden minstens een gulden per Kilo bezuini» gen en zich menige luxe kunnen veroorloven BONA HOUAGEM bebloede gezichtje aan zijn borst drukte. Onder de vreeseiijke ontsteltenis was in een l)ge een dame in onmacht gevallen, de nasm van miss Brown klonk daarbij in von Westhorn's ooren, die zelf doodelijk verschrikt, aan niemand en niets, slechts aan het verongelukte, neen, aan het arme meisje dacht; want bij hem leed hetgeen twijfel, dat Klarissa niet aan de hand van Rudolfl ontgleden, maar met opzet door hem naar beneden geslingerd was, om de mond, die hem en zijn daden verraden kon voor altijd te doen zwijgen. De circus was in eenige minuten geheel verlaten, slechts de intiemen waren bij het n >g in bezwijming liggende meisje, achter gebleven. Door de pogingen van de dokter en von Westhorn's teedere zorgen, gelukte het ten laatste Klaiissa nog eenmaal tot bewust zijn te brengen. Toen zij haar oogen met moeite opende en haar blik op von West- horn viel, die voor haar knielend, haar handen ia de zijne hield terwijl zijn schoone blauwe oogen vol smart haar aanstaarden vloog eeD hemelsch lachje over haar gelaat zij zag hem met zulk een uitdrukking van teederheid en liefde aan, dat hij hevig ontroerd de sidderende hand der stervende aan zfjn lippen drukte; met moeite be proefde zij zich een weinig op te richten, en haar hoofdje aan zijn schouder vlijende stamelde zij gebroken „Zoo sterf ik gaarneik kende mijn noodlot! Gij zult de arme Klarissa niet vergeten dieach, zoo veel van u hield. „Beklaag mij niet," vervolg le zij na een korte rust, terwijl zij von Westhorn's hand op haar hart legde, „ik verlang naar de dood; in zijn armen te sterven... welk een gelukna een leven vol ellende. Neen... neen... de schuld ..lag niet aan mij... 0, hoe brandt het mij vanbinnen; hij heeftmfjn leven vergiftigd daarna... mij gedood Rudolfi... weg... satan... van mijn leven... voort.red mij... Alexander... red mij... ik houd van je." Sidderend kromp zij ineeneen warme stroom bloed vloeide uit haar mond haar handen klemden zich krampachtig om von Westhorn, die bleek, met oogen vol tranen zijn arm vaster om de stervende gedaante sloeg, tot de arts, die haar pols vasthield zacht zeide „Voorbij! Goed dat de dood zoo spoedig is ingetreden; de dood is voor haar een uitkomst Ruste het arme, vriendelijke kind in vrede zij is. als zoovele van haar gelijken, het slachtoffer van haar beroep geworden." Von Westhorn boog zijn ernstig, bewo gen gplaat over het bleeke gezichtje der doode, haar voorhoofd met zijn lippen aanrakend. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4